Proszę o pomoc

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

kasiaborusz
Posty: 29
Rejestracja: 2013-09-28, 09:19
Lokalizacja: łódź

...

Postautor: kasiaborusz » 2014-01-03, 11:33

Witam wszystkich i życzę szczęśliwego nowego roku.:)
Mam pewien problem od paru dni bardzo piecze mnie ręka tak jakby ktoś oblewał mnie wrzątkiem a do tego piekące kończyny dolne.Neurologa mam dopiero za dwa tygodnie proszę o jakąś rade :-)
:(

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2014-01-03, 12:08

kasiaborusz pisze: piecze mnie ręka tak jakby ktoś oblewał mnie wrzątkiem a do tego piekące kończyny dolne
- Poradzę Ci Kasiu tak -jeżeli do tego pieczenia nie dołączą się inne , bardziej niepokojące objawy typu zaburzenia równowagi , widzenia, chodu ,itp-poczekałabym na wizytę .W innym wypadku ,trzeba przyspieszyć neuro. Spróbuj na palące miejsca maści ,kremów chłodzących (np na mentolu)-może choć troszkę ulży.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez blanka, łącznie zmieniany 1 raz.
Blanka

kasiaborusz
Posty: 29
Rejestracja: 2013-09-28, 09:19
Lokalizacja: łódź

Postautor: kasiaborusz » 2014-01-03, 13:55

Bardzo dziękuje za odpowiedź :-) .Jeżeli chodzi o inne dolegliwości to od jakiegoś czasu takie jakby szczypanie kręgosłupa i mrowienie delikatne rąk i oczywiscie bóle mięśni i wszystkich stawów :roll:
:(

kasiaborusz
Posty: 29
Rejestracja: 2013-09-28, 09:19
Lokalizacja: łódź

Postautor: kasiaborusz » 2014-02-20, 11:17

witam wszystkich forumowiczow u mnie chyba moja droga chodzenia od lekarza do lekarza zostala zakonczona.Za dwa tygodnie klade sie do szpitala pani neurolog stwierdzila ze od ostatniej wizyty mialam drugi rzut choroby :-( .Najgorsze jest to ze ja cały czas mam jakieś dziwne to nowe objawy wczoraj cały dzień drgała mi powieka a dzisiaj znowu kuleje na noge czy to juz tak bedzie ze prawie codziennie cos sie bedzie dzialo. Coś innego bedzie bolało.Mam jeszcze jedno pytanko bolą mnie gałki oczne ale okulista niestwierdził PZNW czy to jest normalne z góry dziekuję za odpowiedz pozdrawiam.


ps dziekuje blanka maść pomogła :-)
:(

Joanna.28
Posty: 282
Rejestracja: 2012-12-21, 14:09
Lokalizacja: Pomorze

Postautor: Joanna.28 » 2014-02-20, 19:46

Mnie też boli oko ale raczej tam gdzieś w środku tak za okiem czasami promieniuje aż na tył głowy i oraz boli przy poruszaniu okiem. Mam już tak już od. ok 2 miesięcy z tymże pojawia się i znika. Okulistycznie jest u mnie ok , nerwy wzrokowe ok ale okulistka powiedziałam, że to jeden z objawów SM chociaż pozagałkowego zapalenia nerwu wzrokowego nie mam. SM mam.

Pozdrawiam :-)
Joasia

kasiaborusz
Posty: 29
Rejestracja: 2013-09-28, 09:19
Lokalizacja: łódź

Postautor: kasiaborusz » 2014-02-26, 08:10

Witam wszystkich :)
Od dwóch dni mam non stop zimne lodowate palce u rąk, a z kolei kończyny dolne pieką i zrobiły się prawie sztywne i bolą jak chce je wyprostować i skurcze stóp których nie miałam. Kurcze non stop coś się ze mną dzieje, czy to jest normalne? Już żadne środki przeciwbólowe nie pomagają :-(
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez kasiaborusz, łącznie zmieniany 1 raz.
:(

Sabri
Posty: 560
Rejestracja: 2011-02-28, 14:29
Wiek: 41
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Sabri » 2014-02-28, 08:48

kasiaborusz,
Już nie długo pójdziesz na oddział tam zrobią ci dalszą diagnostykę ,może coś ustalisz więcej.
Na razie możesz pomóc sobie magnezem z potasem, ewentualnie czymś rozkurczowym.Nie zaszkodzi, a może trochę ci ulży.Czekaj cierpliwie na szpital, już tylko parę dni zostało :-D
Pozdrawiam
Obrazek

pawel_wlkp
Posty: 1826
Rejestracja: 2013-05-09, 09:51
Wiek: 50
Lokalizacja: okolice Poznania
Kontaktowanie:

Postautor: pawel_wlkp » 2014-02-28, 20:46

Cześć Kasiu :-) Czytam że juz niewiele Ci zostało do pełnej diagnostyki.Jak najbardziej pomóż sobie czymś przeciwzapalnym i rozkurczowym.<jak radzi Sabri> Ja osobiscie pomagam sobie mydocalmem forte.Ale skoro nic Ci nie pomaga jak piszesz, może przyspieszysz sobie pobyt w szpitalu przez ostry dyżur. Ja osobiscie tak zrobiłem. Ale Ty najlepiej czujesz, ile jeszcze wytrzymasz.Pozdrawiam ,życze szybkiej diagnostyki i jak piszą forumowicze <leczalnej choroby> :-)
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować....

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2014-03-06, 11:38

kasiaborusz pisze:witam wszystkich forumowiczow u mnie chyba moja droga chodzenia od lekarza do lekarza zostala zakonczona.Za dwa tygodnie klade sie do szpitala pani neurolog stwierdzila ze od ostatniej wizyty mialam drugi rzut choroby :-( .Najgorsze jest to ze ja cały czas mam jakieś dziwne to nowe objawy wczoraj cały dzień drgała mi powieka a dzisiaj znowu kuleje na noge czy to juz tak bedzie ze prawie codziennie cos sie bedzie dzialo. Coś innego bedzie bolało.Mam jeszcze jedno pytanko bolą mnie gałki oczne ale okulista niestwierdził PZNW czy to jest normalne z góry dziekuję za odpowiedz pozdrawiam.


ps dziekuje blanka maść pomogła :-)


Dla mnie normalne-przyzwyczaiłam się,Mój mąż się śmieje że jak jednego dnia coś mi nie będzie to znaczy,że umarłam -taki żart hehe.
A jak zatoki? Byłaś u Laryngologa? Dają identyczne objawy oczne -wiem bo mam chore zatoki a z oczami czy bólem połowy twarzy wraz z drętwieniem miałam do czynienia, poza tym mam zanik ( nie całkowity oczywiście) nerwów wzrokowych potwierdzony Tomografem okulistycznym. Prawdopodobnie jest to przyczyna przewlekłego zapalenia zatok. Niby bzdura a jednak.

Wytrzymaj,najlepiej zrób sobie listę wszystkiego co ci dolega-żeby nie zapomnieć. Lada moment powinno się coś wyjaśnić. Trzymam kciuki, żeby to była jakaś błahostka.

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2014-03-07, 23:53

I jak Kasia? Jesteś w szpitalu?

kasiaborusz
Posty: 29
Rejestracja: 2013-09-28, 09:19
Lokalizacja: łódź

Postautor: kasiaborusz » 2014-03-11, 11:26

witam wszystkich :) ana1212 tak jestem w szpitalu z dzieckiem córka ma szkarlatyne :(
a mnie jak bolało tak boli już żadne proszki na mnie niedziałają nogi mam jak balony napuchnięte i generalnie mam już wszystkiego dość :-x
:(

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2014-03-11, 18:26

kasiaborusz pisze:witam wszystkich :) ana1212 tak jestem w szpitalu z dzieckiem córka ma szkarlatyne :(
a mnie jak bolało tak boli już żadne proszki na mnie niedziałają nogi mam jak balony napuchnięte i generalnie mam już wszystkiego dość :-x


To współczuję...i zdrówka dla bąbla i ciebie życzę.
Jak u ciebie krążenie żylne? Robiłaś Doppler usg?
Jak z limfą ? Tylko nogi ci puchną czy cała? Jak nerki? Badałaś mocz?
Może idź z tym do lekarza-jakiegoś tam pod ręką może coś doradzi.

Trzymaj się ciepło.

amilo
Posty: 40
Rejestracja: 2010-01-15, 21:44
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:

Postautor: amilo » 2014-03-15, 16:08

Witaj kasiaborusz.
Potraktuj poważnie podejrzenie boreliozy, poczytaj, obejrzyj film http://www.dailymotion.com/video/xplliu ... shortfilms

Na samym początku drugiej części lekarz mówi, że nigdy w ostatnich 5 latach nie spotkał pacjenta z samym stwardnieniem rozsianym, z samym SLA, z samym Parkinsonem, Alzheimerem. Zastanawiające?

Z reguły borelioza nie występuje sama lecz z innymi koinfekcjami odkleszczowymi. Np utrudnienia z przepływem krwi (puchnięcie kończyn, niedokrwienie mózgu) powoduje bartonella, często daje też objawy oczne.

Ja 10 lat zdiagnozowany jestem z SM.
Po 8 krotnych badaniach na borelkę w tym 2 razy z płynu mózgowo-rdzeniowego nic nie wychodziło (te zlecane przez NFZ są najtańsze - ponoć sprawdzalność 30 do 40%).
2 razy udrażniane miałem żyły szyjne w 2010 r.

A teraz po badaniach kompleksowych naraz z krwi wchodzi:
babesia divergens IgG; wynik dodatni
borrelia burgderferi IgG wynik dodatni; IgM wynik dodatni (krążące kompleksy immunologiczne)
babesia microti IgG 1,25; wynik dodatni

a gatunek bartonella sp. (powyżej 1,2 wynik dodatni)
bartonella elizabethae IgG 2,95; wynik dodatni
bartonella henselae IgG 2,49; wynik dodatni
bartonella grahamii IgG 2,48; wynik dodatni
bartonella doshiae IgG 2,44; wynik dodatni
bartonella claridgeaie IgG 3,74; wynik dodatni
bartonella quintana IgG 4,26; wynik dodatni
chlamydia pneumoniae IgG 1,92; wynik pozytywny
No to mam SM czy nie?
Ucz się na błędach innych.
Nie wierz za bardzo lekarzom - mają swoje interesy.

kasiaborusz
Posty: 29
Rejestracja: 2013-09-28, 09:19
Lokalizacja: łódź

Postautor: kasiaborusz » 2014-03-24, 07:57

witam wszystkich :-)
Mnie chyba jakaś depresja dopada :-( już mam powoli tego wszystkiego dosyć kurcze jestem osobą młodą i zamiast cieszyć się z życia to ja sie codziennie zwijam z bólu mój neurolog :-( twierdzi ze to sm moje koło z diagnostyką chyba zaczynam od początku.Wczoraj od a do z przeczytalam cale forum i u mało kogo pierwszym początkiem choroby był ból mięsni i stawów.Wczoraj cały dzien zwijałam sie z bólu głowy był to tępy ból,mrowienie ust i twarzy.A jak by tego było mało ogromny ból i obrzek nóg tzn jednej nogi ehhhh masakra na skierowaniu na rm kod choroby g35 najblizszy termin wrzesien :-( pozdrawiam Kasia

jeszcze jedno pytanko i juz nie marudze :-) czy ktos z forumowiczów odczuwał takie szczypanie na kręgosłupie :?:
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez kasiaborusz, łącznie zmieniany 1 raz.
:(

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2014-03-24, 12:05

kasiaborusz,
Nie poddawaj się, wiem co znaczy żyć w bólu. Jestem skłonna stwierdzić, że od kiedy zaczęłam brać witaminę D bóle minęły, Zdarzają się jeszcze niewielkie-ale tu kwestia pogody.Kiedy wieje i jest zimno,moje samopoczucie jest zdecydowanie gorsze.
Ja też mam kilka dziwnych chorób, jeszcze do końca nie jestem zdiagnozowana.Nie mam SM,ale ból powodowała,że przestawałam logicznie myśleć, nie mogłam dziecku w lekcjach pomóc.Dekoncentrował mnie totalnie. Może sprawdź witaminę D, jeśli nie -spokojnie kup suplement w aptece gdzie jest minimum 500 jednostek i bierz po 2 dziennie ( czyli 1000 jednostek) Nie jest to dawka toksyczna,a warto spróbować. Ja odkąd biorę Witaminę D- nie biorę leków p.bólowych a uwierz mi brałam kilka razy dziennie silne leki.
Spróbuj Kasiu...co ci szkodzi. Szkoda mi ciebie strasznie, tylko tak mogę ci pomóc.

Trzymaj się dzielnie i nie poddawaj się.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 163 gości