Moje objawy - proszę o poradę

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

maciek92
Posty: 2
Rejestracja: 2013-09-30, 02:42
Lokalizacja: Warszawa

Moje objawy - proszę o poradę

Postautor: maciek92 » 2013-09-30, 02:54

Witam. Od kilku miesięcy mam następujące objawy, które ostatnio niestety się nasiliły.
Największy problem mam z ruchami wszystkich stawów, przynajmniej tak mi się wydaje. Na przykład ruchy palców są jakby przerywane, nie są płynne trzęsą się w górę i w dół i na boki szczególnie podczas delikatnych ruchów. Mam tak ze wszystkimi kończynami, ale najlepiej to widać właśnie na palcach, mam już nawet problemy z najprostszymi czynnościami jak zrobienie sobie kanapki, chwytanie przedmiotów, podczas poruszania się ciągle zaczepiam o inne przedmioty... Może to jest wynikiem stresu, gdyż mam od kilku lat nerwicę, ale nawet w domu gdy jestem spokojny te objawy się utrzymują. Również podczas chodzenia często zaczepiam o podłoże, szybko przebieram nogami, nie potrafię nad tym zapanować. Mam też czasami dziwne uczucie, jakby w moje ciało wbijały się igły, takie palące gorąco, w niektórych miejscach jest zaczerwienienie. Ze wzrokiem jest raczej ok, chociaż też pogorszył od dzieciństwa, obecnie mam 21 lat.
Co o tym myślicie? Czy to na pewno jest SM?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez maciek92, łącznie zmieniany 1 raz.

elka
Posty: 170
Rejestracja: 2010-08-18, 19:15
Lokalizacja: Polska

Postautor: elka » 2013-09-30, 10:13

Maćku, nie dziwię się, że jesteś zaniepokojony objawami, ktore masz. Ale napisz, skąd przyszedł ci do głowy SM? Jakiś lekarz cię zdiagnozował, albo coś zasugerował, czy tak sam z siebie próbujesz znaleźć odpowiedź ?
A jeśli tak, to gorąco cię namawiam, byś tego nie robił, a zgłosił się do lekarza. Wpierw do rodzinnego.

maciek92
Posty: 2
Rejestracja: 2013-09-30, 02:42
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: maciek92 » 2013-09-30, 10:29

Powiedziałem koleżance o moich objawach, a ona zasugerowała, że może to być właśnie SM. Muszę iść do lekarza i chcę, bo mój stan się pogarsza z dnia na dzień, teraz mam nawet problemy z pisaniem tego tekstu. Mam niestety problem, gdyż przebywam teraz w Olsztynie na studiach, a do mojego lekarza rodzinnego mam jakieś 300 km. Co powinienem zrobić w takiej sytuacji? Może zdecydowałbym się na prywatną wizytę, ale do jakiego lekarza mam się udać i czy po pierwszej wizycie od razu będę miał diagnozę, czy będę musiał kilka razy chodzić ?

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2013-09-30, 11:25

To idz do szpitala na SOR jesli uwazasz, ze sie poglebia.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 156 gości