Sm, dyskopatia, borelioza, czy coś innego?

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Majk
Posty: 11
Rejestracja: 2013-10-15, 15:52
Lokalizacja: Suwałki

Sm, dyskopatia, borelioza, czy coś innego?

Postautor: Majk » 2013-10-15, 16:23

Witam. Mam 18 lat ,a moje problemy zaczęły się dokładnie miesiąc przed 18stką..
Katowałem swoje ciało na siłowni dużymi ciężarami i odżywkami. Wszystko było w porządku do czasu gdy zaczęła boleć mnie głowa z tyłu, w potylicy. Dokuczał mi ten ból, ale tabletki przeciwbólowe pomagały, więc zbagatelizowałem to. (z siłownią wtedy skończyłem). Po miesiącu doszło uczucie ciężkości lewej ręki, z kolei jak dotykałem barkiem prawej ręki np. ściany czy czegoś innego to czułem jakby ta ściana była ciepła-tak naprawdę nie była. To samo uczucie ciepła miałem na prawej łopatce. Później doszło mrowienie palców u stóp. Wszystko jakoś ustało po pobycie w szpitalu. Zbierałem u babci truskawki (wiadomo,prawie na klęcząco ,schylony itp) ból z tyłu głowy znowu powrócił. Zaczęła zaciskać mi się lewa dłoń-szpital,EKG,badanie krwi (lekki niedobór potasu 3,55 a norma to 3,6). Dostałem kroplówkę i wróciłem do domu. Następny dzień cały przeleżałem w łóżku. Dopiero 2 dni po wizycie w szpitalu obudziłem się zdrętwiały, a mianowicie: lewa ręka, plecy, brzuch i trochę lewej nogi.
Zrobili mi rezonanse szyi i głowy. W głowie wyszło jedno ognisko, a na kręgosłupie aż 3 ,oczywiście z dopiskiem "mogące odpowiadać zmianom o charakterze demielinizacyjnym". W rezonansie kręgosłupa wyszło; zniesienie lordozy szyjnej z tendencją do tworzenia wtórnej kyfozy. Centralna wypuklina z dysktretną modelacją worka oponowego-co może być przyczyną ucisku nerwu na kręgosłup ? Dodam, że mój objaw Lhermitte'a przechodzi ciągle jakby lewą stroną, a jak poleżę ze skrzywionym kręgosłupem to się nasila. Czasami jak porobię coś dłońmi to czuję to w dłoniach, jak dużo pochodzę to w kolanach, niekiedy w biodrze, na brzuchu. Moje testy na boreliozę wyszły wątpliwe w dwóch odczynach, wiec je niedługo ponawiam po skończeniu Citroseptu. Codziennie z rana towarzyszą mi bóle w krzyżu przy schylaniu i zmęczenie nóg po wstaniu z łóżka. Moja pani lekarz nie jest zwolenniczką inwazyjnych metod i nie skierowała mnie na punkcje (nie poddałbym się). Dodam, że nie miałem żadnych problemów ze wzrokiem. Jestem teraz trzeci raz przeziębiony i DZIęKI BOGU nic się nie dzieje. Przegrzewałem swój organizm -biegałem, ćwiczyłem, raz nawet byłem na saunie i nic się nie stało od końca czerwca. Możecie coś mi doradzić, bo jest mi już trochę ciężko walczyć z tym samemu? Długo myślałem nad tym, aby tutaj napisać. Przez to wszystko załapałem chyba depresję, albo nerwice bo czasami nie mogę zasnąć, bo czuję że się uduszę. Zasypiam i nagle przestaje oddychać, brak mi tchu -wstanę i wszystko jest OK. Miał ktoś podobne objawy? Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Majk, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Wopa
Posty: 627
Rejestracja: 2011-01-09, 11:10
Wiek: 66
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Wopa » 2013-10-27, 00:38

Majk pisze:Moja pani lekarz nie jest zwolenniczką inwazyjnych metod

Szkoda, bo punkcja ledzwiowo-krzyżowa to jedyne badanie które potwierdza w 100% SM. Nie badzo rozumiem takich lekarzy.
Dzień dzisiejszy, jutro należeć bedzie już do przeszłości, a jutra nie wolno nam zmarnować

AlexL4
Posty: 249
Rejestracja: 2013-03-13, 21:40
Lokalizacja: Liverpool

Postautor: AlexL4 » 2013-10-27, 09:33

Wopa pisze:
Majk pisze:Moja pani lekarz nie jest zwolenniczką inwazyjnych metod

Szkoda, bo punkcja ledzwiowo-krzyżowa to jedyne badanie które potwierdza w 100% SM. Nie badzo rozumiem takich lekarzy.


punkcja nie potwierdza w 100% SM... mozna miec SM bez prazkow
But I won't cry for yesterday
There's an ordinary world
Somehow I have to find
And as I try to make my way
To the ordinary world
I will learn to survive

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2013-10-27, 11:01

AlexL4 pisze:mozna miec SM bez prazkow

...można też mieć diagnozę SM bez punkcji.
Majk pisze:Moje testy na boreliozę wyszły wątpliwe w dwóch odczynach, wiec je niedługo ponawiam po skończeniu Citroseptu

Powtórz je koniecznie.
Majk pisze: Centralna wypuklina z dysktretną modelacją worka oponowego-co może być przyczyną ucisku nerwu na kręgosłup ?

Tego też nie lekceważ, ja to zrobiłam i teraz żałuję .
Szukaj, badaj, drąż temat, dopóki nie masz wpisane SM w papiery, potem wszystkiemu winne jest stwardnienie i nikt palcem nie kiwnie w kierunku innych chorób.
Takie jest moje zdanie, pozdrawiam :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
Wopa
Posty: 627
Rejestracja: 2011-01-09, 11:10
Wiek: 66
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Wopa » 2013-10-27, 19:00

AlexL4 pisze:punkcja nie potwierdza w 100% SM... mozna miec SM bez prazkow

potwierdza jezeli ma sie wnik ponad 1.0

To co napisaem wyżej oblicza sie w ten sposób /mój przykład/:
Wyniki badań indeksu IgG oraz syntezy lokalnej:
-QIgG = 5.4 x 0,001=(0,0054)
-QAlb = 4.9 x 0,001=(0,0049)
-INDEKS IgG = 1.1- stwierdzone SM
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Wopa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień dzisiejszy, jutro należeć bedzie już do przeszłości, a jutra nie wolno nam zmarnować

AlexL4
Posty: 249
Rejestracja: 2013-03-13, 21:40
Lokalizacja: Liverpool

Postautor: AlexL4 » 2013-10-28, 11:42

a czy takie dokladne obliczenia wykonuja przy kazdym badaniu? bo na moim wyniku jest napisane tylko ''stwierdzono obecnosc prazkow oligoklonalnych''
But I won't cry for yesterday
There's an ordinary world
Somehow I have to find
And as I try to make my way
To the ordinary world
I will learn to survive

Awatar użytkownika
Wopa
Posty: 627
Rejestracja: 2011-01-09, 11:10
Wiek: 66
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Wopa » 2013-10-28, 18:26

AlexL4 pisze:takie dokladne obliczenia

Tego nie wiem. U mnie takie obliczenia były. Badanie wykonało labolatorium w Katowicach. Na wynik czekałem 3 tygodnie.
Wzór obliczenia:
INDEKS IgG = QIgG/QAlb
dokładnie jest wszystko: http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/vi ... &start=180
Dzień dzisiejszy, jutro należeć bedzie już do przeszłości, a jutra nie wolno nam zmarnować

AlexL4
Posty: 249
Rejestracja: 2013-03-13, 21:40
Lokalizacja: Liverpool

Postautor: AlexL4 » 2013-10-28, 20:52

dziekuje za odpowiedz Wojtek :)

coz, pozostaje mi chyba pogodzic sie z faktem, ze oprocz sterydowego pseudo-leczenia i pozniejszych betaferonowych prob, ''specjalisci'' na jakich trafilam skopali takze punkcje
But I won't cry for yesterday
There's an ordinary world
Somehow I have to find
And as I try to make my way
To the ordinary world
I will learn to survive


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości