Czy to 'to' i co z 'tym zrobić?

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

bedoem
Posty: 1
Rejestracja: 2013-10-31, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Czy to 'to' i co z 'tym zrobić?

Postautor: bedoem » 2013-10-31, 12:00

Dzień dobry - jest to mój pierwszy post na tym Forum.

Chciałbym możliwie najzwięźlej przedstawić swoją sytuację, bo rozumiem, że komuś może się nie chcieć czytać i czytać, i czytać o czyimś problemie, zwłaszcza, że każdy ma na co dzień swoje problemy - większe i mniejsze. Ale nie o tym, a więc do rzeczy. Proszę o pomoc.

Styczeń.
Zaczęło się w od urazu odcinka lędźwiowego kręgosłupa L4-L5-S1. Potem już szybka interwencja lekarzy, rodziny, przyjaciół i całe dwa miesiące leżenia. Rehabilitacja co 2 dni. Teraz co 7. Stan mój na dzień dzisiejszy nie jest operacyjny, a jedynie rehabilitacyjny.
Dziś normalnie wracam do ćwiczeń, pływania. Chodzę.

Maj.
Wieczorem kino ze znajomymi i to dziwne samopoczucie podczas seansu - nagłe uderzenie gorąca idące plecami i zawroty głowy (siedząc)! Powrót do domu i... omdlenie...
Pobudka na podłodze. Straszny ból głowy, jak by ją miało rozerwać. Szpital.

Wszystkie możliwe badania. EKG, morfologia, obniżone tętno (poniżej 50 - ale to przez sport), tomograf głowy i punkcja lędźwiowa aby wykluczyć wylew podpajęczynówkowy.
Oprócz nieznacznie podwyższonych białek w płynie M-R - wszystko ok.

Diagnoza? Migreny. Leczenie? Flunarizinum 5mg na noc.
---
4 dni póżniej - leki trochę pomagają. Ból ustąpił. Zawroty głowy i pijacki chód, nie
W międzyczasie doszło gorsze widzenie - wzrok się 'rozchodzi' w lewym oku, więc chwilowy powrót do szpitala. Śmiech na sali, że ucieka tam ktoś z 'migrenami'. Jednak dochodzi kolejny tomograf, a potem już nawet rezonans magnetyczny i EEG.
Wszystko absolutnie ok. Rezonans zaświadcza: 'bez zmian ogniskowych'.

Diagnoza? Migreny.
Zbadać wzrok w celu wykluczenia gorszego widzenia powodującego ból głowy...

Sierpień.
Badania okulistyczne - dno oka, itp.
Diagnoza? 0,25 w lewym i prawym oku. Zapalenie nerwy wzrokowego lewego oka.
USG oczu tydzień później - trudno stwierdzić zapalenie nerwu wzrokowego, ale jeśli występuje to w lewym i prawym oku "delikatne modelowanie się tarczy n.II o nieco podwyższonej echogenniczności np. druzy."

Zawroty głowy nie ustają. Dochodzi uczycie ciężkiej, 'obcej' lewej ręki, która czasem nie umie odkręcić korka w butelce - palce jakby porażone. Wypadające częściej z rąk przedmioty...
Kontynuuje ćwiczenia na siłowni, pływanie - to jedno daje 'zapomnienie'.

Diagnoza okulistyczna? Taki urok mojej tarczy. Okulary na 0,25.
Diagnoza neurologiczna? Przewlekłe migreny. Czasowe oznaki migren bez migren.

Październik/Listopad. Dziś.
Dziwny pijany i w głowie jakby 'przyśpieszony' chód. Drętwienie lewej strony ciała. Mrówki. Zawroty głowy. Znajomi radzą poradę psychologiczną - rodzina przecież nerwowa.

Psychiatra po zapoznaniu się z historią twierdzi, że nie trzeba włączać leczenia psychiatrycznego - jakiegokolwiek, a trzeba najpierw zbadać jeszcze raz wzrok i inne rzeczy. Znaleźć lepszego okulistę i neurologa. Jeśli oni nie pomogą, to wtedy można spróbować psychiatrii.
Radzi zbadać: krew na boreliozę, wzrok, usg szyi, tarczycę.

Radzi jeszcze raz pobrać Flunarizinum (trochę pomagało).
Widzi różną wielkość źrenic - nowość.

Więc moi drodzy - co zrobić? Leczyć się psychiatrycznie, bo się wkręcam i mi odbija, czy może faktycznie ciągnąć za sznurki aż coś znajdę? Mam fantastyczną pracę, ludzi wkoło, a nie mogę dawać z siebie wszystkiego, bo jak mi ręka nie drętwieje, to mi w głowie wiruje...
Ktoś powie - lędźwiowy? Nie, to nie to. Badałem też szyjny - tam ok.

Co robić? Gdzie iść?

AlicjaXYZ
Posty: 262
Rejestracja: 2012-12-27, 22:03
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: AlicjaXYZ » 2013-10-31, 12:39

Cześć,
Bardzo dobry psychiatra :mrgreen:
Faktycznie borelioza - bdb kierunek :lol: Zbadaj się pod tym kątem bo często jest to mylone z SM a z tradycyjnych badań może nie wyjść, jeśli kleszcz był ponad pół roku wstecz.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości