Pomóżcie

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

falkon
Posty: 2
Rejestracja: 2013-11-26, 19:39
Lokalizacja: Polska

Pomóżcie

Postautor: falkon » 2013-11-26, 20:54

Witam wszystkich, jestem tu nowy, może z waszą pomocą uda mi się dowiedzieć co mi dolega. Nie będę się rozpisywał, bo trochę by to potrwało to po krotce postaram się to streścić. Borykam się z problemami zdrowotnymi od 2009 do dnia dzisiejszego. Głownie chodzi o drżenie mięśni w stopach, drętwienie kończyn, podwójne widzenie w lewym oku, ogólne złe samopoczucie. Wizyty u różnych neurologów nie przyniosły rezultatu, wszystko zgarniano na nerwicę. Co roku robię MRI głowy, bez większych zmian z wyjątkiem tego ostatniego, który wykazał w częściach jąder soczewkowatych stwierdza się ogniska obniżonego sygnału w obrazach T1 zależnych i sekwencji FLAIR odpowiadające poszerzonym przestrzeniom około-naczyniowym ROBINA-Virchowa, nie wiem co to może oznaczać. Niedawno byłem u okulisty, który stwierdził u mnie bledszą tarczę nerwu II w lewym, oku może to oznaczać zanik nerwu wzrokowego. Ogólnie prowadzę aktywny tryb życia. Nie mam w chwili obecnej niedowładów czy coś podobnego, ale nie mogę sobie poradzić z tą ciągła niewiadomą co mi jest i sam postawiłem sobie diagnozę SM.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez falkon, łącznie zmieniany 1 raz.

AlexL4
Posty: 249
Rejestracja: 2013-03-13, 21:40
Lokalizacja: Liverpool

Postautor: AlexL4 » 2013-11-26, 21:35

jestem jeszcze esemowym zoltodziobem, ale jedna rzecz moge napisac od razu nawet bez wieloletniego doswiadczenia: nie stawiaj sobie sam diagnozy (na podstawie wiedzy wujka Google?), zwlaszcza przy czystym MRI...
But I won't cry for yesterday
There's an ordinary world
Somehow I have to find
And as I try to make my way
To the ordinary world
I will learn to survive

falkon
Posty: 2
Rejestracja: 2013-11-26, 19:39
Lokalizacja: Polska

Postautor: falkon » 2013-12-13, 17:25

Powiedzcie czy zanik nerwu w jednym oku może świadczyć o sm ma też od czasu do czasu problemy z pęcherzem . Porobiłem wszystkie badania w tym wit. b12 i wszystko w normie. Najgorzej jest ze wzrokiem czuć ogólne osłabienie widzenia. Neurolog powiedział że potrzebna jest punkcja ale u nas to koszt 900 zł ponoć nową metodą.Zmiany te które mam to według neurologa nie są naczyniopochodne nie wiem co mam sam już robić. Proszę o jakąś drobną poradę

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2013-12-13, 19:21

Ja wydałam duuuużo kasy na samodiagnozę gdzyż neurolodzy robili ze mnie wariatke. W koncu trafilam na 5 neurologa który stwierdzil, ze bez sensu jest takie lazenie od lekarza do lekarza i polozyl mnie na oddziale. Po co placic 900 zl za punkcje skoro mozna zrobic za darmo? Chyba ze faktycznie cierpisz na nadwyzke finansowa i nie wiesz na co wydac prawie 1000 zl. Ja robie badania prywatnie tylko te na ktore sie dlugo czeka w ramach funduszu. Poza tym jesli sie dobrze czujesz to moze poprosisz o skierowanie do szpitala? Zrobia Ci wtedy tez badania na borelioze - podstawowe, ale zawsze jakies. Ja bym moze skonsultowala wynik z innym neurologiem - jesli prywatnie to chociaz z kims kto pracuje w szpitalu.

yanomc
Posty: 94
Rejestracja: 2012-12-20, 14:03
Lokalizacja: Lublin

Postautor: yanomc » 2013-12-13, 20:06

o jakich zmianach mówisz na podstawie czego to stwierdził miałeś robiony rezonans głowy

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2013-12-14, 21:10

yanomc, przeczytaj pierwszą wiadomość w tym temacie. 3 posty nad Twoim wpisem.
Obrazek


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 170 gości