Stwardnienie - nie stwardnienie ..

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

axl
Posty: 92
Rejestracja: 2012-03-21, 14:19
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: axl » 2014-01-28, 10:06

Majus_22 pisze:bolerioza została całkowicie wykluczona miałam wszystkie badania i to prywatnie, a kleszcza nigdy w życiu nie miałam.

To, że prywatnie, nie znaczy, że lepiej w przypadku badań laboratoryjnych;) A jakie to były badania, jeśli możesz napisać? Pytam tak raczej z ciekawości, bo Twoje objawy raczej nie wskazują na boreliozę. Oczywiście to moja opinia.
Aha, lepiej pisać, że kleszcza się nie widziało niż, że się go nie miało:)

Majus_22
Posty: 11
Rejestracja: 2014-01-27, 19:07
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Majus_22 » 2014-01-28, 10:57

Sabri pisze:

Prostych odpowiedzi nie ma ,trzeba czekać czasem nawet bardzo długo ;-)

Jakie to prawdziwe :) wiesz to nie ja wykluczam te inne choroby to lekarze bo twierdzą, że te objawy tak czy siak podchodzą pod demielinizacje .. Narazie leczone mam objawy Sermionem, głównie chodzi o wzrok. A co będzie potem nie wiem, mam nadzieje, że po rezonansie otrzymam kilka odpowiedzi, które przybliżą Mnie do diagnozy.
Zaczynam się zastanawiać też nad tym MRI rdzenia bo nie miałam go robionego ..

[quote="axl pisze:Aha, lepiej pisać, że kleszcza się nie widziało niż, że się go nie miało:)


Mój błąd - bo przecież mogłam go mieć, a nawet nie zwrócić uwagi na to . Napisze co miałam robione jak tylko będę w domu bo obecnie jestem na studiach 300km od domu, a tam mam większość wszystkich dokumentów i badań. 14-ego lutego wybieram się do Lublina także wtedy.


Może to trochę pomoże, przy sobie mam niektóre badania.. a więc między innymi miałam :

MRI GŁOWY
BADANIE POTENCJAŁÓW WZROKOWYCH
RTG KLATKI PIERSIOWEJ PA I BOCZNE L
PRÓBE MIASTENICZNĄ
EMG
PUNKCJę LęDŹWIOWĄ
BADANIE PRZECIWKO RECEPTOROM ACETYLOCHOLINOWYM, BOLERIOZA Z PŁYNU m-r, PRĄŻKI OLIGOKONALNE, KINAZA KREATYNINOWA

Jeśli chodzi o krew i inne:
Antytrombny III
Krążący antykoagulant tocznia LA
Badanie moczu ogólne
Aminotransferaza alaninowa ALT
Aminotransferaza asparginianowa AST
Białko całkowite
Bilirubina całkowita
Cholesterol całkowity
Gamma-glutamylotranspeptydaza GGTP
Glukoza
Kreatynina
Kwas moczowy
Potas
Sód
Odczyn Biernackiego
Mocznik
Kwas foliowy
P/c przeciwko preoksydazie tarczycowej ATPO
Przeciwciała antytyreoglobulinowe ATG
Witamina B12
Przeciwciała antykardiolipinowe IgA
Przeciwciała antykardiolipinowe klasy IgG
Przeciwciała antykardiolipinowe klasy igM
Bolerioza przeciwciała klasy IgM mel. Immynoenzymatyczna
Bolerioza przeciwciała klasy IgG
Izotopowe badaie pozaustrojowe tarczycy
Badanie ogólne płynu mózgowo-rdzeniowego
Układ krzepnięcia
Przeciwciała preciwjądrowe ANA
Przeciwciałą przeciw mieloperoksydazie p-ANCA, MPO
Przeciwciała przeciw proteinazie 3 ( c-ANCA, MPO)
Homocystena L62
Lipidogram
Ostatnio zmieniony 2014-01-28, 12:59 przez Majus_22, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

marcepanka
Posty: 7
Rejestracja: 2014-01-22, 23:07
Lokalizacja: podkarpackie

Postautor: marcepanka » 2014-02-05, 21:07

mam pytanie..jestem w podobnej sytuacji mam demienilizacje 4 zmiany i martwia mnie objawy wyczeszcz oka( okazał sie zespołem Hornera- zmiany w mozgu uszkadzaja jakis obszar trzymajacy oko to sama sobie zdiagnozowalam ale okulista potwierdzil nio i niby rzut na noge i mam okresowo zawroty glowy wzrok mi leci mrowienia potworne bole odcinka ledzwiowego i wszystkich miesni + stawy itd. i zrobiono mi bardzo mało badań dzis wizyta i co słysze ze jakby były prazki w plynie to szukamy dalej i tu mi wymienia lekarz wszystkie choroby swiata ale ja NIE mam prazkow wiec czekamy( w domysle na SM :-? no bo moge byc w tych 10% ale to chyba nie oznacza ze inne choroby z marszu odpadaja?? zalecenia MRI za pol roku taa a jak zyc z tym bolem tyle czasu lekarza nawet nie ruszylo ze ostatno zemdlalam z powodu dziwnego bolu głowy ktos z was spotkal sie z choroba rozwarstwienie tetnicy szyjnej? to podobno czeste przy takim oku jakie mam

Majus_22
Posty: 11
Rejestracja: 2014-01-27, 19:07
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Majus_22 » 2014-02-06, 13:15

marcepanka, Wiesz mam taką samą sytuacje jak i Ty. Każą czekać i nic więcej nie można zrobić. Tak samo mam zmiany, prążków brak, a objawy są i źle się czuje :( trzeba być cierpliwym .. Żeby postawili diagnozę to na prawdę trzeba sporo czasu . Uwierz mi wiem jak się czujesz ..
Ja zaczęłam we wrześniu chodzić do lekarzy i własnie tak jak Ciebie tak i mnie odwlekali i dopiero teraz 14-ego idę do lekarza. Minęło 5 miesięcy i pora powtórzyć rezonans .
A dostałaś jakieś leki na swoje objawy ?
Obrazek

marcepanka
Posty: 7
Rejestracja: 2014-01-22, 23:07
Lokalizacja: podkarpackie

Postautor: marcepanka » 2014-02-06, 16:03

nie zadnych leków!! ale wiesz tobie chociaz widze sporo badan zrobili mi tylko ANA, kardiolipidowe( czy zatorow nie ma) i prazki no i jeszcze białko C (norma) i bialko S spooro ponizej normy) a to przy krazeniowych nieprawidłowosciach wiec nie wiem co dalej robic cos musze ale nie za wlasna kase tego jest za duzo mysle o neurologu w innym miescie ale czy uda sie tam do szpitala gdzies wkrecic :-/ masakra....mialam tez robic panel odkleszczowy w szpitalu wyszla mi borelka w IgM Western Blod pozniej powtarzali elisa krew i pmr i nic...lekarz od boreliozy spojrzal na mnie w grudniu i zlecil kilka badan ale prywatnie nie stac mnie m.in na pewien rodzaj raka ktory zdarza sie przy tym zespole hornera ktory mam i nie wiem co wykluczac i w jakiej kolejnosci i do kogo isc kazdy mowi co innego boje sie ze bedzie za pozno bo tak na prawde moge miec wszystko, skora mnie swedzi jak wsciekła mam czerwone piekace plamy ktore znikaja boje sie najbardziej tego bolu glowy nie moge wtedy glowa ruszyc szczegolnie do tyłu wiec o polozeniu sie nie ma mowy mozg " puchnie i mdleje albo trace przytomnosc kto wie...ktore z tych dwóch :-( mi juz raz powtarzali rezonans ale po 4 miesiacach bo mialam wyjezdzac i bylo bez zmian a bylam w trakcie niby rzutu tylko ze na opisie mam zawsze: zmiany nieaktywne??? i co do rozmiaru tych zmian tez 14*7 mm??? wiec te znaki zapytania dodatkowo irytuja jakby malo ich bylo to jeszcze nie wiadomo czy zmiana jest aktywna czy nie :evil: a kilka dni temu okulista stwierdzil stan zapalny przednich czesci obu oczu tyle ze stanow zapalnych przez 3 lata to ja mialam na potege :mrgreen: czasem po kilka na raz nawet dziaseł :17: ominelo chyba tylko watrobe i co SM chyba bardzo agresywne :13: ale wchodzenie w borelioze i cale to niby leczenie az mi sie slabo robi nie mowiac o kosztach i rezyku jakie bierze na siebie wyłacznie pacjent :-?

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2014-02-06, 16:45

marcepanka, odbierz proszę pw ode mnie.
Pozdrawiam.
Obrazek

pszemko
Posty: 72
Rejestracja: 2011-07-01, 09:22
Lokalizacja: krasnystaw

Postautor: pszemko » 2014-02-06, 20:11

Majus_22- jak jestes z Lublina to polecam wizyte u profesor Halina Bartosik-Psujek. Przyjmuje w poliklinice na Jaczewskiego.
pszemko

Majus_22
Posty: 11
Rejestracja: 2014-01-27, 19:07
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Majus_22 » 2014-02-06, 20:24

pszemko, Byłam już na Jaczewskiego, nie chce tam więcej trafiać. Obecnie leczę się u dr. Stelmasika - jak dotąd jest lepiej .. chociaż okaże się wszystko jak pójdę do niego na wizytę, ale dziękuję:)

marcepanka, moim zdaniem powinnaś trafić do szpitala .. nie lepiej będzie jak zgłosisz się na oddział sama ? Można nawet przez SOR próbować . Przecież takie, objawy jak ty masz są bardzo poważne, ja nie mam aż takich. A tobie mówią o badaniach prywatnych .. :!: Polska służba zdrowia mnie przeraża .. to jest jakaś tragedia .. Ja też miałam znaki zapytania jak się zastanawiali czy zmiany są demielizacyjne czy naczyniowe i sama musiałam robić badanie bo oni już tego nie zrobli .. w tym kraju albo trzeba mieć znajomości albo kase bo inaczej pójdziesz do ziemi :/

Mam nadzieje, że wszystko się wyjaśni jakoś, w każdym razie informuj Mnie na bieżąco ;-) ;-)
Obrazek

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2014-02-06, 21:45

marcepanka, proponuję wezwać pogotowie jak stracisz przytomność, mało tego poinformować,że to występuje dosyć często.Podstawa to upór i jeszcze raz upór.

Nie poddawaj się.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 358 gości