Objawy 2 "niby rzuty" 2x MRI bez zmian. Lorazepam.

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Mati26
Posty: 20
Rejestracja: 2014-01-27, 17:00
Lokalizacja: Jastrzebie Zdroj

Objawy 2 "niby rzuty" 2x MRI bez zmian. Lorazepam.

Postautor: Mati26 » 2014-01-27, 21:37

Witam,

Moja historia- może na początek jakie choroby mnie dotknęły.

Za młodu zdiagnozowany z tikami (Obsesyjno-Kompulsywna choroba)

Potem z młodzieńczym reumatyzmem, lewe biodro i oko zaatakowane.

Zastrzyk w gałkę oczna oraz branie kwasu foliowego (leczyłem się u Dr Araba w Sosnowcu)

Potem 14 rok życia- dostałem bóli głowy, po jednej stronie.

Klasterowe Bóle Głowy zdiagnozowane.

Rzadka choroba.

Tak jak widać od zawsze miałem problemy neurologiczne/autoimmunologiczne.

W rodzinie jedyne neurologiczne choroby to Alzheimer po oby stronach.

Od kiedy miałem 19 lat poszedłem na studia i miałem dziwne skoki temperatury, złe samopoczucie, lekarz myślał, że borelioza. Zrobiłem testy ELISA, WB. Przez 5 lat je robiłem. Wyszedł tylko raz pozytywnie WB, ale potem wyszedł negatywnie, oczywiście dostałem antybiotyki itp, nic nie pomogło.

3 lata temu miałem mega 'rzut' jak to nazywam. Myślałem, że borelioza albo coś, słabość w obu nogach i rękach, dziwne koordynacje ruchowe. Neurolog protestował- wszystko ok, nie ma odruchu Babińskiego (słownictwo?) itp. Miałem rezonans głowy- czysto. Jedynie notka, że migdałki móżdżku są na linii otworu wielkiego, ale w normie.

Po miesiącu przeszło.

Jeszcze chce dodać, że chyba od 16 roku życia mam "drżenie rąk" non stop mi drżą ręce jakbym był nałogowym alkoholikiem, a ja z powodu moich 'migreno podobnych bóli głowy nie piłem od dawna, a dalej mi drżą i nigdy w życiu z alkoholem nie miałem problemu.

Muszę przyznać, że od kiedy poszedłem na studia żyłem źle, odżywiałem się źle, często szedłem spać o 5 rano i wstawałem późnym popołudniem.

Mój obecny poziom witaminy D3 to 12, gdzie 10 to już niedobór kliniczny, a 20 to niedobór zwykły.

W listopadzie 2013 początkowo męczyły mi się nogi, często chwytały mnie takie 'blokady' w goleniach.

Teraz permanentnie mnie bolą pięty chyba, że rozchodzę. Zacząłem mieć brak koordynacji, słabsze chodzenie, dziwne mgiełki w oczach.

Brak równowagi, zawroty głowy, wymioty, mięśnie nóg i większości ciała zaczęły same drgać albo boleć, dziwne parastezje drętwienia, parzenie, uczucia jakby ktoś mnie posmarował "mentolową" maścią.

Oprócz tego miałem od połowy roku non stop świąd skóry oraz czasem jakby ataki astmy, pulmonolog wykluczył problem z płucami.

Rezonans głowy oraz odcinka szyjnego kręgosłupa nie znalazł żadnej demielinizacji.

Jedynie kręgi w szyi, mam lekką lordozę, ale bez ucisku na nerwy bądź tętnice/żyły.

Po prostu esowatość mojego odcinka szyjnego się "wyprostowała" i utraciła.

Byłem u dr Zbrojkiewicza i Maciejowskiego w Katowicach. Obydwoje uważają, że to nerwica, ale coś mi tu nie pasuje.

Rzeczywiście na Lorazepamie i Xanaxie mam lepszą mobilność, ale przecież oba te leki są na ataki paniki / nerwice i rozluźnienie mięśni.

Bez Lorazepamu i Xanaxu jest tragedia, męczę się szybko, chociaż nawet na nich- po odkurzaniu i przeniesieniu drewna z drewutni do kominka zza domu, męczy mnie bardzo potwornie. Czuję słabość w nogach.

Ręce często mają syndrom "cieśni nadgarstka" Słabną i nagle czuję niedowład.

Po Lorazepamie, a teraz Xanaxie przepisanym przez dr Zbrojkiewicza, ustały parastezje i nie czuję paniki, mam dalej tiki mieśni i problemy z nogami.

Nie wiem już co mi dolega.

Czy u was Lorazepam/Diazepam/Xanax też potrafi blokować objawy, usprawnić mobilność na tyle?

Czy brak zmian w rezonansie dyskwalifikuje SM?

Co z moim brakiem witaminy D3? W końcu mało, bo tylko 12, gdzie u zdrowej osoby powinno być 20-30+ według standardów.
Ostatnio zmieniony 2014-01-28, 00:17 przez Mati26, łącznie zmieniany 1 raz.

kmajdylo
Posty: 4
Rejestracja: 2014-01-26, 00:11
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: kmajdylo » 2014-01-27, 22:01

Jestem lekarzem. Na forum trafiłem trochę przypadkowo.
Borelioza zazwyczaj jest leczona za krótko i nieodpowiednim zestawem antybiotyków. Negatywny WB nie świadczy o wyleczeniu.
Przyda się solidna i planowa diagnostyka.
1. Borelioza (PCR LTT limfocyty Cd57)
2. Koinfekcje (można zacząć chociażby od Bartonelli, ale lepiej DNA, a nie przeciwciała)
3. Przydałby się 1, 25 (OH) D3 (w zestawieniu z 25ohd3 da wgląd w stan zapalny w organizmie)
4. Przydałyby się jakieś badania związane z układem immunologicznym np ANA TNFalfa ....
Ostatnio zmieniony 2014-01-28, 00:20 przez kmajdylo, łącznie zmieniany 1 raz.

Mati26
Posty: 20
Rejestracja: 2014-01-27, 17:00
Lokalizacja: Jastrzebie Zdroj

Postautor: Mati26 » 2014-01-27, 22:10

Witam,

Dziękuje za odpowiedź.

25OH d3 miałem robione wyszło 12mg

a jedyna nieprawidłowość w odcinku szyjnym to:


"Niewielkie zaostrzenia na przednich krawędziach trzonów kręgów C4, C5, C6 - drobne zmiany wytwórcze. Krążki międzykręgowe C3-C4 oraz C5-C6 i C6-C7 o nieco obniżonej intensywności sygnału w sekwencji T2 jak w przypadki niewielkich zaburzeń uwodnienia.

Na zdjęciach w płaszczyźnie poprzecznych na poziomie C5-C6 dyskretne lewoboczne uwypuklenie krążka międzykręgowego w obręb zachyłka bocznego, bez cech stenozy kanału kręgowego i ucisku nerwu rdzeniowego. Poza tym nie uwidoczniono zmian zwyrodnieniowych pod postacią wpuklania się krążków międzykręgowych w obręb kanału kręgowego, kanały korzeniowe nerwów rdzeniowych prawidłowej szerokości

Rdzeń kręgowy w odcinku szyjnym o jednorodnej intensywności sygnału, z widocznym fragmentarycznie w odcinku szyjnym kanałem centralnym, nie uwidoczniono obszarów patologicznej intensywności sygnału odpowiadającej zmianom demielinizacyjnym w odcinku szyjnym rdzenia.

Po podaniu środka kontrastowego nie uwidoczniono obszarów patologicznego wzmocnienia.

Wnioski:

Początkowe zmiany zwyrodnieniowe w odcinku szyjnym, przede wszystkim na poziomie C5-C6, zmian demielinizacyjnych w szyjnym odcinku rdzenia nie uwidoczniono."

Zaznaczam, że dużo przy komputerze siedzę / pracuję (informatyk) od młodych lat.

MRI głowy:

"Wnioski: MR głowy w normie"
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Mati26, łącznie zmieniany 1 raz.

Sabri
Posty: 560
Rejestracja: 2011-02-28, 14:29
Wiek: 41
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Sabri » 2014-01-28, 07:33

Mati26 pisze:Czy brak zmian w rezonansie dyskwalifikuje SM?


Myślę ,że tak,zresztą są ogólnie dostępne kryteria, na tym forum także

Mati26 pisze:Co z moim brakiem witaminy D3? W końcu mało, bo tylko 12, gdzie u zdrowej osoby powinno być 20-30+ według standardów.


A nie uzupełniłeś go??? Lekarz ci nie przepisał na taki niedobór???
Nie rozumiem.

Mati26 pisze:Rzadka choroba.


Jaka???
Mati26 pisze:Czy u was Lorazepam/Diazepam/Xanax też potrafi blokować objawy, usprawnić mobilność na tyle?

Ja nie wiem i wątpie czy ktoś na tym forum będzie wiedział?

A miałeś robione ANA???
Pozdrawiam
Obrazek

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2014-01-28, 12:13

Może i na coś chorujesz, ale dużo objawów neurologicznych daje niedobór D3 tak samo jak B12. Uzupełniaj duuuużymi dawkami. Przy takim niedoborze to pewnie jakieś zastrzyki. A jak tabletki to spożywaj oleje nierafinowane, pomagają w przyswajaniu Wit D3. A jak wapń? Może to zaawansowana tężyczka?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez ana1212, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2014-01-28, 14:03

Mati26 pisze: Lorazepam/Diazepam
- to leki uzależniające ! Nie można ich stosować na dłuższą mete ! Xanaks-też nie jest do stosowania "na długo" ,zmniejsza ataki paniki i ogólnie uspokaja (a/dep) .Lekarz poinformował Cię o tym?

Niedobór wit D -uzupełniaj pod kier. lekarza i morf.krwi +rozmaz-tu tez możesz mieć nieprawidłowości .

Mati26 pisze:Po prostu esowatość mojego odcinka szyjnego się "wyprostowała"
-czyli masz zniesienie lordozy szyjnej ,tu wypowiedzieć by się musiał ortopeda.
Zaburzenia w prawidłowym ustawieniu kręgosłupa powodują szereg zaburzeń na obwodzie ciała .

pozd.
Blanka

Mati26
Posty: 20
Rejestracja: 2014-01-27, 17:00
Lokalizacja: Jastrzebie Zdroj

Postautor: Mati26 » 2014-01-28, 14:51

Witam, dziękuje bardzo za tyle odpowiedzi.


@Sabri

A nie uzupełniłeś go??? Lekarz ci nie przepisał na taki niedobór???
Nie rozumiem.


Lekarz ogólny przepisał mi na brak witaminy D Alfadiol 1mikrogram tabletki raz na dzien.

Dr Zbrojkiewicz neurolog, zrobił wielkie oczy słysząc, że witamina D ma jaki kolwiek związek
z jakimikolwiek objawami np przy stwardnieniu bądź, że nawet powoduje lub, że SM i podobne auto immunologiczne choroby
występują częściej u ludzi z niedoborem.

Co do rzadkiej choroby chodziło mi o http://pl.wikipedia.org/wiki/Klasterowy ... g%C5%82owy

zostałem zdiagnozowany z nią, na podstawie, że dostawałem mocnych bóli dookoła gałki ocznej codziennie punktualnie o 7 rano

Choroba jest podejrzewana o związek z zaburzeniami dnia/nocy w mózgu (coś jak padaczka) lub hormonami wydzielanymi w odpowiednich porach dnia.

Co do badania ANA, nie nie miałem, rozumiem to są jakieś przeciwciała?


@ana1212

Wapń w porządku miałem sprawdzany.

Co do witaminy D3 to biorę alfadiol 1 mikrogram codziennie.

@blanka

Tak Lorazepam i pochodne benzodiazpiny są uzależniające tak powiedział mi Dr Zbrojkiewicz jednak on uważa, że

mam nerwicę "Bo przyszedłem o własnych siłach do gabinetu"????? No ja nie wiem. Może na MRi nie widać nic ale jednak

Chód i "chwyt / koordynacje" mam upośledzone bardzo. A najgorsze są spazmy / tiki mięśni i samoistne nagłe bóle najczęściej

w mięsniach łydek i podudzia, bardzo też często się męcze.

Morfologia krwi wporządku i rozmaz, jedynie co było złe to wysokie IgE 170.

Alergolog stwierdził uczulenie na prawie wszystkie trawy, no ale mamy zimę na razie i pylenia nie ma.

Kalafior, ziemniaki, mąkę żytnią. (Których to unikam już) Ogólnie to wykluczyłem gluten z mojej diety kompletie,

jem tylko mięso 3-4 razy w tygodniu, dużo warzyw i owoc jak chce coś słodkiego ponieważ z cukru też zrezygnowałem.


"-czyli masz zniesienie lordozy szyjnej ,tu wypowiedzieć by się musiał ortopeda.
Zaburzenia w prawidłowym ustawieniu kręgosłupa powodują szereg zaburzeń na obwodzie ciała . "

tak wygląda to na RTG i MRI, Dr Zbrojkiewicz neurolog z Katowic tłumaczył to, że mam odcinek szyjny jak u psa, który
jest ciągle w napięciu i jest gotowy do ataku więc prostuje szyje.

dziękuje wam wszystkim za odpowiedzi, dalej do bani się czuję.

W obecnej chwili jestem na 0.5mg - 0.5mg - 0.25g Xanaxie od Styczia mogę go brać jeszcze może miesiąc nie wiem co potem zrobie.

Bo bez lorazepamu/Xanaxu dostaje takie skurcze mięśni, że na zajęciach z Chemii na studiach tak drżały mi ręce + ten brak koordynacji,
że przy zabawie z kwasami prosiłem kolegę z grupy żeby przelał mi do próbówki HCl bo czułem, że może stać się coś złego :(

I ciągle mam też zawroty głowy lekkie czasem gorsze, szczególnie jak spisuję coś z tablicy i ruszam głową patrząc na tablicę i potem pochylam głowę spoglądając w zeszyt, żeby przepisać to kręci mi się w głowie najbardziej.

I uczucie, że ciągle na wymioty mnie zbiera i jeszcze dziwny objaw, jak często kaszle to dostaję ataku czkawek. i po posiłkach dostaję ataków czkawek. Dosyć uciążliwe.

częstomocz też był wcześniej teraz trochę ustąpił

axx
Posty: 9
Rejestracja: 2013-10-03, 20:38
Lokalizacja: katowice

Postautor: axx » 2014-01-28, 15:07

Mówisz że się poprawia przy Xanax/Lorazepam ale czy ze względu na psychikę czy dzięki rozluźnieniu mięśni? Ja bym z takimi objawiami zrobił eksperyment, odstawił Xanax/Lorazepam i zwyczajnie załatwił sobie lek który jest typowo na rozluźnienie mięśni i nie działa na psychikę (np. Mydocalm taki jest, co ciekawe też często stosowany przy problemach z kręgosłupem szyjnym). To Ci da odpowiedź na pytanie czy problem jest też w głowie czy może jest związany czysto z napięciem mięśni i kręgosłupem.

AlexL4
Posty: 249
Rejestracja: 2013-03-13, 21:40
Lokalizacja: Liverpool

Postautor: AlexL4 » 2014-01-29, 11:44

Mati26 pisze:Dr Zbrojkiewicz neurolog, zrobił wielkie oczy słysząc, że witamina D ma jaki kolwiek związek
z jakimikolwiek objawami np przy stwardnieniu bądź, że nawet powoduje lub, że SM i podobne auto immunologiczne choroby
występują częściej u ludzi z niedoborem.


pierwsza rzecz, jaka zrobilabym na Twoim miejscu to zmiana neurologa. Bo co mozna pomyslec sobie o 'specjaliscie', ktory nie ma pojecia o badaniach i testach przeprowadzanych przez naukowcow nie od dzis? Nie ma znaczenia, czy przypuszczenia dot. witaminy D sa sluszne, dobry neurolog MUSI wiedziec, co dzieje sie w dziedzinie, w ktorej sie specjalizuje.
But I won't cry for yesterday
There's an ordinary world
Somehow I have to find
And as I try to make my way
To the ordinary world
I will learn to survive

Mati26
Posty: 20
Rejestracja: 2014-01-27, 17:00
Lokalizacja: Jastrzebie Zdroj

Postautor: Mati26 » 2014-01-29, 12:49

Jakieś sugestie :D? byłem już u dr Zbrojkiewicza(Katowice) - uważa, że nerwica hipohondrialna.

Byłem u dr Maciejowskiego (Katowice) - uważa, że nerwica + depresja bo MRI czyste to nie moze byc zadnego SM + wszystkie badania neuro ok wiec napewno nie SM ani nic innego i ze mam zdrowy uklad nerwowy, kiedy ja po lekkim wysilkku jestem zmeczony i chodze jak zombie?????

Jeszcze znam dr Krzystanek w Katowicach i wiem, ze kolezanka z forum na pm mi wyslala sugestie co do pani dr w Sosnowcu o bardzo dobrej reputacji moze sprobuje sie skontaktowac tam w takim razie? hm...


czytalem duzo ze np na MRI moze nie wyjsc na poczatku, ze MRI nie widzi zmian w "szarej istocie mozgu" i dopiero wielo-Teslowe(moc) i z innym rodzajem dyfuzji rezonanse widza tam zmiany ponoc, ktore sa pierwsze w SM wczesnym stadium zanim jakie kolwiek objawy nastapia.

Mialem robione MRI rezonansem 1,5 Tesli w HD w odstepach 4mm

A ja czytalem, ze jezeli stwardnienia sa zbyt male to ponizej 3 tesli rezonans ich nie wykryje a co do odcinkow tez moze je przegapic jesli sie "kroi ciasto" co 4 mm a ponoc trzeba mniej niz 3mm, wiadomo wiecej zdjec drozej odrazu...

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2014-01-29, 22:06

Mati26, uważam, że 1,5T MRI (nawet przy rutynowych sekwencjach) jest wystarczające do wykrycia ew. ognisk. Drobne, 2-3 mm zmiany są bardzo trudne do oceny pod kątem ew. demielinizacjii i najczęściej opisywane jako naczyniopochodne- zwłaszcza przy prawidłowym badaniu neurologicznym i braku prążków w PMR.
Myślę, że w tej chwili powinieneś skupić się na tym, co jest nieprawidłowe (poziom wit. D3, może niedobór magnezu) oraz popracować nad psychiką i trybem życia. Bądź pod opieką neurologa, ale spróbuj nie skupiać się tak bardzo na sobie, bo szkoda życia na bieganie od lekarza do lekarza, poza tym nawet jeśli nie masz nerwicy, moim zdaniem, jesteś na najlepszej drodze w tym kierunku.
Pozdrawiam

P.S: W kwestii zmian w MRI- chętnie oddam Ci swoje: 5mm, sztuk kilkanaście, w dobrym stanie (nie wzmacniające się po kontraście) oraz z zaledwie 7- letnim przebiegiem i pakietem objawów w promocji.
Trzymaj się ciepło :)
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

zosia_cz_wa
Posty: 1010
Rejestracja: 2009-07-13, 17:51
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Postautor: zosia_cz_wa » 2014-01-31, 15:13

Mati26 Tak mi jeden neurolog powiedział ,że czasami zmiana w mózgu jest taka niewielka jak ukłucie szpilką i ona rzeczywiście jest nie do wykrycia w rezonansie a daje przykre objawy i potrzebne jest kilka miesięcy aby inne komórki mózgu zdrowe przejęły tą funkcję chorego miejsca . Powinieneś teraz dbać o siebie robić to co lubisz,nie przemęczać się być pod kontrolą neurologa do którego masz zaufanie ,wierzę że wszystko ustąpi. POZDRAWIAM
zosieńka3

kmajdylo
Posty: 4
Rejestracja: 2014-01-26, 00:11
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: kmajdylo » 2014-01-31, 20:14

Mati 26, Alfadiol niekoniecznie jest dobrym pomysłem. Czasem wręcz jest go w stanach zapalnych za dużo. Możesz sprawdzić. Lepiej bierz normalną witaminę D3. Nawet kilka tys. jednostek dziennie. Np Vitrum D3.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez kmajdylo, łącznie zmieniany 1 raz.

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2014-02-02, 11:29

AlexL4 pisze:
Mati26 pisze:Dr Zbrojkiewicz neurolog, zrobił wielkie oczy słysząc, że witamina D ma jaki kolwiek związek
z jakimikolwiek objawami np przy stwardnieniu bądź, że nawet powoduje lub, że SM i podobne auto immunologiczne choroby
występują częściej u ludzi z niedoborem.


pierwsza rzecz, jaka zrobilabym na Twoim miejscu to zmiana neurologa. Bo co mozna pomyslec sobie o 'specjaliscie', ktory nie ma pojecia o badaniach i testach przeprowadzanych przez naukowcow nie od dzis? Nie ma znaczenia, czy przypuszczenia dot. witaminy D sa sluszne, dobry neurolog MUSI wiedziec, co dzieje sie w dziedzinie, w ktorej sie specjalizuje.



POPIERAM !!!

Mati26
Posty: 20
Rejestracja: 2014-01-27, 17:00
Lokalizacja: Jastrzebie Zdroj

Postautor: Mati26 » 2014-02-02, 21:28

Dziękuje za szczere odpowiedźi, myślę, że spróbuję tak jak koleżanka radziła i spróbuję umówić się do Dr Żaby w Sosnowcu i zobaczyć co pani doktor powie, a potem odpuszcze.

Obecenie jako tako funkcjonuje naszprychowany Xanaxem w dawce po 3x 0,5 na dzień rano, w południe i wieczorem.

O dziwo na nich jedynie co mi dokucza to tiki mięśni, parastesje niedowład i rozbieżność koordynacji ustępują tak samo jak poczucie, że kręci mi się w głowie i zaraz zwymiotuje.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości