Drętwienie rąk, uczucie pieczenia w plecach

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

zuza1212
Posty: 36
Rejestracja: 2014-02-07, 20:11
Lokalizacja: pomorskie

Postautor: zuza1212 » 2014-03-12, 13:31

AlexL4 ja niestety nie jestem wstanie wytlumaczyc skad sie biora dretwienia rąk, u mnie dotyczy to palców. Niestety w moim przypadku nie wiem czym to jest spowodowane, moze niedoborem witaminy D. Zrobilam sobie badanie EMG rąk zeby wykluczyc podloze neurologiczne. Czy mozna jeszcze zrobic jakies badania zeby sie dowiedziec co jest przyczyna nie wiem.

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2014-03-12, 19:28

AlexL4 Myślę,że wiele osób zdrowych ma takie drętwienia nocne.Nie powiem ci jaka jest przyczyna.Może to być od kręgosłupa,mogą to być jakieś niedobory (grupa witamin B ,Magnez,Potas)
Poczytaj na pierwszej stronie może znajdziesz jakieś pomocne artykuły.

zuza1212 Bierz dalej tą D, może będzie jeszcze lepiej :)

axl
Posty: 92
Rejestracja: 2012-03-21, 14:19
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: axl » 2014-03-12, 21:51

U mnie takie drętwienia występowały bezpośrednio po sterydach. Ale to tak, że zupełnie nie czułem ręki, jak po znieczuleniu. Samo przeszło.

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2014-03-13, 08:27

zuza1212 pisze: u mnie dotyczy to palców. Niestety w moim przypadku nie wiem czym to jest spowodowane, moze niedoborem witaminy D.

U mnie drętwieją całe dłonie i też szukam odpowiedzi, dlatego Was podglądam ;-)
Wybaczcie. :oops:
Zuza chciałam Ci tylko powiedzieć, że taka dawka wid D, to zbyt mała, podwoiła bym to, no i pamiętaj, że witamina ta rozpuszcza się w tłuszczach, inaczej nie wchłonie się wcale.
Nie można jej tylko popić wodą, trzeba zjeść razem coś tłustego.
Ja witaminy D3 zimą biorę 5000 IU .
Nie wiem co jest winne tym drętwieniom, ja obstawiam kręgosłup.
Pozdrawiam. :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

zuza1212
Posty: 36
Rejestracja: 2014-02-07, 20:11
Lokalizacja: pomorskie

Postautor: zuza1212 » 2014-03-13, 08:54

renia1286 nie wiem czy kregoslup to sprawca dretwien bynajmniej nie u mnie bo mialam robione MRI odcinka szyjnego i piersiowego.
Ktory lekarz bedzie wiedzial i jest w stanie przepisac mi odpowiednia dawke witaminy D?
Bo ta dawke 800 przepisal mi lekarz neurologa w Uk moze oni nie maja tutaj zielonego pojecia:/
Dzis mijaja juz 2 tygodnie od wykonania badan ach jakbym chciala juz miec wyniki, strasznie niecierpliwa jestem :mrgreen: chociaz moje przeczucia mowia mi ze wyniki beda ujemne.

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2014-03-13, 09:20

zuza1212 pisze:Ktory lekarz bedzie wiedzial i jest w stanie przepisac mi odpowiednia dawke witaminy D?
Bo ta dawke 800 przepisal mi lekarz neurologa w Uk moze oni nie maja tutaj zielonego pojecia:/

Zuza, wiesz że masz niedobór a to już jest coś. Ja na Twoim miejscu podwoiłam zapisaną przez neuro dawkę i tyle.
Pojęcie na temat dawek witaminy może i mają ale na wyleczeniu pacjenta uzupełnieniem niedoboru nie zależy nikomu ani tu ani tam.
Taka dawka to z tych co"nie zaszkodzi ale i nie pomoże", i takimi sprawami jak uzupełnianie suplementów żaden nie zawróci sobie głowy.
Czytałaś temat nt. Witaminy D tu na forum? znasz zalecane dawki dla dorosłych i dzieci?
Skup się na uzupełnieniu tej witaminy, bo skutki jej niedoboru są niefajne. Zajmie Ci to ładnych kilka miesięcy ale większą dawką oczywiście
Mnie ostatnio lekarz zapytał czy biorę witaminy z grupy B i D, bo powinnam o zbadaniu poziomu nawet nie pomyślał.
A jeśli chodzi o drętwienia rąk w moim przypadku jest to raczej kręgosłup.
Nie mam już pomysłów co z tym fantem zrobić.
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
jaszmurka
Posty: 2747
Rejestracja: 2010-01-19, 22:09
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: jaszmurka » 2014-03-13, 09:24

renia1286 pisze:A jeśli chodzi o drętwienia rąk w moim przypadku jest to raczej kręgosłup

reniu ja tez mam od kręgosłupa w dodatku dretwieja mi róniez nogi a ostatnio nawet pół twarzy.
Żyj! - powiedziała nadzieja.. - Bez Ciebie nie mogę - odparło cicho życie..

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joanna_nick » 2014-03-13, 10:15

jaszmurka pisze:
renia1286 pisze:A jeśli chodzi o drętwienia rąk w moim przypadku jest to raczej kręgosłup

reniu ja tez mam od kręgosłupa w dodatku dretwieja mi róniez nogi a ostatnio nawet pół twarzy.

absolutnie nie jestem lekarzem ;), ale ponieważ moja niedoczulica dotyczy całej połowy ciała - łącznie z twarzą, to neurolodzy mi uswiadomili, że nie ma takiej możliwości, aby przyczyna tkwiła w kręgosłupie - bo kręgosłup może powodować niedoczulicę połowy ciała i owszem, ale nie powyżej jego poziomu. czyli inaczej mówiąc - jeśli twarz, to musi iść z OUN.
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Awatar użytkownika
jaszmurka
Posty: 2747
Rejestracja: 2010-01-19, 22:09
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: jaszmurka » 2014-03-13, 10:18

joanna_nick pisze:jeśli twarz, to musi iść z OUN


ja mam OUN :-| więc u mnie to normalne
Żyj! - powiedziała nadzieja.. - Bez Ciebie nie mogę - odparło cicho życie..

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2014-03-13, 10:20

joanna_nick pisze:
jaszmurka pisze:
renia1286 pisze: bo kręgosłup może powodować niedoczulicę połowy ciała i owszem, ale nie powyżej jego poziomu. czyli inaczej mówiąc - jeśli twarz, to musi iść z OUN.


Nie musi iść z OUN :) I ja jestem na to żywym dowodem. Drętwiała mi cała lewa strona twarzy i po tej stronie mam osłabione mięśnie twarzy, mało,że drętwiała to wyginało mi lewą stronę ust w dół... przyczyna- prawdopodobnie niedobory Mg,Fe, D generalnie Tężyczka bo ustało.

Ktory lekarz bedzie wiedzial i jest w stanie przepisac mi odpowiednia dawke witaminy D?
Bo ta dawke 800 przepisal mi lekarz neurologa w Uk moze oni nie maja tutaj zielonego pojecia:/

Nie zawracaj sobie tym głowy.Spróbuj poprosić w aptece. Nawet taką samą dawkę tylko bierz 2 tabletki np.
Mi neuro przepisała Vigantoletten 1000 ale w aptece nie mieli i wydali mi 500 więc musiałam brać x2. Z tego wyszło to,że powinnam brać 1 miesiąc to opakowanie a miałam tylko na 2 tygodnie. Pani w aptece bez problemu sprzedała mi drugie opakowanie bez recepty.
Spróbuj, może się uda.

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joanna_nick » 2014-03-13, 10:33

to ciekawe, co mówisz o tym dretwieniu - nie wiem juz co mam w takim razie myslec o tych neuro - to nie jeden tak mówił, a trzech róznych - może chodzi tez o odruchy, nie tylko sama niedoczulicę??? :-/

witamina D3 jest aktualnie bez recepty - mozna nawet dostac taniej, niz vigantoletten - ja kupuje w doz.pl - vitrum forte - w dawce 2000 j.m. w cenie promocyjnej niecałe 32 zł za 120 szt.

http://www.doz.pl/apteka/p67264-Vitrum_ ... ki_120_szt
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

zuza1212
Posty: 36
Rejestracja: 2014-02-07, 20:11
Lokalizacja: pomorskie

Postautor: zuza1212 » 2014-03-13, 11:07

to chyba dzisiaj skocze sobie do apteki i sie dowiem . Zreszta nie wiem jak to tutaj jest czy w ogole witamina D w wiekszych dawkach sprzedawana jest bez recepty. Ta dawke ktora dostalam 800 byla na recepte:/. Nawet jak antybiotyk sie dostaje zalozmy na 7 dni bierze sie go np. 2x dziennie to w aptece wydaja tylko 14tabletek, odcinaja reszte tabletek i pacjent dostaje tylko tyle i powinien brac, taka filozofia anglii:P

Sabri
Posty: 560
Rejestracja: 2011-02-28, 14:29
Wiek: 41
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Sabri » 2014-03-13, 11:11

Wydaje mi się ,że te drętwienia mogą mieć więcej przyczyn niż jedną ;-)
Jeśli chodzi zdrętwienie twarzy to tez mi się kilka razy przytrafiło-nie mam OUN
;-)
Co do drętwień rąk:
Jak mi zmarzły ręce to w nocy mi bardzo drętwiały obie przez jakiś czas,ale mam potwierdzony objaw raynolda Lekarka mówiła ,że od tego. :13:
Przed tym moim"rzutem"też miałam ok tygodnia cały czas zdrętwiałą prawą rękę,ale wtedy to nie tylko w nocy ;-)
Teraz drętwieje mi głownie prawa w nocy ,ale się przyzwyczaiłam.
Nie zwracam na to uwagi ,widocznie tak ma być :lol:
Co do kręgosłupa,oj tez może nam pisać całe historie ;-)

zuza1212,
Nic ci nie pozostaje jak uzupełnić D i Wapń Czekać może przejdzie ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2014-03-13, 11:20

to chyba dzisiaj skocze sobie do apteki i sie dowiem . Zreszta nie wiem jak to tutaj jest czy w ogole witamina D w wiekszych dawkach sprzedawana jest bez recepty.

Skocz i się dowiedz, jak nic mądrego nie powiedzą zrób jaj radzi aidi
aidi pisze:Nie zawracaj sobie tym głowy.Spróbuj poprosić w aptece. Nawet taką samą dawkę tylko bierz 2 tabletki np.
Oprócz apteki, masz też do dyspozycji taki e bay np. ;-)
joanna_nick pisze: bo kręgosłup może powodować niedoczulicę połowy ciała i owszem, ale nie powyżej jego poziomu. c

U mnie tak jest, tylko nie wiem czy stopy można zaliczyć do tego poziomu, bo jak nie to :13:
Ps. Dziewczyny od Was można dowiedzieć się więcej, niż od niejednego lekarza. :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joanna_nick » 2014-03-13, 12:45

renia1286 pisze:U mnie tak jest, tylko nie wiem czy stopy można zaliczyć do tego poziomu, bo jak nie to :13:
Ps. Dziewczyny od Was można dowiedzieć się więcej, niż od niejednego lekarza. :-)


stopy jak najbardziej mogą być od kregosłupa - mnie tłumaczono, że nie ma nerwów idacych w górę od kręgosłupa, więc twarz nie może być 'znieczulona' z tyt. jakichkolwiek zmian w tymże, ale w dól to może być wszystko. w sumie to ja nie mam dretwień, tylko cos ala znieczulenie - tzn. takie zmniejszone czucie - i nazywa się to ponoc fachowo niedoczulicą. w moim przypadku równo połowa ciała, łacznie z twarzą i czołem. Jedna tylko neuro powiedziała, że przyczyną może być też syringomielia, czyli jamistość rdzenia [cos ala torbiele umiejscowione w rdzeniu kręgowym, z reguły w odcinku szyjnym] - no to czekam na wykluczenie - od września [czyt. taki dostałam termin rezonansu - na koniec marca - to już niedługo :)]
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 274 gości