Neuralgia trójdzielna i inne objawy czy to SM?

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

princepolo
Posty: 9
Rejestracja: 2014-02-23, 11:09
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Neuralgia trójdzielna i inne objawy czy to SM?

Postautor: princepolo » 2014-02-23, 11:15

Witam.
Moze zaczne od początku.
pare tygodni temu złapał mnie ból połowy twarzy. (bóle połowy głowy,oczu i niby zębów miewałam juz od dawna) zgoniłam to namigrene. Jednak gdy doszły bóle twarzy, policzków. takie czasem rwące a lbo piekące które trwały (plus bol glowy, zebow, oczu) okolo 5 dni (bez nocy) poszłam do neurologa. Od razu diagnoza neuralgia trójdzielna. Dostałam leki i wg rozpiski je brałam. A gdy po skończeniu opakowania pojawia się bóle neurolog powiedziała że zrobi badania.
Kończe juz opakowanie i mimo to miewam bóle. Bola mnie jak by oczy od dołu, miewam nie ostre widzenie(nie cały czas) połowe głowy zeby , czuje jak by mi w ucho szpile wbijali(to nie są jeszcze takie bóle zebym wyła do księżyca jak opisują)
U okulisty byłam 3 dni temu, powiedziała ze wszystko jest dobrze nie ma sie do czego przyczepic.

Do tego dopisze inne moje dolegliwosci. Miewam od jakiegos czasu drętwienie , mrowienie kończyn. Nawet gdy leże. Albo osłabienie rąk. Tak jak bym nie miała siły w nich . Zdarza się tez ze w nogach czuje to samo. Oprócz tego mam mdlości( raczej nie związane z tym ale są) częściej niz kiedyś mi zimno (stopy mam prawie cały czas zimne)
zauważyłam tez ze gdy pisze to czuje tak jak bym nie mogła tego swobodnie robic. Niby pisze ale jak kura pazurem(a miewam ładne pismo) i już po zwykłym podpisie czuje ze ręka jest zmęczona.

Dodam jeszcze ze zapominam proste słowa. Np teraz jak pisze zapomniałam słowo migrena i nie mogłam sobie przypomnieć. Czasem w rozmowie jest mi głupio ponieważ zapominam co mówiłam dosłownie przed chwilą. Nie mogę się tez często skoncentrować, więc nawet nie siadam do samochodu(kłopoty z koncentracja mam już sporo czasu)

Czy to co opisuje to mogą być objawy SM? Nie które są uciążliwe, np te zapominanie. Jestem młoda mama mam małe dziecko i martwię się że coś jest ze mną nie tak :(
Oczywiście nie szukam tu diagnozy. Czekam na wizytę u neurologa ale gdy czytałam o neuralgi trójdzielnej to wszędzie jest ze to może(a nie musi) być objawy SM dlatego weszłam na te forum.

Dodam jeszcze ze około 3 lata temu miałam straszny ból kręgosłupa i jedna nogę dosłownie momentami musiałam ciągnąć(nie wyglądało to jakoś strasznie pomijając ból) wiec do szpitala się nie zgłosiłam. A rok mniej więcej wcześniej miałam dziwne objawy bardzo silne nie mogłam chodzić ani wyprostować kolan głownie prawego. Objawy przypominające dnę moczanowa ale po wynikach okazało się ze to nie to, dostałam leki i po jakimś czasie przeszło. Ból był straszny.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez princepolo, łącznie zmieniany 1 raz.

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2014-02-23, 22:27

Im bardziej zagłębiam się w temat tym bardZiej przekonuję się, że SM może być wszystko a wszystko wcale nie musi być SM.

Kochana nikt Ci nie powie czy to może być SM jeśli nie masz wyników badań rezonansu magnetycznego głowy oraz wyników badania płynu mózgowo rdzeniowego. Bez badań można gdybać i niepotrzebnie stresować człowieka. Grunt to dobry neurolog, który zbierze wywiad i poważnie podejdzie do pacjenta.

Miałaś jakieś badania robione? Rtg kręgosłupa? Kolan? Czy mri głowy? Albo podobne?

princepolo
Posty: 9
Rejestracja: 2014-02-23, 11:09
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Postautor: princepolo » 2014-02-24, 12:47

Tzn tak, od jakiegos czasu (7 miesiecy? ) miewam stany podgoraczkowe. Lekarka robiła mi rozne badania stwierdziła ze wszystko jest ok i termometr jest zły (a nie tylko jednym sprwdzam i zreszta na innych domownikach nie pokazuje wyzszej temp)
Robili mi usg tarczycy, przeswietlenie klatki piersiowej,wyniki krwi,moczu i usg brzucha. I tyle.
tomograf kregoslupa ledzwiowego mialam jakies 3 lata temu niby nic nie wyszlo tylko jakas wysepka.
a poza tym nie miałam zadnych innych badan. Prosiłam nie raz o jakieś konkretne poniewaz miałam duzo urazów głowy(juz sporo czasu wczesniej) ale zawsze lekarze mieli jakies wytlumaczenie.

Teraz mam zamiar przycisnąc neurologa skoro juz wspomnial o badaniach zeby mi dal na rezonans glowy itp. Tylko nie wiem czy da skierowanie, a na prywatne badania nie moge sobie pozwolic.

Taki dziwny objaw tez który nie opisałam to swedzenie skóry (az bable) na nogach. I ból przy chodzeniu biodra. W ogole wszystko co sie dzieje to po prawej stronie kazdy ból.

pawel_wlkp
Posty: 1826
Rejestracja: 2013-05-09, 09:51
Wiek: 50
Lokalizacja: okolice Poznania
Kontaktowanie:

Postautor: pawel_wlkp » 2014-02-24, 20:06

princepolo ;-) Przeczytałem Twoje posty i nic innego nie przychodzi mi do głowy, jak znaleść dobrego neurologa który położy Cie Do szpitala i zrobi pełną diagnostykę. Szczerze,inaczej naprawdę tego nie widzę :-) Bez rezonansu głowy<mózgu>, punkcji,potencjałów... itd cięzko cokolwiek będzie odpowiedzieć, nawet najbardziej doświadczonemu ( przez tego typu dolegliwości) forumowiczowi.Pozdrawiam i życzę znalezienia dobrego neurologa, diagnozy oczywiście leczalnej chroby ;-)
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować....

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2014-02-25, 19:56

Princepolo może zmień neurologa? Ja byłam u 5 i dopiero piąty wziął mnie na poważnie i położył w szpitalu. Ja niegdyś miałam robione tk głowy ze względu na zawroty i nie było problemu z tym, że wtedy to byl pikuś w porównaniu do tego co jest teraz :/

princepolo
Posty: 9
Rejestracja: 2014-02-23, 11:09
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Postautor: princepolo » 2014-02-25, 21:37

Dziekuje za odpowiedzi.
przyznam ze do tej pory bylam tylko u jednego neurologa. Moze rzeczywiscie wybiore sie gdzie indziej.
A czy jakies badania ktore mogla bym wykonac sama mogly by chociaz troche pomoc w diagnozie? zebym juz poszla z wynikiem do lekarza? chodzi mi o jakies z tych nie mega drogich i skomplikowanych

pawel_wlkp
Posty: 1826
Rejestracja: 2013-05-09, 09:51
Wiek: 50
Lokalizacja: okolice Poznania
Kontaktowanie:

Postautor: pawel_wlkp » 2014-02-25, 23:02

Princepolo zamiast wydawać jakiekolwiek pieniądze na badania , lepiej wydaj je na neurologa. Jak trafisz takiego który weżmie Twoje dolegliwości na poważnie, jezeli nie połozy Cie do szpitala(wtedy zrobią Ci pełną diagnostykę)i te drogie badania i te mniej ważne poprostu wszycho od a-z. to powinnaś wyjść ze stertą skierowań na badania które on w danej chwili uważa, że pasują mu do danych dolegliwości .Pozdrawiam :-) Życzę powodzenia :-)
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować....

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2014-02-25, 23:13

Mi w cale sterty nie robili :/ ale sporo zrobilam sama... Princepolo postaraj się o skierowanie do szpitala, łaski nie robią! Faktycznie tam zrobią Ci badania bo takie chodzenie i zapisywanie sie na badania z terminami pól roku albo dluzej nie ma sensu. Gdyby odpukac tfu tfu coś się stało, cokolwiek z okiem albo no nie wiem, reką to jedź na pogotowie i opowiesz im historię, chyba, że uda Ci się dostać do dobrego neuro.

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Neuralgia trójdzielna i inne objawy czy to SM?

Postautor: aidi » 2014-03-06, 11:31

princepolo pisze:Witam.
Moze zaczne od początku.
pare tygodni temu złapał mnie ból połowy twarzy. (bóle połowy głowy,oczu i niby zębów miewałam juz od dawna) zgoniłam to namigrene. Jednak gdy doszły bóle twarzy, policzków. takie czasem rwące a lbo piekące które trwały (plus bol glowy, zebow, oczu) okolo 5 dni (bez nocy) poszłam do neurologa. Od razu diagnoza neuralgia trójdzielna. Dostałam leki i wg rozpiski je brałam. A gdy po skończeniu opakowania pojawia się bóle neurolog powiedziała że zrobi badania.
Kończe juz opakowanie i mimo to miewam bóle. Bola mnie jak by oczy od dołu, miewam nie ostre widzenie(nie cały czas) połowe głowy zeby , czuje jak by mi w ucho szpile wbijali(to nie są jeszcze takie bóle zebym wyła do księżyca jak opisują)
U okulisty byłam 3 dni temu, powiedziała ze wszystko jest dobrze nie ma sie do czego przyczepic.

Do tego dopisze inne moje dolegliwosci. Miewam od jakiegos czasu drętwienie , mrowienie kończyn. Nawet gdy leże. Albo osłabienie rąk. Tak jak bym nie miała siły w nich . Zdarza się tez ze w nogach czuje to samo. Oprócz tego mam mdlości( raczej nie związane z tym ale są) częściej niz kiedyś mi zimno (stopy mam prawie cały czas zimne)
zauważyłam tez ze gdy pisze to czuje tak jak bym nie mogła tego swobodnie robic. Niby pisze ale jak kura pazurem(a miewam ładne pismo) i już po zwykłym podpisie czuje ze ręka jest zmęczona.

Dodam jeszcze ze zapominam proste słowa. Np teraz jak pisze zapomniałam słowo migrena i nie mogłam sobie przypomnieć. Czasem w rozmowie jest mi głupio ponieważ zapominam co mówiłam dosłownie przed chwilą. Nie mogę się tez często skoncentrować, więc nawet nie siadam do samochodu(kłopoty z koncentracja mam już sporo czasu)

Czy to co opisuje to mogą być objawy SM? Nie które są uciążliwe, np te zapominanie. Jestem młoda mama mam małe dziecko i martwię się że coś jest ze mną nie tak :(
Oczywiście nie szukam tu diagnozy. Czekam na wizytę u neurologa ale gdy czytałam o neuralgi trójdzielnej to wszędzie jest ze to może(a nie musi) być objawy SM dlatego weszłam na te forum.

Dodam jeszcze ze około 3 lata temu miałam straszny ból kręgosłupa i jedna nogę dosłownie momentami musiałam ciągnąć(nie wyglądało to jakoś strasznie pomijając ból) wiec do szpitala się nie zgłosiłam. A rok mniej więcej wcześniej miałam dziwne objawy bardzo silne nie mogłam chodzić ani wyprostować kolan głownie prawego. Objawy przypominające dnę moczanowa ale po wynikach okazało się ze to nie to, dostałam leki i po jakimś czasie przeszło. Ból był straszny.


Czytam i czytam i twierdzę...tak jakbym widziała siebie. Moim zdaniem to nie jest SM.
Ja mam wykluczone.
Diagnozuję się już 5 rok. Potwierdzoną mam miopatię,polineuropatię i tężyczkę. Podejrzenie glikogenozy(ale zanim się dowiem czy to prawda to czasu upłynie bo w PL badań na dzień dzisiejszy nie robią)
Mam identyczne objawy.Teraz znacznie ustąpiły. Podstawa- doprowadziłam tężyczkę do uśpienia (Wapń+magnez+B6+potas+neurowit) Zmieniłam trochę dietę (zmniejszyłam póki co ilość spożywanego glutenu) i ruch-ciężko ale trzeba, codziennie kręcę na rowerze stacjonarnym. Aha Miałam zbyt niską witaminę D -uzupełniłam. Dzięki niej minęły mi prawie całkowicie męczące doprowadzające do szaleństwa bóle. Może spróbuj od podstaw.Znajdź neuro, poproś o skierowanie na Wit D3,Mg,K,Ca...a potem dalej - MRI itd,itp.

Nadal mam straszną męczliwość mięśni, każdą czynność rozkładam w czasie.Ale to już inna historia i na to jeszcze cudownego środka nie znalazłam.Póki co szukam patentów aby poprawić sobie codzienne życie :)

princepolo
Posty: 9
Rejestracja: 2014-02-23, 11:09
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Postautor: princepolo » 2014-03-20, 12:22

przpraszam ze nie odpisywałam, raz ze miałam zerwany dostęp do neta dwa ze mialam problemy i operacje.

Ale juz jestem. Dzis miałam wizyte u neurologa. Od razu dała skierowanie na rezonans glowy. Pod katem tej neuralgi poniewaz tak jak pisałam wczesniej, nie ustąpiły bóle po lekach.

I mam pytanie na skierowaniu mam napisane zakres badania- mozgowia, rozpoznanie-G44 650 Obs w kierunku procesu nypie.... coś tam( nie umiem sie rozczytac) w kazdym razie czy mimo tego co napisane w badaniu wyjdą wszystkie zmiany jeśli są? czy tylko zostanie zrobione pod tym kątem co ma wyjaśnic?? neurolog upiera sie ze moje inne bóle sa od kręgosłupa

princepolo
Posty: 9
Rejestracja: 2014-02-23, 11:09
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Neuralgia trójdzielna i inne objawy czy to SM?

Postautor: princepolo » 2014-03-20, 12:29

aidi pisze:
Czytam i czytam i twierdzę...tak jakbym widziała siebie. Moim zdaniem to nie jest SM.
Ja mam wykluczone.
Diagnozuję się już 5 rok. Potwierdzoną mam miopatię,polineuropatię i tężyczkę. Podejrzenie glikogenozy(ale zanim się dowiem czy to prawda to czasu upłynie bo w PL badań na dzień dzisiejszy nie robią)
Mam identyczne objawy.Teraz znacznie ustąpiły. Podstawa- doprowadziłam tężyczkę do uśpienia (Wapń+magnez+B6+potas+neurowit) Zmieniłam trochę dietę (zmniejszyłam póki co ilość spożywanego glutenu) i ruch-ciężko ale trzeba, codziennie kręcę na rowerze stacjonarnym. Aha Miałam zbyt niską witaminę D -uzupełniłam. Dzięki niej minęły mi prawie całkowicie męczące doprowadzające do szaleństwa bóle. Może spróbuj od podstaw.Znajdź neuro, poproś o skierowanie na Wit D3,Mg,K,Ca...a potem dalej - MRI itd,itp.

Nadal mam straszną męczliwość mięśni, każdą czynność rozkładam w czasie.Ale to już inna historia i na to jeszcze cudownego środka nie znalazłam.Póki co szukam patentów aby poprawić sobie codzienne życie :)
dziekuje za odpowiedz, wezme pod uwage te badania i jesli nie dostane skierowania to sama je zrobie. Ja nawet nie wiem co to za choroby ale faktycznie, może jakies inne dziadostwo sie przyplątało . Najgorsze jest to że mieszkam w małym mieście pare lekarzy na krzyz w tym jeden neurolog i jak tu dostac jakąs konkretna pomoc. Narazie bede rejestrowac sie na rezonans dobrze z emam znajomą to powiedziala ze postara sie mnie umowic szybciej

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2014-03-20, 21:56

princepolo pisze:czy mimo tego co napisane w badaniu wyjdą wszystkie zmiany jeśli są? czy tylko zostanie zrobione pod tym kątem co ma wyjaśnic?? neurolog upiera sie ze moje inne bóle sa od kręgosłupa


Powinno wyjść wszystko co jest nie tak.
może od kręgosłupa,musiałabyś go prześwietlić.

princepolo
Posty: 9
Rejestracja: 2014-02-23, 11:09
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Postautor: princepolo » 2014-05-28, 12:46

witam po dosyc dlugim czasie.
w ubiegly czwartek mialam rezonans od lekarza internisty sie dowiedzialam ze pod katem guza. Wynik miał być wczoraj ale jeszcze nie ma... Jutro dopiero. Wiec jeszcze nie wiem co mnie czeka. Czekam na wizyte u neurologa mojego i jeszcze innego w innym miescie.

doszly mi bole kosci ogonowej i to straszne jak posiedze dluzej to az strach wstawac w dodatku cos przeskakuje. I juz od okolo 10 miesiecy mm stany podgoraczkowe byl czas jak nie sprawdzalam ale zaczelam znowu ostatnio zobaczylam 38.1. Czekam na wynik rezonansu i zaczynam robic badania jak nie ze skierowaniem to sama.

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2014-05-28, 14:26

Czekamy razem z Tobą na wieści mam nadzieję, że dobre!

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2014-05-28, 22:07

princepolo, Daj koniecznie znać jak wynik.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 236 gości