Moja historia :)

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Twistline
Posty: 21
Rejestracja: 2014-06-08, 16:24
Lokalizacja: Polska

Moja historia :)

Postautor: Twistline » 2014-06-18, 09:08

Miałam napisać, jak będą wyniki, to piszę :)

Moją historię opisałam tutaj

W skrócie: drętwienie prawej ręki, zawroty głowy, zaburzenia afektywne, przewlekłe zmęczenie, osłabienie. Można jeszcze dodać bóle pleców i karku. Z powodu ostrych zawrotów głowy wizyta na SORze, konsultacja laryngologiczna i neurologiczna - brak pomysłów na przyczynę dolegliwości. Wizyta kontrolna u neurologa i skierowanie na MRI. Na rezonans poszłam prywatnie, bo kolejki na "za rok".
Nie dopisałam jeszcze, że w badaniu neurologicznym wszystkie odruchy okej. Tylko próbę Romberga miałam dodatnią - padałam na prawo i do tyłu.

Wyniki rezonansu

Kręgosłup szyjny:
sekwencje TSE, TFE, STIR, obrazy T1, T2 zależne
Ustawienie lekko kifotyczne C2-C6 bez przemieszczeń trzonów. Trzony i krążki międzykręgowe mają prawidłową wysokość i sygnał.
Przepukliny nie wykazano.
Szerokość kanału kręgowego prawidłowa.
Osteofity unkowertebalne powodują lekkie przewężenie prawego otworu międzykręgowego C3-C4 i obu otworów C4-C5.
Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych.
WNIOSKI: początkowe zmiany zwyrodnieniowe bez cech ucisku struktur nerwowych.

Głowa z kontrastem:
sekwencje TSE, AFE, FLAIR, obrazy T1, T2 zależne
Przestrzenie podpajęczynówkowe w normie.
Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony.
Obecna ogniskowa zmiana demielinizacyjna, hyperintensywna o średnicy 6mm we FLAIR i T2 w istocie białej w prawym płacie czołowym.
Innych zmian w mózgowiu nie stwierdzono.
Zmiany wysiękowe hyperintensywne we FLAIR i T2 w wyrostku sutkowatym i piramidzie kości skroniowej strony prawej.
WNIOSKI: wskazana konsultacja neurologiczna i laryngologiczna

No i moje własne wnioski
1) Jestem na 99,9% pewna, że to nie SM, bo jedno ognisko, to mogą mieć i zdrowi ludzie, prawda?
2) Ten wysięk w kości skroniowej najprawdopodobniej wziął się z daaawno przebytego i najwidoczniej niedoleczonego zapalenia ucha. W tej kości znajduje się błędnik, więc może stąd zawroty głowy.
3) Drętwienie ręki i bóle karku - może przez zwyrodnienie kręgów szyjnych i krzywe siedzenie, brak ruchu, dużo nauki.
4) Osłabienie i zmęczenie - zły styl życia.
5) Zaburzenia nastroju, męczliwość, ciągłe poczucie niedospania jako objawy somatyzacji LUB - skoro zmiana w płacie czołowym, to może już tak mam od bardzo dawna i to wpływa na mój nastrój.

Mimo tego wyniku MRI czuję się zdrowsza :lol:
Tak trochę wszystko pasuje do innych schorzeń, a nie do SM.
Muszę umówić się na te wizyty u neurologa i laryngologa.

Pozdrawiam serdecznie! :D
"Czasami cygaro jest tylko cygarem i niczym więcej."
Z. Freud

Twistline
Posty: 21
Rejestracja: 2014-06-08, 16:24
Lokalizacja: Polska

Postautor: Twistline » 2014-06-18, 10:45

Nie mogę edytować, więc napiszę, że za hipotezą 2 przemawia jeszcze dodatnia próba Romberga. No tylko nie miałam oczopląsu i w badaniu fizykalnym laryngolog odrzucił błędnik. Ale MRI go potwierdza. Hmm :)
Jest dobrze :)
Pozdrawiam!
"Czasami cygaro jest tylko cygarem i niczym więcej."
Z. Freud

Jolcia
Posty: 3827
Rejestracja: 2010-03-28, 13:56
Wiek: 63
Lokalizacja: okolice Poznania
Kontaktowanie:

Postautor: Jolcia » 2014-06-18, 11:49

WITAM TWISTER :588: :588:

Twistline
Posty: 21
Rejestracja: 2014-06-08, 16:24
Lokalizacja: Polska

Postautor: Twistline » 2014-06-18, 12:01

Witam, witam. TwistLINE jestem :) A właściwie Jagoda :) A możesz coś poradzić? Okiem doświadczonym rzucić?
"Czasami cygaro jest tylko cygarem i niczym więcej."
Z. Freud

Sabri
Posty: 560
Rejestracja: 2011-02-28, 14:29
Wiek: 41
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Sabri » 2014-06-18, 13:11

Witaj
Twistline,
Też mam jedną zmiane,a raczej miałam,bo znikła. Ha ha
Czy to Sm ? Wątpie,ale lekarzem nie jestem!
Moźe inny laryngolog?
Fajnie,że się podzieliłaś swoimi doświadczeniami .Zawsze jest lżej. ;-)
pozdrawiam.
Obrazek

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2014-06-18, 23:01

Twistline, Witaj.

Zmiana demielinizacyjna ma to do siebie,że lubi znikać czego i tobie życzę. Jest hiperintensywna, więc raczej nie jest stara.Ale medykiem nie jestem. Może błędnik,może zatoki?

Cieszy mnie twoja pozytywna natura :) Takich nam tu trzeba :) Będzie dobrze.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2014-06-18, 23:35

Jagoda, z tego co wiem płaty czołowe mózgu odpowiadają za nastrój i zachowanie, ale nie sądzę, żeby tak drobna zmiana miała na to wpływ. Jeśli nie wzmacnia się po kontraście być może jest "stara" (nieaktywna) i należy ją traktować w kategorii przypadkowego znaleziska, nie związanego w Twoimi dolegliwościami, natomiast warto na pewno odwiedzić laryngologa, zwłaszcza, że często zawroty i/lub bóle głowy związane są z chorobami uszu lub zatok. Fajnie, że masz takie podejście do sprawy, trzymaj rękę na pulsie, ale nie daj się zwariować. Pozdrawiam cieplutko :)
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Twistline
Posty: 21
Rejestracja: 2014-06-08, 16:24
Lokalizacja: Polska

Postautor: Twistline » 2014-06-20, 19:35

Hejka!

Dzięki za wszystkie odpowiedzi!

Do laryngologa pójdę umówić się w przyszłym tygodniu, bo teraz jest sesja i urwanie głowy :)
Właśnie o to chodzi, żeby w obliczu dziwnych objawów nie wmawiać sobie, że to SM, bo to najczarniejsza wizja! Trzeba być optymistą - wiadomo, zdarzają się słabsze chwile - w takiej słabszej napisałam swojego ogólnie pierwszego posta na naszym forum. Ale no, bez przesady, bo takie zamartwianie się to już hipochondria :P

Tylko jedna rzecz mnie martwi - dziś w nocy zaczęła drętwieć mi ręka, spałam ładnie prosto, na specjalnej poduszce. Uczyłam się w pozycji jak najzdrowszej dla kręgosłupa z przerwami. ćwiczę, masuję i nie chce przejść ;/ Może do jutra przejdzie.
Pozdrawiam!
"Czasami cygaro jest tylko cygarem i niczym więcej."
Z. Freud

Twistline
Posty: 21
Rejestracja: 2014-06-08, 16:24
Lokalizacja: Polska

Postautor: Twistline » 2014-06-26, 01:56

Hmmm wiecie co? Mam dość uciążliwe zawroty głowy. Byłam u laryngologa, skierował mnie w trybie pilnym do szpitala, a w szpitalu stwierdzili, że aż takie pilne to nie jest i idę na oddział dopiero w lipcu. Jeden laryngolog stwierdził oczopląs, drugi nie. Badanie laryngologiczne - wszystko super.
Jedynie ta próba Romberga wciąż dodatnia, ciągle "padam do tyłu". I jeszcze nie trafiam prosto palcem do nosa. Jak bardzo zwolnię rękę, to dotykam najwyżej w sam grzbiet, a nie czubek.
Jutro idę prywatnie do porządnego lekarza. Skoro nie chcą mnie nigdzie leczyć, to niech chociaż ten "prywatny" lekarz przepisze mi coś na zawroty głowy, bo nie ogarniam...
Pozdrawiam i powodzenia życzę wszystkim!
;-)
"Czasami cygaro jest tylko cygarem i niczym więcej."
Z. Freud

Karolci1990
Posty: 802
Rejestracja: 2014-04-21, 06:46
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: Karolci1990 » 2014-06-26, 05:03

Twistline, W sumie zawroty głowy są trudne do zdiagnozowania. Ja też chodziłam kiedyś ciągle neurolog i laryngolog i przyczyny nie znaleźli chociaż w badaniu ENG wyszło mi że mam cechy uszkodzenia ośrodkowej części układu przedsionków. Więc w sumie nie wiem co to znaczy ale z tym badaniem ciągle mnie tak odsyłali neurolog do laryngologa a laryngolog do neurologa i tak w koło Macieju.
Ale teraz jak leżałam na neurologii to ordynator mi powiedział że zawroty głowy mam raczej z przyczyny neurologicznej.
Więc widzisz musisz pochodzić i szukać. Może w końcu który lekarz Ci pomorze.

Twistline
Posty: 21
Rejestracja: 2014-06-08, 16:24
Lokalizacja: Polska

Postautor: Twistline » 2014-06-27, 12:51

Hej. Pani ordynator oddziału laryngologicznego stwierdziła, że te zawroty nie są pochodzenia obwodowego, tylko ośrodkowego. Kazała jak najszybciej umówić się z otoneurologiem. Wynikami MRI mam się nie martwić.
Dostałam lekarstwo - Betanil Forte 24mg 2 x dzień przez 3 - 6 miesięcy i ćwiczenia codziennie przez 15 minut.
Aha - i mam jednak ten oczopląs, ino szczątkowy. Ale nie w prawo - jak za pierwszym razem stwierdzono, tylko w lewo...
Czyli jednak wrócił temat "mózgu".
Chyba dla własnego spokoju poproszę neurologa o punkcję - jak myślicie? Czy może lepiej nie, bo to jest jednak raczej inwazyjne badanie... Hm...
Jestem spokojniejsza, przynajmniej wiem, że nie mam urojeń :)
Pozdrawiam!!!
"Czasami cygaro jest tylko cygarem i niczym więcej."
Z. Freud


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 322 gości