Czekanie.

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

manonim
Posty: 39
Rejestracja: 2014-07-20, 12:52
Lokalizacja: Katowice

Czekanie.

Postautor: manonim » 2014-08-22, 22:47

Cześć!
Od lutego 2014 roku przy zginaniu szyi ku dołowi pojawiły się prądy wzdłuż lewej ręki. W tym samym czasie intensywne mrowienia lewej nogi podczas ruchu.
W tej chwili objaw Lhatermitta ujemny, mrowienia lewej i prawej części. W moim odczuciu przebyłam dwa delikatne rzuty (mrowienia lewej części, mrowienia prawej). Mrowienia prawej wystąpiły niedawno (na pewno po 1st rezonansie).
Rezonans głowy robiony w czerwcu ok, rezonans szyi ognisko hiperintensywne.
Drganie mięśni, rzadkie drętwienie kończyn, mrowienie przeniosło się na całe ciało (różna intensywność, gdy piszę ten tekst odczuwam tylko delikatne w lewej ręce - o właśnie odkrywałam, że gdy schylę głowę mrowienie jest intensywniejsze, rzadkie uczucie przebiegania prądu po twarzy).
Byłam w szpitalu pod koniec lutego, robiono mi punkcję i mierzono poziom witaminy B12. B12 w porządku, borelioza wykluczona z surowicy i PMR. Prążki obecne, IgG w PMR 39,4 (norma 0-34). Z surowicy cytoza 17/m3 (norma 0-15).
Po wyjściu ze szpitalu ze względu na ciężką noc (przepłakana) silnie odczuwalne mrowienia, drętwienia przez tydzień.
Diagnozy brak, zalecenia : rezonans w grudniu.

Moje pytanie : jak prawdopodobne jest, że to Sm? Czy powyższe objawy/wyniki mogą świadczyć o innych chorobach?

Pozdrawiam,
M.

Brak odruchów brzusznych do tego.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez manonim, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2014-08-23, 12:09

Manonim- objawy pasuja do wielu chorób neurol. Wyszło Ci w RMI ognisko hiperintensywne , ale też do końca nie wiadomo o jakim charakterze .Nie dopuszczaj do tego ,żeby stres zdominował Twoje obecne życie .Jak zapewne czytałaś pogarsza on tylko istniejace objawy (nie mówiac juz o samopoczuciu ) .Żyj jak zyłas do tej pory :-) ,nie przeszukuj netu pod kątem schorzeń (zawsze coś przypasuje ;-) ) ,poczytaj bardziej wesołe tematy -te z życia wzięte ,nie strony o chorobie . I bądz z nami :-)

Pozdr. :-)
Blanka

manonim
Posty: 39
Rejestracja: 2014-07-20, 12:52
Lokalizacja: Katowice

Postautor: manonim » 2014-08-24, 22:25

Blanka, bardzo ładne zdanie "Żyj jak żyłaś do tej pory", dziękuję za nie.

Internet przeszukuję mimo wszystko, od dłuższego czasu szukałam fachowej nazwy na swoje nieprzeciętne drżenie mięśnie i mam - FASCYKULACJE (w liceum (ok 4 lat temu) rozpoczęły się w udach, teraz są wszędzie - nogi, ręce, tłów, twarz). Na necie przeczytałam, że jest to dość charakterystyczne dla stwardnienia zanikowego bocznego, co w sumie pasuje do tego, że nie mam innych objawów praktycznie prócz chwytających mięśnie odpowiadające za ruch.

Ktoś się orientuje w różnicach między sm, a stwar zanik bocznym?

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2014-08-25, 07:42

Witaj manonim :-)

manonim pisze:Ktoś się orientuje w różnicach między Sm, a stwar zanik bocznym?

Różnica między Sm a SLA jest kolosalna. W szczegóły wchodzić nie będę. Napiszę tylko, że SLA jest chorobą ciągle postępującą, która zazwyczaj prowadzi do niewydolności oddechowej...
manonim pisze:od dłuższego czasu szukałam fachowej nazwy

W >> tym << temacie znajdziesz niektóre ze skrótów i zwrotów, z którymi możemy spotkać się podczas diagnozowania i choroby Sm.
Pozdrawiam serdecznie, głowa do góry i moja rada - nie myśl o SLA ;-)
Obrazek


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 155 gości