Czy objawy SM występują tylko w dzień czy też w no

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

greep
Posty: 8
Rejestracja: 2013-01-26, 19:41
Lokalizacja: PL

Czy objawy SM występują tylko w dzień czy też w no

Postautor: greep » 2014-09-17, 16:02

Czy objawy SM wystepuja tylko w ciagu dnia, czy tez w nocy?

Moje objawy pojawiaja sie tylko w ciagu dnia tzn:
- po wysilku fizycznym lub dluzszym chodzeniu w mam zakwasy w lewej lydce/udzie (po prawej stronie ciala bez zakwasow)
- wieksze napiecie miesniowe w lydce i czasami w udzie (uczucie zbitego miesnia w lydce).
- ogolne uczucie slabszej lewej nogi – jak chodze, czuje ze lewa noga jest taka jakby za luzna i lata swobodnie albo mam uczucie ze ja ciagne za soba (tylko wrazenie).
- obwod miesni przez ostatnie 2 miesiace sie nie zmienil, sile mam dalej taka sama w obu nogach, ale lewa strona szybciej sie meczy i czasami mam wrazenie napiecia miesni.

Wszystkie te objawy wystepuja w ciagu dnia, jak sie poloze, nodze nic nie dolega, problem pojawia sie krotko po w staniu z lozka.
Sugerowalo by to problem z kregoslupem, ktorego jeszcze nie badalem, ale nie wiem czy kregoslup moze dawac takie nietypowe objawy.
A... i oprocz powyzszych mam tez rzadkie drgania miesni na calym ciele lub punktowe mrowienie (twarz i nos), a tego z kregoslupem juz powiazac nie moge.

Dodam ze najnowszy MRI glowy (sierpien 2014) wyszedl czysty, podobnie jak 2 wczesniejsze robione na przestrzeni ostatnich 2 lat + 1 kregoslupa szyjnego 1.5 roku temu.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez greep, łącznie zmieniany 1 raz.

Zajcu
Posty: 43
Rejestracja: 2014-08-14, 15:19
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Postautor: Zajcu » 2014-09-17, 18:47

Hm, ciężko stwierdzić. A skąd w ogóle przyszło Ci do głowy że to mogłoby być SM? Jakiś lekarz to sugerował? Miałeś robioną punkcję? Oczywiście, moim zdaniem a lekarzem nie jestem :D, mogą to być objawy czegoś innego niekoniecznie od razu sm, szczególnie że nie masz zmian w MRI. Ale niech odpowie ktoś mądrzejszy ode mnie :lol:

Tylko spokojnie! :)

Katee
Posty: 211
Rejestracja: 2014-02-14, 18:46
Lokalizacja: Polska

Postautor: Katee » 2014-09-17, 19:37

greep, to raczej nie zależy od pory dnia, tylko od aktywności.
Koniecznie zbadaj ten kręgosłup :)

kuczuś
Posty: 344
Rejestracja: 2013-06-09, 19:24
Lokalizacja: Łódzkie

Postautor: kuczuś » 2014-09-18, 16:09

Może być kręgosłup. Mojej koleżance drętwieją nogi i ręce przy np. bieganiu. A ma problemy z kręgosłupem dość spore. Najpierw zbadaj kręgosłup, bo ten zazwyczaj da się wyleczyć, a nie doszukuj się takiego potwora jak SM :D ja też jak byłam u pierwszego neurologa to powiedział, że najpierw by badał kręgosłup, a później głowę. W szpitalu byli innego zdania ale mi wyszło conieco w mózgu, a jak u Ciebie jest czysto to nie ma się czego obawiać ;)

aklepka
Posty: 14
Rejestracja: 2014-06-21, 16:50
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: aklepka » 2014-09-23, 22:47

greep, zbadaj się w kierunku tężyczki, miałam i miewam podobne objawy, leczyłam kręgosłup , podejrzewałam sm, toczeń a wyszła tężyczka tajona, pół roku intensywnego chodzenia po lekarzach, rehabilitantach zanim trafiłam na diagnożę

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2014-09-25, 20:44

greep, Możesz rzeczywiście sprawdzić w kierunku tężyczki tak jak radzi koleżanka. Poza tym sprawdź wszelkie pierwiastki. Nie doszukuj się absolutnie sm na chwilę obecną.

Kręgosłup też radzę zbadać.Może jest jakiś ucisk na nerwy itp.

greep
Posty: 8
Rejestracja: 2013-01-26, 19:41
Lokalizacja: PL

Postautor: greep » 2014-10-31, 11:26

Dziekuje bardzo za odpowiedzi.
Nie pisalem nic w miedzy czasie bo czekalem jak sie sytuacja rozwinie...
Niestety nie poprawia sie, a wrecz przeciwnie...

NOGA
- Teraz juz codziennie bo w staniu z lozka, jak zaczynam chodzic to czuje ze lewa noga jest slabsza.
- Jak robie kroki (lewa noga jest w gorze), to czuje ze jest taka jakby bezwladna/opada – slabsze napiecie miesni.
- W ciagu dnia jak siedze czy stoje, to czesto czuje wieksze napiecie w nodze (od bioder w dol – udo i łydka).
- Jak siedze na lozku i przesuwam lewa noge w lewo (na zewnatrz), czuje lekki bol po zewnetrznej stronie lydki (byc moze przechodzi tam jakis nerw).

REKA
Oprocz nogi, czasami mam tez problem z lewa reka, t.j. czasami jest slabsza (dlon) i czuje wieksze napiecie pomiedzy palcami reki (tak jakby sie do siebie zbiegaly).
Czasami jak pisze szybko na klawiaturze, to brakuje mi koordynacji w palcach lewej reki.
W badaniu EMG 1.5 temu wyszla mala neuropatia w nerwie lokciowym, ale nie wiem czy ona jest przyczyna wszystkich problemow z lewa reka...

TWARZ
Ostatnia rzecz, to ze po lewej stronie twarzy (dolna lewa czesc) mam jakby takie punktowe mrowienia/dretwienia, samoczynne drgania. Nie caly czas, ale czasami sie pojawiaja.

Oprocz tego, czasami mam punktowe mrowienie/swedzenie i drgania miesni na calym ciele, chociaz glownie po lewej stronie.

W MRI kregoslupa, ktore robilem w polowie wrzesnia 2014 wyszly jakies drobne:
- obsychanie/odwodnienie dysku L3-L3 I L4-L5 zwiazane z mala przepuklina dysku
- zwyrodnieniowe dysku na ostatnich 3 kregach Ledzwiowych
Wszystkie te rzeczy opisane sa jako drobne/male/slabe.
Nie bylem z tym opisem u neurologa, ale fizjoterapeuta powiedzial ze gdyby moje objawy byly zwiazne z kregoslupem, mialbym przede wszystkim bol kregoslupa a dopiero w drugiej kolejnosci oslabienie nogi.
Poza tym, problem z kregoslupem tlumaczylbym tylko objawy z noga, a nie reka i twarza...

Nastepne do sprawdzenia beda:
- krew (pierwiastki)
- punkcja ledzwiowa (chyba nie da sie tego ominac)
- potencjaly wzrokowe

CZY OSOBY Z PODOBNYMI OBJAWAMI NIE ODCZUWAJA BOLU/ZADNYCH DOLEGLIWOSCI W NOCY?
U mnie wszystko nasila sie w ciagu dnia.
Noga tak naprawde mnie nie boli, tylko czuje napiecie i jakby maly niedowlad jak stoje/siedze – jak leze to po krotkim czasie napiecie przechodzi (no a niedowladu na lezaco tez nie odczuwam).

greep
Posty: 8
Rejestracja: 2013-01-26, 19:41
Lokalizacja: PL

Postautor: greep » 2014-10-31, 16:07

czasami tez wydaje mi sie ze pozycja ciala zalezy od tego czy mam bol/napiecie w lewej nodze (np: bardziej lub mniej zgiety w biodrach) - tak jakby zalezalo to od jakiegos ucisku.

EM29
Posty: 50
Rejestracja: 2014-06-06, 18:30
Lokalizacja: Toruń

Postautor: EM29 » 2014-10-31, 20:42

a ja np czuje sie swietnie na wieczór w sensie braku tego dziwnego zmeczenia i otepienia w głowie . Jedyna rzecz, która mi sie pojawia i nasila w nocy to palenie nocne nogi od kolana poprzez łydkę . W dzien czuje sie tylko dobrze zaraz po przebudzeniu ok 7:00 i tak do godziny 10:00 potem mam kryzys i fale potwornego zmeczenia ,otępienia ,oczy mnie bola zwłaszcza z tyłu i uczucie cieżkości musze się położyć i tak ok godz 15:00 po wczesniejszej drzemce przechodzi mi i już wtedy , gdy zbliża się noc objawy mi mijają ....Zdarza mi się tak 3x w miesiącu trwa dobę jeżeli sie nie połozę i nie utnę dzrzemki bo nie mam np mozliwości z braku czasu albo czasami i nawet 3 -4 dni Jest to wszystko dziwne i poprzedza wywołuje jak gdyby stresem Ja nie jestem zdiagnozowana do końca własnie mam ogniska w głowe na tylnych komorach mózgowia i jestem własnie dalej diagnozowana Mr głowy po 6 miesiacach mam w grudniu do powtórki zobaczymy co wyjdzie pmr również i potencjały wzrokowe ehhhhh najgorsza ta niewiedza :roll:


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości