Czy to może być Sm ? Proszę o radę

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

asia31
Posty: 42
Rejestracja: 2014-09-26, 18:33
Lokalizacja: internet

Czy to może być Sm ? Proszę o radę

Postautor: asia31 » 2014-09-26, 18:46

Witam. Od miesiąca latam po lekarzach bo już sama wariuje co i jak . Zacznę od początku . Mam na imię Asia i mam 31 lat. Zaczęło się od problemów z oczami, strasznie bolały mnie gałki oczne i co dziwne jak przekręcałam oczy na boki to ból był silniejszy . Poszłam do okulisty. Stwierdził, że mam wadę wzroku -1,5 na każdym oku . Kazał przyjść za 2 tygodnie aby sprawdzić ponownie i dobrać okulary. Po 2 tygodniach wada zmniejszyła się do -0,5 ! Wiec o co chodzi . Miewam również podwójne widzenie, nie jest to codziennie, ale tak ok 2x w tygodniu trwające po 2 dni. Jak chodzę to plączą mi się nogi i mam wrażenie, że zaraz się przewrócę !! W trakcie rozmowy zaczęłam się zacinać i nie wiem jak proste słowo brzmi !!! Pierwszy raz mam takie coś . Plącze mi się język. Do tego od miesiąca boli mnie kręgosłup, ale zwaliłam to na niewygodne spanie ( pewnie źle spalam, bo od materaca na pewno nie. Materac mam od 6 lat i nie było takich kłopotów ). Dziś doszło drżenie całej górnej reki i barku po lewej stronie . Jak tylko mój łokieć ma jakąś podporę np poduszkę, blat kuchenny itp, jak tylko wyłożę łokieć, to trzęsę się strasznie. Do tego strasznie bolą mnie łopatki . Dodam tylko, że to trzęsienie dotyczy tylko lewej ręki, z prawą robiłam próby i nic, wszystko ok . Może wy podpowiecie, bo ja już sama nie wiem w która stronę iść, a mój lekarz jak i inni interniści bagatelizują próbkę słowami, że w pani wieku to tylko fanaberie . Nie mam już sił .

Zapomniałam napisać, że mam jeszcze straszne swędzenie brzucha i głowy oraz zewnętrznej strony lewej dłoni . Zwykle trwa ok 1 dnia a potem mam spokój na parę dni, ale strasznie swędzi i mam wrażenie, że pod skórą. Na brzuchu coś mi chodzi ( nie wiem jak to dokładnie opisać ) Byłam u dermatologa i wszystko ok . Robiłam próby wątrobowe i też ok . Wiec nie wiem, czy to ma jakieś większe znaczenie.
Ostatnio zmieniony 2014-09-26, 20:39 przez asia31, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Wopa
Posty: 627
Rejestracja: 2011-01-09, 11:10
Wiek: 66
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Wopa » 2014-09-27, 19:37

Może być SM. Idź do dobrego neurologa, kttory "specalizuje" się w Strawdnieniu. Dowiedz się który. Niech zrobią ci MRI(rezonanas) kregoslupa a potem glowy. Bez tego badania nic nie stwierdzą.
Dzień dzisiejszy, jutro należeć bedzie już do przeszłości, a jutra nie wolno nam zmarnować

asia31
Posty: 42
Rejestracja: 2014-09-26, 18:33
Lokalizacja: internet

Postautor: asia31 » 2014-09-30, 09:36

Dziekuje za odpowiedz w poniedziałek na 19 mam wizyte u neurologa zobaczymy co on powie . Pozdrawiam serdecznie asia

asia31
Posty: 42
Rejestracja: 2014-09-26, 18:33
Lokalizacja: internet

Postautor: asia31 » 2014-10-06, 22:01

Witam dzis mialam wizyte u neurologa i distalam skierowanie na oddzial neurologiczny do szpitala na dokladniejsze badania . Z badan dzis przeprowadzonych przez neurolog stwierdzika nieduze odchylenia od normy oraz lekki niedowlad lewej strony 😕 wiec teraz tylko pozostalo umowic sie kiedy mnie przyjma na oddzial . Moze podpowiedzcie jakich badan powinnam sie tam spodziewac ?? Z gory dziekuje i pozdrawiam Asia

Awatar użytkownika
Wopa
Posty: 627
Rejestracja: 2011-01-09, 11:10
Wiek: 66
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Wopa » 2014-10-06, 22:32

Wszystkich standardowych (krew , mocz) oraz MRI głowy i jeżeli wyjdą ci zmiany delielizacyjne to potem może być także punkcja w kręgosłup celem pobrania płynu mózgowo-rdzeniowego do badania prążków oligoklonalnych (na bolerioze i SM). To właściwie tyle badań specjalistycznych z których można zdiagnozować albo boleriozę albo SM. Chyba że znajdą coś innego po drodze.

asia31
Posty: 42
Rejestracja: 2014-09-26, 18:33
Lokalizacja: internet

Postautor: asia31 » 2014-10-06, 22:47

Niewiem czemu i czy ma to znaczenie ale strasznie boli mnie kregoslup i co dziwne pierwszy raz mam zapalenie miesnia piersiowego i juz sie bo je i zaczynam sobie wkrecac ze to moze od piersi . Aj tam najlepiej nie widziec i nie slyszec nic 😕

Awatar użytkownika
nemezja
Posty: 1207
Rejestracja: 2014-02-26, 16:07
Lokalizacja: Polska

Postautor: nemezja » 2014-10-07, 11:37

asia31 pisze:Aj tam najlepiej nie widziec i nie slyszec nic

Asiu, nie wiem czy to dobrze, zostaje przecież odczuwanie. Czujesz np. ból i walka z nim jest trudna. Dobrze, że masz skierowanie do szpitala, podpisuję się pod słowami Wojtka. Wykonają bardziej lub mniej specjalistyczne badania, których normalnie lekarze zbyt chętnie nie zlecają.
Powodzenia w diagnozowaniu się, dużo siły życzę :-)
Dopóki żyjesz nie ma takiej rzeczy na którą by było za późno.
Obrazek
Uśmiechnij się :)
Będzie dobrze!

asia31
Posty: 42
Rejestracja: 2014-09-26, 18:33
Lokalizacja: internet

Postautor: asia31 » 2014-10-07, 13:15

Dziekuje niewiecie czy stres np sytuacje stresujace moze nasilac objawy np pogorszenie widzenia i najwazniejsze co u mnie wtedy wystepuje to chodze jakbym byla pijana doslownie - utrzymuje sie potem ok 1-2 dni .

Awatar użytkownika
Wopa
Posty: 627
Rejestracja: 2011-01-09, 11:10
Wiek: 66
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Wopa » 2014-10-07, 14:34

Tak mi sie wydaje lub powiem wiecej - uwazam, ze stres może byc przyczyną SM a w SMie rzutu. Stres to jest cholerstwo.
Dzień dzisiejszy, jutro należeć bedzie już do przeszłości, a jutra nie wolno nam zmarnować

asia31
Posty: 42
Rejestracja: 2014-09-26, 18:33
Lokalizacja: internet

Postautor: asia31 » 2014-10-07, 14:52

Dziekuje bardzo . Nieukrywam ze zaczynam sie leczyc bo mam ataki nazwijmy to tak depresji . U mnie stres ogromny bo dziecko choruje na ciezka astme a ma dopiero 5 lat a juz do sanatorium jedziemy . Moje objawy zauwazylam ze wystepuja przewaznie wtedy j
kiedy bardzo sie stresuje 😕 dodatkowo do szpitala na oddzial neurologiczny moge isc za niewczesniej niz za 2 miesiace ide za 2 tyg na operacje i ok 2 miesiecy zajmie mi dochodzenie do siebie . Napewno bede sie odzywac co jakis czas i jak bede znala date na oddzial neurologiczny to tez napisze . A tak z innej beczki z czystej ciekawosci czy pobranie plynu z kregoslupa rzeczywiscie tak bardzo boli ? Pozdrowionka Asia

Awatar użytkownika
Wopa
Posty: 627
Rejestracja: 2011-01-09, 11:10
Wiek: 66
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Wopa » 2014-10-07, 16:18

asia31 pisze:czy pobranie plynu z kregoslupa rzeczywiscie tak bardzo boli ?


Samo pobranie igłą powinno nic nie bolec. Zależy to od wykonującego. Natomiast jest coś takiego jak "zespół popunkcyjny" który też zależy od indywidualnych predyspozycji. Ja po punkcji po 30 min poszedłem do ubikacji czym wywołałem popłoch wśród pielęgniarek, ale nie było mi nic - głowa mnie nie bolała. Są natomiast osoby u których duży ból głowy może się utrzymywać nawet przez 24 godz.
Dzień dzisiejszy, jutro należeć bedzie już do przeszłości, a jutra nie wolno nam zmarnować

EM29
Posty: 50
Rejestracja: 2014-06-06, 18:30
Lokalizacja: Toruń

Postautor: EM29 » 2014-10-07, 20:05

Ja miała punkcje ledzwiowa samo pobranie nic nie bolało nawet nie wiedziałam kiedy mi pobrali ale niestety po mimo leżenia na brzuchu 2 godziny a potem na plecach wystąpił u mnie zespół 10-cio krotnosc migreny trwało to u mnie 5 dni nikomu nie życze!!!!!!! Ja również zauważyłam , że podczas stresu nasilają mi się objawy mija mi po 2 dniach czasami utrzymuje się dobę

asia31
Posty: 42
Rejestracja: 2014-09-26, 18:33
Lokalizacja: internet

Postautor: asia31 » 2014-10-07, 23:05

Dziekuje bardzo wszystkim furomowiczom za odpowiedzi bardzo dla mnie pomocne i ważne 

asia31
Posty: 42
Rejestracja: 2014-09-26, 18:33
Lokalizacja: internet

Postautor: asia31 » 2014-10-10, 08:42

Witajcie kochani . Niestety te moje piersi bardzo mnie niepokoily a przedwczoraj zauwazylam ze 2 razy wyleciał o mi mleko ! Natychmiast zadzwonilam do gina swojego kazal zrobic poziom prolaktyny . Niestety prolaktyna wyszla wysoko kazał przyjechac ... pojechalam zbadal dokladnie piersi wszystk8 ok zadnych guzów itp tylko powiekszone gruczoly mleczne !! A ja w ciazy napewno nie jestem 😕 wiec wstepna diagnoza do guz przysadki mózgowe j 😢😢 dal skierowanie do endokrynologa . Powiedzialam ze mam podejrzenie SM na co gin ze guz przysadki daje takie same objawy jak SM i to moze byc wkasnie od guza 😢 Wczoraj objechalam wszystko w moim miescie aby sie zarejestrowacvi szok ! Endokrynolog na kase chorych dopiero termin na 2017 rok ! Szok wiec zarejestrowalam sie prywatnie , wizyte mam za 2 tyg . Do tego koniecznie MRI glowy i tu tez szok , chcialam zrobic prywatnie u siebie w szpitalu w grudziadzu ale niestety prywatnie w tym roku juz nie maja limitow !! Wiec zadzwonilam do Osielska termin mam juz na przyszly piatek . Mógł byc nawet na poniedzialek ale musze zrobic badanie keratyniny a do poniedzialku nie zdazylabym . I tylko szok bo to wszyztko prywatnie MRI jest bardzo drogie ja musze miec z podaniem kontrastu . Gdyby nie rodzice to nie mialabym skad wziasc pieniedzy na to badanie 😕 boje sie cholernie i uwierzcie teraz to ja sie modle aby to bylo SM a nie ten guz , moj mąż pociesza ze mam sie n7e zalamywac bo jeszcze nic nie wiadomo ale ja juz sie zalamalam , codziennie sni mi sie pogrzeb , a jak patrze na swoje 5 letnie dziecko to lzy same do oczu naplywaja co bedzie dalej ..... pozdrawiam asia

katarynka
Posty: 20
Rejestracja: 2014-10-03, 19:43
Lokalizacja: dordrecht

Postautor: katarynka » 2014-10-10, 09:53

trzymam za ciebie kciuki Asiu!!!bedzie dobrze!musi byc.pamietaj o tym.ja tez mam dzieci i to 3-ke.i rozumiem twoj strach.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości