Podejrzenie Sm

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

aga81
Posty: 25
Rejestracja: 2014-09-24, 22:04
Lokalizacja: uk

Podejrzenie Sm

Postautor: aga81 » 2014-11-14, 17:51

Witam po dlugiej nieobecnosci. Bylam u lekarza 2 tygodnie temu I lekarka od nowa wszystko sie wypytywala,spisywala.Jedynie co to dopatrzyla sie I wyczytala,ze mam zmiany .A dzis bylam u doktorki to sprawdzala igla czy mam czucie I badala.A tak jedynie co to zapytala sie czy chce na wizyte do neurologa I powtorne czekanie pol roku albo nawet dluzej.Myslalam,ze dostane na jakies badania.Pytalam sie o nastepna wizyte to moze bede miala w grudniu a tak dotej pory nieiwiem co robic stoje w miejscu.Jest coraz gozej coraz gozej chodze nogi cale bola,pieka bardzo stopy bola.A tak myslalam,ze w koncu cos sie ruszy.Jedynie zauwazyla ,ze stopy mam lodowate I dlonie sa sine to powiedzila ,ze to od krazenie ale czytalam o zimnych sopach I sinych dloniach,ze to jest choroba Raynauda.Zauwazyla,ze mam znamie powiedzialam ,ze mam czerniaka na reku mialam kilka lat temu miec wycinane w polsce,ale nie wycilam I tak dlugo ogladala,ze wziela igla I mi wkula I krew leciala a tak bolalo.Pierwszy raz takie cos mialam przewaznie w polsce badali mi teleskopem a ona igla mi wkula.Z gory dziekuje.Pozdrawiam.
Podejrzenie sm.

Awatar użytkownika
Wopa
Posty: 627
Rejestracja: 2011-01-09, 11:10
Wiek: 66
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Wopa » 2014-11-18, 12:30

Aga - wydaje mi się, że trochę jesteś nie konsekwentna. Piszesz na różnych tematach i ciągle to samo. Jak chcesz się zdiagnozować to musisz iść do dobrego neurologa lub na neurologię do szpitala. Nie wiem jak z tym jest w UK ale bez względu na wszystko musisz być zdiagnozowana. Już jest zbyt długi okres i twoje zmiany mogą być nieodwracalne. Kiedyś napisałaś, że miałaś MRI w Polsce i jak pokazałaś lekarzowi w UK to nie zareagował. A czy był do badania opis i czy był przetłumaczony. To są niuanse ale bardzo ważne. Przeciętny lekarz nawet neurolog nie umie odczytać badania MRI - może to zrobić dobry radiolog i dlatego powstaje opis badania. A lekarz opiera się właśnie na opisie. I nie przypasowuj sobie swoich objawów do chorób szukanych w internecie. Internet to zły doradca. I jeszcze jedno: Im dużej będzie trwał okres bez diagnozy, tym bardziej obraz choroby będzie zamazany i tym bardziej będzie to trudniej zdiagnozować.
Dzień dzisiejszy, jutro należeć bedzie już do przeszłości, a jutra nie wolno nam zmarnować

robert33
Posty: 55
Rejestracja: 2014-09-13, 15:26
Lokalizacja: Łódź

Postautor: robert33 » 2014-11-18, 15:39

Aga81 , nie licz na lekarzy w UK mam dwie osoby znajome z Ms i lekarze Neuro w UK rozlorzyli rece i powiedzieli ze nic nie moga zrobic . Idz do GP i powiedz ze chcesz Mri z kotrastem bo masz podejrzenie MS i niech zrobia ci z kontrastem.Najlepiej wez ze soba jakas osobe towarzyszaca ktora mowi po Angielsku wrazie zeby ci poswiadczyla.Jak nie beda chcieli wyslac cie na Mri to zlorz skarge do Nhs.

aga81
Posty: 25
Rejestracja: 2014-09-24, 22:04
Lokalizacja: uk

Wopa

Postautor: aga81 » 2014-11-18, 22:20

Witam Wopa dziekuje za opowiedz ale tak to wyglada w anglii,ze tak podchodza. Nie wiem czemu pan tak uwarza, ze szukam objawow w internecie,ale tak nie jest.I nie wiem dlaczego pan twierdzi,ze jestem konsekwentna.A o badaniach pisalam,ze mialam przetlumaczone z polskiego na angielski to lekarzowi dalam. Ja tylko chcialam sie zapytac.Z gory dziekuje.

Witaj Robert33 dziekuje za odpowiedz jak bylam u lekarza to zapytala sie czy chcem na wizyte do neurologa to powiedzialam,ze tak to przysle mi list wiem,ze dlugo sie czeka.Ale ona nie moze mi dac na MRI bo musze czekac na list do neurologa.A co u ciebie Robert jak sie czujerz.Zycze zdrowka.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez aga81, łącznie zmieniany 1 raz.
Podejrzenie sm.

Awatar użytkownika
Wopa
Posty: 627
Rejestracja: 2011-01-09, 11:10
Wiek: 66
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Wopa » 2014-11-19, 09:59

aga81,
Poczytaj sobie o diagnozowaniu i leczeniu SM:
http://czasopisma.viamedica.pl/ppn/arti ... 0025/15728
Dzień dzisiejszy, jutro należeć bedzie już do przeszłości, a jutra nie wolno nam zmarnować

robert33
Posty: 55
Rejestracja: 2014-09-13, 15:26
Lokalizacja: Łódź

Postautor: robert33 » 2014-11-19, 16:45

Hej aga81 nie sluchaj ze nie moze ci dac bo moze ja juz czekam 5 mc na Neuro a mialem Mri przez Gp tylko bez kontrastu i czytalem w gabinecie opis i bylo normal .Moja neuro w Pl powiedziala ze musi byc srodek kontrastowy zeby zobaczyc czy nie ma wzmocnien.A u mnie narazie oki nic sie nie polepszylo ani nie pogorzylo w pracy 8 godz na nogach 20 mil dziennie ...moze byc 😉

robert33
Posty: 55
Rejestracja: 2014-09-13, 15:26
Lokalizacja: Łódź

Postautor: robert33 » 2014-11-21, 14:44

Hej Aga81 dzis dostalem list ze szpitala i w przyszlą sobote mam wizyte w szpitalu u neuro ,wrescie cos sie ruszylo...pozdr Aga81😊

aga81
Posty: 25
Rejestracja: 2014-09-24, 22:04
Lokalizacja: uk

Robert33

Postautor: aga81 » 2014-11-21, 18:03

Hej Robert33 a to dobrze,ze dostales list to teraz wizyta cie czeka z neurologiem.Pozdrawiam.
Podejrzenie sm.

robert33
Posty: 55
Rejestracja: 2014-09-13, 15:26
Lokalizacja: Łódź

Postautor: robert33 » 2014-11-21, 19:51

No teraz to juz na pewno cos zdiagnozuja, tu w szpitalu na specjalistów to nie można narzekać 
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez robert33, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 162 gości