Sporo objawów- brak diagnozy i niepokój związany z

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

FlyMan
Posty: 7
Rejestracja: 2014-01-23, 13:29
Lokalizacja: Łódź

Sporo objawów- brak diagnozy i niepokój związany z

Postautor: FlyMan » 2014-12-29, 15:25

Witam serdecznie.

Na początku chciałem się przedstawić wszystkim forumowiczom- nazywam się Mateusz, mieszkam w Łodzi i od roku zmagam się z rozmaitymi objawami które przypominają do złudzenia waszą przypadłość.

Zacznę od początku. Wszystko zaczęło się w listopadzie zeszłego roku- obudziłem się w nocy i poczułem osłabienie- tak jakbym dopiero co wrócił z jakiegoś joggingu. Wszystkie kończyny były osłabione. Czucie w porządku, temperatura ciała w normie- mogłem się normalnie ruszać. Zwaliłem to na stres i przemęczenie, jednak postanowiłem to sprawdzić. Umówiłem się na wizytę u neurologa który obadał moje odruchy, przeprowadził wywiad i stwierdził że wszystko jest ok. Postanowiłem jednak podrążyć temat i udałem się do innego neurologa- ta sama sytuacja z tym że poprosiłem o skierowanie na RM głowy prywatnie( bo na NFZ stwierdziła, że nie da bo nie widzi takiej potrzeby). Wykonałem dwa rezonansy magnetyczne w przeciągu dwóch miesięcy oba czyste poza jedną wzmianką:

w pierwszym radiolog ujął to tak: "W gałkach bladych obu półkul mózgu oraz w istocie białej przykomorowej płatów skroniowcyh obu półkul mózgu obecne są zmiany torbielowate tkanki nerwowej o średnicy 1-2mm"

w kolejnym badaniu : "W prążkowiu widoczne przestrzenie okołonaczyniowe Virchova-Robina, w obu hipokampach torbiele resztkowe bruzd hipokampa- obie struktury stanowią wariant normy"

Wszystkie objawy mineły po kilku dniach- zostało dziwne uczucie w lewej nodze które również po ciut dłuższym czasie ustało. I tak przez cały rok wszystko było w miarę ok- poza objawem który dołączył a mianowicie niepłynne ruchy tułowia, kończyn tzn jakbym miał koła zębate zamiast stawów- z zewnątrz tego nie widać jednak ja to czuję. Najbardziej przy napinaniu mięśni brzucha strasznie drżą. Byłem miesiąc temu u mojego neurologa i ta sama śpiewka: Ma pan perfekcyjne odruchy odruchy, czysty rezonans, potencjały wzrokowe wywołane również (bo w między czasie również zrobiłem)- niech pan odpuści sobie Stwardnienie Rozsiane. - OK bardzo chętnie tylko jak skoro czuje się tak a nie inaczej.
No i teraz w święta doszło mi to samo osłabienie w drugiej nodze, które nasila się gdy chodzę a na drugi dzień rano jest ok. :/ Wydaje mi się, że to jest ten ból neuropatyczny.
Zacząłem brać magnez i witaminy.

Czy ktoś miał może podobne objawy? Z tego co czytałem wasze historie nikt nie opisywał tych moich drgań wszystkich mięśni przy napinaniu. Bóle neuropatyczne, osłabienie kończyn owszem.

Czy jest się czego obawiać?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

Życzę zdrówka wszystkim.

Mateo :-)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez FlyMan, łącznie zmieniany 1 raz.

honung
Posty: 61
Rejestracja: 2013-05-04, 05:43
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: honung » 2014-12-29, 19:27

Hej. Po przeanalizowaniu tego co napisałeś, nasuwa mi się jedynie jedna odpowiedz- słowa Twojego neurologa " Ma pan perfekcyjne odruchy odruchy, czysty rezonans, potencjały wzrokowe wywołane również niech Pan odpuści sobie Stwardnienie Rozsiane" Amen
Objawy takie jak osłabienie, drżenie mięsni może być spowodowane innymi jednostkami chorobowymi- od neurologicznych ( miastenia, choroby dotyczące rdzenia) do banalnych ( i najczęstszych) przyczyn jak zaburzenia elektrolitowe ( niedobory K, Mg o różnym podłożu).
P.S. objaw który opisałeś( osłabienie w nodze jak chodzisz) nie jest napewno bólem neuropatycznym
Pozdrawiam serdecznie i nie zamartwiaj się na zapas :)

Iza__17
Posty: 36
Rejestracja: 2012-12-17, 22:27
Lokalizacja: Wlkp

Postautor: Iza__17 » 2014-12-29, 23:12

Heej :) Myślę również, że skoro MR jest czysty to nie ma się czym martwić. Skoro wszystko wskazuje na wykluczenie SM może warto poszukać problemu gdzieś indziej :) Jest wiele chorób dających podobne objawy, a jeśli czujesz się źle warto poszukać przyczynę :) Pozdrawiaam :)

klaudia
Posty: 32
Rejestracja: 2014-12-28, 11:10
Lokalizacja: skierniewice

Postautor: klaudia » 2014-12-30, 22:28

Ja miałam drętwienie i mrowienie prawej strony a szczególnie twarzy. Bylo to bardzo męczące gdyz wydawało mi się że ciągle mam coś na twarzy. Jak poszłam do lekarza rodzinnego że coś jest nie tak to kazał mi się przez miesiac kłuć wykałaczką. oczywiście nie odpusciłam poszłam do innego dal mi skierowanie do neurologa a ten na rezonans. I juz w pierwszym wykryto u mnie zmiany dlatego skierowano do szpitala. I tam potwierdziła się diagnoza. Więc skoro u ciebie wyszło wszystko ok to może przyczyna jest gdzie indziej. Trzymaj się i daj znać jak postępy w szukaniu przyczyny. pozdrawiam

MichałC
Posty: 17
Rejestracja: 2014-12-19, 20:23
Lokalizacja: Śląskie

Postautor: MichałC » 2015-01-01, 21:56

Podobne problemy miał kolega i u niego po dłuższej diagnostyce stanęło na niedoborach, zastosowano u niego uderzeniowe dawki witamin z grupy B,D i dość szybko objawy ustąpiły minęło kilka lat i wszystko jest do tej pory ok, zaczął dbać o siebie i nie stresować się nadmiernie :)

FlyMan
Posty: 7
Rejestracja: 2014-01-23, 13:29
Lokalizacja: Łódź

Postautor: FlyMan » 2015-01-05, 11:24

Witam. Dziękuje wszystkim za odpowiedz. Problem narazie sie utrzymuje. Zrobiłem badanie na elektrolity plus badanie na obecność borelii. Dziwna sprawa z tymi nogami- lekarz przepisał mi sirdalud ale po nim czuje sie jeszcze gorzej- nogi sa w jeszcze gorszej kondycji wiec powoli go odstawiam. Cieżko mi zasnąć z tymi objawami. Nie mam żadnych zaburzeń czucia- sprawdziłem szpilka każdy centymetr kończyn i wszystko wydaje sie być Ok. Nie mam skurczy mięśni - sa luźne i moge je napinać kiedy chce. Mimo wszystko martwią mnie te parestezje- moze to zespół niespokojnych nóg? Czy tam objawy występują symetrycznie czy moze być tak jak w moim przypadku?

FlyMan
Posty: 7
Rejestracja: 2014-01-23, 13:29
Lokalizacja: Łódź

Postautor: FlyMan » 2015-01-10, 20:09

Mały update:
Wszystkie objawy nadal sie utrzymują. Odebrałem wyniki badań i wszystkie sa w normie tzn: przeciwciała IgM i Igg wyszły ujemne chociaż wiadomo powszechnie, ze to niezbyt wiarygodne badanie.
Dodatkowo;

Wit b12- 500,9 pg/ml norma 197-866
Sód - 144 norma 136-146
Potas - 4,6 norma 3,5-5,1
Wapń - 2,45 norma 2,15-2,50
Magnez - 0,79 norma 0,70-1,05 ( moze tutaj trochę za mało)?

Poradzicie co jeszcze warto zbadać? Moze powtórzyć rezonans głowy?
Z gory dziękuje za odpowiedz.
Zdrówka wszystkim życzę :)

skowronek
Posty: 8
Rejestracja: 2015-01-10, 18:21
Lokalizacja: podlaskie

Postautor: skowronek » 2015-01-10, 20:33

Mój syn miał podobnie,ale wszystko wyszło po rtg bioder,dodam że ma 18 lat.Diagnoza dysplazja obu stawów biodrowych,od tego wszystko promieniuje.Zalecenia oszczędzać nogi ,ale jak jak ma się 18 lat.W przyszłości czekają go implanty.A co do rezonansu to jak już miałeś to zdiagnozuj to co masz z innym neurologiem,bo takie powtórki badań mają również niekorzystny wpływ
skowronek

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2015-01-12, 17:37

FlyMan, Sprawdź poziom Wit D, Może coś od kręgosłupa.
Sprawdź poziom żelaza.

Najlepiej ponowić rezonans (jeśli już ) po pół roku minimum, a najlepiej po roku.

FlyMan
Posty: 7
Rejestracja: 2014-01-23, 13:29
Lokalizacja: Łódź

Postautor: FlyMan » 2015-01-18, 18:38

Witam. Dzięki za odpowiedz. Prawdę mówiąc kregoslup był od początku na pierwszym miejscu wsród podejrzanych. Zrobiłem początkowo rtg odcinka lędźwiowego- wyszlo jakieś zwężenie przestrzeni międzykregowej odcinka L5/S1, oraz rezonans magnetyczny odcinka szyjnego, który rownież wykazał sporo nielrawidlowlsci. Nie mam moze przepukliny jednak lista patologii jest dość długa. Nie przytoczę teraz dokładnie opisu ponieważ pracuje za granica a wszystkie wyniki mam w domu. Do czego dążę.. Czy kregoslup moze dawać tak dziwne objawy jednocześnie bez odczuwania dolegliwości bólowych? Czuje sie coraz gorzej- dzis przeszedłem po górach około 10km bo chciałem sprawdzić jak moja zdolność poruszania wyglada na dłuższa metę i odczułem to bardzo w nogach, podczas gdy znajomi zjedli obiad i poszli na kolejna wyprawę :/
Dodam jeszcze ze mam 191cm wzrostu i wazę 111kg - czyli mam lekka nadwagę.

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2015-01-20, 21:42

Może rzeczywiście kręgosłup. Spróbuj wzmocnić mięśnie brzucha, które podtrzymują kręgosłup. Może teraz jeszcze nie boli - na szczęście, ale być może to zwężenie w lędźwiowym powoduje jakiś ucisk na nerw.
Trudno powiedzieć. Przydałby się Dr House ;)

FlyMan
Posty: 7
Rejestracja: 2014-01-23, 13:29
Lokalizacja: Łódź

Postautor: FlyMan » 2015-02-08, 15:16

U mnie nadal słabo :( na moje nieszczescie nic sie nie poprawia. Przeczytałem raz jeszcze swoj post i zapomnaielm o jednym dość ważnym objawem. Mianowicie mety ciała szklistego- i nie chodzi tu o mroczki ktore pojawiają sie przy większym wysiłku i po czasie wracają. U mnie doszło do degeneracji ciała szklistego i pojawienia sie pływających śmieci w oczach ktore normalnie widać przez lampę szczelinowa u okulisty. To dość irytująca przypadłość i rownież nieuleczalna. To chyba kolejny objaw nieprzemawiajacy za SM tak samo jak te ruchy przeskakujace miesni. Po woli głupieje. Czy ktoś zdiagnozowany moze ma podobnie ?

Pozdrawiam 😉

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2015-02-08, 16:42

FlyMan, Mój mąż ma retinopatię cukrzycową i z takim czymś ( bo widzi to cały czas ) żyje, przyzwyczaił się. Nie ma żadnego SM.

Musisz się dalej diagnozować, nie masz wyjścia.
I uwierz mi, wielu z nas ma gorsze i lepsze dni (częściej pewnie gorsze ) ale nie poddajemy się tylko idziemy do przodu. Do wielu rzeczy można się przyzwyczaić.

FlyMan
Posty: 7
Rejestracja: 2014-01-23, 13:29
Lokalizacja: Łódź

Postautor: FlyMan » 2015-02-08, 17:42

Jasna sprawa- z metami żyje juz ponad rok czasu i zdążyłem sie do nich w 100% przyzwyczaić. Mało tego nie zwracając na nie uwagi mozna o nich zapomnieć na kilka dni 😉 ( pomimo ze mam ich cała masę- i małe i duze, blisko i daleko siatkówki, kropki, welony, smugi) Mnie bardziej martwi reszta moich objawów- cześć idealnie pasuje do SM a cześć absolutnie nie - mimo ze przekopalem forum i pewnie pół internetu to nikogo z podobnymi objawami nie spotkałem. Zdarzają sie ale przy innych schorzeniach- tak jak piszesz cukrzyca, cześć osób z borelioza ma, krótkowzroczność itp itd. , a o SM cicho. Dlatego albo złapałem dwa choróbska na raz albo nie wiem 😞

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2015-02-08, 19:47

FlyMan, Niektóre choroby zwyczajnie współistnieją ze sobą. Taka zależność.
Musisz szukać dalej, niestety.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 135 gości