Problemy ze wzrokiem. Jak jest u was ?

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

candyman
Posty: 41
Rejestracja: 2012-09-13, 08:58
Lokalizacja: Częstochowa

Problemy ze wzrokiem. Jak jest u was ?

Postautor: candyman » 2015-01-03, 13:26

Witam dawno nie pisałem jak na razie zaprzestałem diagnostyki, można powiedzieć że czekam na pogorszenie. Większość objawów jest o znacznie mniejszej częstotliwości i nasileniu więc jest ok. Jedyne co mnie najbardziej martwi to wzrok i tu moje pytanie bo o ile podwójne widzenie, zamazany wzrok lub braki w polu widzenia to dość dobrze opisane objawy, na temat moich bardzo ciężko coś znaleźć.
A są to :
-męty
- dziwne delikatne drgania obrazu
- pływanie np liter podczas czytania
- ogólne wrażenie że ciężko mi skupić na czymś wzrok lub też wszystko ogarnąć na raz
-wrażenie że mój wzrok za wolno reaguje i nie nadąża za ruchem
- i coś nowego mam to może z miesiąc ,szczególnie na jasnym tle jeżeli obiekt się porusza pozostawia za sobą kontury coś jak kiedyś smużenie kursora w Windowsie, nie jest to zawsze.
Wszystkie te efekty mam niezależnie którym okiem patrze.

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2015-01-03, 18:44

1) co rozumiesz przez męty? jakby nazwać to mroczki (nie mylić z Mroczki) to też by pasowało? Czyli ciemne plamki nakładające się na obraz. Jeśli tak, to ja tak miałam. U mnie to był jeden z objawów WZNW.
2) u mnie nie pływały. U mnie się zanurzały i wynurzały. Czyli u okulisty wyglądało to tak, że czytam cyfry z tablicy: jeden albo siedem, pięć, nie widzę, trzy... albo osiem, zero, to czego nie widziałam to dwa. W ten sposób w kolejce do gabinetu przez pół godziny przeczytałam jedną stronę książki. Ale nie wiem, czy to to samo. W każdym razie tekst mi się nie przesuwa. Tylko pojawia się i znika. A właściwie to pojedyncze litery pojawiały się i znikały. Wówczas zarówno neuro jak i okulistka uznały, że nie wiedzą czego ja chcę, bo wszystko jest OK. Na wszelki wypadek chyba dostałam medrol i obawy ustąpiły. Czasem pojawiają się gdy jestem przemęczona, przeziębiona etc. Ale to na chwilę, potem wracam do normy. Ale nie wiem, czy mówimy o tym samym, może to u Ciebie inaczej wygląda niż u mnie.
Pozostałych objawów chyba nie mam. Czasem może oczy mnie zaczynają boleć, kiedy patrzę zbyt długo w jeden punkt.

candyman
Posty: 41
Rejestracja: 2012-09-13, 08:58
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: candyman » 2015-01-04, 12:18

Męty to takie latające paprochy w oku, dość powszechnie i niegroźne.

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2015-01-04, 13:40

candyman pisze:Męty to takie latające paprochy w oku


Reszta problemów , o których piszesz wskazywać by mogły na oczopląs (?) . Może jedno i drugie to początki PZNW ? Idz do okulisty .
Blanka

candyman
Posty: 41
Rejestracja: 2012-09-13, 08:58
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: candyman » 2015-01-05, 13:13

Do okulisty oczywiście idę. Oprócz smużenia pozostałe objawy mam co najmniej od roku lub więcej. Byłem z tym u okulisty który nić nie widział.

candyman
Posty: 41
Rejestracja: 2012-09-13, 08:58
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: candyman » 2015-01-07, 10:04

Czy moje problemy ze wzrokiem są aż tak specyficzne ?

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2015-01-07, 12:06

Candyman - smużenie ,męty - mogą być objawem nie tylko PZNW ,także innych chorób oka.Tyle , że u Ciebie trwa to długo ,więc albo jest to sprawa już utrwalona (choć nie wydaje mi sie ,żeby tego typu objaw był stale ) ,albo diagnostyka poszła w złym kierunku i leczą (bądz nie) nie to co trzeba . Moim zdaniem powinieneś zrobić RMI oka , no i pociągnąć dalej okulistyke .Tyle ,ze nie jestem lekarzem .Mnie męty towarzyszyły przy każdym PZNW ,ale dość szybko to ustępowało (nawet przy nieleczonych zapaleniach ) .Tyle mogę Ci powiedzieć ,więcej na ten temat nie wiem .
Są tu też inni "weterani oka " - podpowiedzcie ,może Wam się cos nasuwa ,nigdy nie wiadomo co komu kiedy się przyda .
Blanka

MichałC
Posty: 17
Rejestracja: 2014-12-19, 20:23
Lokalizacja: Śląskie

Postautor: MichałC » 2015-01-07, 22:01

ja mam aktualnie PZNW OP ale męty drobne mam w oku lewym i wiem, że kiedyś zaobserwowałem u siebie coś takiego, że męty były długi czas w okresie kiedy dość sporo pracowałem fizycznie innym razem męty były kiedy spożywałem więcej mleka i nabiałów(np teraz)... może to i zbieg okoliczności ale może się przyda.

elka
Posty: 170
Rejestracja: 2010-08-18, 19:15
Lokalizacja: Polska

Postautor: elka » 2015-01-08, 09:30

Ja ostatnio wieczorami skarżyłam się na pogorszenie ostrości wzroku. Kupiłam ŚWIETLIK. Zaparzam, piję i faktycznie mi pomaga.

candyman
Posty: 41
Rejestracja: 2012-09-13, 08:58
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: candyman » 2015-01-08, 09:45

Te ostatnie objawy to najprawdopodobniej polinopia . Niestety bardzo mało o niej w języku polskim , ale z tego co wyczytałem takie problemy są po zażywaniu narkotyków, urazów mózgu. Narkotyków nie biorę wiec ...

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Problemy ze wzrokiem. Jak jest u was ?

Postautor: aidi » 2015-01-08, 21:49

candyman pisze:Witam dawno nie pisałem jak na razie zaprzestałem diagnostyki, można powiedzieć że czekam na pogorszenie.


Może jednak lepiej zmienić podejście do sprawy i czekać na polepszenie ;)

Większość objawów jest o znacznie mniejszej częstotliwości i nasileniu więc jest ok. Jedyne co mnie najbardziej martwi to wzrok i tu moje pytanie bo o ile podwójne widzenie, zamazany wzrok lub braki w polu widzenia to dość dobrze opisane objawy, na temat moich bardzo ciężko coś znaleźć.
A są to :
-męty
- dziwne delikatne drgania obrazu
- pływanie np liter podczas czytania
- ogólne wrażenie że ciężko mi skupić na czymś wzrok lub też wszystko ogarnąć na raz
-wrażenie że mój wzrok za wolno reaguje i nie nadąża za ruchem
- i coś nowego mam to może z miesiąc ,szczególnie na jasnym tle jeżeli obiekt się porusza pozostawia za sobą kontury coś jak kiedyś smużenie kursora w Windowsie, nie jest to zawsze.
Wszystkie te efekty mam niezależnie którym okiem patrze.


Nie masz cukrzycy? Mój mąż ma retinopatię i ma podobne objawy. Ja natomiast mam tężyczkę (między innymi ciekawymi) i ona u mnie dawała dokładnie podobne objawy.
Biorę systematycznie magnez+ wapń i mam póki co spokój.

No i co na to okulista i neurolog bo chyba odwiedziłeś ?

candyman
Posty: 41
Rejestracja: 2012-09-13, 08:58
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: candyman » 2015-01-10, 10:36

Cukrzycy raczej nie mam, cukier poniżej 100. Do okulisty wybieram się na dniach. Ostatnio jak u niego byłem nic nie stwierdził, tylko że wtedy jeszcze nie miałem tego smuzenia. Neurolog popukał i stwierdził, że mam nerwicę. Jedyne badanie to tomografia wyszły problemy z zatokami. Plan na ten rok to okulista, neurolog i rezonans prywatnie.

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2015-01-12, 17:41

candyman pisze:Jedyne badanie to tomografia wyszły problemy z zatokami. Plan na ten rok to okulista, neurolog i rezonans prywatnie.

To wszystko jasne- idź do laryngologa i wylecz dokładnie zatoki- lubią ( a właściwie to zawsze) wracać...

candyman
Posty: 41
Rejestracja: 2012-09-13, 08:58
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: candyman » 2015-01-13, 09:24

Fajnie jeżeli to tylko zatoki, ale to wątpliwa sprawa , za dużo innych objawów. Bez rezonansu się nie obejdzie. Najgorsza niepewność ale tu akurat każdy dobrze zna to uczucie.
Pozdrawiam

leonardo
Posty: 128
Rejestracja: 2012-03-14, 20:29
Lokalizacja: Ww

Postautor: leonardo » 2015-02-09, 20:31

Zrób badanie - potencjały wzrokowe wywołane.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez leonardo, łącznie zmieniany 2 razy.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 273 gości