Objawy co dalej?

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

paulinah
Posty: 12
Rejestracja: 2015-01-08, 12:55
Lokalizacja: Warszawa

Objawy co dalej?

Postautor: paulinah » 2015-02-10, 10:05

Witam wszystkich serdecznie :). W skrócie opowiem co mi dolega. Otóż po porodzie wyrobilam sobie nowe okulary. widzialm w nich swietnie, do czasu kiedy zaczelam dostrzegac ze zle widze z tv. troche sie zmartwilam ze mi wzrok polecial i znowu musze wymienic szkla. Czekalam z tym z dwa miesiace by uzbierac potrzebne pieniadze ;). No i wkoncu sie wybralam. Okulistka stwierdzila ze okulary mam bardzo dobrze dobrane. Moje widzenie jest podwojone do góry. Zbadala dno oka- czysto. Wyslala do neurologa. Pojechalam do szpitala tam ponownie okulistka zbadala dno i tak jak wczesniej czysto, przebadal neurolog nic niepokojacego nie znalazl. Przyjeli mnie na oddzial by zobaczyc co jest przyczyna. Morfologia i badania hormonow oraz witamin dobre. MRI czyste. Wyszlam ze szpitala bez diagnozy ze skierowaniem ponownie do okulisty. Kolejna wizyta u tego typu specjalisty i nic. Okulista powiedzial zeby zrobic tomografie oka. Od tego czasu troche minelo. Musialam troszeczke od wszystkiego odsapnac i sie wyciszyc. Niestety pojawilo sie dretwienie prawej reki po dlugosci (uczucie jakbym miala ta czesc reki w zimnej wodzie od ramienia po same palce). Trzy dni minely i cyklicznie pojawiajace sie uczucie zniknelo. Myslam ze to koniec. Po dniu przerwy pojawila sie dziwna gesia skorka na prawej rece ( wystepujaca skupiskami) i tylko na niej. Ona tez ustapila po 3-4 dniach. Kolejne przyszlo dretwienie prawej nogi (tez zimno) przede wszystkim lydka i kolano. Ostatni dzien tego objawu dawal juz bol. Zmiana pozycji nie pomogla. Mialam istna ochote ja sobie odgryźć ;). Znowu dzien przerwy i zimno na prawej lopatce. A wlasnie przed wystapieniem objawu z oczami ktory nie ustapil od tego momentu mialam mrowienie lewej czesci glowy i twarzy. I teraz moje pytanie ;), bo wy jednak cos wiecie wiecej niz ja. Gdzie byscie sie na moim miejscu przeszli w pierwszej kolejnosci? Czy znowu do neurologa (moze nowe objawy cos mu powiedza nowego) czy ortopedy. Mam skoliozę jak duzo osob w tych czasach ;). Czy myslicie ze kregoslup moze powodowac tak wiele objawow wystepujacych jeden po drugim. Poczytalam troche o tym i nie spotkalam sie z opisem az tylu uciskow naraz ( bo na to by wychodzilo). A i tak jak pisalam jest to nie o tyle dretwienie bo czucie w konczynach mam. Tylko wlasnie wystepuje to dziwne uczucie zimna i ta dziwna gesia skora. Ochlonelam troche i chcialabym podejsc do tematu z zimna krwią na spokojnie :). Z góry dziękuję za wasze podpowiedzi :)

Igunia
Posty: 31
Rejestracja: 2014-12-31, 11:21

Postautor: Igunia » 2015-02-12, 02:31

Ja miałam raczej uczucie palącego gorąca i tkliwość kończyn niż zimno i gęsią skórkę :-D No ale każdy może mieć totalnie inne objawy, wiadomo jak to jest...Też mam widzenie podwójne do góry i w badaniu wyszło, że to akurat astygmatyzm ;-) Możesz się przejść jeszcze raz do neurologa. Dobrze, że MRI czyste! ;-)

paulinah
Posty: 12
Rejestracja: 2015-01-08, 12:55
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: paulinah » 2015-02-12, 07:57

No cieszy mnie właśnie ten fakt ze mri glowy czyste. Znalezli tylko maciupkiego gruczolaka ale on nic nie uciska ;). A jesli chodzi o to uczucie dretwienia-zimna to nie wystepuje przy tym jednoczesnie ta gesia skora. Objawy pojawiaja sie jedno po drugim w odsepie kilku dni. Nigdy nie mialam dwoch dolegliwosci naraz. Tylko to widzenie jedynie nie odpuszcza. Okulisci rozkladaja rece bo nic nie widza.

Igunia
Posty: 31
Rejestracja: 2014-12-31, 11:21

Postautor: Igunia » 2015-02-12, 14:11

No to dziwne :-D A była poruszana kwestia astygmatyzmu?

paulinah
Posty: 12
Rejestracja: 2015-01-08, 12:55
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: paulinah » 2015-02-12, 15:17

tak byłam badana pod tym kontem i pod kontem zeza ukrytego. Lekarze a bylo ich juz z 4 powiedzieli ze wszystko jest w ramach fizjologicznych (malych ubytków) nie mogacych wplynac na az takie pogorszenie widzenia. Igunia, a twoje podwójne widzenie jest obuoczne czy jedno oczne? U mnie dwojenie wystepuje w kazdym z oczu ( czyli nie ważnie czy patrze jednym czy obojgiem oczu naraz)

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2015-02-12, 15:25

Paulinah z okiem mam to samo jak patrzę w dół, często też ostrość gorsza i ogólnie obraz mi pływa. Gdzie była tu poruszana kwestia widzenia z cieniem i że jest o tym sporo informacji, ale na stronach anglojęzycznych.

Igunia w momencie gdy miałaś te pieczenia brałaś sterydy? bo ja znów je mam od 3 dni, ale ostatnio lekarka to zbagatelizowałam a miałam to przez 3 tygodnie.

paulinah
Posty: 12
Rejestracja: 2015-01-08, 12:55
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: paulinah » 2015-02-12, 15:46

No z oczami to trochę uporczywe, bo najdłużej mi doskwiera. Radzę sobie siadając bliżej tv ;). Musiałam zrezygnować z jazdy samochodem. Był tez epizod dwudniowego widzenia - typowe podwojenie, ale dzięki bogu minął. Bardziej niepokoją mnie te drętwienia - mimo wszystko. Bo nie mam sposobu na nie i nie wiem skąd się mogły wziąć.
Ostatnio zmieniony 2015-02-14, 00:11 przez paulinah, łącznie zmieniany 1 raz.

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2015-02-12, 18:00

Ja na drętwienia dostałam Neurolipon, ale minęły. Nie wzięłam tego, a teraz zastanawiam się, czy mógłby mi pomóc na te pieczenie skóry. Drętwienia i tak są do wytrzymania i da się z tym żyć, gorzej z zawrotami głowy, które mi doskwierają od 2 lat :/

Aaaa, sorry, Ty nie masz diagnozy. W takim razie może być różna przyczyna, nawet stres a zwłaszcza stres, gdy mamy na tapecie pewną chorobę...
Ostatnio zmieniony 2015-02-14, 00:03 przez ana1212, łącznie zmieniany 1 raz.

paulinah
Posty: 12
Rejestracja: 2015-01-08, 12:55
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: paulinah » 2015-02-13, 08:06

Staram się wyluzować i podejść do sprawy ze spokojem. Nieważne, co to jest. Trzeba to zdiagnozować. Sądzę, że dużo osób na akurat tym forum ma podobne objawy do moich, które nie muszą się okazać akurat Sm ;). Nie należę do osób strachliwych ;) Tylko denerwuje mnie brak jakiegokolwiek kierunku w diagnozie. Okuliści zwalają na neurologów, a oni na okulistów. Wiem, że większość osób też się z tym spotkała.
Ostatnio zmieniony 2015-02-14, 00:08 przez paulinah, łącznie zmieniany 1 raz.

Igunia
Posty: 31
Rejestracja: 2014-12-31, 11:21

Postautor: Igunia » 2015-02-15, 23:57

Dwojenie mam w obu oczach. Jak miałam te pieczenia to nie brałam sterydów, bo jeszcze nie byłam zdiagnozowana...więc trudno powiedzieć czy teraz by poszedł solu czy nie. Dostawałam na to Neurolipon własnie i spore dawki witamin z grupy B.

paulinah
Posty: 12
Rejestracja: 2015-01-08, 12:55
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: paulinah » 2015-02-19, 08:57

Igunia, ale teraz już masz diagnozę? Jak tak, to Ci troszeczkę zazdroszczę, bo wiesz z kim walczysz. Ile u ciebie trwało postawienie diagnozy, bo jedynie orientuje się, że każdemu z forumowiczów trochę to zajęło. A jak było u Ciebie? Jak choroba manifestowała swoją obecność?

Napisalam do swojej Pani Neurolog. Kazała zapisywać wszystkie objawy. Zobaczymy, czy będzie miała pomysł, co ze mną zrobić. Narazie jestem dobrej myśli, mimo tego, że stoję na początku drogi ;). Co ma być to bedzie, a ja muszę uzbroić się w cierpliwość;)
Ostatnio zmieniony 2015-02-21, 00:15 przez paulinah, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości