Dawne objawy - dzisiejsza ciąża

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

adgj
Posty: 2
Rejestracja: 2015-03-04, 03:13
Lokalizacja: Bielsko

Dawne objawy - dzisiejsza ciąża

Postautor: adgj » 2015-03-04, 03:48

Witam

Mam 36 lat teraz jestem w 4 miesiącu ciąży (jest to pierwsza ciąża) od trzech dni mam tak jakby ciężkie nogi i ręce, ostatnio koleżanka powiedziała mi o znajomej chorej na sm i zaczęłam czytać no i się przeraziłam.

Dzisiaj moim jedynym objawem są te ręce i nogi czasami mam tak jakby mrówki w głowie i nie wiem czy sobie nie wmawiam, że oczy mnie bolą ale jak nimi ruszam to jest ok zresztą mrówki w głowie pojawiły się po czytaniu o sm (mam chyba nerwice już nie jedną chorobę sobie wmówiłam) ale nie zmienia to faktu że jakieś 7 lat temu miałam taki incydent jak wstawałam z łóżka to upadłam nogi jakby mi zdrętwiały po 3 sekundach wstałam i było ok i oczy mnie bolały (tak jakbym miała ciśnienie w oku ale to nie było przy ruszaniu) chwilę później miałam badania z pracy i ciśnienie w oku było ok, a oczy przestały boleć, a przez ten okres 7 lat to było chyba normalnie czasem zdrętwiała mi ręka jak spałam na niej, może ze 3 razy miałam skurcz w łydkach i czasem przed spaniem dużo się wiercę ruszam nogami (muszę poszczelać kośćmi ) i zdarza mi się potknąć bez upadania ale to raczej moja niezdarność przynajmniej tak mi się wydaje.

Miał ktoś styczność z takimi objawami co miałam 7 lat temu to może być to :( wydaję mi się że byłam z tym u lekarza rodzinnego ale widocznie to zbagatelizował bo wizyty u neurologa nigdy nie miałam.

[b]z góry dziękuję za odpowiedz[b]

Sabri
Posty: 560
Rejestracja: 2011-02-28, 14:29
Wiek: 41
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Sabri » 2015-03-04, 08:17

adgj, Witaj!
Rozumiem Twoje obawy.
Natomiast moim zdaniem powinnaś przestać czytać o chorobach w internecie,dla siebie ,ale przede wszystkim dla swojego maleństwa :-D
Te objawy które opisujesz występują praktycznie u każdego "zdrowego" człowieka.
Często wynikaja ze stresu lub niedoborów witamin i minerałów,np skurcze w łydkach to sprawa magnezu i potasu.
Myślę,że to wiesz :
mrówki w głowie pojawiły się po czytaniu o sm (mam chyba nerwice już nie jedną chorobę sobie wmówiłam

W ciąży jesteśmy jeszcze bardziej wrażliwi,bo dochodzi nam troska o jeszcze jedno życie.
Ciesz się tym czasem,uśmiechaj się częściej niż zwykle :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: zobaczysz wszytko będzie dobrze
Pozdawiam
Obrazek

adgj
Posty: 2
Rejestracja: 2015-03-04, 03:13
Lokalizacja: Bielsko

Postautor: adgj » 2015-03-04, 09:14

Wielkie dzięki za odpowiedz.

Wiem że powinnam się nie przejmować tylko że będę samotną mamą noo a teraz mam wizję że jestem chora i kto się zajmie maleństwem :(, może to z nudów bo leżę w domu na L4 na początku ciąży wylądowałam w szpitalu i teraz lekarz ciągnie mi L4 ale chyba będę musiała iść do pracy o ile lekarz się zgodzi.

To co działo się przez te 7 lat to zdaję sobie sprawy, że to objawy występują u prawie wszystkich tylko bardziej mi chodziło o ten incydent z przed 7 lat upadek i oczy.

Ale Sabri, pocieszyłaś mnie i troszkę uspokoiłaś.

Agnieszka82
Posty: 37
Rejestracja: 2014-12-13, 00:52
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Agnieszka82 » 2015-03-04, 12:45

adgj ciąża to nie jest dobry okres na próby diagnozowania takich przypadłości o jakich piszesz bo wtedy różne dziwne rzeczy dzieją się w naszym organizmie. Wszelkie osłabienia, drętwienia i pobolewania mogą Ci sie teraz zdarzać, w końcu dzielisz się teraz całą sobą z maleństwem :) Jeśli już chcesz jakoś zająć czas internetem to polecam kalendarz ciąży na stronie www.mamazone.pl i właściwie całą tą stronę, mnóstwo przydatnych porad, filmów, rozwieje różne wątpliwości - sama przechodziłam z nią ciążę. Polecam, pozdrawiam. Mama 17-miesięcznej Alicji :)


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 159 gości