Problem z diagnozą

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

syla1k
Posty: 1
Rejestracja: 2015-08-25, 19:19

Problem z diagnozą

Postautor: syla1k » 2015-08-25, 19:39

Witam wszystkich
Mam na imię Sylwia mam 25 lat :-)
Generalnie moja historia zaczyna się tak: od dwóch lat chodziłam do neurologa z powodu bólów kręgosłupa, mam zdiagnozowaną dyskopatie L3/S1 oraz niestabilność w odcinku C kręgosłupa. Jakieś pół roku temu zaczęły się drętwienie mrowienia oraz drżenia kończyn. Z tego powodu od ogólnego dostałam skierowanie do neurologa (poszam do innego bo mój nie miał terminu) i tam dr z podejrzeniem polineuropatii wystawił skierowanie do szpitala.
W szpitalu zrobili mi PMR MRI oraz ENG
PMR: białko - 100 mg/dl (w tym odczyn Pandiego i Nonne-Appelta)
ANA - brak
Przeciwciała przeciw boreliozie - brak
MRI: brak zmian
ENG ok
diagnoza: polineuropatia negatywna

Badanie neurologiczne:
osłabione odruchy niektóre średniożywe
objaw Babińskiego dodatni
próba Romberga - chwiejna ku tyłowi

i tyle.... dodam że po badaniu neurologicznym podejrzenie SM ale nie potwierdzone w MRI

Objawy które mi towarzyszą to: drętwienia mrowienia drżenia kończyn, zaburzenia czucia plus dodatkowo od kilku dni: ból nóg osłabienie i sztywność mięśni nóg (głównie łydek), nietrzymanie moczu ale nie tylko wysiłkowe (popuszczam cały czas), ból głowy razem z niewielkimi zawrotami, znaczne przemęczenie i od kilku dni objawy się nasilają... z każdym dniem jest gorzej i w sumie niby jestem zdrowa ale te objawy...

Co o tym myślicie?
Dziękuje za odpowiedź

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Problem z diagnozą

Postautor: blanka » 2015-08-25, 21:25

Witaj Sylwio :)
syla1k pisze:Source of the post od kilku dni objawy się nasilają... z każdym dniem jest gorzej i w sumie niby jestem zdrowa ale te objawy...
- u neuro byłas dość dawno, pogorszenie postępuje teraz . Pójdź do lekarza pierwszego kontaktu ,lub od razu do neurologa .U nas generalnie stawiają diagnozę po 2 rzucie + zmiany w obrazie rezonansu . Piszesz także o swoich problemach z kręgosłupem .Część dolegliwości pewnie występuje z ich powodu . Nie stresuj się ,przecież to wcale nie musi być sm , nalegaj na kontynuację diagnostyki .

Pozdrawiam cieplutko :)
Blanka


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości