Niespecyficzne i chyba dziwne początki sm?

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

karolaa87
Posty: 7
Rejestracja: 2015-09-14, 11:00

Niespecyficzne i chyba dziwne początki sm?

Postautor: karolaa87 » 2015-09-14, 11:01

Witajcie,
Mam dziwne objawy, które wg doktora google nie są do końca jednoznaczne.
Informacje w internecie są bardzo ogólne a ja czuje że potrzebuje szczegółów, które mogą wiele wyjaśnić.
Moje objawy zaczęły się ok. 4 tygodnie temu od drętwienia lewej ręki w nocy, co noc ta sama ręka. Potem ręka drętwieć przestała i zaczęła boleć, w mięśniach, przy dotyku, źródło w barku lub w szyi. Poszłam do neurologa, zbadał odruchy, siłe obu rąk i stwierdził że to przeciążenie mięśni.
Ręka bolała nadal. Czasami też drętwiała ale ułożeniowo. Np. śpię, czuje że drętwieje, ruszam nią sekundę i jest ok. Kładę gdzie była, od razu drętwieje ponownie, ruszam, jest ok. Kładę gdzie była - drętwieje. Kładę w innej pozycji - nie ma drętwienia.
Tydzień temu doszły zawroty glowy i piszczenie w uszach. Zawroty takie minimalne, jakbym cały czas była na statku, troche ciężej skupić wzrok. Są one obecne non stop od tygodnia, niezależnie od pozycji i pory dnia.
Wczoraj z kolei zauważyłam u siebie coś jakby objaw lhermitta. Kiedy rano zbliżyłam szyję do klatki zabolały mnie plecy na dole, taki rwący ból również w karku oraz czułam napięcie w lewym kolanie. Nie nazwałabym tego prądem elektrycznym przebiegającym wzdłuż kręgosłupa. Po prostu rozpieraniem w plecach. Objaw minał kiedy zaczełam się więcej ruszać i nie mogłam już go wywołać. Dziś rano po przebudzeniu znowu był ale słabszy.

Byłam u znajomego fizjoterapeuty - osteopaty który jest pewien że w szyi szyi mam ucisk na jakieś naczynie krwionośne, że pacjentów z identycznymi objawami ma mnóstwo. Dodam, że jest on dość znanym i bardzo dobrym specjalistą.

Twierdzi że w sm nie ma bólu mięśni samego w sobie przez tyle czasu, że ból jest ale od spastyczności, skurczów.

Postanowiłam iść na rezonans głowy, jednak na nfz terminy są u mnie na marzec 2015, a prywatnie to kosztuje 700 zł wieć muszę czekać do wypłaty na koniec miesiąca

Jestem przerażona tym co się dzieje, jestem samotną matką, mam dziecko chore na mózgowe porażenie dziecięce i jeśli coś takiego by mnie jeszcze spotkało...naparwdę nie wiem co zrobię :(

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Niespecyficzne i chyba dziwne początki sm?

Postautor: zosiasamosia » 2015-09-14, 11:31

Karolaa skąd Ci przyszło do głowy, że to początki SM?
karolaa87 pisze:Source of the post Byłam u znajomego fizjoterapeuty - osteopaty który jest pewien że w szyi szyi mam ucisk na jakieś naczynie krwionośne
Mnie się wydaje, że Twój znajomy może mieć rację. Objawy, które opisujesz faktycznie mogą wskazywać na zaburzenia krążenia, spowodowane jakimś uciskiem.
karolaa87 pisze:Source of the post Postanowiłam iść na rezonans głowy
Skoro już musisz to idź, ale po co się spieszyć i wywalać tyle kasy, która jak mniemam mogłaby przydać Ci się na inne wydatki.
Nie każde drętwienie i mrowienie to objaw SM.
Ze swojej strony zalecam spokój, odwiedzenie lekarza POZ, ewentualnie specjalisty, do którego zostaniesz skierowana.
Nie działaj sama, nie szukaj naokoło :wink:
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

karolaa87
Posty: 7
Rejestracja: 2015-09-14, 11:00

Niespecyficzne i chyba dziwne początki sm?

Postautor: karolaa87 » 2015-09-14, 11:48

Dziękuję za odpowiedź! Podejrzewam sm, ponieważ dretwienie ręki samo w sobie może wskazywać na wiele rzeczy, drętwienie ból + zawroty już na mniej chorób a kiedy dodamy objaw lhermitta to już tylko sm wyskakuje w googlach :(
Może nie jest dokładnie taki jak z opisu ale na pewno zgięcie szyi powoduje ból w karku, plecach i nodze wiec to musi być to...
Wczesniej jeszcze mialam jakieś nadzieje ale z tym lhermittem to przyznaję że już ją straciłam :(

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Niespecyficzne i chyba dziwne początki sm?

Postautor: zosiasamosia » 2015-09-14, 12:10

karolaa87 pisze:Source of the post kiedy dodamy objaw lhermitta to już tylko sm wyskakuje w googlach :(
Dr Google jest wielce niedoskonały :diablo:
Jeśli chodzi o objaw lhermitte'a, sama napisałaś, że...
karolaa87 pisze:Source of the post Nie nazwałabym tego prądem elektrycznym przebiegającym wzdłuż kręgosłupa
Jeśli to nie prąd, to nie jest objaw lhermitte'a.
karolaa87 pisze:Source of the post na pewno zgięcie szyi powoduje ból w karku, plecach i nodze wiec to musi być to...
Ból to nie prąd. Przydałoby się RTG kręgosłupa. Masz spięte mięśnie, wskazana rehabilitacja, może jakieś leki rozluźniające, p/zapalne.

Apeluję do Ciebie, jak również do innych poszukiwaczy - nie szukajcie SM, nie pytajcie Google.
Karolaa, szkoda Twoich nerwów. Domysły - niesłuszne zresztą, to nie to samo co pewność, a tej nie mamy.
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Niespecyficzne i chyba dziwne początki sm?

Postautor: homag » 2015-09-14, 12:22

karolaa87, mi również nasuwa się jedno zasadnicze pytanie, tak jak koleżance powyżej: skąd masz przypuszczenie, że to sm.?
Przeczytałem wiele historii chorych na sm i mam wrażenie, że wujek g. robi więcej złego niż dobrego osobom łatwo popadającym w natręctwo myślowe.
Wg. mnie żadna z Ciebie posiadaczka sm, a ten temat z uciskiem naczynia krwionośnego w szyi jest całkiem prawdopodobny. Ten temat próbuj zbadać. Sm nie boli, choć w szerokim pojęciu jego skutki mogą mieć odczucie bólu, ale na pewno nie w takiej wersji jak u Ciebie, i gdy masz objaw Lhermitte`a, polega on tylko na uczuciu przejścia prądu elektrycznego wzdłuż kręgosłupa, przy mocnym przyciągnięciu głowy do klatki piersiowej, bez uczucia bólu. Tobie ten objaw zanika po wykonaniu jakichś ruchów. On nie mija nigdy i choćbyś zgięła głowę tysiąc razy, tyle razy odczujesz tzw. prąd w kręgosłupie. Wiem, bo jestem posiadaczem czegoś takiego.
Masz częste drętwienia, które mijają po zmianie pozycji ciała, to też nie sm. Też bym nie wydawał siedmiu stów, bo to wg. mnie niepotrzebne, bo to nie ten kierunek. Odwiedź neurologa, sprawdź swój kręgosłup dobrze, zajrzyj do rodzinnego w pierwszej kolejności i dla świętego Twojego spokoju poczekaj sobie na RMI w marcu, ale może RMI kręgosłupa szyjnego.
Pozdrawiam. :)
Wojtek

tomig
Posty: 36
Rejestracja: 2015-09-10, 09:59

Niespecyficzne i chyba dziwne początki sm?

Postautor: tomig » 2015-09-14, 12:46

Cześć, pisząc 'ręka' masz na myśli całą rękę, czy też np. staw barkowy?Czy masz bolesność przy ruchach głową?Czy masz ograniczenia ruchów w stawie barkowym? Nie piszesz nic o wieku,zawodzie. Czy brałaś udział w kolizji np. samochodowej ,innej? Biorąc pod uwagę zawroty i szumy w uszach -potrzebna będzie diagnostyka odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa - rezonans. Przyczyną może być też ucisk na korzeń nerwowy w kręgosłupie,zmiany w st. barkowym lub jakaś postać mieszana. SM nie szukałbym u Ciebie. Znajdź dobrego neurologa/ortopedę i mgr rehabilitacji/fizjoterapii.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Niespecyficzne i chyba dziwne początki sm?

Postautor: anula;) » 2015-09-14, 12:52

Karola,ja się naprawdę dziwię,skąd w ogóle jakakolwiek myśl o SM u Ciebie??
Przecież jak już musisz korzystać z internetu...w celach diagnostycznych! :acute: - to po wpisaniu Twoich objawów wyskakuje ...tylko i jedynie (!) -kręgosłup ... No proszę Cię! :clapping:

Poczytaj - pierwszy lepszy artykuł : http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/k ... 36293.html

Pozdrawiam,i do mądrego fizjoterapeuty marsz! :wink:
Gdybyś mieszkała w okolicach Tarnowa, to mamy tu takiego...cudotwórcę -pasjonata .
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

karolaa87
Posty: 7
Rejestracja: 2015-09-14, 11:00

Niespecyficzne i chyba dziwne początki sm?

Postautor: karolaa87 » 2015-09-14, 12:53

Bardzo wam dziękuję za pocieszenie naprawdę! Ja początkowo nie podejrzewam sm. Tp neurolog mnie na to naprowadzil. Robił mi emg ręki aby stwierdzić czy to nie zespół cieśni nadgarstka. Nic nie wyszło. Powiedział ze mam brać leki przeciwzapalne a dopiero jeśli dojdą inne objawy będzie mnie diagnozowal w kierunku sm lub zwyrodnienia kręgosłupa. Wtedy ziarenko zostało zasiane. Ból mojej ręki nie jest silny, to taki bol miesni jak przy przeziębieniu, coś jak zakwasy. On twierdził że oslabienie miesni w sm może powodować takie uczucie. Ale on nadal obstawianie przeciążenie bo nie mam innych objawów. Niestety później się pojawily a wraz z nimi natrectwo myśli ze to na pewno sm. Zawroty głowy i rozchwiany obraz gdy patrze gdzieś dalej niepokoją mnie najbardziej ponieważ neurolog powiedział ze objawy związane ze wzrokiem występują u większości pacjentów z sm.

Dodam że na pewno nie jest to od nerwów. Ze względu na problemy z synkiem naprawdę jestem twarda, nie miewam depresji, w ogóle się nie denerwuje. Po prostu teraz się boje.

Dodam że pd tygodnia mam biegunki, częste oddawanie moczu a od zawsze jestem zmęczona cały dzień. Zwalalam to jednak na słaby przerywany sen albo niedobory witamin.

karolaa87
Posty: 7
Rejestracja: 2015-09-14, 11:00

Niespecyficzne i chyba dziwne początki sm?

Postautor: karolaa87 » 2015-09-14, 12:57

Pisze z telefonu i trochę z opóźnieniem wybaczcie. Nie czuję bólu przy ruchu szyja. Uczucie bólu takich zakwasów jest głównie w barku i szyi promieniuje do dłoni. Nie miałam wypadku. Praca niestresujaca siedząco chodząca.

karolaa87
Posty: 7
Rejestracja: 2015-09-14, 11:00

Niespecyficzne i chyba dziwne początki sm?

Postautor: karolaa87 » 2015-09-14, 13:04

Nie mam ograniczenia ruchów. Mam 27 lat. Obecnie jestem przeziębienia wiec na pewno objawy takie jest zmęczenie czyli bóle mięśni są nasilone. Ostatnio np. Odczuwałam słabość w nogach i rękach - zwalilam na ta infekcje.
Dodam też ze czytałam na stronach anglojęzycznych o objawie lhermitte'a i na jakimś forum ktoś wspominał ze u niej (zdiagnozowane sm) objaw mija i się pojawia w ciągu dnia. Wiem ze macie dosyć takich panikarzy i jest ich pełno :( naprawdę nie sądziłam ze kiedyś będę jednym z nich ale strach jest silniejszy niż rozsadek

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Niespecyficzne i chyba dziwne początki sm?

Postautor: zosiasamosia » 2015-09-14, 13:25

karolaa87 pisze:Source of the post neurolog mnie na to naprowadzil.
Ten neurolog to taka trochę wróżka, jak nie ma pewności, to po co straszyć pacjenta :diablo:
karolaa87 pisze:Source of the post Wiem ze macie dosyć takich panikarzy i jest ich pełno :(
Tak, pełno ich jest, ale nie mamy dość, nawet wyrozumiali jesteśmy i cierpliwi też :wink: , a odpowiadając na tym podobne posty, próbujemy odwieść ludzi od stawiania samemu sobie diagnozy i tym samym oszczędzić nerwów i zbędnych emocji..., żeby tylko chciał nas ktokolwiek słuchać :yes:
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Niespecyficzne i chyba dziwne początki sm?

Postautor: homag » 2015-09-14, 13:36

karolaa87 pisze:Source of the post Tp neurolog mnie na to naprowadzil

Raczej w błąd wprowadził. Neurolodzy niektórzy, zdarza się nierzadko, że u każdego widzą sm i chętnie roztaczają wizję wózka inwalidzkiego. Możesz go zawsze zmienić i od dzisiaj zacznij poważnie myśleć o swoim kręgosłupie.
Może Twoje zachowanie to i panika, ale spowodowana troską o swoje zdrowie, co jest rzeczą oczywistą, mając chorego synka.
Znajdź dobrego specjalistę rehabilitanta, a rozsądek będzie rządził. :)
Wojtek

tomig
Posty: 36
Rejestracja: 2015-09-10, 09:59

Niespecyficzne i chyba dziwne początki sm?

Postautor: tomig » 2015-09-14, 13:38

A bolały ciebie inne odcinki kręgosłupa?pod łopatką, itd. ? Nosiłaś długo dziecko?długotrwała praca przy komputerze? Biegunka może być objawem stresu -od momentu rozmyślań nad SM, problemy z synkiem?,... -przyczyn może być dużo.
Udaj się do dobrego ortopedy/neurologa i do mgr rehabilitacji/fizjoterapii .

karolaa87
Posty: 7
Rejestracja: 2015-09-14, 11:00

Niespecyficzne i chyba dziwne początki sm?

Postautor: karolaa87 » 2015-09-14, 16:32

Bolało mnie całe ramie, pod łopatką też ale bardziej przy dotyku. Dziecko oczywiście noszę i to czesto ze względu na jego stan zdrowia. Waży 15 kg i nosze go właśnie na tej ręce której dotyczą objawy.
W środę idę do rehabilitanta, jutro rano zrobię sobie badania krwi, ale przyznaję że trochę mi lżej dzięki waszej pomocy. Wiem że google potrafią zdołować, ale kiedy nie ma się zaufanego lekarza to szuka się pomocy w internecie.

Powiedzcie mi jeszcze proszę czy można mieć zmiany demielinizacyjne wyłącznie w rdzeniu a nie mieć ich w mózgu? Czy to raczej w praktyce rzadko spotykane?

tomig
Posty: 36
Rejestracja: 2015-09-10, 09:59

Niespecyficzne i chyba dziwne początki sm?

Postautor: tomig » 2015-09-14, 17:16

dodam tylko-dobrze , by rehabilitant miał doświadczenie z metodą np. PNF , a nie tylko zalecił laser i fizykoterapię(dobre jako przygotowanie do ćwiczeń),
wyluzuj, nie ma twardych ludzi, to wszystko ma wpływ na Twój organizm i nie szukaj odbicia Twoich objawów w różnych chorobach;
to zapewne zespół przeciążeniowy stawu barkowego czy też całej obręczy barkowej albo i jakiś stan zapalny(doświadczony rehabilitant rozróżni pochodzenie bólu; promieniowanie do łokcia, palców może występować)


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 312 gości