Wielka prośba o pomoc

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

gregor129
Posty: 6
Rejestracja: 2015-09-21, 13:14

Wielka prośba o pomoc

Postautor: gregor129 » 2015-09-21, 16:08

Witam wszystkich
Na imię mam Michał do napisania tu na forum zmusiły mnie objawy jakie mam a więc zacznę pok olei
Jak byłem młody zawsze bałem się chorób i sobie wmawiałem wszyscy mówili że jestem hipochondrykiem
Wszystko zaczęło się w listopadzie 2011 r zakręciło mi się w głowie że nie umiałem ustać na no gach wylądowałem na pogotowiu zrobili badania krwi podali kroplówkę po 2 godzinach przeszło i lekarze powiedzieli że od stresu uwierzyłem zawroty znikły
Później w marcu 2012 zdrętwiały mi obie ręce i obie nogi wpisałem u wujka google drętwienie nóg i rąk i wyskoczyło mi sm .Udałem się do neurologa wszystkie badania odruchowe ok i skierowanie na mri głowy oraz na badania krwi .MRI z kontrastem wyszło prawidłowe żadnych zmian i pełna morfologia wyszła prawidłowo oprócz TSH norma do 4.0 ja miałem 4.4 .po około 2 tygodnia cierpnięcie przeszło przez kolejne pól roku czułem się dobrze . Kolejne objawy jakie miałem to symetryczny ból mięśni nóg podczas biegania (całe życie grałem w piłkę i nigdy czegoś takiego nie miałem ) postanowiłem zapisać sie na siłownie ale okazało sie że podczas dźwigania mam symetryczny ból przedramion .
inne z objawów które miałem mam postaram się napisać poklei po przebytej infekcji uczucie parcia na mocz przeczulica penisa , ból głowy ktoóremu towarzyszy zawsze uczucie rwania(ala drętwienie ) prawej ręki i nogi ból pod łopatką 2 razy zdarzyło mi się oddać mocz podczas snu (realny sen że stoję w toalecie ) drętwienie prawej ręki i nogi po gorącej kąpieli lekkie uczucie rwania prawej nogi (martwi mnie to najbardziej ) .W lutym tego roku postanowiłem przejść na dietę prozdrowotną wyeliminowałem mięso jadłem dużo kaszy jaglnianej warzyw i owoców , chlorelle oraz odkwaszałem organizm po 2 tygodniach tej diety zaczęły mi przechodzić straszne prądy po prawej nodze jakby mnie ktoś raził prądem od kolna aż po palce stóp . Poszedłem do neurologa badania dotykowe prawidłowe i skierowanie na Mri kręgosłupa szyjnego tam wyszła mi tylko lekkie skrzywienie kręgów (neuro powiedział że napewno to nie jest przyczyna dolegliwości ) zero zmian demielinizacyjnych i pełna morfologia krwi wszystko wypadła tak jak ostatnio tylko tsh tym razem 3.9norma 4.0 i test na boreliozę elisa w klasie igg minimalnie przekroczony (neuro powiedział że zbyt mało żeby była to bolerka) .Od około 2 tygodni mam nowy objaw strasznie piecze mnie skóra na udach oraz palą mnie miłosiernie stopy nie do wytrzymania . Dodam jeszcze że zauważyłem że objawy typu rwanie prawej strony i kręcenie się w głowie pojawiają sie także po zapaleniu papierosa ( chociaż w życiu wypaliłem ich może z 10 i nie wiem co mi przyszło do głowy żeby z tym poeksperymentować ) orz także objawy miałem po karuzeli na wesołym miasteczku oraz po szybkiej jeździe motorówka nad morzem i popływaniu statkiem . Pogoda też ma wpływ na objawy o dziwo bałem się lata a upały znosiłem elegancko cały czas nad wodą się opalałem i żadnych dolegliwości objawy pogarszają się przy zmianie pogody najgorzej się czuje przed burza jak robi się pochmurnie i zanosi na deszcz.
Kochani ale się rozpisałem mam nadzieje że ktoś przeczyta i mi podopwie co mam robić i czy wizja sm jest bliska mnie bo bardzo się boje i pytanie czy takie objawy może dawać nerwica
aha zapomniałem napisać w ostatni roku miałem robione eeg głowy wyszło prawidłowo oraz podczas przebiegania tych prądów po mojej prawej nodze zrobiłem sobie EMG prawej ręki i nogi które też wyszły prawidłowo .Oraz około pół roku przed pierwszymi objawami miałem kleszcza w prawej nodze ale rumień się nie pojawił.
Pozdrawiam i sory za długi tekst

gregor129
Posty: 6
Rejestracja: 2015-09-21, 13:14

Wielka prośba o pomoc

Postautor: gregor129 » 2015-09-22, 14:54

Hej mam prośbę może mogł by mi ktoś napisać czy to są typowe objawy sm a może to wszystko moje nerwy bardzo się stresuję i nie wiem za bardzo co mam robić i czy w ogóle jest możliwe żeby psycha siadła tylko na prawej stronie i np że przez nerwice bolą nnogi przy bieganiu
pozdrawiam wszystkich

tomig
Posty: 36
Rejestracja: 2015-09-10, 09:59

Wielka prośba o pomoc

Postautor: tomig » 2015-09-22, 18:32

Cześć, każdy tzw. 'SM' jest inny ale w sumie podobny i u każdego 'postępuje' inaczej. Każdy pewnie odnajdzie pewne swoje objawy u Ciebie ale nikt nie odważy się napisać, że masz sm. W/g mnie - potrzebujesz PORZĄDNEJ diagnostyki - borelioza(poczytaj o niej na forum),wróć pamięcią parę lat wstecz czy nie miałeś jakichś podejrzanych objawów po stosunku, idź do endokrynologa -badania tarczycy(u Ciebie niedoczynność), która też może powodować autoimmunoagresję. Stres wzmaga napięcie mięśni , długotrwały - może powodować ich ból ale po 'rozruszaniu' powinien ustąpić.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Wielka prośba o pomoc

Postautor: blanka » 2015-09-22, 18:55

Cześć .
Post rzeczywiście długi i trzeba się dosyć skupić ,żeby stworzyć sobie jakiś obraz ,który chciałeś Nam przekazać . Dobre podsumowanie napisał tomig . Diagnozy nie postawi Ci tutaj nikt . Diagnostykę masz niby dobrą ,wyniki też -jedynie co może teraz to pójść tropem boreliozy
gregor129 pisze:Source of the post .Oraz około pół roku przed pierwszymi objawami miałem kleszcza w prawej nodze ale rumień się nie pojawił.
- tyle tylko przychodzi mi do głowy .
Z drugiej strony psychika może dużo namieszać (istnieją choroby psychosomatyczne -objawy odczuwalne przez pacjenta są prawdziwe i dokuczliwe ,wskazują na konkretną jednostkę -a badania są dobre ) .
Weż to pod uwagę i może spójrz w ta stronę ,czasem szukamy daleko -a rozwiązanie jest blisko (Twój post jest napisany chaotycznie co świadczy o tym ,ze jednak pokłady Twojego strachu i stresu są duże ).
Pozdrawiam Cię serdecznie i dawaj znać co dalej u Ciebie :)
Blanka

gregor129
Posty: 6
Rejestracja: 2015-09-21, 13:14

Wielka prośba o pomoc

Postautor: gregor129 » 2015-09-22, 20:14

Dziękuję bardzo za odpowiedz mam jeszze jedno pytanie mianowicie dzisiaj moja dziewczyna miała mieć TK i oddała mi ten termin ffakt że musiałem zapłacić ale TK głowy z kontrastem zrobione badanie było robione w Helimedzie niby na bardzo dobrym sprzęcie poprosiłem pilnie o wynik dzisiaj i długo nie musiałem czekać:)
opis badania
Badanie TK głowy przeprowadzone przed i po dożylnym podaniu środka kontrastowego, wykonując warstwy grubości 2.5 i 5,0 mm w płaszczyznach poprzecznych

Wynik badania to obraz w granicach normy
Co o tym sądzicie pani w rejestracji i powiedziała że po 4 latach sm powinno być już widoczne w TK wszczególności jak ma mam teraz objawy i poda się ten kontrast ?
Pozdrawiam miłej nocy

gregor129
Posty: 6
Rejestracja: 2015-09-21, 13:14

Wielka prośba o pomoc

Postautor: gregor129 » 2015-09-22, 20:14

Dziękuję bardzo za odpowiedz mam jeszze jedno pytanie mianowicie dzisiaj moja dziewczyna miała mieć TK i oddała mi ten termin ffakt że musiałem zapłacić ale TK głowy z kontrastem zrobione badanie było robione w Helimedzie niby na bardzo dobrym sprzęcie poprosiłem pilnie o wynik dzisiaj i długo nie musiałem czekać:)
opis badania
Badanie TK głowy przeprowadzone przed i po dożylnym podaniu środka kontrastowego, wykonując warstwy grubości 2.5 i 5,0 mm w płaszczyznach poprzecznych

Wynik badania to obraz w granicach normy
Co o tym sądzicie pani w rejestracji i powiedziała że po 4 latach sm powinno być już widoczne w TK wszczególności jak ma mam teraz objawy i poda się ten kontrast ?
Pozdrawiam miłej nocy

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Wielka prośba o pomoc

Postautor: blanka » 2015-09-22, 21:44

gregor129 pisze:Source of the post Wynik badania to obraz w granicach normy
- czyli jest dobrze :) . Panie w rejestracji zwykle nie maja kompetencji ani umiejętności odczytywania wyników,a tym bardziej ich komentowania .
Blanka

amnezja
Posty: 108
Rejestracja: 2014-09-16, 18:28
Lokalizacja: nie pamiętam

Wielka prośba o pomoc

Postautor: amnezja » 2015-09-22, 22:33

Z całym szacunkiem w SM nie robi się TK -głowy... to nie jest badanie stosowane w nowoczesnej diagnostyce SM... powinno się robić MRI ponieważ TK nie uwidacznia struktur mózgu nawet jak się poda kontrast (natomiast uwidacznia świetnie kości i naczynia ).
Blanka mówiąc "czyli jest dobrze" - jesteś osobą z kompetencjami i umiejętnościami odczytywania wyników i to przez internet ? W rejestracji Helimedu czasami też siedzi lekarz... weź to proszę pod uwagę jak coś napiszesz... to taka moja mała uwaga żeby nie oceniać innych pochopnie...
"Łagodząc ból drugiego człowieka zapominamy o własnym".
(A. Lincoln)

tomig
Posty: 36
Rejestracja: 2015-09-10, 09:59

Wielka prośba o pomoc

Postautor: tomig » 2015-09-23, 10:11

A tak w ogóle - w tej chwili masz jakieś objawy , czy 'przeszło'?

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Wielka prośba o pomoc

Postautor: blanka » 2015-09-23, 11:04

amnezja pisze:Source of the post mówiąc "czyli jest dobrze" - jesteś osobą z kompetencjami i umiejętnościami odczytywania wyników i to przez internet ?
nie posiadam absolutnie zadnych kompetencji do odczytywania i komentowania badań .

gregor129 pisze:Source of the post Wynik badania to obraz w granicach normy
-czyli jak to jest Amnezjo- dobrze czy nie ? Skoro badane parametry nie przekraczają ani nie są poniżej normy to są moim zdaniem dobre .

amnezja pisze:Source of the post W rejestracji Helimedu czasami też siedzi lekarz... weź to proszę pod uwagę jak coś napiszesz... to taka moja mała uwaga żeby nie oceniać innych pochopnie...
- nie wiem kto siedzi w rejestracji Helimedu ale
gregor129 pisze:Source of the post powiedziała że po 4 latach sm powinno być już widoczne w TK
-to zdanie powinno być skierowane do pacjenta przez lekarza ,który interpretuje wynik .

amnezja pisze:Source of the post to taka moja mała uwaga żeby nie oceniać innych pochopnie...
- daleka jestem od oceniania kogokolwiek .Jest to forum dyskusyjne więc każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie .

Pozdrawiam Amnezjo.
Blanka

gregor129
Posty: 6
Rejestracja: 2015-09-21, 13:14

Wielka prośba o pomoc

Postautor: gregor129 » 2015-09-23, 12:00

tomig pisze:Source of the post A tak w ogóle - w tej chwili masz jakieś objawy , czy 'przeszło'?


Hej , dzięki za jakieś odpowiedzi
w tej chwili czuję się cały czas tak samo czyli prawa strona trochę rwie i pieczenie stóp czuje cały czas
Co do Amnezji to zrobiłem TK ponieważ miałem taką możliwość i nie musiałem czekać gdybym musiał to na pewno powtórzyłbym Mri
Mam nadzieje że z czasem to przejdzie bo już z tymi objawami nie potrafię żyć

tomig
Posty: 36
Rejestracja: 2015-09-10, 09:59

Wielka prośba o pomoc

Postautor: tomig » 2015-09-23, 13:06

Podtrzymuję to, co napisałem wyżej - nie sugeruj się, że lekarz powiedział, że 'bory' nie masz, wynik nie był w normie , powinien zlecić dokładniejsze badanie. Jak nie da skierowania - to zrób prywatnie; wróć pamięcią ok. 4-5 lat do tyłu przed wystąpieniem objawów , czy nie działo się coś 'podejrzanego' w szerokim słowa znaczeniu (kleszcz-był, wysypka, zmiany na skórze,...).
Jak będziesz miał jakieś wyniki- pochwal się.
Pozdro

gregor129
Posty: 6
Rejestracja: 2015-09-21, 13:14

Wielka prośba o pomoc

Postautor: gregor129 » 2015-09-23, 14:21

tomig pisze:Podtrzymuję to, co napisałem wyżej - nie sugeruj się, że lekarz powiedział, że 'bory' nie masz, wynik nie był w normie , powinien zlecić dokładniejsze badanie. Jak nie da skierowania - to zrób prywatnie; wróć pamięcią ok. 4-5 lat do tyłu przed wystąpieniem objawów , czy nie działo się coś 'podejrzanego' w szerokim słowa znaczeniu (kleszcz-był, wysypka, zmiany na skórze,...).
Jak będziesz miał jakieś wyniki- pochwal się.
Pozdro

hej około pół roku przed tymi wszystkimi objawami miałem kleszcze w prawej nodze (pamietam ponieważ ja jako hipochondryk pojechałem go na pogotowie wyciągnąć) lecz czerwonej plamy ani gorączki po nim nie miałem
a co z sm dać sobie spokój czy dręczyć temat dalej
mam pytanie jeszcze czy u was tymczasowe objawy sm powstaja także po zapaleniu papierosa

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Wielka prośba o pomoc

Postautor: zosiasamosia » 2015-09-23, 21:57

gregor129 pisze:Source of the post a co z sm dać sobie spokój czy dręczyć temat dalej
Według mnie nie ma co szukać dziury w całym :wink:
Skoro MRI zarówno głowy jak i kręgosłupa nie wykazuje żadnych zmian, to raczej nikt nie postawi Ci diagnozy SM, a więc moja rada jest taka, żeby odpuścić, ale ewentualne objawy obserwować. W razie nasilenia objawów, udaj się do neurologa.
Tomografia nie wnosi nic w diagnozowaniu ewentualnej demielinizacji układu nerwowego, ale jak już ją zrobiłeś to przynajmniej wiesz, że naczynia też są w porządku.
Jeżeli chcesz zbadać się w kierunku chorób zakaźnych, odwiedź po prostu zakaźnika.
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości