Sm czy być może borelioza

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

kasiula26
Posty: 14
Rejestracja: 2015-10-27, 11:18

Sm czy być może borelioza

Postautor: kasiula26 » 2015-10-30, 18:08

Hej opowiem Wam moja historię .
Ok więc tak zaczęło się rano wstałam z łóżka kręciło mi się dziwnie w głowie (poprzedni dzień był bardzo nerwowy ) ale myślałam że przejdzie, lecz nie przeszło. Po 2 dniach zorientowałam się że na jedno oko dużo mniej widzę, nie mam ostrości i chyba przez to tak mi dziwnie było . . Więc wybrałam się do okulisty nawet 2 i stwierdzono zapalenie nerwu wzrokowego i skierowanie do szpitala na badania i leczenie oka (3 dawki solu i Metypred do domu) w szpitalu rezonans i potencjały . Wyszły zmiany dwie większe i kilka mniejszych. W potencjach to oko chore wyszło źle . . Po leczeniu lekarz przy wypisie powiedział że to może być początek Sm albo jednorazowy wybryk . Punkcje zrobili, ale wynik dopiero będę odbierać 2 listopada bo mam wizytę wtedy .
A co jest dla mnie dziwne i zastanawiające poszłam z okiem do szpitala, a dzień wcześniej zaczęły mnie pobolewać nogi i teraz po szpitalu codziennie mnie coś boli. Jak nie biodro to łydka to stopy to bark lub głowa z tyłu z jednej strony .Poradzicie czy to normalne, że mimo że brałam Solumedrol i do dziś jeszcze już małą dawkę, ale biorę Metypred - są takie objawy dziwne. Czy to może być to. Sm? Myślę nad badaniem boreliozy na własną rękę, choć nie wiem, gdzie mam się z tym udać, bo jestem z podkarpacia . Poradźcie co o tym myślicie? Przepraszam za chaotyczną wypowiedź.

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Sm czy być może bolerioza

Postautor: homag » 2015-10-30, 19:57

Jedno ważne słowo..spokojnie..zwłaszcza z nerwami..
Nie miałem zapalenia nerwu wzrokowego, tak, że nie wiem, ale nie sugeruj się obrazem RMI. Jest on poniekąd czymś obrazującym nasz przebieg choroby, ale tylko poniekąd. Miałem osiem rezonansów i w sumie między pierwszym z 2008 roku, a tym z tego roku z października nie ma żadnych zmian. A choróbsko sobie postępuje. Ale ja jestem stary, a Ty młoda. Te wszystkie odczucia po wyjściu ze szpitala, to chyba psychika.
Może nie szukaj boreliozy, bo to trochę naciągane leczenie, a napewno naciąganie kieszeni naszych, chyba, że miałaś kiedykolwiek kontakt z kleszczem.
Poczekaj po solu jakiś czas i wszystko powinno wrócić do stanu normalnego.
Pozdrawiam. :)
Wojtek

kasiula26
Posty: 14
Rejestracja: 2015-10-27, 11:18

Sm czy być może bolerioza

Postautor: kasiula26 » 2015-10-30, 22:11

W szpitalu byłam juz prawnie miesiąc czasu, a bóle które wchodzą mi w różne miejsca,, tak jak pisałam, mam codziennie, ale one nie bolą tak mocno i przechodzą . Wzrok teraz dopiero mi wraca nie jest idealnie, ale poprawa jest . Kontakt z kleszczem miałam nawet 2 razy, ale jako dziecko może w podstawówce .
A propo nerwów to mam ich sporo, życie mnie nie oszczędza mam dwoje dzieci jedno z nich leży już od półtora roku w szpitalu na intensywnej w Krakowie i muszę to wszystko ogarniać . . . Dzięki za odp .Wojtek . Ciekawa jestem jeszcze tych badań z punkcji, tak bym chciała by to nie była ta choroba ...

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Sm czy być może borelioza

Postautor: zosiasamosia » 2015-10-31, 19:25

kasiula26 pisze:Source of the post Po leczeniu lekarz przy wypisie powiedział że to może być początek Sm albo jednorazowy wybryk
Trzymamy się myśli, że to jednorazowy wybryk :yes:, według mnie istnieje takie prawdopodobieństwo. Zmiany w MRI niczego nie przesądzają.
kasiula26 pisze:Source of the post czy to normalne, że mimo że brałam Solumedrol i do dziś jeszcze już małą dawkę, ale biorę Metypred - są takie objawy dziwne
Sterydy, mimo iż gaszą stan zapalny, mają wiele skutków ubocznych, a ich przyjmowanie niesie często za sobą złe samopoczucie. Kiedy zakończysz kurację i minie trochę czasu, wszystko powinno się uspokoić.
kasiula26 pisze:Source of the post Myślę nad badaniem boreliozy na własną rękę
Szczerze odradzam, badania są kosztowne, leczenie jeszcze bardziej, a poza tym wyniki nigdy nie dadzą Ci stuprocentowej odpowiedzi w kwestii diagnozy, jednym słowem jest to mocno naciągana terapia jednostki chorobowej, która często jest fikcją.
Trzymaj się i bądź dobrej myśli :)
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

kasiula26
Posty: 14
Rejestracja: 2015-10-27, 11:18

Sm czy być może borelioza

Postautor: kasiula26 » 2015-10-31, 22:30

Zosiasamosia ale jednak dużo jest takich przypadków na tym forum ze okazuje sie ze to bolerioza . Juz po jutrze będę miała swój wynik i być może swój wyrok . . .ależ sie boję. . . Ja po prostu nie chce wierzyć ze mam takiego pecha w życiu ze jeszcze mnie dotknie choroba i chciałabym wykluczyć inne choroby . . .

tomig
Posty: 36
Rejestracja: 2015-09-10, 09:59

Sm czy być może borelioza

Postautor: tomig » 2015-11-01, 11:45

Witaj, moim zdaniem boreliozę też powinnać wykluczyć/potwierdzić w badaniach (jeżeli masz podejrzenia), bo choroba będzie się rozwijała. Poproś lekarza pierwszego kontaktu lub specjalistę,do którego chodzisz o badanie. Jeżeli wynik będzie + to warto wydać parę złotych na lekarstwa a być może część uda się zrefundować.No i spokojnie - stres,który masz też może nasilać objawy.
Pozdro

kasiula26
Posty: 14
Rejestracja: 2015-10-27, 11:18

Sm czy być może borelioza

Postautor: kasiula26 » 2015-11-01, 18:28

Jutro będę u neurologa i odbiore punkcje, więc może cos sie dowiem i pogadam z tą neurolog co ona myśli .

kasiula26
Posty: 14
Rejestracja: 2015-10-27, 11:18

Sm czy być może borelioza

Postautor: kasiula26 » 2015-11-02, 12:58

Widzę ze mało kto tu zagląda ale napisze mam punkcje i mam prążki czyli diagnoza ;(((((, nie mogę w to jakoś uwierzyć a tyle planów miałam na dalsze życie . . .

tomig
Posty: 36
Rejestracja: 2015-09-10, 09:59

Sm czy być może borelioza

Postautor: tomig » 2015-11-02, 16:57

kasiula26 pisze:Widzę ze mało kto tu zagląda ale napisze mam punkcje i mam prążki czyli diagnoza ;(((((, nie mogę w to jakoś uwierzyć a tyle planów miałam na dalsze życie . . .

Witaj, sądząc po ilości odsłon nie tak mało; musisz się trzymać i dalej realizować plany, które miałaś oraz szukać przyczyn . Jeżeli czujesz,że możesz mieć boreliozę-poproś lekarza o badanie; czytaj wątki, prążki mogą być także w innych chorobach.
Pozdro

kasiula26
Posty: 14
Rejestracja: 2015-10-27, 11:18

Sm czy być może borelioza

Postautor: kasiula26 » 2015-11-26, 22:17

Powiedzcie mi czy to normalne w sm chwilowe chodzące bóle po ciele jak nie bark to noga łydka biodro czy też w klatce taki dziwny ból powiedzcie mi czy to normalne w tej chorobie . ? Bo nie wiem juz sama przychodzi na chwile ból i odchodzi i wchodzi w kolejne miejsce za jakiś czas

kuczuś
Posty: 344
Rejestracja: 2013-06-09, 19:24
Lokalizacja: Łódzkie

Sm czy być może borelioza

Postautor: kuczuś » 2015-11-29, 22:53

Ja tak miałam kiedyś. Teraz mam tylko przy zmianie antybiotyku przez 2-3 dni. Ale tak jak opisujesz. Najpierw bolało mnie chwilę udo, za chwilę stopa, później przedramiona ;)
BTW. prążki też miałam.

kasiula26
Posty: 14
Rejestracja: 2015-10-27, 11:18

Sm czy być może borelioza

Postautor: kasiula26 » 2016-01-19, 22:32

Witam Pomóżcie . Czy ból nóg a raczej stóp utrzymujący się 2 tyg to może być rzut . Neurologa mam dopiero za tydzień . . . Zaczynam sie martwić czy tak juz zostanie czy to przejdzie . Od diagnozy minęło dopiero 3 mies .Napiście swoje opinię

kasiula26
Posty: 14
Rejestracja: 2015-10-27, 11:18

Sm czy być może borelioza

Postautor: kasiula26 » 2016-03-18, 22:49

Witam doradzcie co ja mam robic ? badanie kki na bolerioze wyszlo dodatnie ltt ujemne moje objawy codzienny bol nog przedewszystkim wedrujace bole stawowe i bol miesni czasem Czy w sm tak jest ze codzien ma mnie cos bolec.???Diagnoze mam od pol roku. Wczesniej nic mnie nie bolalo... Ja naprawde nie wiem co mam robic a biore betaferon od miesiaca.... prosze o odp.

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Sm czy być może borelioza

Postautor: joanna_nick » 2016-03-19, 02:03

kasiula26 pisze:Source of the post Witam doradzcie co ja mam robic ? badanie kki na bolerioze wyszlo dodatnie ltt ujemne moje objawy codzienny bol nog przedewszystkim wedrujace bole stawowe i bol miesni czasem

Witaj Kasiu - bardzo chciałabym Ci pomóc, ale na sm nie bardzo się znam... może ktoś z esemków się odezwie :).
Ja natomiast mam boreliozę, jestem tego pewna, choć u mnie z kolei tylko KKI wyszło dodatnie, a reszta (Elisy i WB) ujemnie. Skądinąd wiadomo, że nie ma testów wykluczających w 100% boreliozę. Ale i odwrotnie - żaden na 100% nie potwierdzi czynnej choroby :(.
Ja nie robiłam LTT, nie wiem na ile jest wiarygodne? Lepiej popytaj na forum boreliozy, tam są osoby bardziej zorientowane: http://kleszcze.edu.pl/
Twoje objawy do boreliozy pasują jak najbardziej, ale borelioza jak wiadomo imituje wiele chorób, więc nic pewnego w tym nie ma.
Poza tym, jak niestety powiedział mój zakaźnik - można mieć i sm i boreliozę :(.
A stres osłabia i pogarsza samopoczucie w każdej chorobie.
Trzymaj się i bądź dobrej myśli - póki co raczej czekaj aż betaferon pomoże - podobno poprawa jest dopiero po jakimś czasie...

PS.
Co do boreliozy - tu jest dość dokładnie i jednocześnie krótko opisana przez dr neurolog, która z tego, co wiem, zajmuje się głównie tężyczką utajoną, ale najwyraźniej interesuje się też chorobą z Lyme. Warto imho przeczytać: http://emg-neurolog.pl/borelioza/
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

kasiula26
Posty: 14
Rejestracja: 2015-10-27, 11:18

Sm czy być może borelioza

Postautor: kasiula26 » 2016-03-19, 21:00

Dzieki za odpowiedz Asiu


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości