Witam pomóżcie mi bo już sam nie wiem co o tym myśleć!

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Szymon2016
Posty: 12
Rejestracja: 2016-02-21, 20:26

Witam pomóżcie mi bo już sam nie wiem co o tym myśleć!

Postautor: Szymon2016 » 2016-03-23, 18:32

Około października w szkole zaczeła mnie swędzieć noga podrapałem się , pociągnołem spodnie a tam mała czarna dziurka/ranka w okół miałem zaczerwienione.
Po paru miesiącach miałe w nocy atak paniki później miałem jeszcze kilka takich ataków. Jakoś w wigilię miałem dziwne uczucie w nodzę jakbym słabiej czuł nogawkę na prawej nodze, jednak po dotyku tak samo czułem. Z natury jestem hipochondrykiem więc zaczołem czytać o róznych chorobach najpierw pasowało mi to do guza mózgu objawy które wyczytałem zaczeły się u mnie pojawiać. Jednak jakoś dałem spokój guzowi i przerzuciłem się na stwardnienie rozsiane. Zaczołem dużo o nim czytać i objawy zaczyły się u mnie pojawiać są to m.in
-drżenia mięsni całego ciała
-drżenia łydek wywołujące trzeszczenie
-bóle kręgoslupa szyjnego oraz krzyżowego wraz z pośladkiem i całą nogą
-delikatne drżenia rąk
-raz czy dwa razy miałem uczucie prądu na nodze (podobno przy nerwicy coś takiego występuje ale nie wiem)
-tj. słabsze czucie ubrania po prawej stonie ciała jednak po dotyku tak samo czuje
-uczucie przechylania na prawą stronę (mozliwe że występuje od tego że cały czas myśle o tym)
-słabsze czucie pod stopą jak chodzę lub stoję ale jak sie dotykam ręką i pęndzelkiem to tak samo czuję
-stany lękowe ciagłe odczuwanie lęku
-kila razy jak się rano obudziłem to miałem uczucie zdrętwnienia raz nogi raz reki z tzrema palcami (kciukiem.wskazującym i środkowym) możliwe że to przez to ze leżałem na nich tym bardziej ze w dzien ani w nocy to nie wystepuje tylko przy przebudzeniu parę razy miałem
-bóle głowy (najprawdopodobiej migrenowe ponieważ trwają parę lat już)
-paniczny strach przed przełykaniem szczególnie tabletek
-zaleganie czegoś w gardle, przełyku
-strach przed zostaniem samym w domu (boje się że coś mi się stanie)
-dziwne uczucie łaskotania prawej ręki i nogi od środka nie jest to mrowienie tylko tj. ktoś od srodka ręki mnie pęndzelkiem smyrał
-bóle gałek ocznych czasami przy poruszaniu jednak okulista nic nie stwierdził po badaniu dna oka i cisnienia , lekka wada w prawym oku (możliwe że przez zatoki) noszę okulary
-tiki oczne i mięśnia pośladka
-szumy, piski w uszach nie zawsze ale czasami wystąpi
-cały czas myślę o sm co wywołuje paniczny strach
-raz jak wstałem rano miałem pod kolanem zdrętwiałe i kawałek uda i słabsze czucie jednak po rozprostowaniu nogi i po odczekaniu mineło
-dziwne czucie prawej strony ciała nie wiem jak to nazwać tj nie należała do mnie coś takiego
-bóle stawów, łopatek, kolan
- uczucie bezdechów co wywołuje paniczny strach (najczęsiej przy zasypianiu)
Chyba wszystko , jesli sobie coś przypomnę to dopisze.

Sam nie wiem już co o tym myśleć przez jakieś 6 miesięcy żyje praktycznie dzien w dzień w lęku mój stan psychiczny jest na skraju załamania boję się że sobie coś zrobię już przez to.

Nie wiem czy to stwardnienie rozsiane, bolerioza a może nerwica wywołuje u mnie takie objawy ?
Czy rzut może trwać aż tak dlugo , bo czytając rózne fora większośc ludzi miało rzut i potem szpital odrazu i w ogóle a a jakoś funkcjonuję chodzę jednak te ciągłe myśli mnie wykańczają. Byłem u neurologa odruchy prawidłowe na eeg lekkie zmiany prawostronne czy to może zwiastować sm ? Mam skierowanie na rezonans jednak to ciągłe czekanie mnie chyba wykończy już. Chciałbym cieszyć się życiem jak moi koledzy nie myśleć o tym jednak to mi nie daje spokoju. Dla mnie sprawa jest oczywista mam stwardnienie rozisane i juz :(

Proszę doradzcie mi coś wspomóżcie bo już nie wiem co zrobić ze sobą.

Przepraszam za błędy i chaotyczny język ale starałem się to wam wszystko wyraźnie przedstawić.

dodam że mam 17 lat

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Witam pomóżcie mi bo już sam nie wiem co o tym myśleć!

Postautor: blanka » 2016-03-24, 16:29

Witaj Szymon .
Z całego twojego postu wieje panika ,strachem .Opisujesz mnóstwo objawów ,które tak naprawdę pasują do wszystkiego i do niczego) w każdym razie nie układają się w żaden spójny ciąg .Co więcej - jesteś w stanie sobie je wytłumaczyć ,np
Szymon2016 pisze:Source of the post -uczucie przechylania na prawą stronę (mozliwe że występuje od tego że cały czas myśle o tym)

Szymon2016 pisze:Source of the post -kila razy jak się rano obudziłem to miałem uczucie zdrętwnienia raz nogi raz reki z tzrema palcami (kciukiem.wskazującym i środkowym) możliwe że to przez to ze leżałem na nich tym bardziej ze w dzien ani w nocy to nie wystepuje tylko przy przebudzeniu parę razy miałem

I td..
Jesteś młodziutkim chłopakiem , który zaczyna życie .Zamiast spędzać czas z rówieśnikami ,chodzić do kina ,na imprezy zapętliłeś się w chorobach diagnozowanych w necie .I owszem ,potrzebujesz pomocy ,jak najszybciej tyle, że nie dostaniesz jej tu - na forum .Musisz porozmawiać z rodzicami ,potrzebna ci pomoc psychologa ,pewnie i psychiatry .Bez tego dojdziesz do momentu ,kiedy staniesz się ofiara swoich lęków .
Szymon2016 pisze:Source of the post Sam nie wiem już co o tym myśleć przez jakieś 6 miesięcy żyje praktycznie dzien w dzień w lęku mój stan psychiczny jest na skraju załamania boję się że sobie coś zrobię już przez to.
- terapia i jeszcze raz terapia ! Psychologiczna ,psychiatryczna ..To właśnie Ci pomoże .Jeszcze raz piszę porozmawiaj z rodzicami i powiedz szczerze o swoich odczuciach .Dużym plusem dla Ciebie jest to ,ze jesteś świadom swojego stanu ,więc zacznij sobie pomagać .
Pozdrawiam Cię serdecznie :)
Blanka

Szymon2016
Posty: 12
Rejestracja: 2016-02-21, 20:26

Witam pomóżcie mi bo już sam nie wiem co o tym myśleć!

Postautor: Szymon2016 » 2016-03-24, 17:50

Dziękuje za odpowiedź nad psychoterapia zastanawiam się od paru tygodni bo mój stan psychiczny jest w strzępkach. Chodzę jak jakiś żywy trup i cały czas myślę o tym co mi jest. Do neurologa chodzę mimo wszystlo na kwiecień mam rezonans wiec zobaczę mam nadzieję że wszystko będzie ok.
Pozdrawiam serdecznie :)

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Witam pomóżcie mi bo już sam nie wiem co o tym myśleć!

Postautor: homag » 2016-03-24, 18:10

Tak Szymon, pewnie bez wizyty u psychologa, czy psychiatry się nie obejdzie. Tak jak pisze koleżanka, wkręciłeś się już tak mocno, że możesz odczuwać coś, czego nie masz. Nie staram się w żaden sposób Ci zasugerować, iż jesteś niezrównoważony, tylko głowa może wszystko - chłodna i spokojna pomóc, a narwana i zapętlona wokół czegoś, co nie istnieje - zaszkodzić bardzo.
Internet to fajna sprawa, nie polecam go jednak do szukania jakichś chorób dla siebie na podstawie objawów. Efekt żaden.
No i hipochondria też nie pomaga. Spokojnie, jesteś młody, nie szukaj niczego na siłę, bo Ty się po prostu boisz.
Do lekarza rodzinnego się udaj i bez emocji, bez nadinterpretacji ze swojej strony, powiedz mu o tym, z czym masz problem.
Pozdrawiam. :)
Wojtek

Szymon2016
Posty: 12
Rejestracja: 2016-02-21, 20:26

Witam pomóżcie mi bo już sam nie wiem co o tym myśleć!

Postautor: Szymon2016 » 2016-03-24, 18:25

Dziękuje trochę mnie to uspokoilo. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. Mimo wszystko wolę nerwice niż sm :)


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości