W poszukiwaniu odpowiedzi

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

mlodagniewna
Posty: 4
Rejestracja: 2016-09-05, 21:48

W poszukiwaniu odpowiedzi

Postautor: mlodagniewna » 2016-10-25, 08:58

Witajcie!
Jestem mlodagniewna, mam 27 lat, dwoje małych dzieci oraz małża na stanie :)
Nie mam diagnozy Sm i sie na nią nie zanosi, jako ze nie ma ku temu przesłanek. Dwóch neurologów na poczatku wspomniało o Sm, pierwszy był praktycznie pewny, jednak mr tego nie potwierdziło, a raczej wykluczyło.
Na to forum natknęłam sie przypadkiem szukając odpowiedzi na moje problemy ze wzrokiem - jakos nie jestem typem osoby, ktora diagnozuje sie przez internet, wiec z reguły tego nie robię. Postanowiłam jednak, ze moze warto opisać Wam swoją historie, moze mielibyście pomysł (moze po drodze do swojej diagnozy trafiliście na inne, które akurat sprawdziłyby sie u mnie) - co mi w ogole jest, bo niestety wciąż nie wiem.
Otóż.
Lato 2013 - krótko po cesarce, przestałam czuć cześć palucha u lewej stopy. Nie przejęłam sie tym uzasadniając to cesarka.
2014/2015 - przestałam czuć duża cześć palucha u prawej stopy. Tym razem uznałam to za dziwne, po pol roku trafiłam do ortopedy z okrutnym bolem kręgosłupa i drętwieniem palców u rak. Mr kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego ok, w lędźwiowym 2 małe wypukliny nie mogące dawać takich objawów-ponoć.
Tych paluchów nie czuje do teraz, palce u dłoni sa przejściowe.
Wiosna 2016 - zaczęły latać mi kropki przed prawym okiem i latają do dzis. Bardzo bolał mnie tułów, wymiotowałam 3 tygodnie. Osteoporoza wykluczona, gastroskopia ok, trzustka i wątroba tez, tylko śledziona powiększona. Chroniczne zmęczenie, tsh ok. Mr kręgosłupa piersiowego (bede miała 24.11). Bóle bioder, zwłaszcza lewej nogi. Dwa niekontrolowane upadki.
Czerwiec 2016 - krew zamiast moczu, infekcja.
Lipiec 2016 - zanik czucia dołu plecow, lewego pośladka, placka na prawej stopie. Po tygodniu - wokół tego znieczulenia zaczęło sie pieczenie. Zaliczyłam niekontrolowany upadek, obilam głowę o szafkę. W tym czasie tez pierwszy raz zmoczylam sie pod siebie - nie popuscilam, tylko zlalam sie zupełnie na podloge. Ortopeda skierował do neurologa, zadzwonił do niego by mnie przyjął następnego dnia o 8 rano. Wtedy po zbadaniu straszył mnie guzem mózgu i Sm :), ale mr głowy ok.
We wrześniu miałam podwójne widzenie, piekło mnie oko ok 2tygodnie, byłam u okulisty i nie widział nic niepokojącego, mam astygmatyzm, wiec to prawdopodobnie od tego.
Zmieniłam neurologa, ale nadal nie wiem co mi jest. Sikam pod siebie (ortopeda skierował do neurologa twierdząc, ze to nie od kręgosłupa, neurolog skierował do urologa, urolog stwierdził pęcherz nadreaktywny i, ze to o kręgosłupa...) i chciałabym znac przyczynę tego stanu rzeczy :(.. Pieczenie bardzo sie nasiliło, nie mogę swobodnie nosić bielizny czy spodni, ba, nawet kołdra piecze i siedzenie. Zaczęło mi sie to robić tez po drugiej stronie, tzn po prawej. Dzis znów cała noga mnie boli strasznie, biodro i do stopy, jakby cała spuchła - cieżko nią ruszać, a wcale spuchnięta nie jest, podobnie dłonie.
Borelioza wykluczona. Dostaje gabapentin teva, wlasnie mam zwiększana dawkę z 900 na 1800mg, mam tez wykonywana igloterapie, po pierwszej noga nie bolała przez tydzien, teraz poki co nie ma efektu.

Przepraszam za rozpisanie sie, moze miałby ktos jakieś pomysły? Byłabym wdzięczna za każda podpowiedz, zupełnie nie znam sie na takich rzeczach ;)

mlodagniewna
Posty: 4
Rejestracja: 2016-09-05, 21:48

W poszukiwaniu odpowiedzi

Postautor: mlodagniewna » 2016-11-21, 12:07

Podbijam temat wraz z nowym zapytaniem.
Od kilku dni mam zdrętwiały język, od wczoraj mam gule w gardle, nie mogę przez to jeść... Moze i przełyk zdrętwiał? Nie wiem, czy ktos spotkał sie z czymś takim?

Mam tiki jakies śmieszne, jakby ktos szarpnął, to noga, to ręka...
W przyszłym tygodniu jadę do Warszawy na konsultacje do neurologa, moze bedzie miał jakiś pomysł...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Andrew
Posty: 73
Rejestracja: 2015-09-01, 12:45

W poszukiwaniu odpowiedzi

Postautor: Andrew » 2016-11-21, 13:33

A może by tak zrobić jeszcze badanie płynu mózgowo-rdzeniowego w kierunku SM (prążki oligoklonalne) i neuroboreliozy?
Negatywny wynik rezonansów (i badania na przeciwciała boreliozy we krwi) jest dość mocnym argumentem przeciwko powyższym diagnozom, ale nie w 100% pewnym.

Można też pójść w kierunku sprawdzania wirusowych chorób zakaźnych centralnego układu nerwowego, takich jak opryszczkowe zapalenie mózgu? W większości wypadków wychodzą one na rezonansie glowy, ale jednak nie zawsze.

Areliee
Posty: 12
Rejestracja: 2016-10-12, 11:25
Wiek: 33
Lokalizacja: Budapeszt

W poszukiwaniu odpowiedzi

Postautor: Areliee » 2016-11-22, 18:54

Ja tez bym poszla w jakies wirusowki i choroby zakazne, bo wachlarz objawow jest calkiem obszerny...
You are never too old to set a nee goal or to dream a new dream.

mlodagniewna
Posty: 4
Rejestracja: 2016-09-05, 21:48

W poszukiwaniu odpowiedzi

Postautor: mlodagniewna » 2016-11-22, 19:16

Dziękuje serdecznie za sugestie, sa to dla mnie bardzo cenne wskazówki. Bede drążyć temat tych chorób zakaźnych. Chciałabym, by ktos w koncu doszedł co mi jest, znalazł antidotum i chciałabym zyc dalej swoim życiem - do czasu wystąpienia powyższych objawów - bardzo aktywnym.
Za dwa dni mam mr kręgosłupa piersiowego, choc nie wiem czy bedzie miał większe znaczenie. Zobaczymy.

Jeszcze raz dziękuje i gdyby ktos miał jeszcze jakaś myśl - bede wdzięczna za każda rade! Pozdrawiam :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości