choroba meniera czy sm?

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

maciejka
Posty: 3
Rejestracja: 2017-04-03, 14:51

choroba meniera czy sm?

Postautor: maciejka » 2017-04-19, 18:41

Wtam Was bardzo serdecznie. Czy przy zawrotach głowy mieliście może szum w uchu? W czerwcu ubiegłego roku trafiłam do szpitala z ogromnymi zawrotami głowy oczopląsem i wymiotami, na SOR weszłam na czworaka ;). Leżałam przez dwa tygodnie na neurologii ze stanem podgorączkowym przez co lekarze stwierdzili że to nie rzut bo gorączka jest i wysokie CRP. Z łóżka wstałam po tygodniu, nawet do toalety chodziłam na kiju od kroplówki. Zrobiono mi rezonans (2 niewielkie zmiany, nie ulegają wzmocnieniu). Kolejny rezonans w październiku. I teraz powiedzcie mi moi kochani czy przy zawrotach głowy mieliście jakieś zaburzenia słuchu? Bo u mnie zanim zaczęło się kręcic w głowie był okropny szum w jednym uchu. Neurolog stwierdziła że owszem jest problem z równowagą i brak odruchów podeszwowych ale wg niej to jeszcze nie sm. Diagnostykę ucha w Kajetanach pod warszawą mam na styczeń 2018 r! Przepraszam że tak się rozpisałam ale czytam Was i czytam i nigdzie nie znalazłam odpowiedzi. Pozdrawiam :)

maciejka
Posty: 3
Rejestracja: 2017-04-03, 14:51

choroba meniera czy sm?

Postautor: maciejka » 2017-04-23, 12:18

Proszę, naprawdę nikt nie może mi pomóc? Dodam że od zeszłego roku mam problemy z równowagą. Co prawda mieszczę się jeszcze w drzwiach ale idąc czuje się jak po kilku głębszych.

Andrew
Posty: 73
Rejestracja: 2015-09-01, 12:45

choroba meniera czy sm?

Postautor: Andrew » 2017-04-23, 13:09

Raczej nie znajdziesz tu jednoznacznej odpowiedzi — choroby neurologiczne są w takich wątpliwych przypadkach dość trudne w diagnozowaniu.
Możesz rozważyć rozszerzenie diagnostyki o zbadanie poziomu przeciwciał boreliozy we krwi, a ewentualnie także zbadać płyn mózgowo-rdzeniowy na obecność typowych dla SM prążków oligoklonalnych.
Na pewno warto zasięgnąć opinii innego neurologa, zwłaszcza takiego specjalizującego się w SM. Zbierz siły zatem i poszukaj dobrego lekarza (ha, łatwo powiedzieć ;-)

Szumy w uszach nie są chyba jakoś specjalnie typowe dla SM, ale wszelkie zaburzenia zmysłowe są możliwe, więc wykluczyć ich nie można.

maciejka
Posty: 3
Rejestracja: 2017-04-03, 14:51

choroba meniera czy sm?

Postautor: maciejka » 2017-04-23, 19:49

Dziękuję Andrew, ale widzisz ja już z tą boreliozą fioła dostaje, Jedni mówią że testy w laboratorium nie dają żadnej pewności, moja neurolog że to bajka - jak jest to wyjdzie. Podczas pobytu w szpitalu lekarze nie rozszerzali diagnostyki ze względu na podwyższoną temperaturę, uznali że przy rzucie sm nie ma gorączki. A ja mam wiele objawów i już głupieję od tego wszystkiego :zaszokować:


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości