ATYPOWI - Problemy z diagnozą

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Sabri
Posty: 560
Rejestracja: 2011-02-28, 14:29
Wiek: 41
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Sabri » 2013-01-13, 16:44

SDaniell83, Dobrze,że nie odesłał cię z kwitkiem,albo w kaftan ;-)
Porób badania.Nie przejmuj się.Ale musisz,też pracować nad sobą i psyche.
Twoja choroba może mieć całkiem inne podłoże niż neurologiczne.
Znajdź sobie jakieś zajęcie(nic tak nie uszlachetnia jak praca ,mnie pomaga,bo trza fason trzymać) i nie myśl.Będzie co ma byc!

Aidi-super :23: jedź do p.doktor ,zobaczysz co powie.Po tobie widze jak diagnoza-kierunek ułatwia sprawę.Ach...
Ja drętwieje dalej.do bólu.Nocki do du..,pozycje i leki wszystkie wypróbowane.Wróciłam do aspirynki.
Niestety w tym mcu miałam niespodziewane grube wydatki i nici z wizyty u lekarza.Musze,poczekać.
Obrazek

magdana83
Posty: 17
Rejestracja: 2012-04-27, 23:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: magdana83 » 2013-01-17, 12:07

Witam po dłuższej przerwie;)
No cóż byłam u neuro i okulisty z moim oczopląsem :-x No i oczywiście neuro stwierdził, że trzeba jak najszybciej zrobić rezonans, bo to może być kolejny rzut... Trochę wkurza mnie to, bo mam uczucie że wbił sobie to do głowy i nie bierze innych możliwych chorób po uwagę, co zresztą mu powiedziałam-nie był zbyt zadowolony :-D A jak mu powiedziałam o innych badaniach to stwierdził, że się naczytałam i że on naprawdę się stara hehe. Od neuro pojechałam do okulisty, oczywiście nic jej nie powiedziałam, że jestem pod obserwacją w kierunku SM, bo stwierdziłam, że wtedy nic innego już nie usłyszy... No ale cóż Pani sama się mnie zapytała po rozmowie, czy kiedyś słyszałam o czymś takim jak SM i pierwsze co chciała mnie wysyłać do neuro (nie wiedziała, że co dopiero wracam od niego) no i musiałam się przyznać ;-) Badania wyszły ok, dno oka ok, powiedziałam, że od momentu znieczulicy pół twarzy gorzej widzę na oko i się pytałam o te potencjały, ale niby one są wykonywane rutynowo i nic nie dają, a jakbym miała uszkodzony nerw oka to by widać było w badaniu dna oka (różnice między jednym okiem a drugim). Więc teraz 24 stycznia mam rezonans no i zobaczymy.
Korzystając z okazji to jakie to uczucie te napięcie mięśniowe? Coś jak skurcze? Bo ostatnio zaczęło coś mnie boleć (w okolicach nerki?) i na drugi dzień dostałam normalnie jakby skurcz w tamtym miejscu, że aż noga mi cała zdrętwiała i nie mogłam w ogóle się ruszyć. Ogólny zapisał mi jakieś na rozluźnienie mięśni i już minął tydzień, ale jest lepiej, mogę chodzić :10: Do tego ostatnio miałam takie jakieś dziwne nogi, jakby nie moje, niby je czułam, ale jakby z waty były, a wszystko to się zaczęło od oczopląsu, który już znacznie minął, ale nadal jak chcę skupić na czym wzrok to latają mi w poziomie oczyska hehe
No nic koniec na dziś, trzeba wracać do pracy.
Pozdrowionka!!!
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez magdana83, łącznie zmieniany 1 raz.

SDaniell83
Posty: 225
Rejestracja: 2012-12-23, 11:53
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Postautor: SDaniell83 » 2013-01-18, 11:26

Witam....Tak to jest z tymi lekarzami, zreszta sam nie wiem czemu tak sie dzieje.
Miewamy dziwne objawy-u mnie nogi z waty mam cały czas od ponad 2 miesiecy, problemy ze wzrokiem od miesiaca, a nikt nie wiem co mi jest. Jeszcze kilka innych rzeczy, ale z nimi można zyc.

Lekarze odsyłaja Nas z niczym, albo wmawiaja nam nerwice...

Świat nam sie wali nagle, z dnia na dzien, a Ja mam uczucie, że nikt mi nie chce Nam pomóc..(słuzba zdrowia) smutne ale prawdziwe...

ehhhhhh.....

A swoja drogą chciałem zapytac czy lekarz bez diagnozy tylko z podejrzeniem SM-u może dać jakies środki farmakologiczne sterydy lub cos podobnego??. Oczywiscie nie chodzi mi o witaminki. Bede 25 ponownie u neurologa w poradni i bede go męczył żeby cos mi dał, bo za cholere nic nie odpuszcza...
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez SDaniell83, łącznie zmieniany 1 raz.
Musi byc dobrze!!

SDaniell83
Posty: 225
Rejestracja: 2012-12-23, 11:53
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Postautor: SDaniell83 » 2013-01-18, 15:40

I jeszcze raz Ja...słuchajcie, a czy neurologiczne objawy sm-u moga "skakać"
Czyli np. jezeli w prawej stopie mam zaburzone czucie i dziwne uczucie czegos przepływajacego przez zyły, sciegnia? raz na górnej powierzchni stopy, raz na podeszwie ...czy to normalne? tj czy tak jest?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez SDaniell83, łącznie zmieniany 1 raz.
Musi byc dobrze!!

sabina
Posty: 43
Rejestracja: 2012-11-17, 18:42
Lokalizacja: Opoczno

Postautor: sabina » 2013-01-19, 22:31

Daniel już dawno powinieneś brać sterydy na te swoje objawy. Wynika z nich, że masz zapalenie pozagałkowe.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez sabina, łącznie zmieniany 1 raz.

SDaniell83
Posty: 225
Rejestracja: 2012-12-23, 11:53
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Postautor: SDaniell83 » 2013-01-20, 10:37

sabina pisze:Daniel już dawno powinieneś brać sterydy na te swoje objawy. Wynika z nich, że masz zapalenie pozagałkowe.


Hej sabina !Pewnie masz racje ,tylko lekarze ......no własnie nie bede kończył...
;-((
Musi byc dobrze!!

sabina
Posty: 43
Rejestracja: 2012-11-17, 18:42
Lokalizacja: Opoczno

Postautor: sabina » 2013-01-20, 21:07

Ja od 2006 roku co jakiś :-) czas biorę sterydy na zapalenie pozagałkowe, tak więc dziwi mnie, że tobie nie dali, a my nie jesteśmy od tego żeby się upominać. Dodam, że bardziej skutkuje kuracja zastrzykami, mi tabletki mało co pomagają. Będzie dobrze, musi.
Ostatnio zmieniony 2013-01-20, 21:35 przez sabina, łącznie zmieniany 1 raz.

Sabri
Posty: 560
Rejestracja: 2011-02-28, 14:29
Wiek: 41
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Sabri » 2013-01-20, 21:21

sabina, pewnie mu nie dali, bo nie ma jeszcze widocznych ubytków. Miałaś PZNW to wiesz jak boli - spać się nie da albo tracisz wzrok.

Daniel ja brałam 2 krotnie solu bez diagnozy, ale mój stan był fatalny.
Daniel zbadaj się na chlamydie tr i cpn. Zrób ana. i inne przeciwciała występujące w chorobach osłabiających mięśnie - jest tego masa.
Idź na konsultacje do innych specjalistów, jeśli w twoim zamiarem jest znalezienie diagnozy, a nie marudzenie. Może gdzie indziej potraktują cię poważnie. Upór przy Sm cię zgubi.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Sabri, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

SDaniell83
Posty: 225
Rejestracja: 2012-12-23, 11:53
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Postautor: SDaniell83 » 2013-01-21, 06:32

Sabri pisze:sabina, pewnie mu nie dali, bo nie ma jeszcze widocznych ubytków. Miałaś PZNW to wiesz jak boli - spać się nie da albo tracisz wzrok.

Daniel ja brałam 2 krotnie solu bez diagnozy, ale mój stan był fatalny.
Daniel zbadaj się na chlamydie tr i cpn. Zrób ana. i inne przeciwciała występujące w chorobach osłabiających mięśnie - jest tego masa.
Idź na konsultacje do innych specjalistów, jeśli w twoim zamiarem jest znalezienie diagnozy, a nie marudzenie. Może gdzie indziej potraktują cię poważnie. Upór przy Sm cię zgubi.


Sabri tak zrobie, bede sie diagnozował. Tylko prywatnie to juz kasy nie mam ( po wyjsciu ze szpitala rozbiłem samochód na drzewie - wiec trzeba było naprawic ), a państwowo to pewnie zajmie mi to jakis czas..

I nie upieram sie juz tak bardzo przy Sm-ie.

Jezeli by sie tak zastanowic to miałbym w przeciagu miesiaca 3 rzuty. Najpierw były nogi, pózniej ręce, a nastepnie oczy. Wszystko to dolega mi cały czas, ale nie miałem az tak zeby miec niedowład czy stracic wzrok..chociaz na chwile..

I to mnie zastanawia..

A wczoraj wieczorem dostałem masakrycznego jakby uczulenia na całym ciele, głowie rózwniez. Wszystko mnie swędziało i byłem cały w krostach i białych grudkach..ale nie wiem czy to ma akurat jakis zwiazek..

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez SDaniell83, łącznie zmieniany 1 raz.
Musi byc dobrze!!

Sabri
Posty: 560
Rejestracja: 2011-02-28, 14:29
Wiek: 41
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Sabri » 2013-01-21, 16:54

SDaniell83,
Tu każdy może się teraz śmiać, ale jak masz jakąś nietypową wysypkę to zrób jej zdjęcie, bo potem jest ciężko lekarzowi wytłumaczyć.
Mnie 5 lat zajęło zanim się dowiedziałam, że bąble na kostkach u rąk to zapalenie stawów (wersje to uczulenia, odmrożenia itp)
Diagnozuj się pomalutku, a wszystko się wyjaśni. :-)

:588: magdana83, :588: i jak się czujesz?

Aidi co u ciebie?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Sabri, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

magdana83
Posty: 17
Rejestracja: 2012-04-27, 23:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: magdana83 » 2013-01-23, 10:22

Sabri dziękuję, że pytasz :588:
nawet dobrze, te przykurcze już minęły, ale oczopląs nadal sporadycznie się pojawia, zawsze wtedy gdy muszę się skupić i z bliska wcelować do czegoś lub coś złapać. Hehe ostatnio robiłam z synkiem motyla z ciastoliny i zanim przykleiłam mu czułka to musiałam najpierw wycelować miejsce - poczekać aż "skoczą" oczyska i poźniej szybko przykleić zanim znów zaczną skakać ;-) no ale cóż idzie się przyzwyczaić...
Jutro mam MRI, więc zobaczymy. A po wyniki to chyba będę szła z duszą na ramieniu :-/
Co ma być to będzie. Pozdrawiam!!!

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2013-01-26, 20:54

magdana83 pisze:Jutro mam MRI, więc zobaczymy. A po wyniki to chyba będę szła z duszą na ramieniu :-/
Co ma być to będzie. Pozdrawiam!!!


Nie martw się,musi być dobrze. Daj koniecznie znać jak już wynik będzie.

Sabri ja po sterydzie tylko tyle,że bez bólu.Zdecydowanie na tą dawkę się obraziłam.NA chwilę obecną 3 dzień na 10mg...potem po tygodniu na 4...i koniec.
Lepiej chodzę,ale spektakularnych efektów jak w "Sposób na Blondynkę" kiedy babcia podniosła sofę jedną rękę nie ma i nie będzie.
Schody lepiej trawię,ale ręce i nogi jak zdychały po chwili jakichkolwiek czynności tak zdychają. Marzę aby śnieg już nie padał,po odśnieżyć auto to wyprawa w Alpy :)Gdybym miała jeszcze 2 ręce,to jakoś by poszło.zanim 4 zdrętwieje to pierwsza już do siebie jakoś dojdzie hehe.

Poza tym 5 lutego jadę do Warszawy.Zrobiłam badania hematologiczne dla hematologa.Wyniki i wizyta 31 stycznia.
Pomarudzę,ale tęsknię za słoneczkiem...i za dawną sprawnością :2:

Sabri a jak u ciebie?
Jak u całej reszty>
Persefona? Jak samopoczucie?

Sabri
Posty: 560
Rejestracja: 2011-02-28, 14:29
Wiek: 41
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Sabri » 2013-01-27, 10:55

aidi,Na początku lutego idę do neuro,a jutro do rodzinnego,
Siadły mi ręce tj.są słabe, kubek kawy jest b.ciężki. Nogi ćwiczę cały czas i udało mi się wstać z kucaka owszem tylko raz,ale już coś.Dobrze,że nocne drętwienia ustały
Moje dni to taki wyścig zająca z źółwiem,gdzie zając to czas a ja ten żółw ,co zdąrzy bo musi swoim tempem do przodu do celu.
Aidi pozdrawiam.
A Persefona gdzieś znikła.?
Obrazek

Panikara
Posty: 82
Rejestracja: 2013-01-25, 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Panikara » 2013-01-27, 18:49

Witam wszystkich :) Jestem tu nowa i nie wiem czy to wlasnie tu powinnam napisac tzn. inaczej - ja bardzo potrzebuje wsparcia i porady, bo nie mam na kogo liczyc ani komu procz mamy sie wygadac, bo wszyscy lacznie z moim chlopakiem wmawiaja mi nerwice i ze wmawiam sobie rozne doleglowosci. Prosze przeczytajcie to powiedzcie co o tym sadzicie. Zaczelo sie miesiac temu od kilkudniowego uczucia potwornego zmeczenia, ciezkich nog, zawrotow i bolu glowy zwlaszcza przy pochylaniu w dol, jednoczenie mialam wrazenie dziwnego chodu, niby chwiejny taki nieskladny. Zaraz po wstaniu z lozka czulam, ze lece do przodu, ale to wszystko bylo do zaakceptowania. W tym samym czasie tych zawrotow glowy, przy wizycie u dentysty okazalo sie, ze mam zapalenie dziasel - o.k. dostalam antybiotyk - Metronidazol..no i sie zaczelo! Nigdy w zyciu nie mialam mrowien na calym ciele co przy wzieciu 1 raz tego Metronidazolu - myslalam, ze oszleje. Odstawilam ten lek w zamian dostalam Erytromycyne. Mrowienia jednak zostaly - nie takie duze jednak zostaly i co jakis czas laskocza. Do tego zaczelam czuc jakby male pradki w nogach - to niefajne uczucie. Dodam, ze nie czuje przechodzenia pradu po kregoslupie gdy pochylam glowe w dol. Zawroty glowy i mrowienia byly wiec na porzadku dziennym, do tego czesto dretwiala mi a to noga, a to reka, a to koniuszki palcow lewej reki. Poszlam wiec do lekarza. Dostalam skierowanie do neurologa w celu jak on to powiedzial wykluczenia stawrdnienia, bo jemu wydaje sie, ze mam te objawy przez kregoslup, tym bardziej, ze chodze na fizjoterapie - bo od dawna mam bardzo silne bole kregoslupa ledzwiowego, szyjnego, lopatek, prawe biodro jakby wyskakuje przy zmianach pozycjii nogi itp. Ok, czekajac cierpliwie na wizyte nabawilam sie zapalenia pluc, wiec znow antybiotyk i inne leki i o dziwo jakby wszystkie objawy zawroty, dretwienia procz mrowein przeszly. Mimo choroby czulam sie naprawde dobrze. To dlugo nie trwalo, wyleczylam zapalenie pluc i tak jak zawroty glowy przeszly to w zeszlym tygodniu przez 4 dni czulam jakby znieczulony jezyk i podniebienie. Przeszlo...ale zaraz po tym od tego piatku wieczorem gdy juz poloze sie spac zaczela dretwiec mi lewa strona ciala, jakby inaczej czulam lewa strone twarzy reke i noge. Rano juz bylo lepiej, ale w nocy masakra. Pomyslalam sobie, ze skoro puscilo troche w dzien to juz bedzie lepiej, ale nie - w sobote rowniez to samo wieczorem, mniejsze czucie lewej strony, jakies ciezkie, do tego rano w obu kolanach dostalam strasznego mrowienia i ciezko mi bylo wyprostowac nogi, ale spoko. Teraz jest lepiej choc lewa reke mam mniej czula, do tego dzis przez godzine zdretwial mi prawy kciuk. Nie wiem co mam sobie o tym wszytkim myslec. Zaczynam bac sie nocy. Bylam u neurologa -na razie zbadal mi odruchy i sa prawidlowe, ciut zywe jak to powiedzial, ale prawidlowe. Stopy bez reakcji. Skierowal na badanie krwi, wyniku jeszcze nie mam i dal skierowanie na MRI glowy i kregoslupa szyjnego. Zapytal jeszcze czy w ostatnim czasie zmienila mi sie placzliwosc - tak zmienila mi sie, placze czesto to fakt, bo wiecznie zle sie czuje i nie moge korzystac z zycia, zapytal czy cos zmienilo sie w moim zyciu ostatnio - owszem zmarl mi tata dwa lata temu co bardzo przezylam. Ale nie wiem czy nawet po takich przezyciach mozna miec takie dolegliwosci. Teraz czekam na rezonans i jestem przerazona. Nie wiem dokladnie czym sa te rzuty w Sm i czy ja je mam i czy to, ze w nocy mam te dretwienia, a w dzien duuuzo mniejsze czy to rzut czy objaw Sm?, czy moze rzutem byly te zawroty glowy, mrowienia, nie wiem, doradzcie mi cos prosze. Bardzo sie boje.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Panikara, łącznie zmieniany 1 raz.

Sabri
Posty: 560
Rejestracja: 2011-02-28, 14:29
Wiek: 41
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Sabri » 2013-01-28, 13:27

Panikara, Po pierwsze musisz wiedzieć,że po samych objawach nie da się sprawdzić czy to sm czy nie.To co opisujesz może być wszystkim.
Zrób te MR poczekaj na wyniki Nie myśl i nie czytaj za dużo,bo potem zaczniesz zwracać uwagę na rzeczy,które wcześniej były niewidoczne ;-)

Do rodzinnego nie zdążyłam,goście dopiero wyszli.Ja padnięta,ale szczęśliwa.
Obrazek


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 187 gości