ATYPOWI - Problemy z diagnozą

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-08-24, 15:56

Halinka - a po co rezonans jamy brzusznej?;/ mam b,.dobrego internistę, który zlecił mi masę badan - wszystkie były w normie.
Cod o czytania o chorobach - to autentycznie..czytam o objawie, za chwilę go mam..nie czytam - nie mam:) Więc już znam siebie i to akurat jest absolutnie psychosomatyczne:P
Co do zawrotów..nie wiem..w październiku odstawiam leki - bo chcę zajść w ciąże...to opowiem:) Mam nadzieję że będzie ok:P
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Karusiap
Posty: 270
Rejestracja: 2009-07-22, 23:42
Lokalizacja: z tąd

Postautor: Karusiap » 2009-08-24, 16:04

Me_Lilo, miałam dokładnie tak jak Ty - cos sie naczytalam o SM, to dostalam ksiazkowych objawow. Ktos cos powiedzial, ze to moze od serca, to Ci ataku duszczności takich dostałam, że omdlałam na ulicy :) Konsultacja i badanie kardiologiczne w ciagu 10 min. na pogotowiu wyszły idealnie ;) Jak sobie to wszystko uswiadomiłam, że to od psychiki i zaczęłam nad sobą pracować to wszystko stopniowo wrócił ono normy. Ale w szoku byłam, że takie rzeczy mogą się dziać z powodu lęków i nerwicy.

A jakie leki odstawiasz? Ja tej wiosny odstawiałam po ok. 2 latach Rexetin i powiem Ci, że ciężko było. Tzn. nie tyle fizycznie, co psychicznie. Pare tyg. wyłam w poduszkę. A wcześniej, tak z 3 lata temu odstawiałam Efectin - koszmar fizyczny. Przez miesiąc mogłabym z łóżka nie wychodzić, takie miałam zawroty głowy. Ale np. mój mąż, który łykał też trochę psychotropów, zawsze czuł się po nich jakby brał witaminy. Z odstawianiem też nie miał najmniejszego problemu. Neurolog stwierdził, że przy SM typowe SSRI mogą nie działać.

Gobio
Posty: 286
Rejestracja: 2008-09-22, 19:14
Lokalizacja: Podlaskie
Kontaktowanie:

Postautor: Gobio » 2009-08-25, 12:03

Wrociłem doiero od neruologa. Spytałem o mój stopotrząs. Powiedziała ze stopotrząs jest objawem sm, a bradziej zmozonego napięcia w mieśniach które oczywiscie tez występują w sm. Powiedziala rownież jesli mi to sie nasili to rachu ciachu na sterydy.

Ri
Posty: 164
Rejestracja: 2009-04-05, 18:51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ri » 2009-08-26, 15:31

Wyszłam dziś ze szpitala :) Znów bez diagnozy. Doktorek twierdzi, że zmiany w mózgu spowodowane są migrenami. I tu moje pytanie do Was - czy wiecie coś na ten temat? Czy migreny mogą spowodować pojawienie się 7 ognisk w istocie białej podkorowej w obu półkulach? (WPW złe, płyn mózgowo-rdzeniowy czysty). Z góry dziękuję za pomoc :)
Prowadzi mnie od lat niewidzialna siła, która nadaje sens i każe trwać...

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2009-08-26, 16:34

Ri pisze:Wyszłam dziś ze szpitala :) Znów bez diagnozy. Doktorek twierdzi, że zmiany w mózgu spowodowane są migrenami. I tu moje pytanie do Was - czy wiecie coś na ten temat? Czy migreny mogą spowodować pojawienie się 7 ognisk w istocie białej podkorowej w obu półkulach? (WPW złe, płyn mózgowo-rdzeniowy czysty). Z góry dziękuję za pomoc :)


Hmm... Ja też mam zmiany podkorowe, ale nigdy nie słyszałam o ich ew. związku z migrenami i takowych nie posiadam. Może ktoś inny coś podpowie...
Trzymaj się, pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-08-27, 14:45

Ri - już Ci odpisałam w innym temacie:) Rozmawiałam z parom neurologami i powiedzieli, że zmiany w mózgu mogą być również pozostałościami po migrenach lub starych, przebytych zapaleniach w mózgu (nawet powikłania pogrypowe). Powiedzieli nawet więcej, że gdyby złapać co 10 osobę na ulicy i ją zbadać - o miałaby jakąś zmianę w mózgu - niegroźną:)
Gucioziom - a Ty się tak łatwo nie daj sterydami leczyć ! To bardzo wpływa na stan zdrowia, a stopostrząs nie jest objawem rzutu! Jedynie co to tylko Sm-u, czyli gorszego stanu neurologicznego!
Karusiap - wiem co mówisz:) Brałam effectin 3 lata, a odstawianie było MEGA KOSZMAREM! Mimo, że odstawiała po malutku, schodząc z dawki, biorąc rzadziej itp.Normalnie odwyk..2 tygodnie w domu z zawrotami głowy i masakrycznym samopoczuciem:/ Teraz biorę paxtin, ale będę odstawiać z końcem września..ciekawe jak będzie, bo muszę chodzić wtedy do pracy!
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-09-08, 00:57

Kochani wszyscy:)
Przesyłam Wam zapas buziaków i dobrej energii na 2 tygodnie, ponieważ jutro wybywam na upragniony i zasłużony urlop:)
Trzymajcie się cieplutko i do usłyszenia niebawem:)
Trzymać kciuki, bo jadę na częściowo intensywny wyjazd - 7 dni zwiedzania + 7 odpoczynku:P
Buziaki!
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2009-09-08, 20:17

trzymaj sie i wypoczywaj kochana:))))

a ja za to za miesiac dokladnie znow do szpitala na rezonans itp... :3:

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2009-09-09, 01:00

Odpoczywaj Dorota i zbieraj siły :-)
Ja zrezygnowałam z rehabilitacji (nie dam rady znowu przez 6 tygodni jeździć tam po pracy) i kontynuuję bezterminowy "urlop" od lekarzy.
Trzymajcie się, pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

martoni
Posty: 142
Rejestracja: 2008-10-18, 13:07
Lokalizacja: polska

Postautor: martoni » 2009-09-16, 18:12

nie wiem czy dobrze umieszczam info w tym dziale, ale najwyżej moderator ją przeniesie w odpowiednie miejsce
znalazłam ciekawą informację dla tych, którzy przeszli zapalenie nerwu wzrokowego, a zmian w rezonansie nie mają, na temat zapalenia nerwu wzrokowego cyt.
"Stwierdzono u mnie zapalenie nerwu wzrokowego, nietypowe. Neurolog nic nie stwierdził, pole widzenia w normie. Stomatolog wykrył torbiele 2 zębów. Czy może to być przyczyną zapalenia?"
a oto odpwiedź stomatologa
Jak najbardziej. Zapalenia tkanek zęba lub/i tkanek okołozębowych może być przyczyną różnych dolegliwości, nawet w odległych częściach organizmu. Np.: zapalenie nerwu wzrokowego, zapalenie siatkówki, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenie wsierdzia, reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie nerek, itp. Nie należy takiego stanu bagatelizować. Torbiele trzeba usunąć, zęby przy nich prawdopodobnie też.
...

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2009-09-16, 19:06

marta17, myślę,że ta wiadomość jest bardzo istotna dla wszystkich ,którzy są zainteresowani tematem zapalenia nerwu wzrokowego.
Obrazek

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2009-09-16, 20:21

marta17 - materiał jak najbardziej istotny i chyba nie tylko dla pechowców z przebytym zapaleniem nerwu wzrokowego. Stomatolog uzmysławia nam, że cokolwiek się dzieje w naszym organiźmie może mieć skutki w bardzo odległych od siebie miejscach.

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2009-09-16, 20:33

jak mialam silne bole w okolicy oczu i nosa to neurolog mi sie spytal czy nie mam problemow z zebami..chore zeby moga siac niezle spustoszenie w organizmie :roll:

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2009-09-17, 08:50

Jesli mowimy o bolach oczu to nie zapominajmy tez o zatokach. Tez moga zrobic niemale spustoszenie.

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2009-09-17, 10:57

u mnie zatoki wporzadku, mialam parokrptnie przeswietlenie i tomografie zatok nawet i jest si :roll:


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości