ATYPOWI - Problemy z diagnozą

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

o
Posty: 259
Rejestracja: 2009-12-15, 10:40
Lokalizacja: nigdzie

Postautor: o » 2010-06-01, 10:02

ja nie mam nic w kręgosłupie, a miałam też przez ostatnie 3 m-ce takie samne drętwienia w nocy no i czasem w dzien, teraz jakby trochę odpuściło, ciekawe co to, bo krew w normie. Wszystko w normie oprócz potencjałów, a niewiele mogę zrobić :?:
ooooo

rzynusia
Posty: 23
Rejestracja: 2010-03-22, 10:24
Lokalizacja: poznań

Postautor: rzynusia » 2010-06-01, 10:37

3 lata temu w karku nie mialam zmian, piersiowego nigdy nie badalam,a czy mozna stwierdzic ze sm jesli nie bedzie zmianw glowie?
rzynka

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-06-01, 10:44

rzynusia pisze:czy mozna stwierdzic ze sm jesli nie bedzie zmianw glowie?


Podobno tak , niektórzy nie mają w głowie, tylko w kręgosłupie,
ale pewna nie jestem, trzeba zapytać lekarza
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

apa
Posty: 41
Rejestracja: 2010-03-20, 17:23
Lokalizacja: łódź

Postautor: apa » 2010-06-01, 11:34

Zmiany demielinizacyjne w przypadku pierwotnie postępującego sm dominują w rdzeniu, w mózgu mogą być ale nie muszą.
Anka

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2010-06-02, 15:41

Wczoraj dzwoniłam do neuro, nie chciała powiedzieć w jakim kierunku będę diagnozowana, tylko, że punkcja na ew. stan zapalny (?). Położą mnie prawdopodobnie po weekendzie, a MRI będzie robione nie u mnie w pracy tylko w innym szpitalu, bo ma je oglądać jakiś profesor. Ledwie łażę, jestem bardzo słaba, więc tłumaczę sobie, że idę do szpitala odpocząć i na razie to chyba działa :mrgreen:
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-06-02, 15:47

Agnieszko, może to znak, że coraz bliżej do diagnozy...Trzymam kciuki ;-)
Obrazek

martyna
Posty: 2661
Rejestracja: 2010-03-04, 14:33
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: martyna » 2010-06-02, 15:57

Agniesiu będzie dobrze :-) trzymam kciuki :588: staraj się nie denerwować, bo to tylko osłabia i nasila dolegliwości :588:
Na niektóre pytania nie ma odpowiedzi i tego nauczyć się najtrudniej...

David
Posty: 6732
Rejestracja: 2009-07-16, 19:29
Lokalizacja: Śląsk :-)

Postautor: David » 2010-06-02, 16:08

Trzymam kciuki Agnieszko :-)
Powodzenia.
Trzymaj sie! :-)

o
Posty: 259
Rejestracja: 2009-12-15, 10:40
Lokalizacja: nigdzie

Postautor: o » 2010-06-02, 17:13

a_g_n_e_s, też jestem z Tobą myślami, będzie ok :!:
ooooo

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2010-06-02, 17:22

dlugo tu nie pisalam.
w pon bylam u neuro na kontroli.
mam skierowanie na potenclay wzrokowe poraz 3 :| i na potencjaly somatosensoryczne.
problem tkwi coraz bardziej w nogach i miesniach,sa napioete , telepia sie.
generalnie objawy jakie teraz mam tomeczliwosc ale tu to chyba moge zwalic na niska ferrytyne i anemie.
oslabienie nog. czesto jakies przykurcze pod kolanami sa.psychika mi szaleje :shock:
a ostatnio dostalam chyba przeczulice bo co dotknelam skory na udach to byl bol.
jestem ciekawa czy wzrokowe potencjaly znow pokaza ze mam zmiany demielinizacyjne.
a to emg miesni juz mi pokazalo zmiany i pewnie teraz te :-| potencjaly somatosensoryczne pokaza cos wiecej.

i tak ciagle se ide albo w sm albo chorobe miesni, jedne badania na sm a drugie choroba miesni :8:

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2010-06-02, 21:42

mammamaja, szylkretowa, trzymajcie się dziewczyny i powodzenia :) Drżyjcie neurolodzy :mrgreen:
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Beata2121
Posty: 42
Rejestracja: 2009-03-05, 16:08
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Beata2121 » 2010-06-07, 20:49

Witajcie

Mma do was kilka pytan wiem ze nikt z was nie jest lekarzem (a moze jest ) hehe no ale pytam bo moze spotkaliscie sie z takim problemem. Otoz chodzi mi o to ze mialam 3 rezonanse w tym w 2 rezo. napisali mi ze nalezy rozniowac z sm..... bylam zalamana no ale poszlam do innego lekarza ktory skierowal mnie na kolejny rezonans. I co sie okazalo mialam 6 zmian teraz mam 3 zmiany a 3 pozostale bardzo slabo widoczne , zanikajace napisali mi cos o regresji zmian :] czy ktos z was mial podobnie? i dalej jest diagnozowany w kierunku SM? nie bylam jeszcze u lekarza z tymi wynikami wybieram sie w srode :] i pewnie tez sie zdziwi co gorsza wydaje mi sie ze skieruje mnie do szpitala na kolejne badania :( :roll: nienawidze szpitali a czego boje sie najbardziej to punkcja a ostatnio cos wspominal....
Bardzo prosila bym o odpowiedzi jakiekolwiek :]
Pozdrawiam serdecznie
Pomyślała ... będę księżniczką , a tu będzie stał mój zamek ... a w nim będę mieć swojego księcia , tymczasem książę okazał się .. kłamcą...

apa
Posty: 41
Rejestracja: 2010-03-20, 17:23
Lokalizacja: łódź

Postautor: apa » 2010-06-08, 12:42

Punkcji nie ma się co bać wiem bo jestem świeżutko po. Miałam pecha bo dopadł mnie zespół popunkcyjny ale jak widać dało się przeżyć:). Zawsze lepiej poddać się diagnostyce niż nie. Chociaż ja po niej jestem nadal "SM - do obserwacji" ale bez punkcji nie byłoby nawet tego.
Anka

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2010-06-08, 13:50

Beata2121 pisze:i pewnie tez sie zdziwi co gorsza wydaje mi sie ze skieruje mnie do szpitala na kolejne badania

badania można, a nawet należy robić, byle tylko zestaw badań był sensowny i coś wnosił do spraw, a nie powtarzał się w kółko

malgog
Posty: 122
Rejestracja: 2009-12-14, 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: malgog » 2010-06-08, 15:33

nie wiem czy mam mogę pisać na atypowych i dołować Was...kto mnie zrozumie jeśli nie Wy...czytam forum ale pisać sił brakuje...zazdroszczę niektórym pogody ducha, trzymam kciuki za agnes ...Agnieszko daj znać co się dzieje ...byłaś już w szpitalu ? są jakieś wyniki ?
odbyłam już tyle pielgrzymek po lekarzach.....nie mam ŻADNYCH zmian demielizacyjnych w kręgosłupie , rdzeniu, w głowie 3 niewielkie (powtórka w sierpniu), nikt nie chce mi nic przepisać, dobrze, że neurolog się lituje i wypisuje zolpik
reumatolog wykluczyła schorzenia reumatologiczne i odesłała do internisty a ta...bała się przepisać leku nawet na ból głowy i ...wypisała skierowanie do szpitala reumatologicznego
wyniki mam wszystkie ok, borelioza nie wyszła ...wiem, że nie wychodzi....boli mnie wszystko, plecy, ręce, nogi, ledwie łażę....jestem coraz słabsza.....żaden lekarz nic mi nie wypisał , jak rewnia pisała o tym neurologu, który coś na wzmocnienie może dać to ...nie wiedziałam śmiać się czy płakać...mnie nikt nie wierzy, że przy takich wynikach cokolwiek mnie boli, mają mnie za chorą psychicznie...patrzą takim wzrokiem....
albo ja mam takiego pecha do lekarzy...nie mam siły iść i znowu tłumaczyć od początku i po raz kolejny czuć się jak idiotka, która wymyśla
tak się chciałam wyżalić
jakaś litania biadolenia mi wyszła
mam ochotę rzucać mięsem...moje pesymistyczne nastawienie życia nie ułatwia....


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 146 gości