A może zmiany naczyniopochodne?

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Ri
Posty: 164
Rejestracja: 2009-04-05, 18:51
Lokalizacja: Warszawa

A może zmiany naczyniopochodne?

Postautor: Ri » 2009-05-03, 19:27

Część osób żyje wiedząc, że ich zmiany niekoniecznie są zmianami demielinizacyjnymi. Mogą one być u niektórych także zmianami naczyniopochodnymi. Będąc u okulisty pani doktor (dowiedziawszy się wcześniej ode mnie, że rezonans wyszedł źle i brak jest diagnozy) zapytała czy przyjmowałam kiedyś hormony. Otóż pani doktor powiedziała mi, że u niektórych to hormony właśnie mogą siać spustoszenie w głowie. I zaczęłam się zastanawiać... Jak pisałam wcześniej rezonans wyszedł źle, odruchy wychodzą różnie, lewa strona ciała jest słabsza, brak ponoć u mnie objawów SM, EEG w granicach normy, borelioza wykluczona, prążków w płynie brak, Echo serca wyszło ok, doppler tętnic szyjnych również... Teraz źle wyszło również badanie pola widzenia i mimo wszystko skierowano mnie na badanie potencjałów wzrokowych.
A może to jednak hormony spowodowały takie zmiany? Brałam przez jakiś czas tabletki antykoncepcyjne, później zatrzymano mi innymi tabletkami miesiączki. Co sądzicie o takim pomyśle? Czy hormony mogłyby spowodować tyle zmian w MRI? Może kobiety biorące hormony powinny spojrzeć także od tej strony? Będę wdzięczna za Wasze spostrzeżenia.
Prowadzi mnie od lat niewidzialna siła, która nadaje sens i każe trwać...

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-05-03, 22:47

Ri - powiem szczerze że nie wiem;/Ja sama biorę hormony od 11 lat, no ale moje zmiany zapisano jako demielizacyjne;/ No i prążki w płynie mam...
Co do Ciebie - zrób te potencjały wzrokowe, bo one wiele mówią i za ok.3 miesiące powtórz rezonans! Jeśli to sm, to zmiany mogą się "rozmnożyć"..
A przypomnij gdzie dokładnie masz te zmiany? istota szara czy biała?I ile ich jest? Czy napełniaja sie po kontraście?
Niestety ze zdiagnozowaniem spraw neurologicznych jest problem:(
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Ri
Posty: 164
Rejestracja: 2009-04-05, 18:51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ri » 2009-05-04, 17:07

Niestety zmian mam sporo, bo jest ich siedem. A na budowie mózgu niestety nie bardzo się znam, choć kiedyś uczyłam się trochę tych spraw w związku z kierunkiem moich studiów. Umiejscowione są w sąsiedztwie rogu potylicznego komory bocznej lewej (1 ognisko), w sąsiedztwie rogu czołowego komory bocznej lewej (3 ogniska, największe 7 mm), w lewym ośrodku półowalnym (2 ogniska) i na sklepistości prawego płata czołowego (1 ognisko). Po podaniu kontrastu ogniska nie uległy wzmocnieniu. Mi również napisano, że "w różnicowaniu należy brać pod uwagę chorobę demielinizacyjną".
Sama nie wiem gdzie szukać i czy w ogóle szukać. Dziś byłam z tym skierowaniem na potencjały i odesłano mnie z Oczki do przychodni przyszpitalnej - pojechałam więc do szpitala MSWiA, a stamtąd odesłali mnie znowu z kwitkiem, pojechałam więc do Szpitala Czerniakowskiego. Oczywiście nic nie załatwiłam bo ostatecznie powiedziano mi, że skierowanie musi być wypisane od neurologa (mój nie widzi potrzeby chyba robienia tego badania) a nie od okulisty. Aż mi się ciepło zrobiło gdy jak już pojechałam do neurologa, okazało się, że pomyliłam z tego wszystkiego dni i doktorek przyjmuje we wtorki, a dziś przecież poniedziałek :-/
Prowadzi mnie od lat niewidzialna siła, która nadaje sens i każe trwać...

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-05-04, 17:19

Współczuję...ja już bym dostała piany na ustach;/
Próbuj na Sobieskiego - wiem, że tam prywatnie jakaś laska robiła:)
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Ri
Posty: 164
Rejestracja: 2009-04-05, 18:51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ri » 2009-05-04, 17:33

O! To jest myśl :) Dzięki! Tylko najpierw załatwię to skierowanie od neurologa, jeśli w ogóle uzna to badanie za konieczne.
Prowadzi mnie od lat niewidzialna siła, która nadaje sens i każe trwać...

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2009-05-04, 17:50

Pisałam wcześniej, że dawno miałam robione, ale potencjały można zrobić na Sobieskiego (na skierowanie, więc tym bardziej prywatnie).
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Ri
Posty: 164
Rejestracja: 2009-04-05, 18:51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ri » 2009-05-04, 17:57

a_g_n_e_s, Ale skierowanie może być tylko od neurologa? Czy wiesz może czy może być wystawione także przez okulistę?
Prowadzi mnie od lat niewidzialna siła, która nadaje sens i każe trwać...

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2009-05-04, 18:08

Tego nie wiem, skierowanie to skierowanie, ale najbezpieczniej zadzwonić i zapytać, żeby nie "kursować" kilka razy... Myślę, że na potencjały wzrokowe powinni uznać skierowanie od okulisty, ale jak ktoś się uprze...
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Ri
Posty: 164
Rejestracja: 2009-04-05, 18:51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ri » 2009-05-04, 18:17

OK, dziękuję bardzo. Najprościej będzie tam faktycznie zadzwonić i się dowiedzieć.
Prowadzi mnie od lat niewidzialna siła, która nadaje sens i każe trwać...

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-05-04, 19:28

Najlepiej kolnij się dowiedzieć, ale ogólnie nie powinien to byc problem..w końcu ja np.miałam skierowanie do szpitala od internisty...więc...trzymam kciuki by się udało:)
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Ri
Posty: 164
Rejestracja: 2009-04-05, 18:51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ri » 2009-05-04, 20:04

Dzięki bardzo :) Tylko z "kolnięciem" to coraz częściej jest problem w postaci braku czasu ;) Ale jutro będę dzwoniła, a jeśli nic się nie dowiem to tam pojadę.
Prowadzi mnie od lat niewidzialna siła, która nadaje sens i każe trwać...

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-05-05, 10:39

Pewnie;)))
Ja jeszcze zostałam wysłana do Instytutu reumatologii - właśnie załatwiam skierowanie...a wizyta najwcześniej w lipcu;)Haha:)
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości