Proszę o odpowiedż na temat obajwów

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

irish24
Posty: 10
Rejestracja: 2009-05-28, 00:53
Lokalizacja: wielkopolska

Proszę o odpowiedż na temat obajwów

Postautor: irish24 » 2009-05-28, 01:43

Witam.Chcialbym opowiedzieć moją historię.Od kilku lat stan mojego zdrowia drastycznie sie pogorszyl,mialem ciezkie przezycia,duzo stresu i wysiadlem.Jednak objawy ktore mam nie zaliczaja sie do typowo nerwowych.Czuje ze mam coraz mniej sil,chodzenie sprawia mi coraz wieksze problemy,moja glowa jest tak slaba ze nie nadaza za wszystkim co sie dzieje.Lecze sie psychiatrycznie,bralem leki na schizofrenie ale odstawilem je poniewaz bardzo zle sie po nich czulem,dostawalem odplywow swiadomosci,teraz jest lepiej jesli w ogole mozna tak powiedziec.Zauwazylem ze moje oczy staja sie "marwe",coraz mniej ruchliwe,czuje ze są tak napiete ze az mnie bolą,jakby mialy zaraz wystrzelic.Na oczach pojawily mi sie jakies czarne plamki.Podczas polykania czuje trzaski,tak jakby cisnienie rozwalalo mi przelyk az mi chrześci.Od dawna mam takze problemy z oddawaniem moczu i trzymaniem,zdaza mi sie ze lapie sie na tym ze mam mokre ubranie,po prostu nie czuje kiedy to sie dzieje.Cale moje cialo jest tak napiete ze juz go nie czuje..czesto zdarza mi sie ze zaciskam rece,sam nie wiem dlaczego.Spie takze w niewygodnych pozyzjach,budze sie caly "polamany".Czesto kiedy sie schylam bardzo boli mnie kregospum czuje mrowienie.Lekarza nie potrafia mi powiedziec skad biora sie trzaski w mojej glowie,syczenia...moze ktos bedzie potrafil mi odpowiedziec...
Ostatnio zmieniony 2011-08-31, 09:20 przez irish24, łącznie zmieniany 1 raz.

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2009-05-28, 08:18

irish24, a miałeś robiony chociaż rezonans???
Nadzieja umiera ostatnia ...

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2009-05-28, 08:40

No to przed tobą wszystkie stopnie poszukiwań:internista, endokrynolog,kardiolog, neurolog itd. Nie umiwszczaj sie od razu na półce SM bo sobie zrobisz krzywdę.

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2009-05-28, 09:02

No to jesteś na początku boju o diagnozę, nie przejmuj się za bardzo, bo stres jest złym doradcą, ale musisz zebrać wszystkie siły i pokręcić się po lekarzach

Halina pisze:internista, endokrynolog,kardiolog, neurolog itd.


Halina ma 100% racji, najpierw dobry lekarz rodzinny , potem skierowanie do specjalistów, jeśli masz możliwość to prywatnie, poproś o badanie krwi, łącznie z TSH (na tarczycę) ułatwi to konsultacje ze specjalistami. Nie napisałeś ile masz lat, czasami wiek też dokłada swoje, nie wspominając o stresie, który jest skutecznym szkodnikiem.

greg5
Posty: 205
Rejestracja: 2009-03-27, 19:25
Lokalizacja: Wałbrzych

Postautor: greg5 » 2009-05-28, 10:52

Posłuchaj Haliny i zacznij od diagnozy szukanie chorób samemu nic nie da.
Zwyciężyć i lec na laurach to K l ę s k a/SM/, Być zwyciężonym a nie ulec to Z w y c i ę s t w o/ to My/

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-05-28, 11:33

Stanowczo zacznij od wizyty u lekarza..proponuję napewno rezonans głowy, neurologa, endokrynologa, dokładne badania krwi!
Powodzonka!
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2009-05-28, 12:00

Bardzo zaniepokoiło mnie zdanie 'brałem leki (...) i je odstawiłem'. Nie wolno samowolnie odstawiać leków w tej chorobie, koniecznie zwróć się do lekarza. Masz prawo czuć się po nich nie najlepiej. Nie wiem jak długo je brałeś i jakie (te nowej generacji mają dużo mniej uciązliwe skutki uboczne), ale po jakims czasie organizm się przyzwyczaja i mozna z nimi funkcjonować. Bez nich - nie. Uwierz mi, wiem o czym piszę, mam kilkoro chorych znajomych i krewnych, w tym brata, który jest prawie domownikiem. Przebiegi są rozmaite, ale jest jedna reguła - trzeba brać leki i być w kontakcie z lekarzem. Choroba jest wredna i sama nie przejdzie, ani nie da się zignorować. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2009-05-28, 17:05 przez maria_xx, łącznie zmieniany 1 raz.

irish24
Posty: 10
Rejestracja: 2009-05-28, 00:53
Lokalizacja: wielkopolska

Postautor: irish24 » 2009-05-28, 14:38

dziękuje wam za odpowiedzi"Maria_xx" napisalem ze bralem leki na schizofrenie i je odstawilem,bez nich czuje sie lepiej.Nikt nie stwierdzil u mnie na 100 %schizofrenii choc moze mam czesc jej objawow ale to moze byc tez inna choroba.Czuje sie bardzo slaby w głowie.Mam uczucie ze cos mnie w srodku drazni,jestem bardzo nerwowy."halina" nie umieszczam sie na polce z SM po prostu chcialem uslyszec wasze opinie i rady.Moje obajwy sa bardzo dziwne lelczylem sie psychiatrycznie ale lekarze nie sa w stanie mi powiedziec od czego jestem taki slaby od czego mam trzaski w głowie itd."Iffonka" mam 24 lata lezalem na oddziale neurologii, w rezonansie nic mi nie wyszlo oprocz jakiegos " pojedyńczego hiperintensywnego ogniska widocznego na granicy korowo-podkorowej prawego płata czołowego,na wysokości rogów przednich komór bocznych,szerokoscia nie przekraczajaca 3 mm i dlugoscia 8mm" Byłem u neurologa i powiedzial ze to nic takiego.
"Kochana kochana już kończy się wódka nie tyle w butelce co chory na serce ten świat.Nie tyle w butelce co chory na serce złakniony powietrza i naszego serca,serca"...

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2009-05-29, 09:02

A ze specjalista od wątroby się widziałeś; nawet jeśli nie odczuwasz dolegliwości z tej strony, myślę xe warto.

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2009-05-29, 12:37

Witaj :)

To jedno ognisko uwidocznione w badaniu rzeczywiście o niczym teraz nie przesądza, ale myślę, że powinni Ci powtórzyć badanie za jakiś czas, aby porównać.

A EEG Ci robili? Czasem niektóre rodzaje epilepsji dają objawy podobne do psychitrycznych.

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2009-05-29, 12:51

irish, porównywanie objawów, wyników badań itp. nie ma sensu, bo przyczyn i możliwych chorób jest mnóstwo. Jedno ognisko to nie tragedia, ale jeśli tak się denerwujesz powtórz badanie, tylko też nie od razu, bo może być po prostu niemiarodajne. Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

irish24
Posty: 10
Rejestracja: 2009-05-28, 00:53
Lokalizacja: wielkopolska

Postautor: irish24 » 2009-05-29, 14:41

Agnes ja nie robie z tego ogniska tragedii,po prostu ktos mi sie tu wczesniej spytal czy mialem robiony rezonans.Moj stan to poglebiajaca sie tragedia, dlatego napisalem tu o moich objawach gdys nie sa tylko psychiatryczne.Nie wmawiam sobie ze mam SM,chcialem po prostu zobaczyc opinie ludzi ktorzy maja o tym wiecej pojecia.Co do rezonansu to latwo pisac powtorz co jakis czas..jesli nie ma sie skierowanie o ktore bardzo trudno na takie badania stac bogatych.Jesli jeszcze lekarz rodzinny wrzuca Cie jeszcze do worka z napisem"czubek" nie mozesz domagac sie swoich praw.Kiedy skierowania daje z wielka laska.Widzi w tobie czubka wiec Twoje miejsce w pzp,chory swiat.Gdzie jest miejsce dla ludzi ktorzy rzeczywiscie maja problemy psychicznie ale wynikaja one z jakiejs choroby do ktorej nie mozna dojsc?

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2009-05-29, 14:54

irish24, ja robię tak:jeżeli lekarz jest nieuprzejmy w stosunku do Ciebie to mozesz napisać do NFZ-tu na tyen temat!!
Lekarz dostaje w poradniach wypłatę z naszych pieniędzy i tym bardziej poiwinien mieć szacunek dla swoich pacjentów!!!Ja wiem,że u nas jest przekonanie że lekarz to coś więcej-rozumiem-sama w rodzin ie mam kilku lekarzy-mniej lub bardzioej znanych-ale wierz mi to są normalni ludzie tak jak my-nie są nikim więcej !!!Nie dawaj z siebie robić czubka!!!!!!Zadzwoń do swojej filii NFZ i tam właściwa osoba powie Ci jakie masz prawa i być może poradzi Ci gdzie masz się udać.Życzę powodzenia!!!Pamiętaj każdt ma swoje prawa -tylko c zasem trzeba powalczyć!!!
Nadzieja umiera ostatnia ...

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2009-05-29, 15:10

irish, przedstawiłeś swój problem i zadałeś pytania, na które odpowiedzieliśmy jak potrafiliśmy, reszta nalezy do Ciebie. Nie wiem, czy oczekujesz, że za rączkę zaprowadzimy Cię do lekarza, a może mamy go przyprowadzić do Ciebie? Znamy sytuację w Służbie Zdrowia, a Ty jesteś już dużym chłopcem, więc działaj zamiast siedzieć i uzalać się nad sobą.
Powodzenia
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

irish24
Posty: 10
Rejestracja: 2009-05-28, 00:53
Lokalizacja: wielkopolska

re

Postautor: irish24 » 2009-05-29, 20:15

Agnes zamilcz prosze nie lubie takich komentarzy.Nie znasz mnie.Jakbys wczesniej zauwazyla pisalem o innych objawach ktore sa dosyc powazne a u lekarzy roznych juz bylem.Dobrze wiem ze wynik rezonansu to nic takiego. Do lekarzy chodze czesto nikt mnie tam nie musi zaprowadzac.Kiedy sie napotyka na sciane niemocy i ignorancji lekarzy kazdy czuje bezsilnosc nawet takie "dziecko" jak ja.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 297 gości