Dofinansowanie z PFRON

Renta, dofinansowania, ZUS, US itp...

Moderator: Beata:)

Gobio
Posty: 286
Rejestracja: 2008-09-22, 19:14
Lokalizacja: Podlaskie
Kontaktowanie:

Dofinansowanie z PFRON

Postautor: Gobio » 2009-09-29, 19:56

Czy ktoś korzystał z przywileju dofinansowania z PFRON?
O co można się ubiegać ? W jaki sposób ?
Ogólnie to wszyso chciałbym wiedzieć.. :-P

Szukałem w internecie, ale jest wszysko i nic...

aloen
Posty: 183
Rejestracja: 2009-05-25, 12:59
Lokalizacja: Pyrlandia

Postautor: aloen » 2009-09-29, 20:23

Ja korzystałem z dofinansowania PFRON. Pierwszy raz, gdy poznański PTSR napisał program i dofinansował mi z pieniędzy PFRON wyjazd na turnus rehabilitacyjny (kwota 1.610 zł ) Drugi raz gdy skorzystałem z warsztatów zorganizawanych przez Koło Młodych przy Radzie Głównej PTSR a finansowanych przez PFRON (koszt myślę bardzo duży, bo składaja sie na niego wielokrotne przejazdy do Warszawy i noclegi itp.)
Ludzie mądrzeją z wiekiem, przeważnie jest to wieko od trumny.

irys2
Posty: 52
Rejestracja: 2009-08-26, 15:29
Lokalizacja: Poznań

Postautor: irys2 » 2009-11-30, 12:50

Ja skorzystałem na dofinansowaniu 3 lata z rzędu pisałem o dofinansowanie do samochodu i w końcu w 2008 dostałem. W ostatni moment przed kryzysem się zmieściłem bo teraz już nic nie dają.
Udało mi się w końcu kupiłem swój wymarzony i b.potrzebny AUTOMAT.
Trochę latania i załatwiania było ale się w końcu udało, na ostatnia chwilę bo teraz już mi ciężko by się jechało manualem bo strasznie noga mi się lewa noga trzęsie.
irys2

primosz
Posty: 375
Rejestracja: 2009-09-21, 13:42
Lokalizacja: LBN
Kontaktowanie:

Postautor: primosz » 2009-11-30, 14:39

dzieki PFRONowi mam komputer i rower stacjonarny,bylem na turnusie. na dof do samochodu zabraklo szczescia :-? informacje nt 'programow' masz na ich stronie http://www.pfron.org.pl/portal/pl/62/Programy_i_zadania_PFRON.html oraz infolinii http://www.telix.pl/artykul/bezplatna-infolinia-pfron-3,14622.html. wystarczylo wpisac w google :-D w drugim linku masz wyjasnione wszystko,wiec po prostu miales pecha w poszukiwaniach ;-)

nietasama27
Posty: 98
Rejestracja: 2009-10-26, 14:05
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: nietasama27 » 2009-11-30, 14:55

Ja jak już pisałam w jakimś innym poście :
- komputer oraz po 5 latach dokupienie do niego oprogramowania
- opłacenie uczelni 3 semestry
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca."

Paulo Coelho

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2010-02-10, 13:36

A ja dzisiaj mam mega nerwy na PFRON.
Zadzwoniłam do Opola i wszystko wyglądało ślicznie, nie trzeba zaświadczenia od lekarza, bo kod niepełnosprawności jest na orzeczeniu, ogólna wycena (sporządzona przez nas) wniosek i już. Ale po wydrukowaniu wniosku okazało się, że mam wniosek do PFRONu który obejmuje samo miasto Opole, a powiat ma inną siedzibę, więc tam zadzwoniłam i doznałam szoku. Musiałabym dostarczyć następujące dokumenty:
-zaświadczenie lekarskie (tłumaczyłam,że na orzeczeniu jest, ale to ponoć nie jest takie ważne)
- szkic mieszkania
- oferty cenowe, prospekty urządzeń
- projekt i kosztorys przedwykonawczy
+wypełniony wniosek, który "w mieście" miał 2 strony, "w powiecie" ma osiem
:evil: :evil: :evil:

Pomyślałam sobie spoko, dam radę, przejdę to wszystko, ale zapytałam się jak długo to wszystko trwa, okazało się, że w KWIETNIU :!: będzie komisja, potem będą zawierać ewentualne umowy, oczywiście nikt nie daje mi gwarancji, że dostaniemy jakiekolwiek dofinansowanie, oczywiście nie ma mowy o możliwości zwrotu wcześniej poniesionych nakładów.

I tyle, mam ich gdzieś, nie mogę czekać do kwietnia, czy maja, żeby potem dali mi dofinansowanie na dwa uchwyty.

Teraz muszę się jakoś uspokoić.

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2010-02-10, 14:43

Zielona herbata,albo melisa,albo po prostu coś skop. A swoją drogą,dlaczego ludzie z wiejskich gmin lub mniejszych są traktowani inaczej? Jeden kraj,jedne przepisy nas chyba obowiązują?! A może w tym naszym państwie jest jeszcze kilka mniejszych? :-/
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2010-02-27, 15:49

W moim grajdole wygląda to tak,że wniosek o dofinansowanie do pieluchomajtek,cewników i worków (na mamę)składałam we wrześniu,a kaske dostałam wczoraj-czyli 5 m-cy.Natomiast wniosek o przystosowanie łazienki został odrzucony z powodu braku srodków,chociaż składałyśmy we dwie-mnie też przysługuje...I tak to-taka gmina :-/
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2010-12-19, 14:34

Odświeżam temat :)
:569: Nie wiecia jak to jest z dofinansowaniem do samochodu??Robie prawko i bardzo chciałabym postarać się o samochód:) Szukałam na forum i nic mi innego nie wyskoczyło -chyba ,że coś przeoczyłam :20:
Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)
Nadzieja umiera ostatnia ...

martyna
Posty: 2661
Rejestracja: 2010-03-04, 14:33
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: martyna » 2010-12-19, 16:30

Nati ok.2-3 lata temu byłam w PFRON-ie, żeby się dowiedzieć na temat dofinansowań, głównie do samochodu i miła pani uświadomiła mnie mówiąc: możesz składać wniosek, ale od razu uprzedzam, że dopóki chodzisz, to o samochodzie możesz zapomnieć :-( jeśli już będziesz jeździć na wózku to zapraszamy po dofinansowanie :-(
Normalnie tak mnie zatkało, że wyszłam bez słowa i rozbeczałam się jak głupia :-(

Więcej tam nigdy nie pojdę.....a dofinansowanie do sprzętu rehabilitacyjnego i laptopa dostałam z PCPR-u, było to w sumie też z PFRON-u tylko przynajmniej załatwianie było w PCPR, a nie bezpośrednio w PFRON-ie ;-)
Na niektóre pytania nie ma odpowiedzi i tego nauczyć się najtrudniej...

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2010-12-19, 17:03

martynko ,oj zawitasz jeszcze w progi tej instytucji,zawitasz...
Natuś wsio leży w liczbie środów płatniczych w instytucjach pomocnym O/N
na Swoim terenie.
Podryndaj,popytaj...
co w duszy,to i w oczach

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2010-12-19, 17:54

nati_1978 pisze:Nie wiecia jak to jest z dofinansowaniem do samochodu?


Niestety,program jest zawieszony już od 2009 roku,i z uwagi na brak srodków nie będzie wznowiony..
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... wnych.html
http://www.pfron.org.pl/portal/pl/62/97 ... ramow.html


". Adresatami programu były:

1. zatrudnione lub uczące się, pełnoletnie osoby niepełnosprawne w wieku aktywności zawodowej, legitymujące się prawem jazdy kategorii B, posiadające ważne orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne, wydane z powodu znacznej dysfunkcji narządu ruchu, obejmującej co najmniej jedną kończynę dolną,"

Pozdrawiam :-)
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2010-12-19, 18:44

Potwierdzam co napisała Anulka.

Byłam zainteresowana w wakacje tym tematem. W Pfron'ie we Wrocławiu odpowiedzieli mi, że niestety nie mają środków na ten program i nie wiadomo kiedy zostanie wznowiony. :evil:

Jedynie można ze środków Pfron składać wniosek na oprzyrządowanie autka.

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2010-12-19, 19:53

Dziękuję za odpowiedzi :11: Trochę się zmartwiłam....Kurcze no tak,najlepiej zaoszczędzić na niepełnosprawnych :20:
Nadzieja umiera ostatnia ...

dorman
Posty: 58
Rejestracja: 2010-12-27, 14:56
Lokalizacja: podkarpacie

Postautor: dorman » 2010-12-27, 15:13

Mi się udało 3 lata temu dostałam komputer(wniosek składałam pierwszy raz),a w tym roku pralkę.I chyba na tym się skończy.Choruję 14 lat ale wcześniej nie korzystałam,bo czułam się dobrze i uważałam że są bardziej potrzebujący.A teraz jak się czuję gorzej i niestety z braku środków nie dostanę już nic.Pani mi powiedziała że mogę składać wnioski,ale będą odrzucane. :-( :-(
agnieszka


Wróć do „Urzędy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości