Dofinansowanie z PFRON

Renta, dofinansowania, ZUS, US itp...

Moderator: Beata:)

garbatyaniol
Posty: 3
Rejestracja: 2011-11-30, 20:53
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: garbatyaniol » 2011-12-05, 21:19

Ja też w przyszłym tygodniu zamierzam zacząć starać się o dofinansowanie do zakupu rowerka rehabilitacyjnego, no cóż widzę że łatwo nie będzie ale nie ma co załamywać rąk. Jutro dzwonię do PFRONu następnie wizyty u specjalistów zbieranie zaświadczeń / i mozolna droga do celu. !!
o postępach będe informował.
dzień narodzin jest początkiem umierania

moskit30
Posty: 178
Rejestracja: 2012-01-02, 09:19
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Postautor: moskit30 » 2012-09-09, 11:06

Ja sie staram o dofinansowanie do przedszkola,Pan w PFRON powiedzial ze naleza mi sie pieniadze wiec zlozylam wniosek,narazie czekam...
Moskit30

Graba
Posty: 51
Rejestracja: 2011-07-24, 17:19
Lokalizacja: śląsk
Kontaktowanie:

Postautor: Graba » 2012-12-13, 13:22

Witam

Czy ludzie z SM ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą starać się o dofinansowanie do komputera? Pani z PCPR powiedziała mi, że to dla ludzi którzy komunikują się przez komputer. Ktoś z tego korzystał?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Graba, łącznie zmieniany 1 raz.

Raphael
Posty: 91
Rejestracja: 2012-04-28, 23:05
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Raphael » 2013-05-04, 14:08

Odświeżę temat, ale mam ważne pytanie, czy jak teraz sobie kupię rower stacjonarny to później będę mógł złożyć wniosek o refundację do PFRON? Bo wiem, że np. wniosek o wózki inwalidzkie składa się przed kupnem.
Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2013-05-04, 20:20

Raphael pisze:czy jak teraz sobie kupię rower stacjonarny to później będę mógł złożyć wniosek o refundację do PFRON?

Raphael, raczej nie. Poza tym musisz mieć najpierw orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, a z tego co czytałam, jeszcze nie masz.
Dofinansowanie nie może obejmować kosztów realizacji zadania poniesionych przed przyznaniem środków finansowych i zawarciem umowy o dofinansowanie ze środków PFRON, zatem w przypadku zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny nie może zostać przyznane na podstawie faktur wystawionych przed zawarciem umowy, tak więc ważne jest przestrzeganie trybu postępowania.


Źródło znajdziesz >> tutaj << . Warto chyba potwierdzić i zadzwonić o dokładne informacje.
Pozdrawiam.

dorman
Posty: 58
Rejestracja: 2010-12-27, 14:56
Lokalizacja: podkarpacie

Postautor: dorman » 2014-01-12, 16:30

Witam,mam takie pytanie czy ktoś z was starał się o dofinansowanie przy dostosowaniu łazienki dla osoby niepełnosprawnej?Wybrałam dokumenty,ale za nic nie wiem jak to mam wypełnić.Podobno mam wyliczyć koszty,nie wiem na jakiej podstawie mam to zrobić,potem ma ktoś do mnie przyjechać,następnie mam zrobić kosztorys.Pomóżcie nie wiem jak się za to zabrać. :-( Płytki są nawet nowe w łazience,ale jak bym chciała wann :-( ę zamienić na kabinę prysznicową to przeciez się zniszczą.A co z robocizną? Pomóżcie pliss. :-(
agnieszka

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2014-01-12, 23:05

dorman pisze:Podobno mam wyliczyć koszty

Nie ja wprawdzie, ale osoba mi znajoma robiła to tak, że fachowiec, który remontował łazienkę pomagał jej w wypełnianiu dokumentów i przygotował odpowiedni kosztorys.
dorman pisze:A co z robocizną?

Były tam właśnie również podane koszty wykonania.
Obrazek

dorman
Posty: 58
Rejestracja: 2010-12-27, 14:56
Lokalizacja: podkarpacie

Postautor: dorman » 2014-01-18, 20:10

Dziękuję.Będę się jeszcze pytać znajomych. :-)
agnieszka

madlen1985
Posty: 389
Rejestracja: 2011-07-28, 11:26
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: madlen1985 » 2014-01-21, 10:02

witam, mam pytanie może ktos cos kojarzy w tym temacie. Mianowicie chodzi mi o dofinansowanie z PCPRu na pobyt w Osrodku Rehabilitacyjnym, wiecie mniej więcej jak to wygląda?

moskit30
Posty: 178
Rejestracja: 2012-01-02, 09:19
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Postautor: moskit30 » 2014-02-28, 19:46

Czy ktos z Was dostal dofinansowanie z PFRON-u do zakupu samochodu?
Moskit30

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2014-03-01, 21:54

moskit30, póki co nie ma takiej możliwości, gdyż bodajże w 2009 roku PFRON wstrzymał dofinansowanie do zakupu samochodów przez osoby niepełnosprawne.

Kod: Zaznacz cały

PFRON nie realizuje programu umożliwiającego zakup samochodu osobowego

Obecnie mamy do dyspozycji tylko to:


Kod: Zaznacz cały

Osoby niepełnosprawne z dysfunkcją narządu ruchu w 2014 roku mogą natomiast ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON na zakup/montaż oprzyrządowania do posiadanego samochodu w ramach programu „Aktywny samorząd” (Modułu I Obszar A Zadanie nr 1). Adresatem pomocy jest osoba niepełnosprawna, która posiada znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności lub orzeczenie o niepełnosprawności (w przypadku osób niepełnosprawnych do 16 roku życia) oraz dysfunkcję narządu ruchu. W przypadku osób w wieku emerytalnym wymagane jest zatrudnienie.


Źródło: http://www.pfron.org.pl/pl/komunikaty/2 ... owego.html

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2014-05-30, 23:09

dorman, Dosyć późno odpisuję,pewnie już wszystko wiesz i pozałatwiałaś.
Ale jeśli ktoś jeszcze pytałby na przyszłość.Kilka lat temu było tak,że trzeba było mieć kosztorys-mógł być wykonany przez siebie samego, robociznę też się wliczało. Kafle na podłogę musiały być p.poślizgowe ( wymóg konieczny), wanna musiała być zaopatrzona w dodatkowe uchwyty dla osoby niepełnosprawnej.Sama wanna była taka jaka nam pasowała gabarytowo i kształtem.Nie wiem czy kryteria w każdym PCPR są takie same.Oczywiście wszystkie faktury,rachunki itp.były konieczne do złożenia wniosku.

Jak pisałam to było ładnych lat temu. Jak wszystko było zrobione,przyszła komisja na odbiór i wszystko sprawdzali.

madlen1985 pisze:witam, mam pytanie może ktos cos kojarzy w tym temacie. Mianowicie chodzi mi o dofinansowanie z PCPRu na pobyt w Osrodku Rehabilitacyjnym, wiecie mniej więcej jak to wygląda?

Chodzi o turnus rehabilitacyjny?Jeśli tak to wybierasz się do swojego PCPR i oni mają wykaz ośrodków,wybierasz jeden,pobierasz wniosek.Kiedyś opiekun miał dopłatę a dziecko jechało za free, jak to jest w przypadku dorosłych to nie odpowiem.
Są tam podane też terminy wyjazdów, różnie to bywa z czasem oczekiwania.Zależy od ośrodka i pory roku.

Jest jeszcze jedna ciekawostka odnośnie dofinansowań. Środki dostają około kwietnia-maja. Ale czasem jest tak,że listopad/grudzień zostają im środki na dofinansowania i wtedy warto ponownie złożyć wniosek,jeśli na początku roku był odmowny.
Zasada jest taka- próbować aż do skutku i nie poddawać się. Jak im zajdziemy za skórę to zapamiętają nasze nazwisko i wtedy już dla świętego spokoju pójdą nam na rękę ;) Wiem to z doświadczenia. Czasem warto być upierdliwym,szczególnie jeśli wiąże się to z dobrem naszego zdrowia ;)

orzel1985
Posty: 52
Rejestracja: 2013-06-28, 19:20
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: orzel1985 » 2014-06-06, 16:10

Cześć, orientujecie się jak to jest z tymi komputerami? Którą trzeba mieć grupę i skąd? No i jakie są szanse, że się dostanie ?


Mam drugą grupę z leczniczej i teraz dostałem po komisji ZUS-owskiej; też drugą i rentę (mają przysłać pocztą) i nie wiem, co trzeba im udokumentować. Czy z ZUS-u, na którą muszę czekać, czy może mogę już złożyć wniosek?



_______________________________
Edycja:
Orzeł, nie piszemy postu pod postem w przeciągu kilku minut. Jeśli chcesz coś dodać, używaj opcji edytuj. Przed wysłaniem warto również kliknąć na Podgląd, aby usunąć wszystkie błędy i uczynić tekst czytelnym oraz zrozumiałym dla innych Użytkowników.
Administrator.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez orzel1985, łącznie zmieniany 3 razy.

obi997
Posty: 40
Rejestracja: 2009-01-30, 23:20
Lokalizacja: Opole

Postautor: obi997 » 2014-06-19, 17:12

Huraaaa... we wtorek zadzwoniła do mnie pani z Urzędu Miasta. Udało mi się po raz drugi, pierwszy był w zeszłym roku, ostać z PFRON dofinansowanie do przedszkola, program "Aktywny samorząd". Umowa podpisana, czekam na pieniążki. Przyznam, że panie przyjmujące wniosek o dofinansowanie były bardzo pomocne i pokierowały co i jak uzupełnić by było dobrze.

pawel_wlkp
Posty: 1826
Rejestracja: 2013-05-09, 09:51
Wiek: 50
Lokalizacja: okolice Poznania
Kontaktowanie:

Postautor: pawel_wlkp » 2015-01-02, 10:15

Moje dziś to wizyta u rodzinnego. Chcę złożyć dokumenty o dofinansowanie na remont łazienki. Rowerek stacjonarny udało mi się dostać , ale teraz to grubsza sprawa i pewnie nie obędzie się bez komplikacji.Napiszę o postępach .... Pozdrawiam
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować....


Wróć do „Urzędy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości