Dofinansowanie z PFRON

Renta, dofinansowania, ZUS, US itp...

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2011-01-25, 09:31

Czasami wydaje mi się ,ze mieszkam w jakimś bardzo dziwnym zakatku Polski.W innym wątku Wopa pisał o windzie kt.mu dofinansowali (gratuluję uporu i konsekwencji!), a ja miesiącami czekam na dofinansowanie czegoś tak podstawowego jak pieluchy.. :-?

Obrazek

Ciekawe ile jeszcze.
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2011-01-25, 12:13

anulu;)mnie pod koniec roku też uszczęsliwili wsrzymując dotację do moich zabezpieczeń
jużci myślałem że Kozi Gród to naprawdę ZASIEDMIGRÓD... myliłem się sromotnie
znajoma trzy lata "zabiegała " o skuterek- tego brak itd.itd... przed świętami dostała smutną wiadomość że musi w ciągu trzech dni odebrać podjazd,a ona siama na kuracj
szpitalnej.
:shock:
co w duszy,to i w oczach

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2011-01-25, 13:01

Dzwoniłam ostatnio do PCPRu, Delfinowi jest potrzebna taka kozetka do ćwiczeń (składana, może też służyć do masażu), ciężko wykonywać niektóre ćwiczenia na miękkim podłożu, a z podłogi by nie wstał. Koszt to 900 zł (najtańsza), dowiedziałam się, że nie ma szans na dofinansowanie, bo to nie jest sprzęt rehabilitacyjny. Więc tłumaczę, że sprzęt to może nie jest , ale jest niezbędne do rehabilitacji. Nie i już. I jak tu się nie wkurzać, z 1% szkoda kasy, bo braknie na rehabilitację, na szczęście brat Delfina będzie sponsorem, ale przecież nie tak to powinno wyglądać :evil:

oceany_czasu
Posty: 111
Rejestracja: 2011-01-19, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: oceany_czasu » 2011-03-03, 13:37

UP!
Czy mógłby mi ktoś łopatologicznie wyjaśnić jaką drogę muszę przejść, żeby załapać się na dofinansowanie do zakupu roweru stacjonarnego?
Moja neurolog wypełniła mi coś, co ma w tytule "Zaopatrzenie w wyroby medyczne... i środki pomocnicze", ale sama stwierdziła, że tak do końca nie wie, co miałaby wypełnić, bo nigdy nie musiała dawać zlecenia na stacjonarny rower :5: .
Mam orzeczony umiarkowany stopień, nie spełniam wymogów przyznania mi renty no i nie pracuję :-/ ( podaję na wszelki wypadek, bo może jest to istotne przy ustalaniu szans na dofinansowanie).
nie wierz w cuda - zdaj się na nie;)

[*]

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2011-03-03, 14:40

Bożenie.
Wspomniany przez Ciebie sprzęt,czasem różnie interpretują:sprzęt pomocniczy
albo sprzęt rehabilitacyjny.
Nawiedż placówkę MOPR -U albo PCPR-u,tam już powinni Ci wyłuszczyć co i jak
te placówki są najbardziej zorientowane w dofinansowaniach.
;-)
co w duszy,to i w oczach

martyna
Posty: 2661
Rejestracja: 2010-03-04, 14:33
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: martyna » 2011-03-03, 17:23

Bożenko ja dostałam dofinansowanie ze środków PFRON do roweru rehabilitacyjnego i do laptopa z PCPR-u.Wymagany był wypełniony wniosek, zaświadczenie o dochodach, rencie, orzeczenie o niepełnosprawności i jeśli chodzi o rower, to opinię lekarza rehabilitanta o konieczności zakupu sprzętu rehabilitacyjnego do rehabilitacji w warunkach domowych.

A do laptopa, tak samo wypełniony wniosek, zaświadczenie o dochodach, rencie, orzeczenie o niepełnosprawności i zamiast zaświadczenia od rehabilitanta,zaświadczenie od specjalisty (neurologa) o potrzebie zakupu sprzętu komputerowego w celu likwidacji barier w komunikowaniu się i zaświadczenie z UP, że jestem zarejestrowana jako osoba poszukująca pracy.

W moim mieście wyglądało to właśnie tak ;-)
Pozdrawiam :-)
Na niektóre pytania nie ma odpowiedzi i tego nauczyć się najtrudniej...

oceany_czasu
Posty: 111
Rejestracja: 2011-01-19, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: oceany_czasu » 2011-03-04, 13:30

martyna pisze:Wymagany był wypełniony wniosek

martyna pisze:i jeśli chodzi o rower, to opinię lekarza rehabilitanta o konieczności zakupu sprzętu rehabilitacyjnego do rehabilitacji w warunkach domowych.

Czy ten wniosek mam pobrać w oddziale PFRON?
Musi być lekarz rehabilitant? (bo na wizytę musiałabym czekać niemal 3 miesiące :-/ ). W zleceniu moja neurolog napisała, że moja dysfunkcja jest dysfunkcją stałą no i oczywiście, że zlecenie jest na rower rehabilitacyjny stacjonarny.
koczi230 pisze:Nawiedż placówkę MOPR -U albo PCPR-u

Nawiedzania unikam jak tylko mogę, bo nie zawsze mi po drodze z wysokością stopni w środkach komunikacji miejskiej:(
nie wierz w cuda - zdaj się na nie;)

[*]

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2011-03-04, 13:58

Bożenko,Sorry.
Mieszkasz na wyspie bezludnej w W-wie ?może jakiś uczynny sąsiad ,sąsiadka...ostatnio sam byłem zmuszony skorzystać z pomocy sąsiadki(moją Siostrę powalił kręgosłup)
i wcale sąsiadce nie było po drodze...
;-)
co w duszy,to i w oczach

martyna
Posty: 2661
Rejestracja: 2010-03-04, 14:33
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: martyna » 2011-03-04, 17:54

oceany_czasu pisze:Czy ten wniosek mam pobrać w oddziale PFRON?

Ja Bożenko pobierałam wniosek do wypełnienia w PCPR i do niego miałam dołączyć te załączniki, które wcześniej już wymieniłam.

oceany_czasu pisze:Musi być lekarz rehabilitant

Taki miałam warunek: należy dołączyć opinię lekarza rehabilitanta o konieczności zakupu sprzętu rehabilitacyjnego do rehabilitacji w warunkach domowych.
Możliwe, że nie we wszystkich PCPR-ach są właśnie takie wymagania....
U mnie na stronie PCPR-u są te wnioski do pobrania i wymienione wszystkie potrzebne załączniki.
Na niektóre pytania nie ma odpowiedzi i tego nauczyć się najtrudniej...

elmirka
Posty: 94
Rejestracja: 2011-02-11, 08:40
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: elmirka » 2011-03-04, 19:05

Znajdziecie wszystkie informacje w internecie.Wystarczy wpisać PFRON i nazwę miejscowości.Jest wszystko wytłumaczone krok po kroku.

martyna
Posty: 2661
Rejestracja: 2010-03-04, 14:33
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: martyna » 2011-03-04, 19:12

elmirka pisze:Znajdziecie wszystkie informacje w internecie.Wystarczy wpisać PFRON i nazwę miejscowości.Jest wszystko wytłumaczone krok po kroku.


PFRON nie chciał mi dać dofinansowania do "niczego" (odmówili z powodu braku środków), a PCPR ze środków PFRON-u dało mi dofinansowanie zarówno do roweru rehabilitacyjnego, jak i do laptopa....
Na niektóre pytania nie ma odpowiedzi i tego nauczyć się najtrudniej...

oceany_czasu
Posty: 111
Rejestracja: 2011-01-19, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: oceany_czasu » 2011-03-06, 13:27

Dzięki, dzięki, dzięki :10:

Teraz spróbuję sobie to wszystko poukładać i pewnie znów z jakimś pytaniem wystrzelę ;-)
nie wierz w cuda - zdaj się na nie;)

[*]

niuniak
Posty: 442
Rejestracja: 2010-08-02, 11:08
Lokalizacja: Tuchów
Kontaktowanie:

Postautor: niuniak » 2011-08-30, 17:48

Hej jakie muszę mieć papiery ze sobą zeby się zapisac lub zarejestrować w pefronie
"Skąd mogłam wiedzieć, że losu karty, są naznaczone albo wytarte"

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2011-08-30, 22:35

niuniak, trochę informacji :arrow: TUTAJ, oraz :arrow: TUTAJ.
To jest długa i bardzo mozolna droga. Proponuję udać się do swojego PFRON-u po wniosek i tam "wycisnąć" wszystkie informacje.
Pozdrawiam :-)
Obrazek

patrycjab
Posty: 1
Rejestracja: 2011-11-23, 17:28
Lokalizacja: rzeszów

Postautor: patrycjab » 2011-11-23, 17:32

oceany_czasu pisze:UP!
Czy mógłby mi ktoś łopatologicznie wyjaśnić jaką drogę muszę przejść, żeby załapać się na dofinansowanie do zakupu roweru stacjonarnego?
Moja neurolog wypełniła mi coś, co ma w tytule "Zaopatrzenie w wyroby medyczne... i środki pomocnicze", ale sama stwierdziła, że tak do końca nie wie, co miałaby wypełnić, bo nigdy nie musiała dawać zlecenia na stacjonarny rower :5: .
Mam orzeczony umiarkowany stopień, nie spełniam wymogów przyznania mi renty no i nie pracuję :-/ ( podaję na wszelki wypadek, bo może jest to istotne przy ustalaniu szans na dofinansowanie).



ja właśnie mam pytanie jak starać się o dofinansowanie do rowerka stacjonarnego
(mam orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu lekkim
trzeba zgłosić się do lekarza o skierowanie albo coś takiego?
można kupić sobie ten rowerek już a np za miesiąc starać się o dofinansowanie? (oczywiście mając fakturę)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez patrycjab, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Urzędy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości