Odszkodowanie z tytułu groźnej choroby - SM

Renta, dofinansowania, ZUS, US itp...

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
cortez
Posty: 1090
Rejestracja: 2010-10-02, 23:40
Lokalizacja: Legnica
Kontaktowanie:

Postautor: cortez » 2011-01-21, 19:30

A czy może ktoś mi powie czy w PZU ŻYCIE również istnieje szansa na jakieś pieniądze z ubezpieczenia. W wykazie , jaki mam nie jest ujęte SM, ale wogóle jest mało ujęte, więc może trzeba głebiej poszukać w zapisach polisy.
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.
— Paulo Coelho

antea
Posty: 136
Rejestracja: 2010-03-05, 15:20
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:

Postautor: antea » 2011-01-22, 18:30

cortez ja jestem ubezpieczona w PZU i PZU mój wniosek odrzuciło
musiałabym poszukać tej odmowy, żeby sprawdzić, co dokładnie napisali
ale może próbuj, papier wszystko przyjmie ;-)

kafia
Posty: 68
Rejestracja: 2011-10-22, 11:05
Lokalizacja: Legnica

Postautor: kafia » 2011-11-05, 00:03

a czy ktoś ma doświadczenia w tym temacie z firma ALLIANZ?

Awatar użytkownika
haniutek
Posty: 1429
Rejestracja: 2008-04-07, 08:43
Lokalizacja: spod dachu nieba

Postautor: haniutek » 2011-11-05, 09:16

kafia pisze:a czy ktoś ma doświadczenia w tym temacie z firma ALLIANZ?


Tak, mam. W 2006 roku w podpisanej polisie o ubezpieczeniu grupowym, wśród kilku chorób, które obejmowała umowa wymienione było SM. Wystarczyło zgłoszenie roszczenia i kopie dokumentacji medycznej potwierdzające chorobę (o ile pamięć mnie nie myli :wypis z szpitala, wyniki -opis-MRI, wynik punkcji). W szczegółowych warunkach powinnaś mieć wymienione jakie choroby obejmuje Twoja polisa i jakie dokumenty ich interesują. Allianz miało w zwyczaju wysyłanie zawiadomienia o wpłynięciu wniosku i wymieniano w nim, co powinno do nich dotrzeć. W razie braków prosili o uzupełnienie. Jeśli dostarczyłaś wraz z wnioskiem wszystkie potrzebne dokumenty, to takie zawiadomienie należało potraktować jako informacyjne o rozpoczęciu rozpatrywania sprawy. Zasadność roszczenia rozpatrywano szybko, można wybrać możliwość wpłaty pieniędzy na konto ( wpisujesz w formularzu dotyczącym zgłaszanego roszczenia), formularz można było złożyć w każdym oddziale Allianz. Decyzja przysyłana pisemnie na adres kontaktowy. Polisa obejmowa również leczenie szpitalne. Sprawdź czy również tego wariantu nie obejmuje Twoje ubezpieczenie. W ogóle proponuję sprawdzić jaką masz ofertę, warto być świadomym co obejmuje zawarta umowa. Żałuję, że moim obecnym ubezpieczycielem jest PZU :(.
<center> <i>"Idź dalej niezłomnie,(...)Nic nie jest stracone, skończone też nie "</i> </center>

Iwona333
Posty: 981
Rejestracja: 2010-05-04, 19:17
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: Iwona333 » 2011-11-05, 11:06

Ja mam grupowe ubezpieczenie w PZU(moja bratowa tam pracuje),niestety sm weszło na listę chorób niedawno a już choruję 2 lata...Poza tym nie wiem dlaczego ale o pieniążki można starać sie opłacajac 3 i 4 waraiant( 54 i 60zł),ja mam 2 wiec jak zwał tak zwał-nic sie nie należy :-x

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2011-11-05, 12:37

haniutek pisze:Żałuję, że moim obecnym ubezpieczycielem jest PZU

Haniu wybacz, że zapytam ale powiedz mi, wiesz co obejmuje Twoja polisa w PZU?. Mąż też ma tam polisę a nie wiemy wiele, dopiero jak coś, dopytujemy się .
Dostaliście jakiś spis świadczeń, które ubezpieczonemu przysługują ? .
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

kafia
Posty: 68
Rejestracja: 2011-10-22, 11:05
Lokalizacja: Legnica

Postautor: kafia » 2011-11-05, 13:09

haniutek pisze:
kafia pisze:a czy ktoś ma doświadczenia w tym temacie z firma ALLIANZ?


W ogóle proponuję sprawdzić jaką masz ofertę, warto być świadomym co obejmuje zawarta umowa..


no właśnie sprawdzałam i jest napisane że obejmuje sm i trzeba dostarczyć te wszystkie papierki o których napisałaś tylko jestem ciekawa czy też są takie śmieszne akcje jak czytałąm w innych firmach (75% inwalidztwa itd.. ) czy bez problemu wypłacają. na wypisie ze szpitala mam napisane rozpoznanie: stwardnienie rozsiane, czekam na wyniki punkcji. mam napisane że w obrazie rezonansu muszą być przynajmniej cztery ogniska a w moim opisie MRI jest napisane tak:
"dość liczne zlewające się zmiany hiperintensywne w obrazach T2-zależnych i w sekwencji FLAIR istocie białej okołokomorowej z nasileniem w sąsiedztwie tylych części trzonów komór bocznych oraz rogów potylicznych,pojedyncze nadkomorowo oraz w płacie skroniowym prawym, Największe ognisko przy komorze bocznej lewej w warstwach górnokomorowych - 12x6x6mm. Większość zmian w lokalizacji przykomorowej w okolicy tylnych częsci trzonów komór bocznych i rogów potylicznych wzmacnia się pokontrastowo w częsci centralnej. Największe zmiany w tej lokalizacji osiągają wymiary 9x6x6mm. obraz MR wzkazuje na zmiany demielizacyjne z cechami aktywności procesu sm."

czy coś takiego może być? słowo "ognisko" pada tylko raz, a oni potrzebują cztery ogniska żeby mi wypłacić kase i nie wiem czy coś takiego przejdzie?

Awatar użytkownika
haniutek
Posty: 1429
Rejestracja: 2008-04-07, 08:43
Lokalizacja: spod dachu nieba

Postautor: haniutek » 2011-11-05, 16:26

renia1286 pisze:Haniu wybacz
Reniu nie masz za co przepraszać :)
renia1286 pisze:wiesz co obejmuje Twoja polisa w PZU?
Tak, wiem. Znam ogólny zakres. Informację uzyskaliśmy z kadr po zmianie ubezpieczyciela. Zawsze mogę uzyskać wgląd w warunki bądź uzyskać potrzebne informacje;poza tym sądzę, że gdybym chciała szczegółowe dane mieć w domu to nie powinno być z tym problemu, mam do tego prawo jako ubezpieczona.
Zachęcam do sprawdzenia polis, bo w zależności od zawartych umów mogą one obejmować swoim zakresem wystąpienie poważnego zachorowania również u współmałżonków, czy dziecka ubezpieczonego. Wiadomo, żadne pieniądze nie są w stanie zrekompensować utraty zdrowia, ale jakby nie było każda złotówka jest wówczas cenna.
kafia pisze:czy też są takie śmieszne akcje jak czytałąm w innych firmach (75% inwalidztwa itd.. )
Nie było przeliczania na procenty, wystarczyła dokumentacja potwierdzająca poważne zachorowanie( z wykazu), a wysokość świadczenia była znana wszystkim, otrzymaliśmy indywidualny certyfikat,jako dokument zaświadczający objęcie ubezpieczeniem. W nim był wymieniony zakres ubezpieczenia i wysokość świadczenia za każde zdarzenie.
kafia pisze:czy bez problemu wypłacają
Bez problemu, nie ma żadnych komisji itd. Zgłaszasz roszczenia(oryginalny druk, który można pobrać z stron internetowych, z kadr, czy otrzymać w oddziale) z załączoną kopią wymaganych dokumentów(możesz kopie wykonać sama(oryginały do wglądu), nie miałam problemów by wykonano to w miejscu składanego wniosku). Allianz wykazywał się wysoką jakością obsługi klienta, rzetelnym informowaniem i sprawnym rozpatrywaniem spraw ( w ciągu kilku dni, jeśli był komplet dokumentów). Wypłaty odmówiono raz, warunki ubezpieczenia nie obejmowały leczenia w szpitalnym oddziale rehabilitacyjnym dziennym; pozostałe pobyty z innych powodów niż rehabilitacja jak najbardziej. Warunek hospitalizacja min. 3 dni.
kafia pisze: oni potrzebują cztery ogniska żeby mi wypłacić kase
W moim wyniku, widniały 2 ogniska demielinizacyjne w odcinku szyjnym kręgosłupa oraz kolejne 2 opisywane jako naczyniopochodne w mózgu, wynik płynu mózgowo -rdzeniowego potwierdzał obecność prążków oligoklonalnych, w wypisie z szpitala wpisano rozpoznanie SM. Roszczenie rozpatrzono pozytywnie dla mnie, pomimo 2 a nie 4 zmian demielinizacyjnych.
kafia pisze:nie wiem czy coś takiego przejdzie?
Kto nie próbuje, ten traci. Po otrzymaniu wyniku badania płynu mózgowo- rdzeniowego, na Twoim miejscu, złożyłabym dokumenty.
<center> <i>"Idź dalej niezłomnie,(...)Nic nie jest stracone, skończone też nie "</i> </center>

monia1977
Posty: 67
Rejestracja: 2009-10-09, 13:23
Lokalizacja: olsztyn
Kontaktowanie:

Postautor: monia1977 » 2011-11-05, 18:00

hej
ja po 1,5 roku zmagania sie z Amplico wygralam sprawe sądową. Po pierwszej rozprawie poprosili o ugode i wyplacili odszkodowanie.
monia1977

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2011-11-05, 20:30

Mam również ubezpieczenie grupowe w Allianz.
Starałem się jakiś czas temu o wypłatę odszkodowania przez tą firmę w wyniku zachorowania na sm i otrzymałem go. Miałem wypis ze szpitala, a w nim stwierdzone w RMI kilka ognisk demielinizacyjnych. Miałem też z innego szpitala zaświadczenie potwierdzające u mnie tą chorobę. Im więcej papierów tym pewnie lepiej.
Zadzwoń kafia do Allianzu, bo z tego co pamiętam to okres od momentu zdiagnozowania do momentu w jakim możesz się ubiegać o odszkodowanie nie może przekroczyć 2 lata.

kafia
Posty: 68
Rejestracja: 2011-10-22, 11:05
Lokalizacja: Legnica

Postautor: kafia » 2011-11-05, 20:51

dowiem się w pracy bo niestety u nas w kadrach się tym bezpośrednio zajmują..
dziękuję wszystkim za informacje :)

kafia
Posty: 68
Rejestracja: 2011-10-22, 11:05
Lokalizacja: Legnica

Postautor: kafia » 2011-12-19, 14:41

odebrałam wkońcu wyniki punkcji i.. nie stwierdzono obecnosci prazkow tylko IgG poza granicami normy... jak myslicie czy mimo to probowac skladac papiery do ubezpieczalni choc czarno na bialym napisali ze musza byc wyniki punkcji stwierdzajace obecnosc prazkow?

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2011-12-20, 08:59

Gdy ja starałem się o odszkodowanie nikt nie wymagał ode mnie wyników punkcji.
Coś się pozmieniało w przepisach, albo nie za bardzo do tego przywiązują wagę.
Mimo wszystko ja złożyłbym wniosek o przyznanie odszkodowania. Kafia zawsze możesz powiedzieć, że obecność prążków nie wychodzi w każdym badaniu.
Skoro masz stwierdzone sm przez lekarza. Próbuj.
Wojtek

moskit30
Posty: 178
Rejestracja: 2012-01-02, 09:19
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Postautor: moskit30 » 2012-09-09, 11:04

Ja mam ubezpieczenie grupowe w PZU za kazdy pobyt w szpitalu dostaje odszkodowanie,ostatnio przez przypadek znalazlam informacje ze jezeli leczy sie interferonem nalezy sie odszkodowanie w wysokosci 2500zl wiec zlozylam papiery ale niestety dostalam odpowiedz negatywna,poniewaz odszkodowanie nalezy sie osobie ktora dostaje interferon w warunkach szpitalnych i ktora ma zapalenie watroby,pani w PZU powiedziala ze mi sie nalezy a tutaj taka nie mila niespodzianka,zastanawiam sie czy nie wnikac w szczegoly i walczyc o odszkodowanie.
Moskit30

Iwona333
Posty: 981
Rejestracja: 2010-05-04, 19:17
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: Iwona333 » 2012-09-09, 11:17

moskit30, moja bratowa pracuje w PZU i mówiła mi,że większość wniosków odrzucają i też ludzie sie potem nie odwołują.Nie wiem jak w tym przypadku czy masz szansę wygrać.Ja przerabiałam wątek odnośnie ciężkiego zachorowania.Opłacam 2 wariant ubezpieczenia a sm pokazało sie dopiero przy 3,tak też nie miałam szans na pieniążki :-/


Wróć do „Urzędy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości