Transport chorego.

Renta, dofinansowania, ZUS, US itp...

Moderator: Beata:)

mania
Posty: 49
Rejestracja: 2007-12-23, 22:40

Transport chorego.

Postautor: mania » 2010-01-19, 21:17

Witajcie, czy ktoś się orientuje co w przypadku jeżeli pacjent nie jest w stanie samodzielnie dojechać na badanie do szpitala, jest jeżdżący na wózku, nie poruszający się? Czy jest możliwy jakiś transport? Dodam, że osoba, o której pisze pochodzi z małej miejscowości, a dojazd na badanie zajmuje ok. 1,5 godziny jazdy. Problem nie w transporcie jako takim, tylko musi to być samochód przystosowany dla osób niepełnosprawnych (do innego nie da rady wsiąść). Jeżeli ktoś się orientuje w przepisach, i może pokierować i doradzić gdzie pytać, jakie formalności załatwiać, to będę wdzięczna za każdą informację.
Ostatnio zmieniony 2011-01-09, 23:40 przez mania, łącznie zmieniany 1 raz.

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2010-01-20, 08:06

W szpitalu poznałam dziewczynę,która poruszała się na kulach-mówiła mi,że jej lekarka rodzinna wypisuje zlecenie na przewóz karetką-i to zarówno na badania,wizyty lekarskie,czy na kriokomorę (codziennie przez dwa tygodnie-przywóz z odwozem).
Nadzieja umiera ostatnia ...

izun
Posty: 155
Rejestracja: 2009-10-13, 18:53
Lokalizacja: Śląsk

Postautor: izun » 2010-01-20, 14:45

Hejka!Z tego co wiem jeszcze z czasu kiedy pracowałam,czyli do pażdziernika zeszłego roku,to rzeczywiście lekarz ogólny może wystawić takie skierowanie.Ważne jest,żeby zapytać do jakiego przewożnika można sie z nim zgłosić,bo przychodnie mają podpisane umowy z określonym przewożnikiem,więc trzeba sie dopytać,żeby nie pozbyć sie przez nieuwagę niemałych pieniędzy.Myślę,że możnaby też zapytać ewentualnie w instytucji dla niepełnosprawnych,jak to obecnie wygląda.
Pozdrawiam.
kto pyta,nie błądzi...tylko czasem drogi nadkłada...

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2010-01-20, 15:23

Jak jeździłam na rehabilitację korzystałam z pomocy oczywiście odpłatnej z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Samochód był całkowicie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Pan który mnie woził mówił, że z usług Mops'u korzystają chorzy, którzy potrzebują jechać do szpitala nawet na drugi koniec Polski.
Dowiedz się w tej instytucji.

Oczywiście jest to odpłatne ale suma do przyjęcia. Za 3 tygodnie płaciłam ok.70zł. Mają stawkę przejazdu za 1 km niestety nie pamiętam jaką.

mania
Posty: 49
Rejestracja: 2007-12-23, 22:40

Postautor: mania » 2010-01-20, 19:47

Bardzo Wam dziękuję za wszelkie wskazówki. Mam już w takim razie punkt zaczepienia, i od jutra zaczynam działać. U znajomej problem jest taki, że ona mieszka w małej miejscowości, a dojazd do tego szpitala, w którym ma badanie to ok. 1godzina 40 minut samochodem, czyli dość sporo. Nie ma problemu z transportem do szpitala miejskiego (10minut), chyba lekarz wypisywał jakieś takie zlecenia na transport. Natomiast nie miał możliwości wysłania karetki do innego województwa. Dzięki jeszcze raz. Dam znać jak się czegoś dowiem. Pozdrawiam!!


Wróć do „Urzędy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości