Medycyna pracy

Renta, dofinansowania, ZUS, US itp...

Moderator: Beata:)

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Medycyna pracy

Postautor: jaszczurka » 2010-10-18, 09:13

Kochani,mam realną szansę na zatrudnienie w przyjaznym otoczeniu,ale...muszę mieć papierek od lekarza medycyny pracy.I nie wiem,czy to jest tzw.czysta formalnosc,czy mam się spodziewac jakichś wstrętów od takowego specjalisty? kilometrowej listy badań do zrobienia,obserwacji na oddziale zamkniętym ;-) tudzież innych rewelacji? dodam,że praca ma być nie dość,że biurowa,to jeszcze zdalna-wykonywana w zaciszu domowym,przy pomocy telefonu i internetu.Prosze wypowiedzcie się,czego mam się spodziewać.
Tujeczko,jak gdzies juz to było,to pokieruj zbłąkaną owieczkę.
e kurde,z tego wszystkiego zapomniałam dodać,że mam stopień umiarkowany orzeczony przez "organ" pozarentowy-musze to orzeczenie pokazywać? widzi mi się,że tak,ale jak konował to zobaczy,to nie zacznie wybrzydzać i fikać ? strasznie zalezy mi na tej pracy! [/list]
Ostatnio zmieniony 2010-11-10, 18:55 przez jaszczurka, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-10-18, 09:19

jaszczurka, miło Cię widzieć :-)

Wg mnie to czysta formalność i nie będziesz musiała przechodzić żadnych dodatkowych badań. Piszę to z autopsji ;-)
Pozdrawiam bardzo serdecznie :lol:
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Beata:), łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2010-10-18, 09:25

Witaj Tujeczko! Pocieszyłaś mnie! dzieki i sciskam mocno! :11:

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-10-18, 09:34

Kinia, ja mam znaczny, ale przy tego typu pracy, to nie było przeszkodą. Lekarz widział oczywiście to orzeczenie, ale na skierowaniu masz wpisany charakter pracy i nie powinno być żadnych problemów ;-)
Trzymam kciuki , alleluja i do przodu :lol:
Obrazek

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2010-10-18, 09:38

no własnie, na orzeczeniu stoi,że praca tylko w warunkach pracy chronionej,no ale we własnym domu to chyba jeszcze lepsze warunki sa niż w jakimkolwiek zakładzie? uch,uda sie,zeby tylko nie trafić na jakiegos debila...

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2010-10-18, 09:39

Mogę również napisać, że te badania powinny być czystą formalnością. :-)

To pracodawca określa jakie badania powinnaś przejść. Dostaniesz z pewnością pismo z wytycznymi.
Piszesz, że praca w domu.... Ja równiez tak pracuję i miałam :
- morfologię
- okulistę
- rozmowę z lek. med. pracy - wywiad - co to za praca? Wzięłam dokumenty o niepełnosprawności, wypisy ze szpitali. Miałam odpowiedzieć na pytania o stanie zdrowia, czy jeszcze mam inne choroby?

Może jeszcze laryngolog, skoro praca z telefonem, ale raczej nie. :-)
Laryngologa miałam w poprzedniej pracy. ;-)

Nie martw się, zobaczysz, że to formalność, choć dokonałam rozeznania, który lekarz jest najbardziej wyrozumiały. :-D .... A w ogóle szczerze Ci gratuluję i cieszę się, że dałaś znać co nowego u Ciebie! :-)

Kinga trzymam mocno kciuki.

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2010-10-18, 10:05

Dzięki Aniu! Pozdrawiam Cię serdecznie!

Awatar użytkownika
haniutek
Posty: 1429
Rejestracja: 2008-04-07, 08:43
Lokalizacja: spod dachu nieba

Postautor: haniutek » 2010-10-18, 23:02

Po kilku rzutach, obecnie otrzymuję zdolność do pracy na okres tylko roku, wcześniej były to 2 lata. Pakiet badań okresowych mam identyczny jak pozostali(bez SM) współpracownicy, muszę tylko za każdym razem dostarczać zaświadczenie od neurologa. Niestety w papierach lekarz medycyny pracy dokonał wpisu o zakazie pracy w nocy i odsunięciu od pewnych obowiązków. Ogromną radością była dla mnie możliwość pozostania w tym samym środowisku, zmieniono mój charakter pracy na biurowo - administracyjny, z upływem czasu polubiłam swoje nowe obowiązki, aczkolwiek czasami tęsknota mnie dopada i chciałabym pracować tak jak dawniej...
Zapomniałabym dodać również jestem w posiadaniu orzeczenia o stopniu niepełnosprawności dla celów pozarentowych, zaliczono do stopnia umiarkowanego, w zatrudnieniu adnotacja -praca na stanowisku przystosowanym jedynie w warunkach pracy chronionej.
<center> <i>"Idź dalej niezłomnie,(...)Nic nie jest stracone, skończone też nie "</i> </center>


Wróć do „Urzędy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości