Odwołanie.

Renta, dofinansowania, ZUS, US itp...

Moderator: Beata:)

dorman
Posty: 58
Rejestracja: 2010-12-27, 14:56
Lokalizacja: podkarpacie

Odwołanie.

Postautor: dorman » 2011-10-15, 07:48

Kochani,przyznano mi stopień umiarkowany i chciałam się odwołać.Czy ktoś z was mógłby mi pomóc takowe odwołanie napisać? Nigdy czegoś takiego nie pisałam i nie wiem jak się do tego zabrać.
agnieszka

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2011-10-15, 09:48

Cześć! Też nie pisałam czegoś takiego,ale wydaje mi się,że to nie musi być jakoś specjalnie napisane...moim zdaniem wystarczyłoby cos w tym stylu: "W zwiazku z otrzymaniem przeze mnie decyzji (nr decyzji,sygnatura sprawy czy co tam widnieje ,data) o stopniu niepełnosprawności zwracam się z prosba o ponowne rozpatrzenie mojego wniosku,gdyż uważam orzeczony/przyznany mi poziom niepełnosprawności za nieadekwatny-zbyt optymistyczny- do stanu, w jakim znajduje sie obecnie moje zdrowie." (możesz jeszcze dopisać ,że ci się pogorszyło od czasu komisji- jak chcesz wyzszy stopień,ale raczej o wyższy chcesz walczyć?) dopytaj się,czy nie trzeba jakiś dodatkowych papiórków i pilnuj terminu,bo tam zdaje się,jakis jest na odwołanie.Pozdrawiam i życzę sukcesu

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2011-10-15, 10:11

Moim zdaniem dodatkowe papierki od neuro o stanie zdrowia z pewnością się przydadzą i należałoby dołączyć do odwołania.


Powodzenia w walce, kciuki zaciśnięte. :-)

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2011-10-15, 11:32

Składaj odwołanie jak najszybciej,postaraj się aby wszelki poświadczenia o chorobach współistniejących,jeśli takowe masz,były w miarę świeże.
I powodzenia :568:
co w duszy,to i w oczach

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2011-10-15, 15:49

Dorman proponuję, żebyś napisała na priw [pw.] do Wojtka [Wopa] on zna się na tym i na pewno pomoże :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

dorman
Posty: 58
Rejestracja: 2010-12-27, 14:56
Lokalizacja: podkarpacie

Postautor: dorman » 2011-10-17, 09:24

Dziękuję wam bardzo za odpowiedż.
Zastanawiam się tylko czy to ma sens odwoływać się,bo ja jeszcze chodzę kiepsko,męczę się szybko i mam zawroty głowy że się przewracam,ale chodzę.Dawniej było jeszcze o.k. ale od wiosny jest tylko gorzej.
agnieszka

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2011-10-17, 10:01

Zawsze jest sens, jeśli mamy coś do zyskania, a nie tracimy praktycznie nic. No może trochę nerwów, ale do tego jesteśmy przyzwyczajeni ;-) Nie czekaj na nic, tylko pisz odwołanie.
Pozdrawiam serdecznie i trzymaj się :-)
Obrazek

dorman
Posty: 58
Rejestracja: 2010-12-27, 14:56
Lokalizacja: podkarpacie

Postautor: dorman » 2011-10-21, 16:53

Powiedzcie mi czy może być tak napisane,czy coś zmienić

W związku z otrzymaniem przeze mnie decyzji wydanej przez................... z dnia...... i przyznaniu mi stopnia umiarkowanego zwracam się z prośbą o ponowne rozpatrzenie mojego wniosku. Uważam przyznany mi stopień niepełnosprawności za nieadekwatny do mojego obecnego stanu zdrowia, gdyż od lutego następuje u mnie tylko systematyczne pogorszenie. Chciałabym jednocześnie nadmienić, że stopień znaczny pomógłby mi znacznie w znalezieniu odpowiedniego zatrudnienia.

A powiedzcie mi jeszcze czy przy rencie z KRUS gdzie jest zapis okresowo całkowicie niezdolna do pracy w gospodarstwie rolnym.Nie stwierdza się niezdolności badanej do samodzielnej egzystencji. można pracować?
agnieszka

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2011-10-21, 18:08

Wg mnie winno być napisane coś w stylu :
" Wnoszę sprzeciw od orzeczenia z dn.. wydanego przez .... w którym komisja stwierdziła u mnie umiarkowany stopień niepełnosprawności. Według mnie nie uwzględniono mojego pogarszającego się samopoczucia, przewlekłego charakteru choroby oraz przedstawionych przeze mnie dokumentów o złym stanie zdrowia, w tym wystawionych przez lekarza prowadzącego..." itp.


Podobno w tego typu pismach wnosi się sprzeciw od decyzji.
dorman pisze:Chciałabym jednocześnie nadmienić, że stopień znaczny pomógłby mi znacznie w znalezieniu odpowiedniego zatrudnienia.

Tego bym na Twoim miejscu nie pisała, ale zrobisz jak uważasz.

renia1286 pisze:Dorman proponuję, żebyś napisała na priw [pw.] do Wojtka [Wopa] on zna się na tym i na pewno pomoże :-)

Może faktycznie Wopa Ci pomoże.

dorman pisze:A powiedzcie mi jeszcze czy przy rencie z KRUS gdzie jest zapis okresowo całkowicie niezdolna do pracy w gospodarstwie rolnym.Nie stwierdza się niezdolności badanej do samodzielnej egzystencji. można pracować?

Tak.

Pozdrawiam :-)
Obrazek

madlen1985
Posty: 389
Rejestracja: 2011-07-28, 11:26
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: madlen1985 » 2011-10-27, 18:06

A to odwołanie to ma być do ZUSu czy do PCPRu???(Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie) Zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności

dorman
Posty: 58
Rejestracja: 2010-12-27, 14:56
Lokalizacja: podkarpacie

Postautor: dorman » 2011-10-28, 07:19

Do PCPRu,ale jednak nie robiłam.Nie umiałam za bardzo tego napisać.Ale jeśli mi się pogorszy to będę składać wtedy nowy wniosek.Bo słyszałam że w razie pogorszenia można złożyć nowy wniosek,zanim się skończy ważność tego orzeczenia.
agnieszka

madlen1985
Posty: 389
Rejestracja: 2011-07-28, 11:26
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: madlen1985 » 2011-10-28, 11:44

Tak zgadza sie można złożyć nowy wniosek do rozpatrzenia o przyznanie innego stopnia niepełnosprawności. Właśnie przy tym pracuję :-P

borysoela
Posty: 47
Rejestracja: 2012-08-21, 10:00
Lokalizacja: warszawa

Postautor: borysoela » 2012-12-12, 13:02

Witajcie ,
piszę trochę dlatego aby się pożalić, popłakać i prosić Was o wsparcie. Dostałam właśnie deczję lekarza orzecznika - nie jest Pani niezdolna do pracy. Powaliło mnie to bo sm u mnie jak koń widoczne w głowie. Może nie widać na zewnątrz bo chodzę jeszcze sama pomimo, że równowagi brak i zataczam się jak pijak poza tym nie mam połowy głowy :lol: zaatakowało to miejsce policzek usta gardło podniebienie nos z lewej. Ale tego nie widać. Piszę właśnie odwołanie i skorzystałam z Waszych porad. Ciekawi mnie jednak co dalej: czy ta decycja oznacza że muszę się nastawiać na najgorsze ? Czy ktoś Was już jest na takim etapie a może już dalej tj. w sądzie? PoradźcIe. Czy tacy ludzie jak ja mają w ogóle jakąś szansę. Nie wiem co robić. Po 30 latach pracy potraktowali jak psa. Chce mi się wyć

monik
Posty: 87
Rejestracja: 2008-09-28, 14:15
Lokalizacja: gdzieś koło bdg

Postautor: monik » 2012-12-14, 23:30

Hej, ja właśnie czekam na decyzję odwoławczą. Nie wiem jak jest u Was, ale u mnie się okazało, że odwołania trafiają do tej samej komisji, która wystawiła orzeczenie - jeżeli pozostanie jak było dopiero wysyłają do wojewódzkiego urzędu. Trochę to dziwne i mogę się założyć, że nic nie wskóram z tą samą komisją... ale czekajmy cierpliwie - może się "uśmiechną", bo w sumie...co im zależy?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez monik, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Urzędy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości