Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności a prawo jazdy

Renta, dofinansowania, ZUS, US itp...

Moderator: Beata:)

joasssia
Posty: 276
Rejestracja: 2009-09-19, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności a prawo jazdy

Postautor: joasssia » 2012-04-27, 21:33

Czy jeśli dostanę orzeczenie (dopiero myślę zacząć się starać), to moje prawo jazdy może zostać zamienione na czasowe?

Pomyślałam, że orzeczenie to fajna rzecz, ale potem przyszło mi do głowy, że może jednak mieć jakieś wady... Jak to u Was jest? A są jeszcze jakies inne wady orzeczenia?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez joasssia, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ma zdrowych, Szerszeń,
są tylko nieprzebadani."
www.fotoinblanco.pl

cel12
Posty: 33
Rejestracja: 2012-01-21, 16:07
Lokalizacja: pomorskie
Kontaktowanie:

Postautor: cel12 » 2012-04-27, 23:26

Ja zrobiłam prawko jak już miałam orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Wydaje mi się że jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Prawko mam ważne na czas nieokreślony. Teraz czeka mnie następna komisja o przedłużenie orzeczenia i nawet nie pomyślałam, że orzecznika może interesować, termin ważności mojego prawa jazdy.
Orzeczenie jest fajne bo:
* dzięki temu mam kartę parkingową i w miarę możliwości nie muszę daleko parkować,
* mój pracodawca jest szczęśliwy bo dostaje dofinansowanie z PFRONu.
* w wielu miejscach (muzeum, lodowisko :-) , basen) korzystam z ulgowego biletu wstępu.
A wady? Nic mi nie przychodzi do głowy. Jak coś wymyślę to dam znać. Powodzenia!

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2012-04-28, 09:56

joasssia pisze:A są jeszcze jakies inne wady orzeczenia?

Chyba raczej nie ma.
Nikt się mnie nie pytał o moje prawo jazdy, gdy przyznano mi stopień niepełnosprawności.
Wiele osób na wózku porusza się autkiem, bo tu nie ma zależności.

Mając orzeczenie będziesz mogła sobie odpisywać od podatku, kasę jaką wydałajesz na zakup leków.
Wojtek

joasssia
Posty: 276
Rejestracja: 2009-09-19, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joasssia » 2012-04-30, 11:32

Dzięki! To umawiam się z lekarzem i zabieram za działania, bo darmowe wejście do zoo kusi ;)
"Nie ma zdrowych, Szerszeń,
są tylko nieprzebadani."
www.fotoinblanco.pl


Wróć do „Urzędy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości