NFZ- przepisy

Renta, dofinansowania, ZUS, US itp...

Moderator: Beata:)

agatkaa90
Posty: 12
Rejestracja: 2012-09-25, 19:43
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

NFZ- przepisy

Postautor: agatkaa90 » 2012-10-22, 18:52

Witajcie Kochani. Mam takie nietypowe pytanie... Czy ktos z Was orientuje sie moze czy jest cos takiego jak zapewnienie chorym transportu do innego miasta po leki ? Pytam poniewaz z tego co wiem 3 osoby sa z Mojego miejsca zamieszkania i musimy dojezdzac 70 km w jedna strone. a nie oszukujmy sie w moim wypadku jesli jestem na rencie socjalnej taki wyjazd co miesiac jest kosztowny... Jesli nie ma takiej mozliwosci to czy jest mozliwy zwrot kosztow podrozy ?? Bardzo prosze o pomoc . :)
A widziałaś kiedyś, żeby pies psu na ogon nastąpił i to umyślnie?

Wodzu
Posty: 614
Rejestracja: 2011-01-04, 21:35
Lokalizacja: Końskie
Kontaktowanie:

Postautor: Wodzu » 2012-11-29, 09:13

Witam
Wczoraj wysłuchałem debaty sejmowej i nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Czy nam przysługuje 4 miesiące w roku refundowanie rehabilitacji?? Jeśli tak to na jakiej zasadzie?
Czy mogę składać w 4 miejsca skierowania na rehabilitację (czas oczekiwania na oddziale rehabilitacyjnym ok rok)??
Sanatorium co 9 miesięcy?? (czekam już rok, a kolejka jeszcze do czerwca)
Czy jadąc prywatnie co 9 miesięcy będę miał refundowane zabiegi?? a płacił tylko za pobyt??
Jaka jest formalna różnica między wyjazdem do sanatorium z ZUS-u a z NFZ (dalej pracuje)??
;-)
Tyle pytań na początek, aby ktoś nie pomyślał, że jestem taki ciekawski :lol:

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2012-11-29, 10:39

Wodzu pisze:Czy jadąc prywatnie co 9 miesięcy będę miał refundowane zabiegi?? a płacił tylko za pobyt??
Skorzystałam kiedyś z takiego wyjazdu. Płaciłam za pobyt i w cenie miałam X zabiegów, które były wyszczególnione na liście. Nie pamiętam dokładnie ile, ale niedużo. Już w sanatorium lekarz wybrał na zlecenie te (z moją sugestią ;-) ) które pasowały do schorzenia. Jeśli chciałam coś dodatkowo, to musiałam płacić extra.
Nie wiem, czy teraz coś się zmieniło w pobytach prywatnych.
Wodzu pisze:Jaka jest formalna różnica między wyjazdem do sanatorium z ZUS-u a z NFZ


ZUS często wysyła osoby starające się o rentę na tzw. rehabilitację prewencyjną, czyli teoretycznie przedłużającą zdolność do pracy. ;-)
Więcej można poczytać np. >> tutaj << .
Osobiście korzystam z sanatorium po pobycie w szpitalu i lekarz prowadzący wystawia zgłoszenie. Wówczas czas oczekiwania to ok. 2- 4 miesięcy, a nie rok czy dwa lata. Opłaca to w całości NFZ, oczywiście poza opłatą klimatyczną, dodatkowymi wygodami itp.
Wodzu pisze:Czy nam przysługuje 4 miesiące w roku refundowanie rehabilitacji??

Na naszej planecie i w naszym kraju? :lol: Pierwsze słyszę, ale może napisze też ktoś, kto wie więcej na ten temat.
Kiedyś słyszałam od mojego rodzinnego, że przy naszym schorzeniu przysługuje nam pobyt w sanatorium (opłacany przez NFZ) raz do roku, ale tak jak pisałam wcześniej, zawsze korzystam z poszpitalnego, więc nie sprawdzałam, czy tak jest faktycznie.
Obrazek

Wodzu
Posty: 614
Rejestracja: 2011-01-04, 21:35
Lokalizacja: Końskie
Kontaktowanie:

Postautor: Wodzu » 2012-12-21, 10:32

Dalej wiercę temat
Udało mi się przyśpieszyć sanatorium i jadę w styczniu. Do tej pory co rok korzystałem z rehabilitacji dziennej po 5 tygodni. No i teraz mam pytania:
1. Czy mogę sobie taką rehabilitacje załatwiać w 2013?
2. Jeśli tak, to idąc za ciosem mogę dwa razy w roku z takowej korzystać (mam możliwość w moim szpitalu na oddziale i w ośrodku rehabilitacyjnym)
3. Jadąc do prywatnego sanatorium, który ma podpisaną umowę z NFZ, będę płacił za pobyt, a zabiegi NFZ? Bo poniekąd to też pobyt dzienny by był (Dostałem z w/w sanatorium druczek do wypełnienia przez lekarza - skierowanie, pobyt wynosi 50zł/dzień. Nie wiem czy za zabiegi to oni ściągają z NFZ?

:-D
Wiem że pazerność ludzka nie zna granic, ale skoro NFZ ma mnie głęboko w.... , to dlaczego ja mam być gorszy i nie wykorzystać go do granic możliwości! :lol:
Pozdrawiam <mikolaj>


Wróć do „Urzędy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości