Świadczenie - PZU umywa ręce

Renta, dofinansowania, ZUS, US itp...

Moderator: Beata:)

JR
Posty: 18
Rejestracja: 2011-02-03, 15:55
Lokalizacja: Gdynia

Świadczenie - PZU umywa ręce

Postautor: JR » 2015-04-21, 00:07

Moi drodzy!

Przedstawię w kilku słowach moją historię zanim przejdę do pytania.

W 2008 roku zaciągnąłem w Banku Millennium kredyt hipoteczny na zakup mieszkania.

Jednym z warunków udzielenia przez bank kredytu było podpisanie oświadczenia / deklaracji o przystąpieniu do grupowego ubezpieczenia na życie w PZU Życie SA. (dowód) Objęcie mnie ochroną ubezpieczenia potwierdzone zostało przez PZU.

Wiosną 2010 roku pogorszył się mój stan zdrowia. W październiku 2010 roku zdiagnozowano u mnie SM, a jego postęp w ciągu trzech lat spowodował znaczną niepełnosprawność, utratę pracy oraz trwałą i całkowitą niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji.
Fakt ten został potwierdzony orzeczeniem ZUS-u.

Latem 2013 roku choroba uniemożliwiła mi dalszą aktywność zawodową utrudniając mi regularną spłatę rat kredytu. Fakt ten zgłosiłem do Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Pismem z PZU zostałem przez PZU poinformowany o odmowie świadczenia, ponieważ udokumentowana przeze mnie niezdolność do pracy nie spełnia warunków wypłaty świadczenia przewidzianych Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia.
Te przewidują bowiem wypłatę świadczenia wyłącznie w przypadku śmierci bądź trwałej i całkowitej niezdolności do pracy powstałej wskutek nieszczęśliwego wypadku.

Zamierzam więc wytoczyć PZU proces zanim komornik wypieprzy mnie z mieszkania za nieregularną spłatę.


Czy ktoś z Was był może w podobnej sytuacji?
Bardzo proszę o kontakt.

Jacek
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez JR, łącznie zmieniany 1 raz.
Może nie będzie gorzej...

Andrzej_wawa
Posty: 177
Rejestracja: 2010-04-27, 16:57
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Andrzej_wawa » 2015-04-28, 10:56

Cześć Jacek,
nie byłem w takiej sytuacji, ale takie postępowanie ubezpieczycieli jest bardzo częste.
Jeżeli w umowie nie ma wyraźnie wymienionego schorzenia, to ubezpieczyciel będzie się bronił do końca.
A poza tym wiadomo, że często u pacjenta diagnoza SM nie jest wcale pewna.
Ja miałem doświadczenie z AVIVA, gdzie było także ubezpieczenie od SM, ale znowu zabrakło karencji i nic z tego nie wyszło...
Może warto spróbować przez rzecznika ubezpieczonych
http://www.rzu.gov.pl/
Nie wiem jak ta instytucja działa, mam nadzieję, że chociaż nieco lepiej niż np. rzecznik osób niepełnosprawnych, bo to jest po prostu wtopa.

Trzymam kciuki !

Andrzej
Andrzej

JR
Posty: 18
Rejestracja: 2011-02-03, 15:55
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: JR » 2015-04-30, 01:09

Witaj Andrzeju!

Dziękuję za odpowiedź i życzenia powodzenia.

Dziś, 29.04. idę na spotkanie z prawnikiem – cywilistą.
Może we dwóch coś wymyślimy.
On ma niezbędną wiedzę i doświadczenie, ja jestem zdeterminowany do działania.

Moja koncepcja oparcia pozwu na przepisie art. 357 1 k.c. legła w gruzach. Będziemy szykać innego rozwiązania.

Rzecznik Ubezpieczonych… Hmmm…
Najpierw porozmawiam z kumplem.

Pozdrowienia znad morza

J.
Może nie będzie gorzej...


Wróć do „Urzędy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości