Renta

Renta, dofinansowania, ZUS, US itp...

Moderator: Beata:)

ksu
Posty: 114
Rejestracja: 2008-07-20, 21:11

Renta

Postautor: ksu » 2008-11-22, 16:48

forumowicze,chodzi mi o poradę
coraz częściej myslę o rencie,napewno wielu z was przez to przeszło,
jestem osoba w miarę sprawna ,pracuję w firmie przy obsłudze maszyn ale jest mi coraz ciężej(praca na zmiany),mam nieraz kłopoty z równowagą,trzęsą mi się ręce,słabiej widzę -
ale jakoS to wszystko ciągnę,
czy miałbym szanse na dostanie renty,jak do tego podejść itd.
mam 30 lat.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez ksu, łącznie zmieniany 1 raz.

anusia
Posty: 433
Rejestracja: 2008-08-05, 15:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: anusia » 2008-11-22, 18:24

Cześć ksu !!!
Odpowiem Ci na to pytanie ale w czwartek bo wtedy mam komisje i może odrazu mi powiedzą czy ją dostanę. Jak narazie sama się boje czy dostanę rentę . Ale to już się okaże niebawem do czwartku niedaleko . :roll:
WIOSNA, NOWE ŻYCIE :))))

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2008-11-24, 07:55

Z tego co się dowiedziałam w ZUSie musisz mieć odpowiednią ilość przepracowanych lat tzn. opłacanych składek, o ile się nie mylę, to 30latek musi mieć przepracowane minimum 5 lat.

ksu
Posty: 114
Rejestracja: 2008-07-20, 21:11

Postautor: ksu » 2008-11-24, 16:08

Iffonka pisze:Z tego co się dowiedziałam w ZUSie musisz mieć odpowiednią ilość przepracowanych lat tzn. opłacanych składek, o ile się nie mylę, to 30latek musi mieć przepracowane minimum 5 lat.

mam i co dalej-chodzi mi bardziej o orzeczników-czy ludzie którzy chodza ale zle sie czuja maja szanse

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-11-24, 18:53

ksu pisze:chodzi mi bardziej o orzeczników-czy ludzie którzy chodza ale zle sie czuja maja szanse


Ja stawałem na komisje chybaz 10 razy juz nie pamietam, ale to mniej wazne, odpowiem Ci tak, to na jakiego trafisz człowieka jako orzecznika to masz takie szanse na rente, im bardziej bedzie to człowiek tym wieksze szanse, im wiecej to bedzie osobnik nie przypominajacy człowieka nie bede uzywał epitetów tym oczywiscie mniejsze szanse, z tego co wiem to coraz wiecej w ZUS jest tych drugich, ale sa tez bardzo porzadni i rozumiejacy nasza chorobe.

jesli masz potwierdzona chorobe i pracujesz na zmiany i przy obsłudze maszyn to masz bardzo duzeszanse na rente, wczesniej mozesz dostac zasiłek rehabilitacyjny, ale to dosc dobre rozwiazanie bo chyba jest to 70% poborów.

Jesli nie dostaniesz zawsze mozna sie odwołac a do pracy mozesz tez wrocic, ale mysle ze nie bedziesz miał takiej potrzeby.

I jeszce jedno pamietajcie ze na komisji trzeba mowic o jak najwiecej objawach , nawet tych ktorych nie macie, zawsze moga byc w innym czasie niz w trakcie komisji a nikt nam nie udowodni pewnych objawów ze nam sie to nie dzieje :)
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2008-11-24, 22:55

4 listopada miałam komisję w zusie. Chodzę o kuli,ale prowadzę własną dzialalność więc byłam pewna, że na rentę nie mam szans. Trafiłam na bardzo fajną panią doktor. Dużo ze mną rozmawiała. Trochę przedobrzyłam z narzekaniem i uznała mnie za całkowicie niezdolną do pracy, bo jak stwierdziła nigdy nie wiadomo kiedy mnie walnie i z jakim skutkiem. Na zasilek rehabilitacyjny wysyłyją gdy jest się na chorobowym. Złóż wniosek to nic nie kosztuje, jak Ci przyznają rentę możesz spokojnie szukać innej pracy.
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

anusia
Posty: 433
Rejestracja: 2008-08-05, 15:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: anusia » 2008-11-27, 16:33

Zgodnie z obietnicą , odpowiadam - DOSTAŁAM RENTę NA SM.
Jestem po komisji .
I już tam pani doktór powiedziała o tym iż dostane rentę .
WIOSNA, NOWE ŻYCIE :))))

ksu
Posty: 114
Rejestracja: 2008-07-20, 21:11

Postautor: ksu » 2008-11-27, 18:09

anusia pisze:Zgodnie z obietnicą , odpowiadam - DOSTAŁAM RENTę NA SM.
Jestem po komisji .
I już tam pani doktór powiedziała o tym iż dostane rentę .

a mogła by Pani opisać jak to przebiegało,o co pytali, itp.

optymistka
Posty: 405
Rejestracja: 2008-10-22, 21:32
Lokalizacja: mazowieckie

Postautor: optymistka » 2008-11-27, 18:25

anusia pisze:Zgodnie z obietnicą , odpowiadam - DOSTAŁAM RENTę NA SM.
Jestem po komisji .
I już tam pani doktór powiedziała o tym iż dostane rentę .


jakie warunki trzeba spełnic by dostac rente?

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2008-11-27, 21:06

Trzeba miec przepracowane min. 5 lat. Lekarz po zapoznaniu się z historią choroby pyta co robiłas do tej pory, co Ci najbardziej dokucza. Czy bierzesz udział w programie. Przeprowadza badanie, Twoją sprawnosc ruchową. Składaj wniosek to nic nie kosztuje i wiem już teraz,że nie ma się czego bac. Lekarz orzecznik po badaniu daje Ci orzeczenie, później tylko czekasz na decyzję z zus-u. W szczegolnych wypadkach gdy chory nie ma odpowiedniej liczby przepracowanych lat trzeba się zwrócic do prezesa zus-u o przyznanie renty.
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

optymistka
Posty: 405
Rejestracja: 2008-10-22, 21:32
Lokalizacja: mazowieckie

Postautor: optymistka » 2008-11-27, 23:00

nie, ja mysle ze nie mialabym szans... poza tym jak tylko uda mi sie zaliczyc ten rok, a jest strasznie ciezki... samo prawo, bede chciala isc do pracy :) mam nadzieje ze do tego czasu rece dojda do siebie...

eh marzy mi sie porzadna praca w biurze... albo chociaz sekretarki ;] :P a nie jak do tej pory w sklepie czy za barem... ale co dzis mozna robic bez doswiadczenia i studiujac...
teraz nawet na prace za barem czy jako kelnerka nie mam szans bo kubka w reku utrzymac nie moge

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2008-11-28, 05:39

optymistka a renta socjalna?
http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=406
ja sama hce skaldac,tylko musi mi dac neuro orzeczenie o stanie zdrowia z tego co tu pisze.

optymistka
Posty: 405
Rejestracja: 2008-10-22, 21:32
Lokalizacja: mazowieckie

Postautor: optymistka » 2008-11-28, 10:47

hm szczerze sie nie orientowalam, ale wchodze na link ;) moze faktycznie warto sprawdzic to ;)

anusia
Posty: 433
Rejestracja: 2008-08-05, 15:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: anusia » 2008-11-29, 12:15

Po pierwsze (ksu) nie jestem żadną panią tu nie ma miejsca na panowanie!!!!!!!!!!!

A bardzo starać się nie musiałam trafiłam na fajną babeczkę która zobaczyła dokumentację szpitalną doi tego mnie zbadała i po sprawie . A na sam koniec powiedziała że mam rentę na 3 lata .
Zobaczę i na bank będę tego pewna jak dostanę to na piśmie.

A jeśli chodzi o 5 lat pracy tak w ostatnim 10 leciu , ale ja byłam o to spokojna bo mam 9.
WIOSNA, NOWE ŻYCIE :))))

ksu
Posty: 114
Rejestracja: 2008-07-20, 21:11

Postautor: ksu » 2008-11-29, 22:37

ja lat mam tez chyba z 8 .-chyba trzeba spróbować
chodzi jeszcze o to że biore betaferon,-i chodzę w miare dobrze ,czasem mam zachwiania.
widzę za to nie za dobrze,lewe oko mi sie "trzęsie"-na same lewe nic nie czytam ani nie dostrzegam


Wróć do „Urzędy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości