Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Renta, dofinansowania, ZUS, US itp...

Moderator: Beata:)

moskit30
Posty: 178
Rejestracja: 2012-01-02, 09:19
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Postautor: moskit30 » 2012-07-14, 19:30

homag, nie przypominam sobie zebym wypelnila taka opcje,wogole nie pamietam zeby taka opcja byla. :-/
Moskit30

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2012-07-14, 19:58

moskit30, była na pewno, tylko mogła być napisana :
- korzystanie z ulg i uprawnień na podstawie art.8 ust. 1 Prawa o ruchu drogowym ze względu na ograniczenia sprawności ruchowej.
Podczas komisji o przyznaniu stopnia niepełnosprawności powinnaś o takiej karcie sama powiedzieć.

moskit30
Posty: 178
Rejestracja: 2012-01-02, 09:19
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Postautor: moskit30 » 2012-07-14, 20:09

homag, no to juz po ptokach :roll: rozumiem ze nic juz nie zrobie w tej sprawie?komisje mialam dzisiaj...
Moskit30

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2012-07-14, 20:28

moskit30, to się zaznacza we wniosku, który składamy. Komisja akceptuje lub nie, to, co sami zaznaczyliśmy, więc trochę już za późno.
Obrazek

Awatar użytkownika
cortez
Posty: 1090
Rejestracja: 2010-10-02, 23:40
Lokalizacja: Legnica
Kontaktowanie:

Postautor: cortez » 2012-07-16, 11:19

W zeszłym tygodniu otrzymałem kolejną decyzje o mojej niepełnosprawności umiarkowanej-znomu 2 lata. Przecież zmiany są nieodwracalne. :-/
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.
— Paulo Coelho

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2012-07-16, 13:33

cortez pisze:Przecież zmiany są nieodwracalne.

ZUS jednak wierzy cuda. :-)
moskit30, nie po ptokach, możesz złożyć wniosek jeszcze raz o uzupełnienie orzeczenia o ....[co chcesz, żeby Ci dopisali] ja tak robiłam i uzupełnili mi aktualne jeszcze orzeczenie. Procedura taka sama jak przy składaniu wniosku o przyznanie stopnia[ lekarz może być rodzinny] komisja itp.. :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

mariposa
Posty: 64
Rejestracja: 2012-03-08, 12:58
Lokalizacja: Japonia
Kontaktowanie:

Postautor: mariposa » 2012-07-19, 16:01

włąsnie dosta lam list , a w nim stopien umiarkowany karta parkingowa ;)

moskit30
Posty: 178
Rejestracja: 2012-01-02, 09:19
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Postautor: moskit30 » 2012-07-23, 19:20

ja dzisiaj odebralam zaswiadczenie o stopniu i mam zaznaczone ze moge ubiegac sie o karte parkingowa :-P musze tylko zdjecia zrobic :-)

Chcialam zapytac czy dofinansowanie do pracownika dostanie kazdy pracodawca czy tylko ten co ma zatrudnionych min.25 pracownikow,musze byc na calym etacie?
Moskit30

lina
Posty: 327
Rejestracja: 2007-08-30, 23:14
Lokalizacja: a gdzietam
Kontaktowanie:

Postautor: lina » 2012-07-31, 23:50

kurcze zapomniałam niepotrzebne skreślić :o przy wniosku o nowe orzeczenie. Tak w ogóle to zalezy mi na lekkim. Choć wcześniej miałam na 2 lata i stwierdziłam ze mi to nic nie daje to poźniej nie chciało mi się robić nastepnego. W pracy i tak nieprzyznałabym się zwłaszcza jeżeli to była praaca na produkcji. Wolałam nie ryzykować a to że w pracy powinno być wszystko dostosowane dla ludzi a nie dla robotów to inna sprawa.. Teraz jak zanisiłam wniosek to pan ltóry go odbierał się zapytał dlaczego taka przerwa była i czemu wcześniej nie przyszłam. Powiedziałam że nie był mi potrzebny i nawet w niektórzych przypadkach przyznanie się w pracy nie jest korzystne dla mnie. A on że jak ktoś jest chory to ma obowiązek się przyznać bo chodzi o bezpieczeństwo.. Pfff przecież logiczne że nie poszłabym do pracy która mi szkodzi.. Ja mu powiedziałam że wcale nie muszę się przyznawać tylko w przypadkach kiedy mi to na rękę.. nie chcialam się rozgadywać bo widocznie mało wie.. a mi ciśnienie podskakuje jak pomyślę o biurokracji i stereotypach i przyklejaniu etykietek. Nie mam raczej rzadnych objawów ale hmm no dziwna ta choroba niby jest ale jej nie ma. Spytałam go czy mam prawo do pracy. Pożniej pomyślałam że mogłam mu dać wykład na temat stereotypów i że każdy pracodawca to człowiek i kazdy jest inny.. Nic poprostu teraz tak wyszło że w obecnej pracy potrzebuję.. Tyle że nie wiedziałam że lekki stopień daje coś pracodawcy i mi. Pracodawca mówi że niby urlop dluższy blabla.. zobaczymy,, i tak po ptakach bi wie że mam co mam i to nie z moich ust.. tylko koleżanki bo teń świat jest mały.. hehe .. Trafiły mi się ze dwa małe takie momenty od diagnozy że żałowałam że się znajomym przyznałam. Jednak gdzieś na necie przeczytałam że jeżeli mam orzeczenie to mogę a nie musze okazywać go pracodawcy wbrew temu co mówił pan od przyjmowania wniosków. Prywatność rzecz święta ..no nie?

Czy stopień lekki ma więcej urlopu?? Bo ja juz głupia jestem.. z tego gdzie coś wycztałam na necie to nic nie wyczytałam.. a zresztą nie wiem jakim informacjom wierzyć

Acha i to sztuczne prawo... bo jest jakiś przymus żeby pracodawcy zatrudniali jakisprocent niepełnosprawnych..... I co sie dziwić że na komisję trzeba czekać 4 miesiące żenada... Ja się pytałam dlaczego tyle to mi odpowiedziano że dużo wniosków jest.. Tak tak sobie myślę - aż tyle chorych jest? Czy świat zwariował.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez lina, łącznie zmieniany 2 razy.
eh :]

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2012-08-01, 00:13

lina pisze:Czy stopień lekki ma więcej urlopu?? Bo ja juz głupia jestem.. z tego gdzie coś wycztałam na necie to nic nie wyczytałam.. a zresztą nie wiem jakim informacjom wierzy

Dodatkowy urlop wypoczynkowy nie dla wszystkich

Dodatkowy urlop wypoczynkowy przysługuje osobom niepełnosprawnym legitymującym się umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnoprawności.

Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, osobie zaliczonej do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności przysługuje dodatkowy urlop wypoczynkowy w wymiarze 10 dni roboczych w roku kalendarzowym.

Czytaj więcej na Wieszjak.pl: http://pomoc-spoleczna.wieszjak.pl/niep ... z22EyB2R4f
Obrazek

Awatar użytkownika
Wopa
Posty: 627
Rejestracja: 2011-01-09, 11:10
Wiek: 66
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Wopa » 2012-08-01, 13:10

lina,
W normalnych zakładach pracy nie ma przymusu zatrudniania osób niepełnosprawnych. Natomiast w Zakładach Pracy Chronionej jest tak, by miec status ZPCh trzeba zatrudniac osoby niepełnosprawne wg przelicznika (ale tego nie bedę tłumaczył, gdyż w kazdym zakładzie istnieją inne dane). Ogólnie mozna powiedzieć, ze 50% zatrudnionych musi posiadać stopień niepełnosprawnosci lub rentę z tego 30% stpoień znaczny lub umiarkowany (lub równoważne niezdolności do pracy z ZUSu)
Dzień dzisiejszy, jutro należeć bedzie już do przeszłości, a jutra nie wolno nam zmarnować

keyara
Posty: 692
Rejestracja: 2009-11-03, 10:06
Lokalizacja: Radlin

Postautor: keyara » 2012-08-01, 21:25

Ja znowu zaczęłam procedury z orzeczeniem -tym razem o podwyzszenie stopnia. Dokumenty złożyłam w połowie czerwca.W między czasie musiałam donieść kilka papierków od kartoteki z prywatnego gabinetu ,po potwierdzenie zameldowania :5: -kazdy z rygorem do 7 dni ,bo inaczej odmówią rozpatrzenia i dzisiaj otrzymałam polecony . Z pełną naiwnością liczyłam ,ze termin komisji w końcu wyznaczyli i .... nie jest tak pięknie .Zawiadomili mnie ,ze nie są w stanie rozpatrzyć wniosku w ustawowym czasie i termin ustalają na ...27 sierpień -wytłumaczenie ? - brak możliwości powołania składu orzekającego :22:
"...nie piję wody ,bo rybki się w niej piep..ą..." ;-)

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli rozwiązanie nie istnieje, nie istnieje też problem" Obrazek

Awatar użytkownika
Wopa
Posty: 627
Rejestracja: 2011-01-09, 11:10
Wiek: 66
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Wopa » 2012-08-01, 22:54

keyara,
to sie zdarza i nic nie poradzisz
Dzień dzisiejszy, jutro należeć bedzie już do przeszłości, a jutra nie wolno nam zmarnować

keyara
Posty: 692
Rejestracja: 2009-11-03, 10:06
Lokalizacja: Radlin

Postautor: keyara » 2012-08-02, 07:55

Wopa pisze:keyara,
to sie zdarza i nic nie poradzisz


Ja to wszystko rozumiem -tylko drazni mnie fakt ,ze mnie popędzali (tzn mój ojciec musi brać urlop ,jechac do lekarza ,urzędu miasta itd żeby pozałatwiać mi te wszystkie dokumenty na cito ) ,a wiedzieli juz wtedy ,że i tak o następny miesiąc się to przeciągnie.
No i oczywiście w celu zmniejszenia biurokracji od ok roku nie mam juz komisji w Rybniku ,w którym była od zawsze i okoliczne miasta tam sie zjawiały (na prawdę mnóstwo petentów) -i miesiąc to był najdłuzszy czas oczekiwania.Mam komisję w Wodzisławiu ,bo podzielono miasta (zeby przyśpieszyć i ułatwić ) i mimo,ze wszystkie dokumenty były uzupełniane w Rybniku i mimo przekazania ich do Wodzisławia --musiałam wszystkie donieść na nowo łącznie ze starymi orzeczeniami :shock:
"...nie piję wody ,bo rybki się w niej piep..ą..." ;-)

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli rozwiązanie nie istnieje, nie istnieje też problem" Obrazek

lina
Posty: 327
Rejestracja: 2007-08-30, 23:14
Lokalizacja: a gdzietam
Kontaktowanie:

Postautor: lina » 2012-08-12, 01:54

Beatko dziękuję :)

Wopa pisze:lina,
W normalnych zakładach pracy nie ma przymusu zatrudniania osób niepełnosprawnych. Natomiast w Zakładach Pracy Chronionej jest tak, by miec status ZPCh trzeba zatrudniac osoby niepełnosprawne wg przelicznika (ale tego nie bedę tłumaczył, gdyż w kazdym zakładzie istnieją inne dane). Ogólnie mozna powiedzieć, ze 50% zatrudnionych musi posiadać stopień niepełnosprawnosci lub rentę z tego 30% stpoień znaczny lub umiarkowany (lub równoważne niezdolności do pracy z ZUSu)


Włąśnie nie ma przymusu ale się opłaca dla pracodawcy.
No nic poczekam :]
eh :]


Wróć do „Urzędy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 173 gości