Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Renta, dofinansowania, ZUS, US itp...

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
Zgredzia
Posty: 378
Rejestracja: 2016-01-18, 15:36
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Postautor: Zgredzia » 2016-02-29, 20:24

a_g_n_e_s pisze: Według naszej Służby Zdrowia nie jestem ani chora ani zdrowa (wychodzi na to, że psychiczna)

Niestety coraz częstsze zjawisko. Ani chora, ani zdrowa - to jaka?
To może to orzeczenie dostałaś z racji "psychicznej" :girlhaha: ? Oczywiście to żart! Pozdrawiam i wytrwałości oraz zdrówka życzę! :)

Jolcia
Posty: 3827
Rejestracja: 2010-03-28, 13:56
Wiek: 63
Lokalizacja: okolice Poznania
Kontaktowanie:

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Postautor: Jolcia » 2016-04-12, 20:47

ZGREDZIA pozdrawiam :daćróże:

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Postautor: zosiako » 2016-11-16, 20:00

otrzymałam stopień umiarkowany ale nie dostałam karty parkingowej. odwołałam się od decyzji w tym punkcie. Komisja nie znalazła podstaw do przyznania karty i odesłała do komisji wojewódzkiej. dostałam wezwanie na komisję w warszawie ale ni czorta nie pasuje mi wyznaczony termin. Pani z którą rozmawiałam powiedziała, że mogę wysłać usprawiedliwienie nieobecności ale uzasadnione ważnymi powodami np potwierdzona wizyta u lekarza a ja nie mogę pojechać bo mam spotkanie służbowe, którego nijak przełożyć nie mogę.
Pytanie 1 za 100 punktów: Czy i jak mogę przełożyć termin komisji jeszcze przed wyznaczonym terminem a nie potem pisać usprawiedliwienie? Pani w Urzędzie powiedziała, ze nawet jeżeli uznają moje usprawiedliwienie to kolejny termin komisji będę miała w przyszłym roku... nie wiem jak załatwić tą sprawę.
Pytanie drugie - czy jeżeli odwołałam się tylko od 1 punktu decyzji to czy orzeczenie w pozostałej części przyznającej mi stopień umiarkowany jest ważne czy muszę czekać na ostateczną decyzję? tu temat dotyczy ewentualnego skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej w rozliczeniu za ten rok
czy możecie mi coś podpowiedzieć??
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Postautor: zosiako » 2016-12-12, 21:56

aktualizacja: po odwołaniu dostałam kartę parkingową, ponieważ "przechodzę" procedurę pierwszy raz nie za bardzo wiem co dalej, więc jutro "śmigam :girlwestchnienie: " do urzędu po wskazówki...doczytałam, ze do legitymacji 1 zdjęcie do karty potrzebne 2-ie a ja mam 2 różne, chyba czas się zestresować i do fotografa :girlwestchnienie: +jakieś opłaty i mam nadzieję, że można je zrobić "na miejscu"
plus z "ekspresowego" działania poczty - zanim dotarła do mnie decyzja to zdążyła się uprawomocnić :wink:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Postautor: zosiasamosia » 2017-04-13, 13:50

Znowu trafiam na wątek. Dla przypomnienia: pierwsza komisja - stopień lekki, po odwołaniu - stopień umiarkowany.
Kilka dni temu kolejna komisja ( po 3 latach ) - powrót do stopnia lekkiego.
Ten sam lekarz co na pierwszej komisji, lekarz uzdrowiciel :diablo:
I znowu odwołanie :dash1:
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Postautor: homag » 2017-04-13, 18:18

zosiasamosia pisze:Source of the post Ten sam lekarz co na pierwszej komisji, lekarz uzdrowiciel
I znowu odwołanie

Normalnie cudotwórca..w komisjach orzekających mnóstwo uzdrawiaczy, jakoś się to tylko nie przekłada na rzeczywistość.
Decyzja z odwołaniem Zosiu jak najbardziej oczywistą oczywistością. :)
Wojtek

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Postautor: zosiako » 2017-04-13, 18:39

Przepraszam a czy przypadkiem do tego "cudotwórcy " może jakieś zapisy są? Świętym planują go ogłosić? :diablo:
Zosia 3maj się i odwołuj- kciuki będę 3mac.
A temu "cudotwórcy " 3 tygodniowej grypy zoladkowej życzę :diablo:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
anesia
Posty: 664
Rejestracja: 2015-09-22, 13:07
Wiek: 46
Lokalizacja: Łódź

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Postautor: anesia » 2017-04-13, 19:12

zosiasamosia pisze:Source of the post lekarz uzdrowiciel

Scyzoryk w kieszeni się otwiera :agresywny:
Zdecydowanie Zosiu nie odpuszczaj i odwołuj się.
Oczywiście kciuki będą trzymane za pozytywne zakończenie batalii z komisjami :good: :serce:

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Postautor: zosiasamosia » 2017-05-24, 14:36

Dziękuję wszystkich za kciuki, ale niestety..., tu trzeba większej magi... :dash1:
Jestem po wojewódzkiej komisji, trafiła mi się kolejna uzdrowicielka :diablo:
Podtrzymano decyzję o przyznaniu stopnia lekkiego. Jestem zdruzgotana i upokorzona zaistniałą sytuacją, tym bardziej, że w ostatnim czasie moja sprawność fizyczna uległa znacznemu pogorszeniu. Nie mam na nic siły, ledwo ciągnę nogi za sobą, wszystko leci mi z rąk, czego oczywiście nie widać kiedy się siedzi na krzesełku przed orzecznikiem.
Mam zamiar odwołać się do sądu pracy i ubezpieczeń społecznych, ale nie mam pojęcia czego się spodziewać i czy jest sens brnąć w to dalej. Czy jest na forum ktoś, kto miał do czynienia z sądem w takiej kwestii?
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Postautor: zosiako » 2017-05-24, 14:50

Oj Zosiu bardzo mi przykro :umnik2: . Niestety nie pomogę ponieważ nie mam pojęcia o tych sprawach w sądzie ale 3mam kciuki :firends: walcz o siebie :kiss:
A tych pozal sie Boze uzdrowicieli niech gęś kopnie :diablo: :scaut:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Jolcia
Posty: 3827
Rejestracja: 2010-03-28, 13:56
Wiek: 63
Lokalizacja: okolice Poznania
Kontaktowanie:

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Postautor: Jolcia » 2017-05-24, 21:18

ZOSIU ,,powodzenia :kiss: walcz dalej

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Postautor: zosiasamosia » 2017-12-19, 23:22

Jolcia pisze:Source of the post walcz dalej
Walczyłam prawie rok :diablo:
Wygrałam sprawę w sądzie. Umiarkowany na kolejne 3 lata. Kilka dni temu otrzymałam orzeczenie.
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Postautor: Beata:) » 2017-12-21, 00:37

zosiasamosia pisze:Source of the post Walczyłam prawie rok :diablo:
Wygrałam sprawę w sądzie.

Wychodzi na to, że jestem "szczęściarą" mając znaczny na czas nieokreślony i spokój święty z Komisjami...
zosiasamosia pisze:Source of the post Nie mam na nic siły, ledwo ciągnę nogi za sobą, wszystko leci mi z rąk, czego oczywiście nie widać kiedy się siedzi na krzesełku przed orzecznikiem.

Przykre to, że trzeba walczyć, udowadniać, tracić nerwy, zdrowie i czas...
Brawo Zosiu :)
Obrazek

Jolcia
Posty: 3827
Rejestracja: 2010-03-28, 13:56
Wiek: 63
Lokalizacja: okolice Poznania
Kontaktowanie:

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Postautor: Jolcia » 2017-12-21, 10:17

brawo Zosiu :bye:

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Postautor: homag » 2017-12-21, 12:18

Czekałem jak to się zakończy i dobre wieści od Krosna powiały. Cieszę się Zosiu i gratuluję wytrwałości. Pokazałaś, że można. Tak, to nie napawa radością, że musimy tracić i czas, i nerwy, aby być w posiadaniu papierka, który nam się należy i wiele dla nas znaczy. Syty głodnego nie zrozumie przenigdy.
Wojtek


Wróć do „Urzędy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości