Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Renta, dofinansowania, ZUS, US itp...

Moderator: Beata:)

obi997
Posty: 40
Rejestracja: 2009-01-30, 23:20
Lokalizacja: Opole

stopień umiarkowany

Postautor: obi997 » 2015-03-27, 19:10

Witaj

Tak jak wspomniałaś masz prawo o posiadania karty parkingowej. Ponadto jeśli pracujesz odliczenia od podatku za rehabilitację, używanie samochodu na dojazd na rehabilitacje. Możesz starać się dofinansowania w PCPR.

Ja osobiście posiadam orzeczenie o podobnej treści. Stopień umiarkowany, wydane na stałe. Po zmianie przepisów o ruchu drogowym orzekałem się jeszcze raz i poprzednie orzeczenie zostało podtrzymane. W związku z tym posiadam kartę parkingową. Co roku przy składaniu PIT-37 odliczam wydatki na paliwo. Od dwóch lat korzystam z dofinansowania do przedszkola z programu Aktywny Samorząd. Ze skróconego czasu pracy i dodatkowych urlopów nie korzystam bo na razie daję rade pracować na pełnym etacie w "normalnej" pracy.

poczytaj również tutaj co do czasu pracy i dodatkowego urlopu: http://www.niepelnosprawni.raciborz.com ... nosprawnej
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/113498

Awatar użytkownika
Zgredzia
Posty: 378
Rejestracja: 2016-01-18, 15:36
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Postautor: Zgredzia » 2016-01-28, 10:48

Odświeżę wątek, bo właśnie zastanawiam się czy ja ze swoją chorobą G37.9 mogłabym ubiegać się o orzeczenie. W obrazach MR głowy i kręgosłupa nieprawidłowości są, zmiany neurologiczne też. Jest sens próbować, czy lepiej się nie ośmieszać?

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Postautor: a_g_n_e_s » 2016-01-28, 15:37

Zgredzia, oczywiście, że warto spróbować; skoro mi- wieloletniej symulantce- przyznali, Tobie też się uda. Trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie :)
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Awatar użytkownika
Zgredzia
Posty: 378
Rejestracja: 2016-01-18, 15:36
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Postautor: Zgredzia » 2016-01-29, 16:03

a_g_n_e_s pisze:Source of the post Zgredzia, oczywiście, że warto spróbować; skoro mi- wieloletniej symulantce- przyznali, Tobie też się uda. Trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie :)

Dziękuję :) Tak sobie myślę, że skoro przyznali "wieloletniej symulantce", to ta "symulantka" musiała tam (znaczy na komisji) niezłą szopkę odstawić :wink: Również pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Postautor: a_g_n_e_s » 2016-01-29, 18:10

Zgredzia, orzeczenie (stopień umiarkowany) posiadam od 2008 roku, na "gościnnych występach" (Komisja) byłam 3-krotnie i w tym roku dali mi spokój na 5 lat. Stres na pewno jest, ale ja nie mam konkretnego rozpoznania, więc to inna historia.
Powodzenia i daj znać o wynikach :)
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Awatar użytkownika
Zgredzia
Posty: 378
Rejestracja: 2016-01-18, 15:36
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Postautor: Zgredzia » 2016-01-31, 13:18

a_g_n_e_s pisze: ale ja nie mam konkretnego rozpoznania, więc to inna historia.


a_g_n_e_s to bardzo dziwne. Nie masz rozpoznania, a niepełnosprawność w stopniu umiarkowanym jest. Jeżeli tak ma być w moim przypadku, to ja dziękuję bardzo.
Jeśli mogę spytać - to co Ci dolega? Czemu nie mogą zdiagnozować Twojej choroby? Chyba orzeczenia i to na 5 lat nie dają ot tak sobie.

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Postautor: joanna_nick » 2016-01-31, 13:40

Zgredzia pisze:Source of the post
a_g_n_e_s pisze: ale ja nie mam konkretnego rozpoznania, więc to inna historia.


a_g_n_e_s to bardzo dziwne. Nie masz rozpoznania, a niepełnosprawność w stopniu umiarkowanym jest. Jeżeli tak ma być w moim przypadku, to ja dziękuję bardzo.
Jeśli mogę spytać - to co Ci dolega? Czemu nie mogą zdiagnozować Twojej choroby? Chyba orzeczenia i to na 5 lat nie dają ot tak sobie.

Kinga poczytaj wątek niezdiagnozowani - tam jest historia Agnes - niestety zdrowa to ona w żaden sposób nie jest, po prostu medycyna jest do d*** w jej przypadku, tzn. w kwestii nazwania choroby - tu jej stan z 2009 r. viewtopic.php?f=25&t=764 a potem ... delikatnie mówiąc nie lepiej :(

a propos ja też zastanawiałam się nad złożeniem papierów na niepełnosprawność - nawet wziełam zaświadczenie od neuro, ale... to trzeba zebrać opinie od wszystkich specjalistów, a ja ostatnio mam olbrzymie problemy z dostaniem się do nich (jestem skazana na nfz) - endo - 2 lata nie udało mi się dostać, jak się wreszcie dostałam, to tak mnie zmartwiło, że ona odchodzi ze szpitala na dłużej nieokreślony czas, że z wrażenia zapomniałam poprosić o to nieszczęsne zaświadczenie - hehe zapisów do endo na 2016 już nie było, a na 2017 jeszcze nie ma... no i tak ze wszystkimi specami med. - więc stwierdziłam, że ja nie mam na to zdrowia ;/ (do kardiologa czekałam rok - dostałam skierowanie na echo - czekanie 5 m-cy, wynik u kardiologa za kolejne 4 m-ce - człek zdechnie zanim coś zdiagnozuje wrrrrrrrrrrrrrrrrr no i mogłabym tak o kolejnych - pulmonologu, alergologu, laryngologu itd. itp. - jak to zebrać do kupy???
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Awatar użytkownika
Zgredzia
Posty: 378
Rejestracja: 2016-01-18, 15:36
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Postautor: Zgredzia » 2016-01-31, 14:51

joanna_nick pisze: a propos ja też zastanawiałam się nad złożeniem papierów na niepełnosprawność - nawet wziełam zaświadczenie od neuro, ale... to trzeba zebrać opinie od wszystkich specjalistów, a ja ostatnio mam olbrzymie problemy z dostaniem się do nich (jestem skazana na nfz) - endo - 2 lata nie udało mi się dostać, jak się wreszcie dostałam, to tak mnie zmartwiło, że ona odchodzi ze szpitala na dłużej nieokreślony czas, że z wrażenia zapomniałam poprosić o to nieszczęsne zaświadczenie - hehe zapisów do endo na 2016 już nie było, a na 2017 jeszcze nie ma... no i tak ze wszystkimi specami med. - więc stwierdziłam, że ja nie mam na to zdrowia ;/ (do kardiologa czekałam rok - dostałam skierowanie na echo - czekanie 5 m-cy, wynik u kardiologa za kolejne 4 m-ce - człek zdechnie zanim coś zdiagnozuje wrrrrrrrrrrrrrrrrr no i mogłabym tak o kolejnych - pulmonologu, alergologu, laryngologu itd. itp. - jak to zebrać do kupy???


Tak..... trzeba mieć końskie zdrowie, żeby się leczyć.
Własnie uświadomiłaś mi coś, o czym nie pomyślałam - zaświadczenia od specjalistów. Oj zajmie mi to trochę czasu, chyba, że skupię się tylko na neurologu i tym wypisie ze szpitala. Do neurologa chodzę prywatnie, więc w każdej chwili mnie przyjmie. Endo - w listopadzie, ale to taka stuknięta baba, że nie śmiałabym poprosić o zaświadczenie. Z "usług" reszty specjalistów już dawno zrezygnowałam - nie mam na to ani czasu, ani zdrowia, ani nerwów.

Pawel23
Posty: 169
Rejestracja: 2010-04-04, 10:36
Wiek: 36
Lokalizacja: Podlaskie

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Postautor: Pawel23 » 2016-02-22, 14:47

Czy w Waszych miastach na komisji lekarze tez badają czucie przez ubranie? ;) pozdrawiam

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Postautor: blanka » 2016-02-22, 16:42

Pawel23 pisze:Source of the post Czy w Waszych miastach na komisji lekarze tez badają czucie przez ubranie? ;)
- wcale mnie nie badali ( tylko równowagę ) .
Blanka

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Postautor: Jukka » 2016-02-22, 21:44

Mnie też nie badał w pierwszej instancji. W II tylko uderzył młotkiem w kolano... przez spodnie :szalony2:

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Postautor: zosiasamosia » 2016-02-24, 14:11

Pawel23 pisze:Source of the post Czy w Waszych miastach na komisji lekarze tez badają czucie przez ubranie? ;)
No raczej :yes:
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Postautor: homag » 2016-02-24, 18:12

U mnie obeszło się bez jakiegokolwiek badania..wystarczył krótki spacer przed komisją ( jeden lekarz i jakaś sekretarka czy coś w tym rodzaju).
Wojtek

Pawel23
Posty: 169
Rejestracja: 2010-04-04, 10:36
Wiek: 36
Lokalizacja: Podlaskie

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Postautor: Pawel23 » 2016-02-26, 13:52

Myślałem, że tylko u mnie tacy magicy badają ;)

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Postautor: a_g_n_e_s » 2016-02-28, 16:39

Zgredzia pisze:Source of the post
a_g_n_e_s pisze: ale ja nie mam konkretnego rozpoznania, więc to inna historia.


a_g_n_e_s to bardzo dziwne. Nie masz rozpoznania, a niepełnosprawność w stopniu umiarkowanym jest. Jeżeli tak ma być w moim przypadku, to ja dziękuję bardzo.
Jeśli mogę spytać - to co Ci dolega? Czemu nie mogą zdiagnozować Twojej choroby? Chyba orzeczenia i to na 5 lat nie dają ot tak sobie.


Zgredzia, nie wiem, być może tym razem zadecydowały nowe zmiany w MRI (nie spełniają kryteriów SM, więc oficjalnie są określane jako naczyniopochodne). Uczciwie powiedziałam na Komisji, że jestem po prostu symulantka, na co neurolog oburzyła się, że "akurat" i po krótkim badaniu dostałam orzeczenie na kolejne 5 lat. Według naszej Służby Zdrowia nie jestem ani chora ani zdrowa (wychodzi na to, że psychiczna); dałam sobie spokój z diagnostyką i nikomu nie życzę tego, przez co przeszłam w ciągu tych kilkunastu lat...
Pozdrawiam serdecznie
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho


Wróć do „Urzędy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości