Dobro Powraca - Fundacja na rzecz Chorych na SM

Pytania o fundacje, 1% podatku, subkonta

Moderator: Beata:)

flower
Posty: 120
Rejestracja: 2009-06-25, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Dobro Powraca - Fundacja na rzecz Chorych na SM

Postautor: flower » 2009-11-11, 14:02

Witam Wszystkich serdecznie,
w maju tego roku zdiagnozowano u mnie SM. Kiedy minął pierwszy szok, ocena sytuacji w Polsce związanej z dostępem do nowoczesnego leczenia utwierdziła mnie w przekonaniu, że pomóc możemy sobie sami, ponieważ na pomoc państwa nie mamy co liczyć (co potwierdziło się ostatnio w związku z decyzją o niewdrożeniu programu leczenia i rehabilitacji chorych z SM). Ogromną barierą są pieniądze, ale to właśnie pieniędzy potrzebujemy najbardziej, aby mieć szansę na normalne życie i mieć możliwość stanąć do walki z SM.

Dlatego postanowiłam razem z Przyjaciółmi założyć fundację, która zajmie się gromadzeniem środków na zakup leków. Nasza organizacja została zarejestrowana w październiku i uzyskała status organizacji pożytku publicznego, co oznacza, że jesteśmy uprawnieni do gromadzenia 1% podatku. Przekazywane na rzecz fundacji darowizny od osób fizycznych i firm mogą zaś zostać odliczone przez darczyńców od podstawy opodatkowania.

Fundacja nie zatrudnia pracowników, w wszystkie zgromadzone fundusze przeznaczone będą wyłącznie na działalność statutową. Przy fundacji jest również możliwość zakładania subkont, których obsługa jest darmowa.

Nasza organizacja dopiero zaczyna działalność i jeżeli ktoś z Was byłby zainteresowany włączeniem się w jej prace - to serdecznie zapraszam. Będę również bardzo wdzięczna, jeżeli ktoś z Was zdecyduje się wesprzeć naszą inicjatywę finansowo - na razie finansowana jest ona ze środków prywatnych.

Adres strony internetowej:

pozdrawiam serdecznie i chętnie odpowiem na wszystkie pytania
Ostatnio zmieniony 2009-11-13, 00:45 przez flower, łącznie zmieniany 2 razy.

flower
Posty: 120
Rejestracja: 2009-06-25, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: flower » 2009-11-13, 18:46

w związku ze spływającymi zapytaniami informuję, że podstawą założenia subkonta jest umowa zawarta między Fundacją a Chorym, szczegółowe dokumenty przesyłam na maila, niedługo pojawią się one również na stronie internetowej

pozdrawiam

flower
Posty: 120
Rejestracja: 2009-06-25, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: flower » 2009-11-24, 08:59

witam. na stronie internetowej fundacji pojawił się formularz, gdzie można wpisać swój adres mailowy - jeżeli jesteście zainteresowani aktualnie ralizowanymi w fundacji projektami, to wpiszcie proszę swoje dane. pozdrawiam

Lenka3
Posty: 193
Rejestracja: 2009-02-17, 17:16
Lokalizacja: Jaworzno

Postautor: Lenka3 » 2011-03-16, 18:37

Witam wszystkich serdecznie :)

Bardzo proszę o kontakt osoby , które mają subkonto w Fundacji " Dobro Powraca"
"Człowiek jest człowiekiem wtedy.......Gdy potrafi wywołać na twarzy drugiego człowieka nawet krótki szczery uśmiech "

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2011-03-17, 09:49

Lenko napisz proszę z czym masz problem, wtedy łatwiej będzie Ci pomóc. :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

zofija
Posty: 803
Rejestracja: 2009-03-31, 14:05
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: zofija » 2011-03-17, 09:54

Lenka3, -ja mam tam subkonto.
W czym można pomóc?
Miłego dnia [you]!

"Lepiej iść i upadać niż całe życie klęczeć"

Lenka3
Posty: 193
Rejestracja: 2009-02-17, 17:16
Lokalizacja: Jaworzno

Postautor: Lenka3 » 2011-03-17, 23:49

Witajcie dziewczyny :-)

Dzięki za tak szybką odpowiedź, Zofijo zostawiłam wiadomość na pw ;-)
"Człowiek jest człowiekiem wtedy.......Gdy potrafi wywołać na twarzy drugiego człowieka nawet krótki szczery uśmiech "


Wróć do „Fundacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości