Subkonto 1%

Pytania o fundacje, 1% podatku, subkonta

Moderator: Beata:)

valeria
Posty: 13
Rejestracja: 2010-01-08, 10:57
Lokalizacja: Bydgoszcz

Subkonto 1%

Postautor: valeria » 2010-01-08, 11:00

Niedawno stwierdzono u mnie SM, a że przyszedł koniec roku podatkowego warto sobie zadać pytanie Czy takiego konta imiennego nie założyć. Z natury zawsze byłam Zosią samosią dlatego być może patrze sceptycznie na cały ten plan. Jednak nie stać mnie na pokrycie wszystkich wizyt lekarskich i kosztów suplementów, witamin... co wam będę opowiadać sami płacicie swoje rachunki w aptekach.

Zacznę od Polskiego Towarzystwa Stwardnienie Rozsianego
Po rozmowie z Piotrkiem z którym dowiedzieliśmy się równocześnie o chorobie i kolsuntujemy ze sobą wszystkie co ciekawsze kroki bo jesteśmy na tym samym etapie stwierdziłam jedno: PORAŻKA
Ja nie rozumiem do końca ale za prowadzenie konta co miesiąc oddaje 25zł, plus składka członkowska 36zł.
25złx12mc+36zł=360zł Ja za to kupuje zapas nutridrinków na 2 mc (musze przytyć waże koszmarnie mało)
Wiem ktoś musi pracować i to rozliczać ale doprawdy w tym momencie mam coraz silniejszy stan chorobowy i jestem egoista.

Ok, może jestem nieuczciwa może jest coś o czym nie wiem co różni to konto od innych kont?

Fundacja Dobro Powraca http://www.dobropowraca.pl/
I tu wrocławiacy dali rade płacimy tylko za przelew wychodzący z naszego konta 1,50zł, wątpie żebym prosiła o wystawienie wiecej niż 10 fv w miesiącu więc jest bosko. Nie wiem czy jest opłata członkowska ale Pani ani w mailu o tym nie wspomniała ani żadnych dokumentów apropo tego nie dołączyła więc uznaje że nie ma.

Dokończę jak znajdę więcej, choć zbliża się koniec roku może wy mi coś podpowiecie żebym zyskała na czasie.

Jednocześnie mam pytania

1.Czy istnieje jakiś ogólnopolski wykaz środków jakie można kupować za pieniądze z 1% ?
2.Czy przy każdej Fv kontaktuje się z fundacją i sprawdzam możliwość skorzystania z usługi bądź zakupu?
3.Jaką cześć wy oddajecie Stowarzyszenia/fundacją?
4.Jak wygląda moje zbieranie pieniędzy na moim PIT-cie?
5.Czy mogę miec konto 1% w tej fundacji i innej czy na jedna osobe przypada tylko jedno konto?
6.Rozumiem ze sama zbieram sobie pieniadze, czyli sama propaguje acje nie dostaje żadnych benefitów ani dopłat z reki fundacji, akcji charytatywnych ani podobnych kwest na rzecz SM?
7.Moje oprocentowanie zawsze idzie na rzecz fundacji? (to bardzo fer)
8.Czy są jakieś przeciwwskazania jakie mnie dyskredytują w posiadaniu konta? Czy jak np. pojadę do Katowic i zrobię sobie wszczepy do tych moich żył to już będę skreślona?
Ostatnio zmieniony 2010-01-08, 13:05 przez valeria, łącznie zmieniany 1 raz.
Ja - dziecko
tylko ono potrafi wbić patyk w ziemie nazwać go i pokochać

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2010-01-08, 12:18

Jateż z konta PTSR nue skorzystam-za drogie opłaty-też załatwiam konto w fundacji Dobro Powraca
Nadzieja umiera ostatnia ...

flower
Posty: 120
Rejestracja: 2009-06-25, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: flower » 2010-01-08, 12:53

Witaj valeria, wysłałam dziś rano maila z odpowiedzią na podobne dość pytania:) więc całkiem mozliwe że do Ciebie. Ale chciałabym też zamieścić wyjaśnienia odnośnie korzystania z subkobt w fundacji dla innych forumowiczów. Zatem:
-wykaz środków jakie można kupować za pieniądze pochodzące z 1% podatku regulują najczęściej wskazówki do poroumienia w sprawie założenia subkont. W naszej fundacji jest to dość szeroki zakres - od leków stosowanych w terapii sm, przez sprzęt rehabilitacyjny po wizyty u specjalistów. Problematyczne jest na chwilę obecną finansowanie z 1% zabiegu stentowania i balonikowania, ponieważ nie są to terapie uznane za stosowalne w SM. Nasza fundacja skierowala oficjalne zapytanie do Departmaentu Pożytku Publicznego dzialającego przy Ministerstwie w kwestii finansowania stentów z 1%. To powinno rozwiązac wszelkie wątpliwości. Powinnismy otrzymać odpowiedź do końca stycznia. Będe informowac na bieżąco. Jeżeli chcesz sfinansować zakup jakiegoś środka, co do ktorego nie masz pewności, czy jest zgodny z poprozumieniem - to oczywiście przed zakupem trzeba by to ustalić. W przypadku oczywistych wydatków (leki, sprzęt, wizyty, turnusy) nie ma takiej potrzeby.
-Fundacja nie pobiera żadnych oplat członkowskich, administracyjnych i innych. Prowadzimy subkonta za darmo. Jedynym ograniczeniem jest ilość subkont, jakie będziemy w stanie obsługiwać. jedyny koszt wynika z taryfikatora BRE Banku - koszt przelewu wychodzącego (w praktyce jest to już 1,5 PLN a nie 2,5 PLN - udalo się wynegocjować niższa opłatę).
-Myślę, że można mieć subkonto w tylu organizacjach, w ilu nam się podoba. Pytanie tylko, czy to nie będzie wprowadzało Waszch darczyńców w błąd, bo każda organizacja ma swoje konto bankowe.
-Oprocentowanie konta idzie na rzecz fundacji, o czym decydują względy praktyczne - byloby niezwykle karkołomne przypisanie okreslonego udziału oprocentowania wplatom, które trafiają na konto w róznym okresie czasu. Konto naszej fundacji jest wszakże oprocenotowane na 0% więc w praktyce nie otrzymujemy ze zgromadzonych środkow żadnych odsetek.
-Zbieranie 1% nalezy do osoby, która ma założone subkonto. Każdej takiej osobie przesyłamy kilka wskazówek, jak można promować swoje zbiórki.
-Urzędy Skarbowe przesyłają zbiorczą kwotę zebraną z 1% na konto głowne fundacji wraz ze wyciagiem dla kogo zostały przekazane poszczególne pieniądze. My dokonujemy ewidencji wpłat i przesyłamy do zainteresowanych informacje o wysokości zgroamdzonych środków.

Jezeli jakieś kwestie będą wymagać dodatkowych wyjaśnień, proszę o sygnał

pozdrawiam serdecznie
Ania

pado
Posty: 83
Rejestracja: 2009-02-06, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: pado » 2010-01-08, 18:32

ja mam subkonto w PTSRze i nie co miesiac odprowqdzaja mi z zebranych srodków 25 zl tylko 2 razy w roku po 25 zł.

valeria
Posty: 13
Rejestracja: 2010-01-08, 10:57
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: valeria » 2010-01-08, 19:02

Informujemy, że jako zwrot kosztów administracyjnych ponoszonych przez stowarzyszenie w związku z prowadzeniem programu pobierana jest opłata w wysokości 25 PLN miesięcznie. Opłata ta pobierana jest od osób, które podpisane mają z nami Porozumienie co miesiąc, a odliczana od rachunku zbiorczo dwa razy w roku (styczeń - czerwiec – pierwsze odliczenie, lipiec – grudzień – drugie odliczenie).

http://www.ptsr.org.pl/pl/?poz=Top/C/80 To informacje z tej strony



Dziekuje za wyczerpująco informację. Rozumiem, że opłata administracyjna to 25zł miesiecznie co w przypadku kiedy nie bede miała funduszy na koncie?

jeśli zaklada Pani , ze nie będzie pieniędzy na koncie należy rozwazyć czy w ogóle zakładać konto. Ma ono sens tylko wtedy jeśli zbiera się dość dużą ilość środków. Roczna kwota, ktorą trzeba będzie oplacić tylko w ramach opłaty administracyjnej związanej z PLIR wyniesie 300 zł i nie chodzi o to, aby kwota zebrana w ramach PLIR pokrywała tę opłatę.
Jeśli nie ma ruchów na koncie przez cały rok, proponujemy zamknięcie konta i anulowanie opłat z nim związanych.


A to wypowiedz z maila więc może masz konto na innych warunkach niż można teraz założyć?
Ja - dziecko
tylko ono potrafi wbić patyk w ziemie nazwać go i pokochać

pado
Posty: 83
Rejestracja: 2009-02-06, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: pado » 2010-01-12, 16:25

valeria, jestem w szoku. I na fajna pania trafiłas ze tak z mety proponuje Ci rozważenie czy zakładac subkonto czy nie.

valeria
Posty: 13
Rejestracja: 2010-01-08, 10:57
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: valeria » 2010-01-12, 19:55

Lubie jak się mnie pod murem stawia czuję się wtedy taka sexy. Bądź co bądź ja odebrałam to jako żebym kogoś strasznie uraziła moimi rozważaniami.

Cóż ani tu ani na forum gdzie Pani prezes PTSR urzęduje nie zajęto stanowiska więc wyjaśnię opłatę 25zł tak jak mi inna fundacja podpowiedziała, że może być:
Opłata jest prawdopodobnie (to nasze domysły) za stały dostęp do podglądu konta, czyli taki z możliwością zalogowania się na stronę i sprawdzenia w każdym momencie salda. Inne fundację wysyłają taka informację raz w miesiącu mailem bądź w ważnych sprawach można poprosić o podanie tej informacji telefonicznie.

wewnętrznie wciąż mam potrzebę bronienie każdego :-D
Ja - dziecko
tylko ono potrafi wbić patyk w ziemie nazwać go i pokochać

zgredek
Posty: 1438
Rejestracja: 2008-08-13, 14:20
Lokalizacja: Łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: zgredek » 2010-01-14, 11:23

U mnie w Łodzi można skierować pisemko z prośbą o nie pobieranie opłaty, tylko trzeba napisać rozsądne wyjaśnienie. Ja napisałem, że skorzystam jednorazowo z tych pieniążków po zakończeniu kuracji interferonem, wykorzystam je na zakup interferonu w celu przedłużenia kuracji. :-)
Bob budowniczy zawsze da rade.

pado
Posty: 83
Rejestracja: 2009-02-06, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: pado » 2010-01-14, 17:07

valeria, zwracam honor. Wlaśnie dzisiaj dostałam rozliczenie nt subkonta w PTSR. Miałaś racje: 2 razy do roku jest pobierana opłata po 150 zł. :-|

valeria
Posty: 13
Rejestracja: 2010-01-08, 10:57
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: valeria » 2010-02-15, 21:50

Jak pisałam, mi też się inne rzeczy na początku wydawały liczyłam że ktos zajmie stanowisko i wybroni ptsr bo ja np. nie wiem czym sie różni pokaże zalety.
Ja rozumiem że ludzie którzy tam pracują muszą zarabiać, aczkolwiek ja mam wolny wybór bo wolny rynek jest.
Ja - dziecko
tylko ono potrafi wbić patyk w ziemie nazwać go i pokochać

Casey
Posty: 1050
Rejestracja: 2008-08-29, 21:56
Lokalizacja: tutejsza

Postautor: Casey » 2012-01-27, 20:52

Cześć Wam wszystkim :-)
Ja ostatnio rzadko tu bywam, ale mam problem i proszę Was o pomoc. To znaczy nie ja osobiście, tylko chciałabym pomóc koleżance. Przepraszam, że Wam o tym piszę. Ona miała raka dna jamy ustnej i języka, jest po operacji. Chciałabym znaleźć jej fundację, która będzie prowadzić subkonto dla niej tak jak dla nas np: Dobro Powraca czy PTSR. I z tym mam problem, bo jest fundacji jak grzybów po deszczu i zaczęłam już eliminować szkoły, kluby, antyalkoholowe... Ale jak znajduję podobne do jej choroby to nie prowadzą subkont :1:
Czy znacie fundacje, gdzie będzie sobie mogła założyć subkonto?
Proszę Was o pomoc w podpowiedzi i dziękuję, Casey :-)
Co nas nie zabije to nas wzmocni
------------------------------------------
Ale i tak najbardziej nam do twarzy z uśmiechem!

Lea
Posty: 52
Rejestracja: 2009-05-18, 20:19
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:

Postautor: Lea » 2012-09-20, 16:12

Kasiu, ja znalazłam dzisiaj Fundację Urszuli Jaworskiej. Może tam? Tu podsyłam link http://www.fundacjauj.pl/jedenprocent.php?l=pl

Wodzu
Posty: 614
Rejestracja: 2011-01-04, 21:35
Lokalizacja: Końskie
Kontaktowanie:

Postautor: Wodzu » 2012-09-25, 11:35

Witam
Mam malutkie pytanko.
Jakie informacje przekazuje fundacja PTSR o wpływach na subkonto.
Chodzi mi o to, czy otrzymuje się informację ile pieniędzy przelał poszczególny US i ewentualnie ile przekazały firmy lub instytucje na moje subkonto? :-)
Pozdrawiam

Annegret
Posty: 1800
Rejestracja: 2010-03-05, 16:47
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontaktowanie:

Postautor: Annegret » 2012-09-25, 18:31

Wojtku- otrzymujesz informację o konkretnych kwotach i z jakich Urzędów Skarbowych nadeszły pieniądze.

Wodzu
Posty: 614
Rejestracja: 2011-01-04, 21:35
Lokalizacja: Końskie
Kontaktowanie:

Postautor: Wodzu » 2012-09-26, 07:10

Wielkie dzięki za info, a też wyszczególnią wpłaty od firm??


Wróć do „Fundacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości