Subkonto 1%

Pytania o fundacje, 1% podatku, subkonta

Moderator: Beata:)

Annegret
Posty: 1800
Rejestracja: 2010-03-05, 16:47
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontaktowanie:

Postautor: Annegret » 2012-09-26, 11:36

Z tego co pamiętam, to nie wyszczególniają. Jest tylko informacja o miejscowości w jakiej jest przekazujący wpłatę Urząd Skarbowy i konkretna kwota.

AlicjaXYZ
Posty: 262
Rejestracja: 2012-12-27, 22:03
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: AlicjaXYZ » 2013-06-26, 11:58

Pozwolę sobie się dopisać ;)
Myślę o założeniu w tym roku subkonta ale chyba po przeczytaniu tego wszystkiego odechciało mi się, bo właściwie sama nie wiem na co by te pieniądze na siebie przeznaczyć w zw. z leczeniem i taka biurokracja :(
Łamanie barier wspomaga PFRON, a samo leczenie jest i tak mało dostępne i z 1% raczej nie ma szans na uzbieranie kilku tysięcy czy kilkunastu. Znajoma z mojego miasta powiedziała, że kupiła sobie fampyre z 1% ale jakoś wątpię w to, bo fampyra wyniosła ją 300 euro. Czy to możliwe aby 1% był ok.1200 zł ?

Ania
Posty: 209
Rejestracja: 2007-11-28, 11:43
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontaktowanie:

Postautor: Ania » 2013-07-06, 22:45

o Alicja XYZ mieszka ode mnie 30 km :21:
wiem od znajomego, że on z 1% co roku jedzie do Bornego Sulinowa
Nigdy sama nie korzystałam ale przecież Ty możesz spróbować :19:
w przyszłym roku

AlicjaXYZ
Posty: 262
Rejestracja: 2012-12-27, 22:03
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: AlicjaXYZ » 2013-07-07, 09:10

Ania pisze:wiem od znajomego, że on z 1% co roku jedzie do Bornego Sulinowa

Kurcze, to jednak kilka tysięcy można nazbierać. Pomyślę w takim razie, ale nie wiem gdzie, PTSR z tego, co widzę, to trochę ściąga.
Ania, a gdzie Ty mieszkasz kochana, że 30km od słonecznej Kaliszforni? Toż to prawie ta sama okolica ;)

Awatar użytkownika
haniutek
Posty: 1429
Rejestracja: 2008-04-07, 08:43
Lokalizacja: spod dachu nieba

Postautor: haniutek » 2013-07-07, 10:03

AlicjaXYZ pisze:z 1% raczej nie ma szans na uzbieranie kilku tysięcy czy kilkunastu


AlicjoXYZ, są szanse na uzbieranie z 1% sumy pozwalającej w znacznej mierze wspomóc leczenie, rehabilitację. Zakres wydatków określa porozumienie pomiędzy Organizacją Pożytku Publicznego(OPP) w której założysz subkonto a Tobą. Wykaz OPP na dany rok znajdziesz tutaj http://www.mpips.gov.pl/bip/wykaz-organ ... blicznego/ . Fundusze z 1% mogą być uzupełniane darowiznami wpłacanymi na Twoje subkonto. Sukces akcji zależy od jej rozpowszechnienia wśród rodziny, znajomych, znajomych znajomych, nieznajomych, itd.
<center> <i>"Idź dalej niezłomnie,(...)Nic nie jest stracone, skończone też nie "</i> </center>

AlicjaXYZ
Posty: 262
Rejestracja: 2012-12-27, 22:03
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: AlicjaXYZ » 2013-07-07, 22:38

haniutek, dzięki, podzwonię i się dowiem gdzie najbardziej korzystna opcja. Tak teraz o tym 1% pomyślałam (wcześniej nie miałam potrzeby) bo też o tej fampyrze myślę a u nas oczywiście nie dofinansowana :( choć w innych krajach tak. U nas fampyra 1950zł na m-c :(

Awatar użytkownika
haniutek
Posty: 1429
Rejestracja: 2008-04-07, 08:43
Lokalizacja: spod dachu nieba

Postautor: haniutek » 2013-07-08, 09:22

AlicjoXYZ, prawda jest taka, że jeśli liczysz na finanse wyłącznie z 1% i założysz subkonto w najbliższym czasie, to będziesz mogła z nich korzystać nie wcześniej niż ok. października 2014 roku. Procedura rozliczeń pomiędzy US a organizacjami trochę trwa a później jeszcze następuje rozdzielenie środków na właściwe subkonta. Pieniądze można wydawać do wysokości wpływów. U mnie jest tak, że wszystko odbywa się bezgotówkowo na podstawie faktur. Życzę wyboru dobrej i przyjaznej organizacji.
<center> <i>"Idź dalej niezłomnie,(...)Nic nie jest stracone, skończone też nie "</i> </center>

pawel_wlkp
Posty: 1826
Rejestracja: 2013-05-09, 09:51
Wiek: 50
Lokalizacja: okolice Poznania
Kontaktowanie:

Postautor: pawel_wlkp » 2014-05-30, 17:24

Własnie siedzę i myślę czy nie zalożyć subknta w fundacji dobro powraca. Podobno jest bezpłatne i
jakaś mała garstka znajomych namawia mnie na to.
Ale mam problem z jakim zmagało się pewnie wielu z was. Mam już 40 lat , jeszcze pracuję, w miarę dobrze chodzę , jak widzę w skrzynkach na listy te ogłoszenia dzieci zbierających forsę żeby przezyć, o Facebooku lepiej nie wspomnę, targają mną sprzeczne uczucia. Czego ja właściwie chcę.
Szczerze nie mam pojęcia jaka decyzje podjąć. Mam pytanie do ludzi z forum, wiekszość jak widzę udzielajacych sie tu prawie codziennie. Czy macie takie subkonta? Na jakiej zasadzie rozdajecie ulotki?
Co sadzicie o moim wieku i zakładaniu subkonta dzieki za odpowiedzi. :-)
Pozdrawiam
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować....

aanaa
Posty: 86
Rejestracja: 2014-02-22, 15:08
Lokalizacja: wlkp

Postautor: aanaa » 2014-05-31, 07:19

pawel_wlkp pisze:Co sadzicie o moim wieku i zakładaniu subkonta

Nooooo Paweł, w tym wieku taaaakie rzeczy ;-)
Tak na poważnie, też myślałam o subkoncie, ale ze względu na te właśnie ulotki i samodzielne reklamowanie się nie ruszyłam tematu.
Subkonto założę za jakiś czas, ale plan marketingowy jest taki: rodzina, znajomi, ludzie w pracy, bez ulotek, bez ogłoszeń. Na zasadzie grosz do grosza, bo jestem w programie lekowym i nie mam parcia na subkonto. Z drugiej strony nigdy nic nie wiadomo i trochę kasy chociażby na rehabilitację zawsze w cenie. No i też o tej fundacji myślałam.
Miłego dnia :-)

Awatar użytkownika
nemezja
Posty: 1207
Rejestracja: 2014-02-26, 16:07
Lokalizacja: Polska

Postautor: nemezja » 2014-05-31, 19:20

Paweł, wiek :?: to co ja mam powiedzieć :-D . Ja w tym roku założyłam subkonto, właśnie w Fundacji Dobro Powraca. Moja obecna Pani neurolog naprowadziła mnie na ten kierunek. Powiedziała, że gdy będzie potrzeba na leki czy na rehabilitację to jest dobry sposób na zebranie funduszy.
Ta fundacja pobiera tylko 1 zł za przelew z subkonta, a za prowadzenie nic nie pobierają. Co miesiąc przesyłają zestawienia. Na ich stronie jest wszystko jasno opisane.
Na początku miałam tak jak TY obiekcje, czy to uchodzi tak prosić o ten 1 %, przecież tyle dzieci potrzebuje pomocy. Jednak przemogłam się i zaczęłam najpierw od rodziny, znajomych, oni przekazywali swoim znajomym i na fb i zobaczymy co wpłynie z US, gdy rozliczą 1 % . Myślę, że bez fundacji nikt Ci nie zechce przekazać ani grosza, bo brak wiarygodności.
Wiem, że znajoma firma wpłaciła darowiznę - już ją przeznaczyłam na zakup leku, którego nie kupiłabym bez tych pieniędzy. Tak, więc nie zastanawiaj się, otwieraj subkonto, przecież to trzeba czasu aby coś się uzbierało.
Pozdrawiam :-)
Dopóki żyjesz nie ma takiej rzeczy na którą by było za późno.
Obrazek
Uśmiechnij się :)
Będzie dobrze!

Karolci1990
Posty: 802
Rejestracja: 2014-04-21, 06:46
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: Karolci1990 » 2014-05-31, 21:32

Ja myślę że warto spróbować z tym subkontem za wiele nie masz do stracenia a możesz zyskać :)

pawel_wlkp
Posty: 1826
Rejestracja: 2013-05-09, 09:51
Wiek: 50
Lokalizacja: okolice Poznania
Kontaktowanie:

Postautor: pawel_wlkp » 2014-06-02, 06:37

Myślałem dośc długo,chyba dziś wyślę diagnozę do (dobro powraca ) zobaczymy jak to pójdzie dalej ;-)
Dzieki za posty Pozdrawiam :-)
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować....

Karolci1990
Posty: 802
Rejestracja: 2014-04-21, 06:46
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: Karolci1990 » 2014-06-02, 21:54

pawel_wlkp, Trzymam kciuki za Ciebie.

kujaw
Posty: 140
Rejestracja: 2010-05-29, 20:04

Postautor: kujaw » 2014-07-23, 10:48

Od siebie dodam: 2 lata temu uzbieralem 8tys., rok temu 4tys.

Da się, tylko trzeba rozmawiać z każdym, z kim się da, jeżeli zależy Wam na prywatności. Jeżeli nie, to robić wydarzenie na fb, stronę internetową - tylko, że to musiałoby się wiązać z jakimś konkretnym celem. Ale myślę, że rodzina, znajomi, znajomi znajomycvh, znajomi rodziny itp. osoby mogą bardzo wspomóc. Nawet jeśli nie starczy na lek, to starczy na wizyty do lekarzy, ew. badania itp.

Ze swojej strony polecam Fundację Chorych na SM im. bł. Anieli Salawy - ZERO papierkowej roboty, dobry kontakt i sporo innych profitów związanych z samą fundacją, nie tylko subkontem.
A odradzam PTSR - ze względu na multum opłat, dokumentacji itp. dziwnych rzeczy.

kolekcjonerka
Posty: 449
Rejestracja: 2013-08-12, 14:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:

Postautor: kolekcjonerka » 2014-07-23, 18:38

A kiedy można się spodziewać wpływów z 1%? Wiem, że to długo trwa, bo przecież skarbówka ma czas, ale tak w praktyce jak to u was wyglądało?
„Nie trzeba odwagi, kiedy i tak nie ma wyboru.”


Wróć do „Fundacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości