Subkonto

Pytania o fundacje, 1% podatku, subkonta

Moderator: Beata:)

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2009-08-27, 17:41

Ja nie mogę złego słowa powiedzieć n/t funkcjonowania subkonta, które mam, jak pisałam wyżej, przy głównym oddziale PTSR. Pieniądze są przelewne bardzo szybko, już na podstawie faksów faktur. Jeśli potrzebuję jakiejś dodatkwej informacji, uzyskuję ją bez problemów od bardzo uprzejmej pani.
Dzięki środkom zgromadzonym na subkoncie finansuję sobie prywatnie rehabilitację ruchową, turnus reh., kupuję nierefundowany przeciwspastyczny mydocalm., przystosowałam samochód.
Opłata za prowadzenie subkonta jest pobierana ze zgromadzonych na nim srodków.
Pozdrawiam :-)

aloen
Posty: 183
Rejestracja: 2009-05-25, 12:59
Lokalizacja: Pyrlandia

Postautor: aloen » 2009-08-27, 21:37

nati_1978 pisze:Ostatnio oglądałam w telewizji program o rodzinie ,którzy przez jakąś fundację zbierali kasę na subkonto,na leczenie swojego ciężko chorego dziecka.Pomogła im w tym jakaś akcja telewizyjna..no i co się okazało...że na ich subkonto wpłynęło coś koło 10000 zł, a dostali tylko 5 tyś.MASAKRA!!!!


Jaki to ma związek z subkontem przy PTSR :?: Ludzie jak nie chcecie czegoś zrobić dla siebie przy pomocy innych, to chociaz nie zniechęcajcie tych którym się chce.
W porozumieniu które podpisałem z PTSR sa jasno określone cele na które można przeznaczyć pieniądze oraz zasady działania konta. Wiem na co się decydowałem i gdybym nie chciał to bym nie zawierał porozumienia.
mario dzięki za Twoje rzeczowe posty w tym temacie.
Ludzie mądrzeją z wiekiem, przeważnie jest to wieko od trumny.

Casey
Posty: 1050
Rejestracja: 2008-08-29, 21:56
Lokalizacja: tutejsza

Postautor: Casey » 2009-08-27, 23:43

aloen dobrze mówi!
Komu nie podoba się taka forma pozyskiwania dofinansowania, to niech zamilknie i tylko ogląda i podziwia odważnych :mrgreen:
Co nas nie zabije to nas wzmocni
------------------------------------------
Ale i tak najbardziej nam do twarzy z uśmiechem!

Karusiap
Posty: 270
Rejestracja: 2009-07-22, 23:42
Lokalizacja: z tąd

Postautor: Karusiap » 2009-08-28, 09:01

Oj chyba źle odebraliście mój post. Nie oceniam nikogo, każdy korzysta z tego co uważa za słuszne. Opisałam tylko swoje prywatne wątpliwości. Sporządzam wiele umów z racji wykonywanej pracy i jestem uczulona na pewne zapisy. Ale jesli mam zamilknac, to zamilkne :-|

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2009-08-28, 10:32

aloen pisze:nati_1978 napisał/a:
Ostatnio oglądałam w telewizji program o rodzinie ,którzy przez jakąś fundację zbierali kasę na subkonto,na leczenie swojego ciężko chorego dziecka.Pomogła im w tym jakaś akcja telewizyjna..no i co się okazało...że na ich subkonto wpłynęło coś koło 10000 zł, a dostali tylko 5 tyś.MASAKRA!!!!


Jaki to ma związek z subkontem przy PTSR Ludzie jak nie chcecie czegoś zrobić dla siebie przy pomocy innych, to chociaz nie zniechęcajcie tych którym się chce.
W porozumieniu które podpisałem z PTSR sa jasno określone cele na które można przeznaczyć pieniądze oraz zasady działania konta. Wiem na co się decydowałem i gdybym nie chciał to bym nie zawierał porozumienia.
mario dzięki za Twoje rzeczowe posty w tym temacie



Przepraszam bardzo ja też nie chciałam nikogo urazić!!Napisałam tylko,że niektóre fundacje tudzież stowarzyszenia żerują na nieszczęściu innych!!!Przecież nie napisałam ani słowa o PTSR!!!
Nadzieja umiera ostatnia ...

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2009-08-28, 10:39

To było zwyczajne ,najzwyczajniejsze nieporozumienie.Czyli nikt nikogo nie uraził ,każdy napisał swoje zdanie.Często (mnie też się to zdarza ) nie doczytamy sensu stricte i tak to potem jest :-D
Swoją drogą muszę się wziąć za załatwianie subkonta w PTSR,bo do tej pory jakoś mi to umknęło :-)
Obrazek

aloen
Posty: 183
Rejestracja: 2009-05-25, 12:59
Lokalizacja: Pyrlandia

Postautor: aloen » 2009-08-28, 12:42

Też się na nikogo nie obraziłem. Dla mnie poprostu uwagi o "jakiś fundacjach czy stowarzyszeniach", które oszukują ludzi była w tym temacie nie na miejscu. PTSR jest organizacja, która pomaga chorym na SM :!: :!: :!: Doświadczyłem tego wiele razy, choć jestem w niej od 1,5 roku :!:
Jeśli Wasze oddziały PTSR kiepsko działaja to nie moja wina i mogę Wam tylko współczuć. Czasem jednak wystarczy trochę chęci z naszej strony by się okazalo, że możemy skorzystac z róźnych form pomocy.
Ostatnio zmieniony 2009-08-28, 16:13 przez aloen, łącznie zmieniany 1 raz.
Ludzie mądrzeją z wiekiem, przeważnie jest to wieko od trumny.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2009-08-28, 12:53

....a FORMA jak wiemy ,ma bardzo duże znaczenie :shock:
Obrazek

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2009-09-21, 10:59

aloen pisze:Dla mnie poprostu uwagi o "jakiś fundacjach czy stowarzyszeniach", które oszukują ludzi była w tym temacie nie na miejscu

To, ze ktos ma watpliwosci co do roznych instytucji, ze zostanie oszukany to nic złego, znajac to co sie dzieje trzeba byc caly czas czujnym i nie ma co sie unosic jesli ktos takie obawy ma, po to jest ten temat aby wybrac jak najlepsza fundacje tam gdzie inni nie maja problemow.
aloen pisze:PTSR jest organizacja, która pomaga chorym na SM :!: :!: :!:

Dobrze to napisałes, tylko nie zawsze to co powinno byc, jest. Dzialalem w PTSR prawie 10 lat i troche wiem jak ta organizacja wyglada, nie zawsze jest tak jak bysmy tego chcieli. Ciesze sie , ze masz dobry oddzial i ze u Was wszystko jest tak pieknie, choc nie bylbym az tak tego pewny, zapewne o wszystkim co sie dzieje w oddziale nie wiesz i to, ze otrzymywales pomoc nie oznacza , ze jest tam wszystko jak nalezy. O Odziale głownym to nie bede juz wspominał.

A teraz juz na temat, kazda forma zbiorki pieniedzy jest dobra, aby byla skuteczna, wiec nie ma co sie wstydzic, jesli jest okazja trzeba z niej korzystac.

Ja mam zalozone subkonto jak pisalem w Fundacji dzieciom zdazyc z pomoca i jestem bardzo zadowolony, jest tam kilkanascie osob z SM., wszystko bez problemow i jeszce wszystko darmowo, nie ponosze, zadnych kosztów, to co sobie uzbieram jest do mojej dyspozycji, stan konta sprawdzam sobie albo telefonicznie lub na stronie fundacji gdzie loguje sie na swoje konto tam, mam wyszczegolnione skad i w jakim dniu wplacil darowizne lub z jakiego US wpłynął 1%.

Co do spływania srodkow z US to ten rok jest koszmarny u mnie sa wplaty tylko z jednego US z innych regionow cisza a tyle osob ponoc odpisala 1%,jestem cierpliwy i zobacze moze niedlugo bedzie lepiej
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

aloen
Posty: 183
Rejestracja: 2009-05-25, 12:59
Lokalizacja: Pyrlandia

Postautor: aloen » 2009-09-21, 12:49

ircek pisze:Dzialalem w PTSR prawie 10 lat i troche wiem jak ta organizacja wyglada, nie zawsze jest tak jak bysmy tego chcieli. Ciesze sie , ze masz dobry oddzial i ze u Was wszystko jest tak pieknie, choc nie bylbym az tak tego pewny, zapewne o wszystkim co sie dzieje w oddziale nie wiesz i to, ze otrzymywales pomoc nie oznacza , ze jest tam wszystko jak nalezy.


Zdaję sobie sprawę, iz nie wszystko jest tak jak mogłoby być. Wiem jednak, iż jeśli dzięki PTSR chorzy mają mozliwość zebrać środki na swoje leczenie i rehabilitację, mają możliwość spotkań towarzyskich, konsultacji lekarskich, rozwijania swoich zdolności artystycznych itp. itd. to mi to w zupełności wystarcza.
Nie wiem o wszystkim co się dzieje w oddziale i nie chcę wiedzieć, bo jestem zwykłym członkiem PTSR a nie członkiem Rady Oddziału. Moje potrzeby PTSR w pełni zaspokaja.
Napisz może czego Ty byś chciał i co Ci się nie podoba.
Ludzie mądrzeją z wiekiem, przeważnie jest to wieko od trumny.

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2009-09-21, 13:54

aloen pisze:Zdaję sobie sprawę, iz nie wszystko jest tak jak mogłoby być. Wiem jednak, iż jeśli dzięki PTSR chorzy mają mozliwość zebrać środki na swoje leczenie i rehabilitację, mają możliwość spotkań towarzyskich, konsultacji lekarskich, rozwijania swoich zdolności artystycznych itp. itd. to mi to w zupełności wystarcza.

Tu Cie w 100% popieram, zawsze jest dobrze jesli cos sie dzieje, nawet jesli to jest minimalna pomoc , bo kazda pomoc jest nam potrzebna. i wiem, ze takie instytucje jak PTSR sa potrzebne i napewno spełniaja swoja role jednak nie mozna wychwalac ich ponad wszystko, ze w nich jest az tak wspaniale, ale raczej ciezko znalezc instytucje ktora by działała bez zarzutów.
aloen pisze:Nie wiem o wszystkim co się dzieje w oddziale i nie chcę wiedzieć, bo jestem zwykłym członkiem PTSR a nie członkiem Rady Oddziału.

To, ze jestes zwykłym członkiem nie znaczy ze nie masz prawa wiedziec co sie tam dzieje i jak sa wydawane Wasze! wspolne pieniadze,chyba ze jest Ci to obojene wtedy OK.
aloen pisze:Moje potrzeby PTSR w pełni zaspokaja.

To super , ze jestes zadowolony, tylko ciekawe czy wszyscy członkowie Waszego stowarzyszenia maja równie dobre opinie o tym jak działa oddział i czy wszystko az tak pieknie wyglada, bo z tym to juz bywa róznie, działalnosc oddziału to nie tylko dziłalnosc dla tych co moga przyjsc na spotkanie i skorzystac z tego wszystkiego co wymieniłes, sa osoby, ktore chocby nawet chciały to nie moga z tego skorzystac i tam powinna byc udzielana wieksza pomoc a nie zawsze tak juz sie dzieje. Nie mowie ze u Was akurat tak jest, byc moze wszystko jest tak jak powinno :)
aloen pisze:Napisz może czego Ty byś chciał i co Ci się nie podoba.


Widzisz jedno co mi sie nie podoba to, np to, ze taka organizajca jak PTSR mysle ze mogła by zorganizowac srodki ze sponsorów lub innych zródeł na prowadzenie subkont swoich podopiecznych i mysle, ze jest to do załatwienia..jednak oni wola pobrac od członków stowarzyszenia pieniadze na ich prowadzenie, a nie sa to małe pieniadze z tego co czytam o ile sie nie myle to 300 zł na rok. wiesz ile to jest dla osob ktore maja problemy z finansami.
To samo tyczy sie składek, niby sa nieobowiazkowe, a jednak jesli ich nie opłacicsz to w wielu oddziałach PTSR musisz sie ze stowarzyszniem pozegnac.

Jednak pomimo tych rzeczy które mi sie nie podobaja, jestem jak najbardziej za ta organizacja gdyz jako jedyni w wiekszym stopniu zajmuja sie chorymi z SM i chwała im za to. Sam ile moge to im pomagam i oby dalej funkcjonowali.
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

aloen
Posty: 183
Rejestracja: 2009-05-25, 12:59
Lokalizacja: Pyrlandia

Postautor: aloen » 2009-09-21, 15:52

ircek pisze:To super , ze jestes zadowolony, tylko ciekawe czy wszyscy członkowie Waszego stowarzyszenia maja równie dobre opinie o tym jak działa oddział i czy wszystko az tak pieknie wyglada, bo z tym to juz bywa róznie, działalnosc oddziału to nie tylko dziłalnosc dla tych co moga przyjsc na spotkanie i skorzystac z tego wszystkiego co wymieniłes, sa osoby, ktore chocby nawet chciały to nie moga z tego skorzystac i tam powinna byc udzielana wieksza pomoc a nie zawsze tak juz sie dzieje. Nie mowie ze u Was akurat tak jest, byc moze wszystko jest tak jak powinno.


W poznańskim PTSR osoby, które nie mogą dotrzeć na rehabilitację czy inne zajęcia organizowane przez PTSR mają zorganizowaną pomoc opiekunów/wolontariuszy lub opłacony transport przystosowany dla osób niepełnosprawnych

ircek pisze:Widzisz jedno co mi sie nie podoba to, np to, ze taka organizajca jak PTSR mysle ze mogła by zorganizowac srodki ze sponsorów lub innych zródeł na prowadzenie subkont swoich podopiecznych i mysle, ze jest to do załatwienia..jednak oni wola pobrac od członków stowarzyszenia pieniadze na ich prowadzenie, a nie sa to małe pieniadze z tego co czytam o ile sie nie myle to 300 zł na rok. wiesz ile to jest dla osob ktore maja problemy z finansami.
To samo tyczy sie składek, niby sa nieobowiazkowe, a jednak jesli ich nie opłacicsz to w wielu oddziałach PTSR musisz sie ze stowarzyszniem pozegnac.


Te 300 zł to faktycznie i mnie lekko drażni, lecz nie jest to dla mnie az tak wielka kwota, bo od rodziny, przyjaciół i nieznajomych zebrałem 5.000 zł. Zawsze jednak można byłoby te pieniądze spożytkowac lepiej niż na opłatę prowadzenia konta.
Składki na PTSR są niewielkie 36 zł na rok, więc ich nie demonizujmy. Czym jest 36 zł, gdy na wyjazd na turnus rehabilitacyjny PTSR stworzył program, dzięki któremu dopłacili mi 1.610 zł (z pieniędzy PFRON) :?: Jak komuś szkoda wydać 36 zł by później zaoszczędzić 1.610 zł to ja nie mam więcej pytań.
Zarówno jeśli chodzi o subkonto jak i przynależność do PTSR to przystąpienie do nich jest dobrowolne, a zasady jasno określone, a ich zrozumienie i zgoda na nie, potwierdzane zostaje własnoręcznym podpisem.
Oczywiście zawsze się znajdzie ktoś komu się wszystko nie podoba.
Ludzie mądrzeją z wiekiem, przeważnie jest to wieko od trumny.

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2009-09-21, 16:18

aloen pisze:W poznańskim PTSR osoby, które nie mogą dotrzeć na rehabilitację czy inne zajęcia organizowane przez PTSR mają zorganizowaną pomoc opiekunów/wolontariuszy lub opłacony transport przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Widze, ze jednak wiesz co sie u was dzieje a mowisz ze nie interesujesz sie co u innych jest.
Cieszy mnie ze tak wszystko u Was pieknie wyglada i kazda osoba w ciezszym stanie ma takie super warunki i pomoc, aby tak bylo wszedzie.
aloen pisze:Składki na PTSR są niewielkie 36 zł na rok, więc ich nie demonizujmy

Widzisz i tu sie grubo myslisz widac nie znasz wszystkicjh osob chorych na SM i w jakich warunkach zyja, dla Ciebie dla mnie 36 zl to jest bardzo mala kwota i z tym sie zgadzam, jednak sa osoby, dla ktorych 3 czy 4 zlote to naprawde duzo... uwierz mi spotykalem wiele osob ktore licza sie nawet z taka kwota i wlasnie takim osobom skladka powinna byc umarzana zreszta chyba nadal w statusie PTSR tak jest ze skladki sa dobrowolne, a tym bardziej jesli chodzi o osoby malo majetne nie mowiac juz o biednych, ktorych wsrod SM jest bardzo duza rzesza.
aloen pisze:Czym jest 36 zł, gdy na wyjazd na turnus rehabilitacyjny PTSR stworzył program, dzięki któremu dopłacili mi 1.610 zł (z pieniędzy PFRON) :?: Jak komuś szkoda wydać 36 zł by później zaoszczędzić 1.610 zł to ja nie mam więcej pytań.

Te pieniadze nie dostałes z PTSR tylko z PFRONu oni tylko pomogli Ci w załatwieniu formalnosci a to juz duza róznica.
aloen pisze:Zarówno jeśli chodzi o subkonto jak i przynależność do PTSR to przystąpienie do nich jest dobrowolne, a zasady jasno określone, a ich zrozumienie i zgoda na nie, potwierdzane zostaje własnoręcznym podpisem.
Oczywiście zawsze się znajdzie ktoś komu się wszystko nie podoba.

Masz racje i to i to jest dobrowolne. Ja nie mam nic do PTSR sam do niego należe przez wiele lat starałem sie aby jak najbardziej pomoc tym najbardziej chorym i tym co mieszkaja daleko od duzych miast i wiem ze robia kawał dobrej roboty, ale równiez wiem, ze nie zawsze to tak pieknie wyglada jak to opisuja, wiec nie mozna ich wychalac ponad wszystko, a najgorsze jest jeszce to , jak ppotrafia czerpac z tego korzysci dla siebie pod przykrywka organizacji i to najbardziej boli bo to wszystko powinno byc przekazane dla potrzebujacych ludzi chorych na SM.

Juz nie ma sensu dalej tego ciagnac bo nam zaraz szefowa nakreci uszy za spamowanie nie na temat :-P
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

aloen
Posty: 183
Rejestracja: 2009-05-25, 12:59
Lokalizacja: Pyrlandia

Postautor: aloen » 2009-09-21, 20:06

ircek pisze:aloen napisał/a:
Czym jest 36 zł, gdy na wyjazd na turnus rehabilitacyjny PTSR stworzył program, dzięki któremu dopłacili mi 1.610 zł (z pieniędzy PFRON) Jak komuś szkoda wydać 36 zł by później zaoszczędzić 1.610 zł to ja nie mam więcej pytań.

Te pieniadze nie dostałes z PTSR tylko z PFRONu oni tylko pomogli Ci w załatwieniu formalnosci a to juz duza róznica.


Wydawało mi się, że napisałem, iż pieniądze były z PFRON. PTSR mi nie pomógł załatwić formalności kolego, tylko napisał program, uzyskał fundusze i zapłacił za mój pobyt. Bez PTSR musiałbym zapłacić całośc a poniosłem 20 % kosztów. Nie zaciemniaj dobrych rzeczy tylko dlatego, że ktoś lub coś Ci się nie podoba.
Ludzie mądrzeją z wiekiem, przeważnie jest to wieko od trumny.

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2009-09-21, 23:36

Ne bede z Toba dyskutował bo widze, ze jestes mocno przewrazliwiony...wczesniej miałeś uwagi co do innych wypowiedzi np. nati_1978 a teraz za wszelka cene chcesz pokazac, ze tylko Ty masz racje, jesli jestes taki pewny co do PTSR radze dostac sie do władz i zobaczysz czy to tak pieknie wyglada, mysle, ze szybko Twoj entuzjazm by opadł... nie miejsce aby sie tu kłócić, jesli chcesz sie pospierac zapraszam na PW

neola prosze o usuniecie niepotrzebnych wpisów w tym temacie i przepraszam za zamieszanie... bo zamiast rzeczowej informacji zrobił sie niezły bałagan i to chyba przez moja osobe :1:
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.


Wróć do „Fundacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości