Subkonto

Pytania o fundacje, 1% podatku, subkonta

Moderator: Beata:)

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2009-09-21, 23:45

ircek, nie ma co pisać bo aloen jest faktycznie trochę przewrażliwiony....nic nie wygra z jego racjami....A przecież mamy tu pisać o swoim zdaniu a nie notorycznie komuś przytakiwać....
Nadzieja umiera ostatnia ...

aloen
Posty: 183
Rejestracja: 2009-05-25, 12:59
Lokalizacja: Pyrlandia

Postautor: aloen » 2009-09-22, 08:14

ircek pisze:Ne bede z Toba dyskutował bo widze, ze jestes mocno przewrazliwiony...wczesniej miałeś uwagi co do innych wypowiedzi np. nati_1978 a teraz za wszelka cene chcesz pokazac, ze tylko Ty masz racje, jesli jestes taki pewny co do PTSR radze dostac sie do władz i zobaczysz czy to tak pieknie wyglada, mysle, ze szybko Twoj entuzjazm by opadł... nie miejsce aby sie tu kłócić, jesli chcesz sie pospierac zapraszam na PW

neola prosze o usuniecie niepotrzebnych wpisów w tym temacie i przepraszam za zamieszanie... bo zamiast rzeczowej informacji zrobił sie niezły bałagan i to chyba przez moja osobe :1:


|Różnimy sie tym, iz ja podaję fakty a Ty swoje przemyślenia. Wiadomo, że jeden napisze, że szklanka jest do połowy pełna a drugi, że w połowie pusta.
Nie jestem przewrażliwiony w temacie PTSR. Byłem na walnym zjeździe wyborczym tej organizacji i szybko zrozumiałem, że to nie dla mnie. Drażni mnie to "towarzystwo wzajemnej adoracji". Potrafię jednak zobaczyć to co dobre i to docenić. Myślę, że subkonta to dobra rzecz, pomimo, iż ktoś z PTSR może czerpać z tego prywatne korzyści. Zawsze znajdzie się "czarna owca" ze słabym charakterem.

Nati a mnie sie wydaje, iz mamy tu pisać swoje zdanie o danym temacie a nie swoje zdanie o innych uzytkownikach forum. Nie oczekuję od Ciebie przytakiwania, tylko byś napisała dlaczego subkonta nie są dla nas dobre.
Ludzie mądrzeją z wiekiem, przeważnie jest to wieko od trumny.

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2009-09-22, 08:20

No i chłopaki sobie pogadały :-)

Wasza dyskusja wbrew pozorom przyniosła wiele informacji. Wniosek nasuwa się jeden, niemożna podchodzić do jakiejkolwiek organizacji ze 100% zaufaniem, bo zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał uszczknąć coś dla siebie. W PTSR jest wielu ludzi, więc to tylko kwestia czasu, aż między nimi znajdzie się czarna owca, niestety tacy są ludzie i tego nikt nie zmieni, dlatego ważne jest, aby wymieniać między sobą informacje, dobre i złe, aby w razie czego szybko zareagować na nieprawidłowości.

Delfin ma założone konto w Sezamie w Gliwicach, z tym, że wygląda to trochę inaczej, właśnie ze względu na duży koszt zrezygnowano z klasycznych subkont, wszystko idzie do jednego wora, na PITach są podawane nazwiska, więc łatwo dojść do tego ile kto zebrał, jak to wyjdzie w praktyce okaże się niebawem. Jak dla nas kwota 300 złoty jest ogromniasta, stówkę więcej kosztuje dwutygodniowa rehabilitacja stacjonarna w szpitalu w Ozimku (cena dla stałego klienta ;-) )

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2009-09-22, 11:45

Iffonka pisze:No i chłopaki sobie pogadały :-)

Jeden pogadał ,drugi pokrzyczał ;-)

Merytorycznie dowiedziałam się o kosztach całego przedsięwzięcia.Decyzja do rozpatrzenia.Jak to mówią:"opinia jest jak d...,każdy ma swoją" :-P

Dobrze,że choć coś możemy uzyskać i zminimalizować koszty choroby i rehabilitacji.
Obrazek

aloen
Posty: 183
Rejestracja: 2009-05-25, 12:59
Lokalizacja: Pyrlandia

Postautor: aloen » 2009-09-22, 12:03

Chciałbym jeszcze dodać, iz własnie rozmawiałem ze skarbnikiem poznańskiego oddziału PTSR i w w/w oddziale subkonto jest prowadzone nieodpłatnie. Więc tyle ile zbiorę, tyle mogę wykorzystać. To tak dla malkontentów :-)
Ludzie mądrzeją z wiekiem, przeważnie jest to wieko od trumny.

Awatar użytkownika
ania.m
Posty: 816
Rejestracja: 2007-06-30, 19:38
Lokalizacja: K-ce

Postautor: ania.m » 2009-09-24, 11:47

Iffonka pisze:Delfin ma założone konto w Sezamie w Gliwicach, z tym, że wygląda to trochę inaczej, właśnie ze względu na duży koszt zrezygnowano z klasycznych subkont, wszystko idzie do jednego wora, na PITach są podawane nazwiska, więc łatwo dojść do tego ile kto zebrał, jak to wyjdzie w praktyce okaże się niebawem.

też mam takie subkonto. ktoś wpadł na dobry pomysł żeby ograniczyć ponoszone koszta.
w teorii jest ok. teraz, tak jak napisałaś Iffonko, zobaczymy jak to się przełoży na praktykę. chyba nawet na najbliższym spotkaniu, 10.10., ten temat będzie poruszony.
**Nunca Diga Nunca**
http://aktiv-med.pl :good:

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2009-09-25, 01:22

Dla tych co jeszcze nie załozyli subkonta, polecam jeszce raz załozenie subkonta w Fundacji Dzieciom "Zdażyc z Pomoca" tam jest całkowicie darmowe subkonto i wglad na bieżąco skad i ile wpłyneło. Jestem u nich juz 3 rok i działa super wiec polecam, a kazdy wybiera tam gdzie chce.
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

flower
Posty: 120
Rejestracja: 2009-06-25, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: flower » 2009-12-01, 19:01

Witam, ja zaś chciałam poinformować, że założenie subkonta jest także możliwe w fundacji Dobro Powraca, którą założyłam razem z Przyjaciółmi. Jest to fundacja na rzecz Chorych na SM. Sama jestem chora na SM i w ten sposób zamierzam gromadzić pieniądze na swoje leczenie oraz innych Chorych. Założenie i prowadzenie subkont w naszej fundacji jest bezpłatne, nie pobieramy z tego tytułu żadnych opłat administracyjnych. Jedyny koszt, jaki byście ponosili związany jest z obsługą rachunku bankowego fundacji przez BRE Bank - jest to 1,5 PLN za przelew wychodzący. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego, co oznacza, że jest uprawniona do przyjmowania wpłat z tytułu 1% podatku - także wpłat dla imiennie wskazanych odbiorców. W praktyce oznacza to, że wpłaty 1% trafiają na konto bankowe fundacji a następnie są rozdzielane dla poszczególnych osób. Nie ma bowiem możliwości wydzielenia odrębnego pod-konta dla wpłat 1%, ponieważ w PIT należy podać numer KRS organizacji, a taki numer jest jeden. W ten sam sposób rozliczane są darowizny od osób fizycznych i prawnych.
Jeżeli macie jakieś pytania - chętnie na nie odpowiem: tu na forum bądź za pośrednictwem maila.

serdecznie pozdrawiam
ania

zgredek
Posty: 1438
Rejestracja: 2008-08-13, 14:20
Lokalizacja: Łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: zgredek » 2009-12-06, 18:43

Nasze PTSR w Łodzi pobiera 25 PLN za comiesięczne księgowanie to chore według mnie, mało tego nie pobierają opłat od wszystkich tylko od tych co mają więcej
Bob budowniczy zawsze da rade.

Delfin
Posty: 556
Rejestracja: 2008-07-21, 16:25
Lokalizacja: Strzelce Opolskie
Kontaktowanie:

Postautor: Delfin » 2009-12-08, 12:06

Zgredku a wg. PTSR to ile to jest więcej :shock: ?

zgredek
Posty: 1438
Rejestracja: 2008-08-13, 14:20
Lokalizacja: Łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: zgredek » 2009-12-09, 12:34

Nie wiem ale powiedzieli że od tych co mają mało nie zciągają :-)
Bob budowniczy zawsze da rade.

artur68
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-11-10, 21:52
Lokalizacja: Lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: artur68 » 2009-12-13, 17:22

Hej mam dylemat gdzie mogę założyć subkonto bo w naszym województwie nie ma i nie mam pojęcia gdzie jest nikt nie umie mi odpowiedzieć . Wiem ze istnieje taka fundacja dzieciom tyle że ja mam 40 lat i to chyba nie przystoi do nich pisać, pisałem do marii_xx i nie otrzymałem żadnej odpowiedzi pomóżcie bo zaczynam się gubić.A chciał bym założyć konto bo lekarze wypieli się na mnie, wcześniej mówili że na początku choroby,mówili że jeszcze mam czas na leczenie a teraz mówią że jest za pózno......... :evil: :evil: :cry: tak że muszę sobie radzić sam.
Z Góry dziękuje za propozycje
Czas jest bezwzględnym rzeźbiarzem ludzi.

Odisseas Elitis

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2009-12-13, 18:23

przepraszam, już pisze na PW

zofija
Posty: 803
Rejestracja: 2009-03-31, 14:05
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: zofija » 2009-12-13, 18:58

artur68,-załozyłam subkonto u naszej wspólnej forumowej znajomej w fundacji Dobro powraca.Jest to fundacja na rzecz Chorych na SM.
Ważne jest również to że założenie i prowadzenie subkonta jest tu bezpłatne.
Zapytaj wszystko flower, (to założycielka fundacji)
Miłego dnia [you]!

"Lepiej iść i upadać niż całe życie klęczeć"

Asior
Posty: 15
Rejestracja: 2009-03-23, 11:38
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Asior » 2009-12-14, 10:40

Od 3 lat mam subkonto w PTSR i do tej pory byłam zadowlona ale w tym roku odrobinę się zaniepokoiłam, ponieważ "zgubili" mi 3 wpłaty o których wiedziałam ze zostały przekazane, po interwencji pieniadze się znalazły ale były to wpłaty na blisko 2000 i zastanawiam się czy przypadkiem nie zagubiły się inne wpłaty o których nie wiedziałam.
Łatwo jest być twardym w dzień, w nocy to już zupełnie inna sprawa. E.Hemingway


Wróć do „Fundacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości