Teoretyczna przyczyna SM (MS) - C.C.S.V.I.

Dla osób, które interesują się metodą leczenia niewydolności żył szyjnych.

Moderator: Beata:)

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2011-06-26, 15:28

Też jestem ciekawa co mówiono w tv na temat ccsvi.Widział ktoś wydarzenia na Polsacie?Ja akurat je przegapiłam :-/

slackware
Posty: 466
Rejestracja: 2008-08-20, 22:25
Lokalizacja: ???

Postautor: slackware » 2011-06-26, 15:43

Odnośnie leczenia same ogólniki, bo i cóż można powiedzieć w minutę.
Podobało mi się natomiast że uwypuklono zjawisko nam już znane, obietnicę rozszerzenia leczenia SM, która pojawia się zawsze przed wyborami.

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2011-06-26, 17:59

Przed wyborami to każdy obiecuje cuda na kiju :evil: A potem okazuje się po wyborach,że z tych obietnictw to jest jedna wielka lipa :13:

David
Posty: 6732
Rejestracja: 2009-07-16, 19:29
Lokalizacja: Śląsk :-)

Postautor: David » 2011-06-26, 19:44

było mniej więcej coś takiego:
Wypowiadało się parę osób po zabiegu, że dzięki zabiegowi czują się lepiej i sprawność powoli wraca, że wcześniej nie mógł chodzić a teraz jest w stanie jeździć na rowerze. Wypowiadał się też lekarz z firmy Ameds (chyba dobrze napisałem nazwę): że ccsvi to nie konkurencja na farm i neurologów, że po zabiegu trzeba nadal brać leki na SM bo bez tego można dostać rzut, żeby nie rezygnować z leków. padło jeszcze takie coś: że zabieg kosztuje 8tyś.
Ogólnie to tylko dobrze mówili o tej metodzie.

To chyba wszystko i mam nadzieje że nic nie pokręciłem

Paula23
Posty: 2
Rejestracja: 2011-06-08, 16:10
Lokalizacja: Mazury

Postautor: Paula23 » 2011-06-27, 15:51

Hej,

też to widziałam, bardzo ciekawy materiał.

Znalazłam link na youtube, mam nadzieję, że nie wyrzucą :-D
http://www.youtube.com/watch?v=FQFs7WHgABk

Pozdrawiam!

David
Posty: 6732
Rejestracja: 2009-07-16, 19:29
Lokalizacja: Śląsk :-)

Postautor: David » 2011-06-27, 16:51

Paula23, dzięki za link :-)

Awatar użytkownika
haniutek
Posty: 1429
Rejestracja: 2008-04-07, 08:43
Lokalizacja: spod dachu nieba

Postautor: haniutek » 2011-06-27, 16:53

Również dziękuję, bo nie miałam okazji obejrzeć. :11:
<center> <i>"Idź dalej niezłomnie,(...)Nic nie jest stracone, skończone też nie "</i> </center>

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2011-06-27, 21:43

Paula23, bardzo dziękuję za link :-)

Casey
Posty: 1050
Rejestracja: 2008-08-29, 21:56
Lokalizacja: tutejsza

Postautor: Casey » 2011-06-27, 23:17

David...
czy ten podpis u Ciebie w postach:

Witaj Casey:)
Miłego Dnia


to jest do mnie?
Jeśli tak to dziękuję :6:

Długo się nie odzywałam...
...bo zajęłam się odlotem i studiowałam... podyplomowo w soboty i niedziele...
na dodatek musiałam jeździć do stolicy...
ale to już za mną ;-)
ale wracam do tematu!

Ja czekam na zabieg w Tychach, nie dzwoniłam ostatnio do nich, bo byłam zajęta...
ale przeczytałam, że zabiegi też robią w Medicover.
W Lublinie byłam pod opieką tej placówki jak pracowałam. Naprawdę opieka była super! Badania lekarskie też na wysokim poziomie.
Czy ktoś z Was lub Waszych znajomych miał zabieg w Medicover? Lub się tam wybiera?
Na początku czerwca dzwoniła do mnie pani z Euromedic z Katowic i powiedziała, że w związku ze zgłoszeniem się do nich (jakiś ponad rok temu zapisywałam się mailowo) zaprasza mnie na badania... :roll:
Ja jej na to, że teraz nie mogę, bo mam obronę na studiach, a potem jadę do Bornego, zatem zaproponowałam jej, żeby zadzwoniła do mnie na początku sierpnia :-D
Ale po tym co przeczytałam to znaczy co piszecie to zastanawiam się nad Warszawą... :?:
Nie wiem co mam robić? Zbieg na pewno, tylko komu dać prawo do chlastania moich okolic intymnych :oops: ...?
Co nas nie zabije to nas wzmocni
------------------------------------------
Ale i tak najbardziej nam do twarzy z uśmiechem!

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2011-06-28, 07:59

Do mnie też zadzwonili z Katowic po 18 miesiącach, byłam , zrobiłam badania , tzn, pan doktor zrobił usg , znalazł wadę w zastawce lewej żyły i powiedział do zobaczenia na zabiegu. Wszystko trwało moze pięc minut. W Tychach miałam wadę prawej żyły. A najzabawniejsze ,że wzięłam do Katowic płytę z rezonansem żył , pan doktor nie miał na czym jej zobaczyć, powinnam mieć zdjęcia a najlepiej opis,ale nikt mi tego nie opisze,bo się tego nie chciał podjąć , bo się nasi radiolodzy na tym po prostu nie znają. I teraz dopiero mam kocioł w głowie , dwa tygodnie po badaniu zadzwoniono do mnie,że moge przyjechać na zabieg , to mnie bardzo zastanawia, bo z dwuletnich oczekiwań nagle można tam jechać właściwie z dnia na dzień.
czy może spokojnie czekać na rozwój sytuacji w Tychach?
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

Karusiap
Posty: 270
Rejestracja: 2009-07-22, 23:42
Lokalizacja: z tąd

Postautor: Karusiap » 2011-06-28, 15:37

Casey, Sylwiątko, dokąładnie te same dylematy miałam. Dzwoniono do mnie z Katowic, cena to kilkanaście tys. zł. Ucieszyłam się, ale weszłam na forum i poczytałam i wpadłam na wątek o Medicowerze. Zadzwoniłam - 8 tys. zł. Zawsze to spora różnica. No i dużo bliżej. Zapisałam się do Medicowera i jutro jedziemy. Trzymajcie kciuki, dam znać co i jak oczywiście.
Na program w Tychach już nie czekam. Szkoda mi czasu :( Mam z tamtąd płyty z rezonansem, ciekawe co powie lekarz w W-wie.

David
Posty: 6732
Rejestracja: 2009-07-16, 19:29
Lokalizacja: Śląsk :-)

Postautor: David » 2011-06-28, 16:49

Karusiap, 3mam kciuki :-)
jak wrócisz to daj znać

Casey
Posty: 1050
Rejestracja: 2008-08-29, 21:56
Lokalizacja: tutejsza

Postautor: Casey » 2011-06-28, 19:09

Ja też po przeczytaniu Waszych rozmów dzisiaj zadzwoniłam do Warszawy. Podałam swój numer telefonu i w ciągu trzech dni ma do mnie zadzwonić (może lekarz?) i umówię się z nim na wizytę. Rozmawiałam z miłą panią, która powiedziała, że zapisy są na początek sierpnia, a ja jej na to, że ten termin mi odpowiada, bo w lipcu będę w sanatorium. Ale jak przeczytałam na stronie Medicover odnośnie CCVSI to robią tylko balonikowanie.
Jak pisze Karusia - ja też mam płyty z rezonansem, ale z Zabrza. Chyba o tym Karusia myślała. I jak dowiedziałam się dzisiaj te 8 tysięcy płaci się za wszystko: za zabieg i za badania. W związku z tym, że mamy rezonans żyłek zapłacimy mniej ;-) Też to wiem od tej miłej pani.

Ja również już ani nie mam siły ani czasu czekać na Tychy :-|
W Katowicach też drożyzna i poza tym daleko ... jak dla mnie :-?

A do Warszawy bliżej i szybciej :-)
Jeździłam do Warszawy cały rok na studia to i na zabieg pojadę :6: Dwie i pół godziny to nie pięć, sześć godzin spędzonych w samochodzie ;-)

Karusia, trzymam kciuki za pozytywny wynik rozmów(?) czy badań(?) i odezwij się po powrocie ;-)
Co nas nie zabije to nas wzmocni
------------------------------------------
Ale i tak najbardziej nam do twarzy z uśmiechem!

Karusiap
Posty: 270
Rejestracja: 2009-07-22, 23:42
Lokalizacja: z tąd

Postautor: Karusiap » 2011-06-28, 19:56

Pewnie, że zdam relacje.
Odnośnik o którym wspomniała Casey: http://www.medicover.com/plpl/szpital/1027,CCSVI.htm
Nie chce nic reklamować, nic polecać, to tylko gwoli informacji.

Casey, skontaktuje się z Tobą konsultant opieki szpitalnej (czy jakoś tak) i umówi wizytę. Co do niższej ceny, jeśli ma się płytkę z Zabrza (oczywiście), to musi zdecydować lekarz. Czy wystarczy mu to co już mamy zrobione, czy będzie chciał zrobić sobie aktualne. Ale myślę sobie, że przecież i tak będzie robił wenografie, wiec to i tak to badanie jest decydujące. Jeśli na płytce mamy zwężenia, to może nie trzeba powtarzać? No ale wszystko będziemy wiedzieć jutro.

A że robią tylko balonikowanie, to dla nas bez znaczenia. Na stent byśmy się nie zdecydowali. Piszę MY, bo chodzi cały czas o mojego męża oczywiście :)

Paula23
Posty: 2
Rejestracja: 2011-06-08, 16:10
Lokalizacja: Mazury

Postautor: Paula23 » 2011-06-29, 16:11

David, haniutek, Aśka nie ma za co :)

Casey, Karusiap, pamiętajcie o tym, że przy takich zabiegach najważniejsze jest doświadczenie. Pozostałe ośrodki, Euromedic w Katowicach i AMEDS w Grodzisku Mazowieckim, przeprowadziły mnóstwo zabiegów w porównaniu z Warszawą, która dopiero raczkuje – z tego co mi wiadomo, przeprowadziły już łącznie ponad 2000 zabiegów. Zaufanie zdobywa się przede wszystkim doświadczeniem, więc może lepiej najpierw zwrócić się do ośrodków, które mają większą wiedzę na ten temat.


Wróć do „CCSVI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości